KONKURSY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

REGULAMIN BIBLIOTECZNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

W związku ze 100 - leciem odzyskania niepodległości biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie ogłasza konkurs fotograficzny

pt. „Moje selfie z Niepodległą”

1. Mogą wziąć w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne wykonanie fotografii typu selfie, wydrukowanie jej i dostarczenie do biblioteki szkolnej do dnia 31 października  2018 r.
  3. Na fotografii powinien znaleźć się jakiś element zwiazany z polskimi symbolami narodowymi lub kojarzący się z Polską.
  4. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie zdjęć z Internetu.
  5. Wyboru najlepszych prac dokona Komisja w składzie:

- Wiesława Godek

- Beata Klecha

- Dorota Wawrowska

1. Ocenie podlegać będą:
  • zgodność pracy z tematem
  • samodzielność
  • wyrazistość fotografii
  • trudność w realizacji tematu
  1. Zwycięzcy, wyłonieni spośród autorów wszystkich prac konkursowych, otrzymają dyplomy i nagrody.

Organizatorki konkursu:

REGULAMIN KONKURSU CZYTELNICZEGO

„Kto przeczyta najwięcej stron?”

1.  W konkursie czytelniczym mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z klas II- V .
  2.  Rozegrany zostanie w dwóch grupach wiekowych:

klas II – III i   IV - V.

1.  Warunkiem przystąpienia do konkursu jest założenie specjalnego zeszytu, w którym nauczyciel – bibliotekarz zapisywać będzie liczbę stron z przeczytanych książek  (nie liczą się strony w całości wypełnione ilustracjami).
  2.   Nauczyciel bibliotekarz ma prawo wymagać od ucznia biorącego udział w konkursie krótkiego streszczenia przeczytanej książki.
  3.  W klasyfikacji liczą się także lektury szkolne.
  4.  Konkurs wygrywa ten uczeń, który od 15. 10.2018r. do  31.05.2019 r. przeczyta w wypożyczonych ze szkolnej biblioteki książkach największą liczbę stron.
  5.  Finał konkursu 31.05.2019r.
  6.  Ogłoszenie wyników i wręczenia nagród odbędzie się w ostatnim tygodniu roku szkolnego 2018/2019.

Organizator konkursu: nauczyciel bibliotekarz - Wiesława Godek

SZKOLNEGO KONKURSU BIBLIOTECZNEGO

KLASA ROKU

1.W konkursie biorą udział wszystkie klasy

(od I do VIII i klasy III gimnazjalne).

1. Rywalizacja rozpoczyna się z dniem

15 października  2018 roku, a kończy 31 maja 2019 roku.

1. Wygrywa ta klasa, która w roku szkolnym 2018/2019 przeczyta najwięcej książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.
  2. Liczą się wszystkie książki, również lektury i komiksy.
  3. Nauczyciel bibliotekarz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia znajomości treści przeczytanej książki.
  4. Klasa, która zwycięży w konkursie otrzyma dyplom i tytuł KLASY ROKU.

Organizatorzy konkursu: nauczyciele bibliotekarze

– Wiesława Godek, Dorota Wawrowska