Nawigacja

eTwinning

NASZE REALIZACJE

 

Projekty eTwinning 2017/18:

RPG Legends (https://twinspace.etwinning.net/48830)

Projekt zakłada stworzenie gier komputerowych związanych z legendami miast partnerskich. Praca odbywa się na darmowej platformie RPG Maker VX Ace Lite. Na bazie prostego programu typu drag & drop, uczniowie uczą się podstaw programowania oraz poznają historie swojego miasta.

 

The eyes of the city (https://twinspace.etwinning.net/54423)

Podczas projektu uczniowie tworzą wirtualną wycieczkę po ich miejscowości, prezentując najciekawsze, ich zdaniem, miejsca w mieście. Praca odbywa się przy pomocy darmowej aplikacji Roundme do której uczniowie przesyłają przygotowane przez siebie zdjęcia panoramiczne lub zdjęcia 360.

 

 

Projekty eTwinning 2016/17:

Let’s GO English (https://twinspace.etwinning.net/28876/home)

W projekcie uczniowie przygotowują nowe Pokèstopy (miejsca warte odwiedzenia) w mieście Miłomłyn. Zadaniem uczniów jest przygotowanie zdjęć oraz krótkich opisów, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, wybranych przez siebie miejsc. Ponadto, uczniowie przygotowali plakaty reklamujące wybrane miejsca, które dodatkowo zostały przekształcone w formę interaktywnej książeczki. Wszystkie Pokèstopy zostaną dodane do map Google, a następnie przesłane wydawcy Niantic, który załączy je do swoich gier miejskich Pokèmon Go oraz Ingress. W projekcie biorą udział szkoły z Polski, Ukrainy, Turcji i Finlandii.

"Let's explore Europe together" (https://twinspace.etwinning.net/33866)

Głównym celem projektu jest przygotowanie wirtualnej książeczki promującej zarówno Miłomłyn, jak i Polskę na arenie międzynarodowej. W książeczce znajdują się informacje odnośnie naszej szkoły, miejscowości, pieśni regionalnych, hymnu oraz inne informacje dotyczące Polski. 

Time Capsule 2016 (https://twinspace.etwinning.net/26819)

W projekcie bierze udział około 10-ciu szkół z Polski i zza granicy. Podczas projektu uczniowie przygotują kapsułę czasu, która zostanie przesłana do jednego z partnerów projektu i ukryta na kolejne dziesięć lat. W I semestrze roku szkolnego 2016/17 uczniowie zbierali informacje dotyczące życia gminy (w postaci wycinek z gazet), materiały reklamowe i inne rzeczy, które chcieliby przekazać sobie w przyszłości. Ponadto uczniowie przygotowywali obecne zdjęcia Miłomłyna oraz napisali listy do siebie w przyszłości, które zostaną im przekazane za pomocą darmowej aplikacji. Kapsuła zostanie ukryta na kolejne 10 lat a zadaniem partnerów będzie przesłanie uczestnikom informacji odnośnie jej lokalizacji.

Pokemon Go - Cultural hunting (https://twinspace.etwinning.net/25901)

 

Podczas projektu uczniowie uczyli się programowania za pomocą darmowego programu Scratch. Zadaniem uczniów było przygotowanie interaktywnych gier i quizów dotyczących Miasta i Gminy Miłomłyn, bazując na budowie gry Pokèmon GO. Ponadto uczniowie wzięli udział w szeregu wydarzeń związanych z grą, m.in. w konkursie Wild Hunt oraz Pokemon Day 2017.

 

​​​​​​​

 

Projekty eTwinning 2014/15:

Take a stand-Lend a hand! (http://new-twinspace.etwinning.net/web/p102440/welcome)

Projekt skupiony był na problemie bullingu oraz cyberbullingu w społeczności szkolnej. Szkoła, razem z partnerami z Grecji wzięła udział w szeregu działań mających pomóc zarówno uczniom, jak i nauczycielom w walce z problemem. Podczas projektu wypracowano szereg materiałów mających promować bezpieczeństwo w Internecie. Projekt zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie Nasz projekt eTwinning w kategorii Bezpieczny Internet. Dzięki zwycięstwu w konkursie uczniowie wzięli udział w gali wręczenia nagród.

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki
    14 - 140 Miłomłyn, ul. Pasłęcka 15
  • (89) 641-31-23 lub 641-31-33

    fax: (89) 641-31-23

Galeria zdjęć