Nawigacja

O SZKOLE

Z ŻYCIA SZKOŁY 2017/2018

TEATR WSPÓŁCZESNY W KRAKOWIE 
PO RAZ DRUGI GRA DLA NASZYCH DZIECIAKÓW

 

  17 styczna 2018 r. dzieciaki z zerówek i klas I - III pojechały do Centrum Kultury na Zamku w Ostródzie
na przedstawienie teatralne „Karolcia” wystawiane przez Teatr Współczesny w Krakowie

Podczas spektaklu dzieci świetnie się bawiły, wchodziły w interakcje z aktorami, poznały w nowej aranżacji i w pięknej oprawie scenicznej i dźwiękowej najważniejsze fragmenty lektury. 
    Wychowawcy i dzieciaki serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, opiekunom i Dyrekcji za umożliwienie spotkania ze sztuką teatralną, dzięki której mogli przenieść się w piękny świat dziecięcej literatury.   
                                                                                                                                   

  Beata Andrianik

http://galeriaPOMAGAMY ZWIERZĘTOM


    13.01.2018 r. uczniowie z klas piątych i szóstych wybrali się do lasu , aby pomóc zwierzętom leśnym. Zanieśli buraki pastewne, marchewkę , ziemniaki i zboże. Złożyli  je pod wysokim świerkiem. Na  drzewach zawiesili kulki pokarmowe dla ptaków. W drodze powrotnej weszli na wieżę widokową, skąd podziwiali piękną panoramę Miłomłyna i najbliższej okolicy. Wszyscy byli zadowoleni z takiej wyprawy.   

Nauczyciel przyrody:    Teresa Biegańska

http://galeriaJASEŁKA SZKOLNE

    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 21 grudnia 2017 roku w kościele parafialnym odbyło się przedstawienie jasełkowe. Uroczystość przygotowały Małgorzata Górna, Paulina Obrębska, Beata Gorgoń przy współpracy ks Piotra Olechowskiego.
    W świątecznym przedstawieniu udział wzięło 19 uczniów z klas 0 – VII. Młodzi aktorzy wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów, Heroda, króli, krakowianki, łowiczanki, śmierci, żołnierza, rybaka i diabła. Oprawę muzyczną uświetniły kolędy śpiewane przez uczennice Oliwię Stando i Paulinę Szulc przy akompaniamencie p. Jolanty Kopiczyńskiej – Stano.
    Na koniec przedstawienia ks. proboszcz Marian Żbikowski i p. dyrektor Grażyna Potkaj złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia.
    Przedstawiane jasełka i śpiewane kolędy wprowadziły obecnych w kościele nauczycieli, uczniów oraz rodziców w świąteczny nastrój.
                                                                                                              Beata Gorgoń
                                                                                                              Małgorzata Górna
                                                                                                              Paulina Obrębska


http://galeria

https://www.youtube.com/watch?v=zPKWvmoc9IMWIGILIA W ,,KUBUSIOWIE”

 

    Dnia 21. 12. 17 r. odbyło się spotkanie wigilijne dzieci, rodziców i wychowawców oddziału przedszkolnego „Kubusiowo”. Najpierw dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, w skład  którego wchodziła pastorałka, wierszyk i dwie piosenki o tematyce świątecznej. Potem była  wigilia z tradycyjnym opłatkiem, życzeniami i śpiewaniem kolęd. Po posiłku i krótkiej zabawie, w świątecznych nastrojach wszyscy rozeszli się do domów.

                                                                                                    Beata Karpowicz
 

http://galeria

 TURNIEJ MIKOŁAJKOWY KLAS I – III 


    Dnia 18. 12. 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłomłynie odbył się Turniej Mikołajkowy klas I – III.
 W zawodach udział wzięło pięć klas: I, II, III a, III b, oraz III c.
Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach. Mikołaj pewnie był zadowolony z dzieci, które sprytnie poradziły sobie z różnymi zadaniami.
    Wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca. Każda klasa otrzymała pamiątkową statuetkę, natomiast uczestnicy turnieju słodki upominek. 


Organizatorzy:
Marcin Gołębiewski
Andrzej Krzykowski

 

http://galeriaPROJEKT „UMIEM PŁYWAĆ” W NASZEJ SZKOLE

 

       8 grudnia 2017 r. zakończył się projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” zaadresowany do uczniów klas trzecich.
       Nasi uczniowie pod patronatem Warmińsko – Mazurskiej Federacji Sportu w Olsztynie uczestniczyli w dwudziestogodzinnych zajęciach pozalekcyjnych na basenie w Morągu
      Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja  skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. 
       Nasi trzecioklasiści  bardzo chętnie uczestniczyli  w zajęciach,  z zaangażowaniem pokonywali lęk przed wodą i nabywali umiejętności potrzebne do pływania.

Wychowawcy klas trzecich, uczniowie i rodzice dziękują za wspaniałe zajęcia trenerom i organizatorom  

 Beata Andrianik

http://galeria
 MIKOŁAJKI W ,,KUBUSIOWIE”

    Dnia 6. 12. 17 r. dzieci z punktu przedszkolnego ,, Kubusiowo” odwiedził Mikołaj z  workiem pełnym prezentów. Maluszki zaśpiewały piosenkę na powitanie gościa. Dziewczynki dostały torebki w kształcie jednorożca, a chłopcy zestawy ,, małego strażaka”. Upominki sprawiły dzieciom wielką radość.
                                                                                                                       

  Beata Karpowicz
 

http:/galeriaStypendiada wczesnoszkolna 2017

 

  W dniach 27 listopada – 07 grudnia 2017 r. w naszej szkole  odbył się tradycyjnie  Ogólnopolski  Projekt  Stypendialny Stypendiada
organizowany  przez Firmę edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach.

W kolejnej  edycji 6 uczniów z klasy drugiej  i 18 uczniów z klas trzecich startowało  pod opieką swoich wychowawczyń:  
Beaty Andrianik, Ewy Kilman, Alicji Wasiak i Elżbiety Żmijewskiej
w czterech kategoriach konkursowych: 
•    czytelniczej  „Abecadło”, 
•    ortograficznej  „Ortografek”, 
•    matematycznej „Plusik” 
•    plastycznej „Plastuś”. 

Trzymamy za wszystkich kciuki i czekamy na wyniki, które organizator opublikuje  28 lutego 2018 roku na stronie internetowej: www.stypendiada.pl 

                                                Szkolny koordynator konkursu Beata Andrianik 
 

http://galeriaAndrzejki i Mikołajki w klasie trzeciej  a

 

    Początek grudnia 2017 r. w trzeciej  a zaczął się radośnie. Najpierw zabawa Andrzejkowa z wróżbami i dyskoteką, potem Mikołajki z prezentami, strojeniem choinki i wizytą Mikołaja. Wszystko nam mówi, że niedługo święta.
Za dobrą atmosferę i zaangażowanie dzieciaki i wychowawca szczególnie dziękują rodzicom: pani Elżbiecie  Kwiatkowskiej za przygotowanie gier,  zabaw i przepyszne ciasteczka z wróżbami, pani Dorocie Czech za choinkę i ozdoby, paniom Barbarze Szymańskiej i Marii Kudła za kontakt i współpracę  z Mikołajem 

Wychowawca  Beata Andrianik

 

http://galeriaDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


     W poniedziałek 27 listopada 2017 r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Korytarze i klasy szkolne pełne były pluszaków w kształcie misiów, piesków i innych ulubionych, dziecięcych przytulanek. Na całym świecie święto to obchodzone jest już od 15 lat.
Nasi najmłodsi, czyli przedszkolaki i uczniowie z klas I – III , wzięli udział w wielu zabawach tematycznie związanych z tą ulubioną dziecięcą zabawką . Dostarczyły im one wielu pozytywnych emocji.  Dzieci chętnie śpiewały misiowe piosenki i dzieliły się swoją wiedzą na temat życia niedźwiedzi w warunkach naturalnych. Świetnie radziły sobie z rozwiązywaniem misiowych zagadek. 
Na koniec każdy z uczestników zabawy otrzymał „misiową plakietkę” oraz „Małe, słodkie co nieco”. Obchody Dnia Pluszowego Misia przebiegały w radosnej i przyjaznej atmosferze i były misiowo udane. Świadczą o tym uśmiechy na twarzach dzieci uczestniczących w zabawie.
 

http://galeria

 Andrzejki w III b


Tradycyjnie odbyły się w naszej klasie andrzejki, które przebiegły w dwóch etapach- najpierw  mieliśmy  dyskotekę i bawiliśmy się razem z mamusiami i młodszym rodzeństwem, następnie podczas zajęć wróżyliśmy sobie przyszłość. Potrafimy dobrze i z uśmiechem bawić się. Było dyskotekowo, ciekawie i miło. 
                                    

Wychowawca: Ewa Kilman 
 

http://galeriaSPEKTAKL DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI


    1 grudnia klasy II a i III b wraz z wychowawcami p. Elżbietą Żmijewską i p. Ewą Kilman oraz opiekunami p. Alicją Bujalską i p. Agnieszką Bienias  były w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na sztuce pt. Dziewczynka z zapałkami. Choć „Dziewczynka z zapałkami” kojarzy się z zimnem, bezdusznością i trudnym tematem śmierci, elbląski spektakl zmienił spojrzenie na ten utwór Andersena. Mroczna baśń Hansa Christiana Andersena nabrała kolorów, a smutny wątek niedoli głównej bohaterki - nowego wymiaru. Było interesująco i zaskakująco. To sztuka warta obejrzenia. Dziękujemy!

Organizator: Ewa Kilman


http://galeria
     Andrzejki to w staropolska tradycja wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada. Są one specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się Adwentem. 
    30 listopada 2017r. uczniowie klasy II wraz z wychowawcą  i rodzicami zorganizowali dzień wróżb andrzejkowych. W tym dniu nasza klasa zamieniła się w prawdziwy dom wróżek i wróżbitów. Dzieci przepowiadały, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu oraz jakie imiona będą nosić ich przyszłe żony i mężowie. Poza tym uczniowie dowiedzieli się, co ich czeka w najbliższej przyszłości oraz jaki zawód będą wykonywać. Jednak największe emocje    wzbudziło lanie wosku. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i zabawą przy muzyce.
                                                                                           

  Wych. Elżbieta Żmijewska
 

http://sgaleriaNASI UCZNIOWIE NA TRASIE „SZLAK ZAMKOWYCH TAJEMNIC” W MALBORKU


     29 listopada 2017 roku klasy piąte naszej szkoły wybrały się do Malborka, by skorzystać z nowej propozycji zwiedzania zamku.  Zamiast tradycyjnej formuły, opartej w głównej mierze na przekazie werbalnym, zyskaliśmy dwugodzinną zabawę historyczną. Klasy szkolne stały  się drużynami rycerskimi, które otrzymały  zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów  zdobywali na zamkowej trasie, rozwiązując szereg zagadek i wypełniając zadania stawiane przez mistrza drogi, którym był przewodnik w stroju historycznym. Skompletowane w zamku hasło dało młodym odkrywcom malborskich tajemnic możliwość spotkania z wielkim mistrzem zakonu. Dzieci uczestniczące aktywnie w zamkowej przygodzie, uzyskały wiele informacji o twierdzy nad Nogatem, zakonie krzyżackim, Królestwie Polskim i kulturze wieków średnich. Było wspaniale, pogoda i humory  dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki. 
    

Wioleta Szajkowska


http://galeriaWIZYTA UCZNIÓW KLASY VI A W CUKIERNI „ZBYŚ”


    24 listopada 2017 roku uczniowie klasy VI a spędzili godzinę wychowawczą w cukierni „Zbyś”, gdzie poznali tajniki zawodu cukiernika i zobaczyli, jak funkcjonuje na co dzień cukiernia. Państwo Koziej przygotowali dla dzieci  wiele niespodzianek i atrakcji. Mama Karola, pani Koziej, oprowadziła dzieci po swoim zakładzie, pokazała kolejno pomieszczenia i tłumaczyła do czego służą. Później  piątoklasiści wyrabiali i wałkowali ciasto, piekli ciasteczka, przygotowywali bajaderki i eklerki. Pomocą służyła mama Nikoli, pani Gajewska. Następnie wszyscy mogli częstować się słodkościami wykonanymi przez siebie. Wypieki były przepyszne. Uczniowie dowiedzieli się, że praca cukiernika polega przede wszystkim na produkcji wszelkiego rodzaju ciast, ciastek, tortów i deserów. Do jego obowiązków należy nadzór nad zaopatrzeniem miejsca pracy we wszystkie niezbędne produkty, wybór najlepszych jakościowo składników, dbanie o urządzenia i narzędzia swojej pracy. Niektórym praca cukiernika bardzo się spodobała i pytali panią Koziej, czy przyjmie ich na praktykę. Wszyscy w VI a wiedzą, że bez pracy nie ma kołaczy. Praca odgrywa ważną rolę w życiu  człowieka. Zaspakaja potrzeby człowieka (materialne i niematerialne), daje  możliwość samorealizacji, umożliwia rozwój  (umysłowy i fizyczny), daje zadowolenie z siebie i satysfakcję z dokonań,  łączy ludzi, skupia ich wokół jakiegoś problemu do rozwiązania lub innego zadania. Uczniowie serdecznie podziękowali Pani Koziej i Pani Gajewskiej za gościnę. W prezencie  dostali słodkości wykonane przez siebie. Było bardzo ciekawie i miło. Dziękujemy serdecznie Państwu Koziej.

Wioleta Szajkowska

 

http://galeria
Koncert muzyczny -  GWIAZDKOWY PREZENT


         24 listopada odwiedzili nas przedstawiciele Agencji Artystycznej MAT z koncertem muzycznym  Gwiazdkowy prezent dla klas 0-III  i dzieci z punktów przedszkolnych. Na spotkaniu dzieci  poznały instrument muzyczny klarnet oraz zasady gry na nim, a także, co to jest balet oraz wysłuchały krótkiej wzmianki o kompozytorze żyjącym w XIX, który skomponował bardzo wiele muzyki instrumentalnej solowej na różne instrumenty, a także opery, symfonie i balety. – Piotrze Czajkowskim. Wysłuchały muzyki do najsłynniejszych baletów : Jezioro Łabędzie” oraz „ Dziadka do orzechów”. Widownia  miała możliwość  obejrzenia tańców baletowych w wykonaniu uczniów oraz wysłuchania świetnej opowieści prowadzącego. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy, w którym wzięli udział: Ola Wójcik z kl. IIa, Karol Czech z kl. III a i Szymon Sobociński z grupy 0 „ Krasnoludki”.  Zwycięzcą konkursu została Ola Wójcik. Gratulujemy!
                            

Dorota Krzaczek

http://galeriaDZIEŃ POSTACI Z BAJEK. 

 

      W poniedziałek 6 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Jedynym warunkiem uczestnictwa w tym świecie było przebranie się za postać bajkową. Uczyniło to wielu naszych uczniów. Szczególnie dobrze bawili się ci z klas najmłodszych. Szkoła w tym dniu przypominała niezwykłą baśniową krainę. Wśród starszych uczniów także znaleźli się tacy, którzy potrafią wykorzystać okazję do dobrej zabawy. Świetnie prezentowali się w przygotowanych przez siebie kostiumach.
   Aby uatrakcyjnić obchody tego święta, nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawy postaci bajkowych oraz łamigłówki i zagadki, rozwiązywać mogli zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie. 
  Dzień Postaci z Bajek upłynął w naszej szkole w wesołej atmosferze.

Wiesława Godek
Dorota Wawrowska

 

http:/galeriaŚwięto Niepodległości w naszej szkole

 

    W piątek 10 listopada 2017 roku  klasy trzecie „a” i „c” przygotowały apel dla przedszkolaków, zerówek i dzieci klas I – III          z okazji Narodowego Święta  Niepodległości.
     Uczniowie recytowali wiersze, słuchali i śpiewali pieśni patriotyczne, tworzyli gazetkę o historycznych faktach naszej ojczyzny.
    Podczas apelu panowała uroczysta atmosfera. Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie poznają dzieje swojego narodu i wiedzą jak zachowywać się podczas świąt państwowych.

Beata Andrianik i Alicja Wasiak

 

http://spgaleria 

10 listopada społeczność szkolna uczciła 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
 Młodzież podkreśliła wagę tego dnia galowym strojem i przypiętymi kotylionami.
Uczniowie klasy II a gimnazjum pod opieką  p. Małgorzaty Kowalczyk przygotowali montaż słowno – muzyczny. Przypomnieli  fakty historyczne, które  zilustrowali utworami lirycznymi. Całości dopełniała nastrojowa muzyka i prezentacja multimedialna.


M. Kowalczyk
 
„Śniadanie daje moc” w trzeciej „a”

 

    W środę 8 listopada 2017  roku rodzice klasy trzeciej „a” zorganizowali „zdrowe” śniadanie w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Dania podane tego dnia dzieciom w szkole zawierały zdrowe produkty i były własnoręcznie przygotowane przez mamy w domu.
    Za zorganizowanie wspaniałego przedpołudnia wychowawca i uczniowie dziękują  rodzicom, szczególne podziękowania dla Pań: Elżbiety Kwiatkowskiej, Doroty  Czech, Marii Kudła i Barbary Szymańskiej. Wszystko było pyszne.

Beata Andrianik

http://galeriaŚwiatełko dla naszych bohaterów

    W Dzień Zaduszny 2 listopada 2017  roku  uczniowie klasy trzeciej „a” tradycyjnie zapalili znicze przy pomnikach upamiętniających bohaterów walczących o niepodległość  Polski.
    Dzieci rozumieją znaczenie wolności i mają świadomość, że niektórzy Polacy ponieśli największą ofiarę dla nas wszystkich i że należy o nich pamiętać. W ten sposób uczą się, co to znaczy być patriotą.


Beata Andrianik

 

                                   MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH W MIŁOMŁYNIE


 
    Od wielu lat na całym świecie w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem tej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, rozwijanie  zainteresowań, propagowanie czytania książek jako świetnego sposobu na spędzanie czasu wolnego,  rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, a także integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły i w nauce. Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek odbywa się pod hasłem„Książka nas łączy”. 
    Z tej okazji także w naszej szkole wiele się działo. Przeprowadzono dwa konkursy: plastyczny na najładniejsza zakładkę do książki i literacki „Czy jakoś tak ...” . „Wystartowała” też akcja czytelnicza „Starsi czytają młodszym”. Polega ona na tym, że uczniowie klas starszych odwiedzają wszystkie grupy przedszkolaków i czytają  im wybrane utwory. Maluchy w ciszy i skupieniu słuchają niezwykłych opowieści.
     W poniedziałek 23 10.2017r. w szkolnej bibliotece miały miejsce nietypowe przerwy. W tym dniu uczniowie mogli rozwiązywać łamigłówki literackie związane z twórczością polskiego poety – Juliana Tuwima. Słuchali też piosenek z jego tekstami.
     Kilka dni później, w czwartek 26 października odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników. Zanim otrzymali ten zaszczytny tytuł, obejrzeli krótką inscenizację przygotowaną przez nauczyciela bibliotekarza i koleżanki z klas starszych. Następnie zdali mały egzamin ze znajomości dziecięcych książek, rozwiązując  bajkowe zagadki.  A że znali wszystkie odpowiedzi, mogli przystąpić do pasowania na czytelnika. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy, kolorowe zakładki do książek i słodki poczęstunek.
    W ostatni piątek miesiąca miała miejsce akcja „Czytać każdy może ...”. Na godzinach wychowawczych w każdej starszej klasie i na pierwszej lekcji w klasach młodszych przez pierwsze 10 - 15 minut czytano wybrane książki. W akcji tej wzięli także udział uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe, podczas których panie wprowadzały młodych słuchaczy w świat opisany w czytanych przez nie książkach. 
                                                                  Wiesława Godek i Dorota Wawrowska


http://galeria

 ŚNIADANIE DAJE MOC  III B


  Corocznym zwyczajem 8 listopada jest nasz udział w akcji Śniadanie Daje Moc. Do dnia dzisiejszego zrealizowaliśmy dwie Misje Śniadaniowe, kolejne przed nami. Śniadanie zjedliśmy z gośćmi Panią Dyrektor Grażyną Potkaj, Panią Wicedyrektor Izabelą Lempek oraz naszymi kochanymi mamusiami, które wcześniej pomogły nam przygotować to śniadanie. Staraliśmy się zrobić wszystko jak najlepiej, bo jest to ostatnie spotkanie w tym cyklu kształcenia. Podczas śniadania odbyła się prezentacja naszych misyjnych poczynań, inscenizacja wiersza J. Brzechwy „Na straganie” i śpiew piosenek, a przede wszystkim zostały ogłoszone wyniki Wielkiej Olimpiady Niedojadków. Mistrzem wiedzy i umiejętności została Oliwia Staszyńska. Gratulujemy! 
Dziękuję serdecznie Pani Agnieszce Bienias i Pani Magdzie Koreckiej za ogromne zaangażowanie. 
                                

Wychowawca: Ewa Kilman  
 

http://galeriaKoncert muzyczny dla klas młodszych


     W poniedziałek 30 października 2017 r. dzieci z klas I – III, oddziałów zerowych i punktów przedszkolnych uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. Nadęte Trąby. Zapoznały się z budową i brzmieniem instrumentów dętych - poznały tubę ( dęty blaszany) i saksofon sopranowy (dęty drewniany).
Poza tym uczniowie poznali pojęcia: dyrygent, batuta, orkiestra dęta, kapelmistrz oraz buława.
Wybrani uczniowie – aktorzy pomagali prowadzącemu zapoznać dzieci z nowymi instrumentami i pojęciami.
Na zakończenie odbył się krótki konkurs sprawdzający wiedzę zdobytą podczas koncertu. Wzięli w nim  udział: Alicja Fafińska, Lena Szymańska i Fabian Szostek. Najwięcej punktów uzyskała Alicja Fafińska, która zajęła I miejsce.

Dorota Krauze

 

http://galeriaŚWIĘTO KASZY


     W ramach Misji Śniadaniowych 27-go października odbyło się ŚWIĘTO KASZY dla klas I- III, podczas którego uczniowie mieli możliwość przekonania się o bogactwie właściwości kasz, zaobserwowania ich wyglądu, a przede wszystkim skosztowania najprzeróżniejszych potraw. Potrawy przygotowali zarówno nauczyciele, jak i chętni uczniowie wszystkich klas  wraz z rodzicami. Były to: różnego rodzaju kotlety, gołąbki, sałatki, desery, ciasta i ciasteczka oraz mus, a do popicia tylko i wyłącznie woda mineralna niegazowana. Degustacja wypadła pomyślnie, a więc warto pomyśleć na co dzień o jedzeniu kaszy, bo to zdrowo i dietetycznie.

Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji i przygotowali potrawy.
                         

   ORGANIZATOR: Ewa Kilman 
 

http://galeriaŚwięto Szkoły


         12 października 2017 r. obchodziliśmy Święto Naszej Szkoły, której patronem jest I Dywizja Tadeusza Kościuszki. Imię to nadano 12 października 1978 roku Zbiorczej Szkole Gminnej. Minęło 39 lat od tego wydarzenia. W tym roku wyjątkowo uroczystość odbyła się na dwóch salach gimnastycznych. Uczniowie klas 0-3 uczcili Święto Szkoły na małej sali gimnastycznej, a uczniowie klas 4-6 oraz 2-3 gimnazjalne na dużej sali.

      Szóstoklasiści wraz z Oliwią Stando z klasy siódmej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony naszemu Patronowi. Przedstawili krótką historięI Dywizji Tadeusza Kościuszki, recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni: „Okę” i „Rotę”. Tradycyjnie odbył się także festiwal piosenki żołnierskiej. Wszyscy do występu przygotowali się solidnie i miło było patrzeć na efekty pracy naszych dzieci. Uczniowie mogli także sprawdzić poziom swojej wiedzy w konkursie szkolnym na temat naszego Patrona. Przedstawiciele klas IV-VII oraz II i III gimnazjum rywalizowali o wyjątkowe nagrody. I miejsce zajęła klasa VI a, II miejsce klasa VII a, III – III a gimnazjum.  

      Uczciliśmy także XVII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Uczniowie pod kierunkiem księdza Piotra Olechowskiego przygotowali montaż słowno-muzyczny. Z wielkim entuzjazmem przedstawili wiele historii z życia Jana Pawła II, papieża radości. Anegdoty były przeplatane znanymi pieśniami religijnymi. Te najpopularniejsze śpiewała cała społeczność uczniowska. 

        Przedstawiciele samorządu uczniowskiego nie zapomnieli o Dniu Edukacji Narodowej i złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli każdemu własnoręcznie wykonane laurki.
 

          Pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Wychowawczyni  p. Emilia Łełyk  przygotowała  występ artystyczny. Uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki z wielkim zaangażowaniem. Pani Dyrektor pasowała dzieci na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Po występach pierwszoklasiści  wraz z rodzicami udali się do swojej klasy, gdzie czekał na nich przepiękny tort , ciasta, cukierki oraz prezenty. Po słodkim poczęstunku dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia, wszak pierwszakiem zostaje się tylko raz. Rodzice ze wzruszeniem towarzyszyli swoim pociechom w tak wielkim dla nich wydarzeniu.
 

  Wioletta Szajkowska
Danuta Szymańska

 

 

http:/galeria Święto Szkoły

http://galeria Pasowanie


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 


 17 października odbyło się spotkanie integracyjne w klasie III b pod hasłem ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA (przy Stadionie). W tym roku zabawa polegała na zbieraniu piegów, których liczba w rezultacie typowała króla i królową spotkania. Dzieci poznały „Krótką historię o ziemniaku”, rozwiązywały jesienny quiz, układały jesienne obrazki z materiału przyrodniczego, rywalizowały w różnych konkurencjach, a przede wszystkim piekły kiełbaski i ziemniaki w ognisku. Najwięcej piegów zebrali Maja Ulatowska- Jankowska i Adrian Bienias i to oni zdobyli te zaszczytne tytuły. Brawo. Gratulujemy! Spotkanie uwieńczyliśmy wspólną grą w zbijaka.
Dziękuję rodzicom za pomoc i wspólną zabawę.
                  

     Wychowawca: Ewa Kilman
 

http://galeriaŚwięto Pieczonego Ziemniaka


       W czwartek 28 września grupa 0 ”Krasnoludki” wybrała się na wycieczkę do Tardy, żeby tam przywitać jesień ziemniakami pieczonymi w ognisku i dobrą zabawą. 
Mamy przygotowały miejsce zabaw, rozpaliły ognisko i wspólnie z dziećmi uczestniczyły w zabawach i pieczeniu kiełbasek oraz ziemniaków. 
Do dyspozycji dzieci był również plac zabaw oraz najróżniejszy sprzęt sportowo - rekreacyjny, z którego dzieci chętnie skorzystały. Pod koniec pobytu odbyła się rywalizacja sportowa, m. in. wyścigi w workach, slalom ziemniaczany i rzuty do celu. Na zakończenie wszyscy posilili się pieczonymi ziemniakami. Dopisała nam piękna  jesienna pogoda – słoneczna i ciepła, a wszystkim dopisał dobry humor.

Dorota Krauze
 

http://http://galeria 

MUZYCZNE OPOWIEŚCI MAŁEGO FRYCKA- koncert muzyczny


    26 września ponownie gościliśmy przedstawicieli Agencji Artystycznej MAT, tym razem z koncertem Muzyczne opowieści małego Frycka dla klas I-III, zerówek i dzieci z punktów przedszkolnych. Spotkanie poświęcone było życiu i twórczości Fryderyka Chopina, naszego największego kompozytora i pianisty, którego zna i uwielbia cały świat. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania utworów, m.in. poloneza, mazura, a także obejrzenia tańców w wykonaniu uczniów- aktorów oraz świetnej opowieści prowadzącego o młodym Fryderyku. Królowała muzyka fortepianowa. Niespodzianką był akordeon. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy, w którym wzięli udział: Julia Maciąg z kl. IIa, Ada Karczewska z kl. III c i Krzysztof Sobociński z kl. III a.  Zwycięzcą konkursu została Julia Maciąg. Gratulujemy!
                            

    Ewa Kilman
 

http://galeriaŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KLASIE DRUGIEJ


 19 września 2017 r. uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami i wychowawcą uczestniczyli w ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Korzystając ze słonecznej pogody i gościnności p. Ilony i Marcina Jedlińskich wszyscy zgromadzili się w uroczym miejscu przy ognisku. Były wyścigi rzędów i wesoła zabawa w piłkę. Wszystkim smakowały pieczone na ognisku ziemniaki i kiełbaska.
                                                                      Wychowawca Elżbieta Żmijewska 


http://galeria

 Centrum Tańca Wasilewski Felska dla naszych dzieci

19 września  2017 r. nasza szkoła gościła przedstawicielki Niepublicznej Placówki oświatowo – wychowawczej Centrum Tańca Wasilewski Felska z Olsztyna.

Podczas prezentacji fragmentów programu „Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier” dzieci poznały zasady rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach, świetnie się bawiły w rytm największych przebojów, wchodziły w interakcje z animatorami. 
Głównym celem programu jest praktyczne zastosowanie dobrych manier i kształtowanie kultury osobistej podczas nauki tańca.

    Serdecznie dziękujemy za pokaz i życzymy sukcesów
Oto adres, na który można zapisywać dzieciaki: www.wasilewski-felska.pl
                                                                                                                                          Beata Andrianik
 ZAWODY WĘDKARSKIE

 

W piątek  15 września w popołudniowych godzinach nad brzegiem Kanału Elbląskiego odbyły się Jesienne Zawody Wędkarskie Szkółki ,,Leszczyk’’. Do rywalizacji zgłosiło się 14 uczestników w bardzo szerokim przekroju wieku, bo od 4 do 16 lat, zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Rywalizacja jak zwykle była bardzo zacięta, bo umiejętności młodych wędkarzy są coraz większe. Cieszy ogromnie fakt że zwody wędkarskie cieszą się tak dużym zainteresowaniem młodych adeptów wędkarstwa, cieszy również fakt że bardzo częstymi gośćmi zawodów są rodzice, dziadkowie. To pokazuje kolejny duży pozytyw spotkań nad wodą gdzie pielęgnowane są międzypokoleniowe relacje. 
Zwycięzcą zawodów został 4- letni Karol Kuliś, który udowodnił starszym kolegom i koleżankom, że w wędkarstwie nie wiek zawodnika się liczy a umiejętności.
Oczywiście nie zabrakło nagród dla uczestników zawodów, które ufundowała firma Jaxon oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 
                            
                                                                                     Andrzej Krzykowski


 

                                                          

 SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 15.09.2017 odbyła się akcja  Sprzątanie Świata. Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawice i worki wraz z nauczycielami udali się na wyznaczone tereny w Miłomłynie i okolicy. Akcję sponsorowało nadleśnictwo w Miłomłynie. Wierzymy,że takie akcje zachęcą dzieci i młodzież do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami.
                                                           

                                                                                     Teresa Biegańska
                                                                                     Mariola Bukowska

 

http://galeria

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki
    14 - 140 Miłomłyn, ul. Pasłęcka 15
  • (89) 641-31-23 lub 641-31-33

    fax: (89) 641-31-23

Galeria zdjęć