Nawigacja

O SZKOLE

Z ŻYCIA SZKOŁY 2017/2018

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 


 17 października odbyło się spotkanie integracyjne w klasie III b pod hasłem ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA (przy Stadionie). W tym roku zabawa polegała na zbieraniu piegów, których liczba w rezultacie typowała króla i królową spotkania. Dzieci poznały „Krótką historię o ziemniaku”, rozwiązywały jesienny quiz, układały jesienne obrazki z materiału przyrodniczego, rywalizowały w różnych konkurencjach, a przede wszystkim piekły kiełbaski i ziemniaki w ognisku. Najwięcej piegów zebrali Maja Ulatowska- Jankowska i Adrian Bienias i to oni zdobyli te zaszczytne tytuły. Brawo. Gratulujemy! Spotkanie uwieńczyliśmy wspólną grą w zbijaka.
Dziękuję rodzicom za pomoc i wspólną zabawę.
                  

     Wychowawca: Ewa Kilman
 

http://galeriaŚwięto Pieczonego Ziemniaka


       W czwartek 28 września grupa 0 ”Krasnoludki” wybrała się na wycieczkę do Tardy, żeby tam przywitać jesień ziemniakami pieczonymi w ognisku i dobrą zabawą. 
Mamy przygotowały miejsce zabaw, rozpaliły ognisko i wspólnie z dziećmi uczestniczyły w zabawach i pieczeniu kiełbasek oraz ziemniaków. 
Do dyspozycji dzieci był również plac zabaw oraz najróżniejszy sprzęt sportowo - rekreacyjny, z którego dzieci chętnie skorzystały. Pod koniec pobytu odbyła się rywalizacja sportowa, m. in. wyścigi w workach, slalom ziemniaczany i rzuty do celu. Na zakończenie wszyscy posilili się pieczonymi ziemniakami. Dopisała nam piękna  jesienna pogoda – słoneczna i ciepła, a wszystkim dopisał dobry humor.

Dorota Krauze
 

http://http://galeria 

MUZYCZNE OPOWIEŚCI MAŁEGO FRYCKA- koncert muzyczny


    26 września ponownie gościliśmy przedstawicieli Agencji Artystycznej MAT, tym razem z koncertem Muzyczne opowieści małego Frycka dla klas I-III, zerówek i dzieci z punktów przedszkolnych. Spotkanie poświęcone było życiu i twórczości Fryderyka Chopina, naszego największego kompozytora i pianisty, którego zna i uwielbia cały świat. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania utworów, m.in. poloneza, mazura, a także obejrzenia tańców w wykonaniu uczniów- aktorów oraz świetnej opowieści prowadzącego o młodym Fryderyku. Królowała muzyka fortepianowa. Niespodzianką był akordeon. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy, w którym wzięli udział: Julia Maciąg z kl. IIa, Ada Karczewska z kl. III c i Krzysztof Sobociński z kl. III a.  Zwycięzcą konkursu została Julia Maciąg. Gratulujemy!
                            

    Ewa Kilman
 

http://galeriaŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KLASIE DRUGIEJ


 19 września 2017 r. uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami i wychowawcą uczestniczyli w ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Korzystając ze słonecznej pogody i gościnności p. Ilony i Marcina Jedlińskich wszyscy zgromadzili się w uroczym miejscu przy ognisku. Były wyścigi rzędów i wesoła zabawa w piłkę. Wszystkim smakowały pieczone na ognisku ziemniaki i kiełbaska.
                                                                      Wychowawca Elżbieta Żmijewska 


http://galeria

 Centrum Tańca Wasilewski Felska dla naszych dzieci

19 września  2017 r. nasza szkoła gościła przedstawicielki Niepublicznej Placówki oświatowo – wychowawczej Centrum Tańca Wasilewski Felska z Olsztyna.

Podczas prezentacji fragmentów programu „Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier” dzieci poznały zasady rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach, świetnie się bawiły w rytm największych przebojów, wchodziły w interakcje z animatorami. 
Głównym celem programu jest praktyczne zastosowanie dobrych manier i kształtowanie kultury osobistej podczas nauki tańca.

    Serdecznie dziękujemy za pokaz i życzymy sukcesów
Oto adres, na który można zapisywać dzieciaki: www.wasilewski-felska.pl
                                                                                                                                          Beata Andrianik
 ZAWODY WĘDKARSKIE

 

W piątek  15 września w popołudniowych godzinach nad brzegiem Kanału Elbląskiego odbyły się Jesienne Zawody Wędkarskie Szkółki ,,Leszczyk’’. Do rywalizacji zgłosiło się 14 uczestników w bardzo szerokim przekroju wieku, bo od 4 do 16 lat, zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Rywalizacja jak zwykle była bardzo zacięta, bo umiejętności młodych wędkarzy są coraz większe. Cieszy ogromnie fakt że zwody wędkarskie cieszą się tak dużym zainteresowaniem młodych adeptów wędkarstwa, cieszy również fakt że bardzo częstymi gośćmi zawodów są rodzice, dziadkowie. To pokazuje kolejny duży pozytyw spotkań nad wodą gdzie pielęgnowane są międzypokoleniowe relacje. 
Zwycięzcą zawodów został 4- letni Karol Kuliś, który udowodnił starszym kolegom i koleżankom, że w wędkarstwie nie wiek zawodnika się liczy a umiejętności.
Oczywiście nie zabrakło nagród dla uczestników zawodów, które ufundowała firma Jaxon oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 
                            
                                                                                     Andrzej Krzykowski


 

                                                          

 SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 15.09.2017 odbyła się akcja  Sprzątanie Świata. Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawice i worki wraz z nauczycielami udali się na wyznaczone tereny w Miłomłynie i okolicy. Akcję sponsorowało nadleśnictwo w Miłomłynie. Wierzymy,że takie akcje zachęcą dzieci i młodzież do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami.
                                                           

                                                                                     Teresa Biegańska
                                                                                     Mariola Bukowska

 

http://galeria

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki
    14 - 140 Miłomłyn, ul. Pasłęcka 15
  • (89) 641-31-23 lub 641-31-33

    fax: (89) 641-31-23

Galeria zdjęć