Nawigacja

O SZKOLE

Z ŻYCIA SZKOŁY 2018/2019

Koncert muzyczny dla klas młodszych


    Dnia 9. 10. 18 r. pierwszy raz w tym roku szkolnym odbył się koncert muzyczny Agencji Artystycznej MAT. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali zabawną historię zatytułowaną ,, Klucz do…?” , a poprzez jej treść poznali brzmienie i budowę instrumentów dętych blaszanych i drewnianych oraz dowiedzieli się do czego służy klucz wiolinowy i pięciolinia. Na zakończenie odbył się konkurs z wiedzy muzycznej. Nagrodzeni uczniowie:
I – Nina Kudła
II – Tymon Dęby
III – Julia Jedlińska
                                                                                 

   Beata Karpowicz

 

http://sgaleriaŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 


        Dnia 4 października 2018roku, dzieci z grupy 0” Smerfy” wyjechały do Tardy  na ognisko z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”. Poznały tradycje  zakończenia jesiennych prac w polu - wykopki.  Pieczenie kiełbasek i ziemniaków w ognisku przeplatały zabawy  na sprzęcie oraz  konkurs zbierania ziemniaków na czas, przeciąganie liny i rzut ziemniaków do celu. Wszystkie dzieci otrzymały medale „Aktywnego uczestnika pieczonego ziemniaka”. Dziękuje bardzo za pomoc w przygotowaniu ogniska rodzicom a także Pani Sołtys Tardy za udostępnienie miejsca na placu zabaw oraz sprzętu dla dzieci. 

Dorota Krzaczek
 

http://galeriaHigiena mycia rąk w powiecie ostródzkim.


   W dniu 3 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie w ramach obchodów Dnia Czystych Rąk  odbyły się zajęcia dla dzieci na temat higieny mycia rąk. Dzieci wymieniały kiedy należy myć ręce oraz uczyły się prawidłowego sposobu mycia rąk. Zajęcia były przeprowadzone przez pracownika Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Ostródzie. W tym dniu również została przeprowadzona pogadanka dla rodziców o chorobach brudnych rąk, znaczeniu podstawowej higieny rąk w zapobieganiu zachorowaniu na grypę, salmonellę, owsicę  i wszawicę.  

 Renata Rafalska
 

           

 ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA- KL. IIIA


      Dnia  1 października 2018 r. uczniowie klasy III a  pożegnali tegoroczne lato. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach  i grach sportowych na świeżym powietrzu.  Było także ognisko, pieczenie ziemniaków i kiełbasek. Dziękujemy rodzicom za wspólną zabawę, a państwu Ilonie i Maciejowi Jedlińskim za gościnność  i  stworzenie miłej atmosfery  podczas  tego spotkania.
                             

Wychowawca: Elżbieta Żmijewska   i uczniowie klasy IIIa        
 

http://galeria Start Hufca Ostróda ZHP „KU NIEPODLEGŁEJ  z  ZHP”


         Harcerze z 15 DH im. T. Kościuszki wzięli udział w  Starcie Hufca w dniach 28 – 30 .09. 2018 r. Podczas rajdu harcerze uczestniczyli w wielu ciekawych zadaniach:
- miejska gra terenowa, której celem było upamiętnienie poległych na Wołyniu, walczących o wolność i niepodległość Warmii i Mazur,
- udział w obchodach Światowych Dni Turystyki
- w nowo otwartym ratuszu harcerze obejrzeli wystawę starych i nowych fotografii – Plac Tysiąclecia w Ostródzie – sala historyczna w ratuszu,
- Pokaz makiety pochylni Oleśnica,
- Jarmark rzemiosła i produktów regionalnych,
- udział w rodzinnym pikniku turystycznym.
- wieczorem harcerze uczestniczyli w ognisku podczas , którego drużyny miały czas na krótką prezentację, oraz zaprezentowanie piosenki patriotycznej.
   Następnego dnia wszyscy uczestniczyliśmy w pikniku nad Jeziorem drwęckim, a po południu miała miejsce kolejna gra terenowa na przepięknych terenach wsi Szafranki. Wieczorem oglądaliśmy film ze zlotu w Gdańsku oraz wykonywaliśmy kotyliony na 11 listopada gdzie wszyscy spotkamy się na festiwalu piosenki patriotycznej, harcerskiej i turystycznej. 

Opiekunami na rajdzie były Katarzyna Wróbel  i phm. Lucyna Burkiewicz.


http://galeria WYJAZD DO KINA

      Dnia 27.09.2018 uczniowie klas trzecich gimnazjum pojechali do Elbląga na film  „Dywizjon 303 ''. Uczniowie mogli zobaczyć jak polscy lotnicy, początkowo niedoceniani stają się legendą. Tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303 , który nie ma sobie równych. 
                                                                                                Mariola BukowskaROZPOCZĘCIE ROKU HARCERSKIEGO 2018/2019
PRZEZ HARCERZY Z 15 DH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MIŁOMŁYNIE

          W piątek 14 września odbyła się zbiórka harcerska rozpoczynająca nowy rok harcerski. W zbiórce uczestniczyli harcerze, którzy w roku ubiegłym ukończyli naszą szkołę oraz przybyło wiele nowych osób chcących zostać harcerzami. Pogoda dopisała więc jesienny rajd połączony z grą terenową wszystkim sprawił wiele radości. W przygotowaniu punktów aktywności druhnie Gabrysi Zastępowskiej pomagała druhna Oliwia Stando. Nad bezpieczeństwem harcerzy podczas zabaw i spaceru w lesie czuwały panie Mariola Bukowska i Katarzyna Wróbel. Zwieńczeniem rajdu było ognisko na polanie za Ośrodkiem Zdrowia. Ognisko z pomocą rodziców przygotowała druhna Gabriela Zastępowska. Rodzicom  Gabrysi dziękujemy za  ognisko a babci Gabrysi za pyszny sernik, który znikł w mgnieniu oka. Przy ognisku zaśpiewaliśmy znane i te mniej znane piosenki. Do piosenek przygrywała nam na swojej gitarze nieoceniona Amelka Bobrowicz. Na zakończenie było wiele pląsów i wspólnych zabaw wokół stosu ogniskowego. Zbiórka zakończyła się wspólnym kręgiem w którym odśpiewaliśmy „Bratnie słowo”. Już za dwa tygodnie start hufca w Ostródzie. 


                                                                                   phm. Lucyna Burkiewicz

http://galeria 

   Dnia 21.09.2018 odbyła się akcja  Sprzątanie Świata. Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawice i worki wraz z nauczycielami udali się na wyznaczone tereny w Miłomłynie i okolicy. Akcję sponsorowało nadleśnictwo w Miłomłynie. Wierzymy, że takie akcje zachęcą dzieci i młodzież do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i przysłużą się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.


                                                                                    Teresa Biegańska
                                                                                     Mariola Bukowska

http:/galeria 

KLASA I B NA „ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA”


  W czwartek  13 września 2018 roku klasa wraz z wychowawcą wybrała się na pieszą wycieczkę do hotelu Miłomłyn. Świetnie zorganizowani rodzice w osobach: Aneta Karczewska, Agnieszka Wrzeszcz, Ilona Rugała, Kamila Włodarska, Patrycja Wójcik oraz Agnieszka Rakoczy przygotowały dla dzieci super atrakcje. Był tor przeszkód z wieloma ciekawymi zadaniami: czołganie w tunelu, chodzenie na szczudłach, rzucanie ringiem do butelki oraz obieranie ze skórki ugotowanego ziemniaka. Dzieci uczestniczyły także w lekko zmodyfikowanych „wykopach”: zbierały ziemniaki do kosza na czas. Nie zabrakło ogniska, w którym piekły się ziemniaki, a każdy uczestnik mógł przygotować dla sobie kiełbaskę. Uczniowie klasy I b na zakończenie świętowania, wykonały pracę plastyczną: kukiełkę z ziemniaka. Niesamowite mamy, przygotowały wszystko czego potrzeba do wykonania wymienionych działań. Dzieci pod wielkim wrażeniem, z uśmiechem na ustach podziękowały rodzicom oklaskami. Ich siła wskazywała na emocje, jakie dzieciom towarzyszyły podczas spotkania. 
 

Wychowawca
Alicja Bobel

 

http://galeria                                           
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Aż trudno uwierzyć, że tegoroczne wakacje dobiegły końca i nadszedł kolejny rok szkolny. Rozpoczęliśmy go uroczyście 3 września 2018 r.
    Tuż po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani dyrektor, Grażyna Potkaj, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów, szczególną uwagę poświęcając najmłodszym uczniom naszej szkoły, którzy po raz pierwszy przekroczyli jej próg. Wszystkim uczniom i nauczycielom pani dyrektor życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz radości z realizacji swoich małych i dużych planów, rodzicom zaś zadowolenia i dumy ze swoich pociech. Do życzeń dołączył się obecny na uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn, pan Stanisław Siwkowski. 
Następnie pani dyrektor odczytała uchwałę Rady  Miasta i Gminy Miłomłyn dotyczącą zmiany imienia naszej szkoły. Temu wydarzeniu poświecone też było  przedstawienie przygotowane przez grupę uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem pań: Emilii Łełyk, Małgorzaty Kowalczyk, Doroty Wawrowskiej i Wiesławy Godek. 
    I tak od dnia 1 września bieżącego roku nasza placówka nosi imię Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki.
    Po przedstawieniu wszyscy uczniowie udali się pod opieką swoich wychowawców do klas.
    Przed cała społecznością szkolną 10 miesięcy wytężonej nauki i pracy. Oby przyniosły one wszystkim wiele zadowolenia i satysfakcji. Radość niech budzi zaś fakt, ze następne wakacje nadejdą już a 292 dni.

Wiesława Godek
 

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki
    14 - 140 Miłomłyn, ul. Pasłęcka 15
  • (89) 641-31-23 lub 641-31-33

    fax: (89) 641-31-23

Galeria zdjęć