Nawigacja

eTwinning

NASZE REALIZACJE

 

Projekty eTwinning 2017/18:

 

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…

Zaplanowaliśmy zorganizowanie imprezy łączącej literaturę z technologiami informatycznymi. Motywem przewodnim była „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza. Uczniowie poznali dzieło wieszcza, przygotowali aplikacje dla uczestników z innych szkół. Uatrakcyjni to poznawanie polskiej literatury. Powstała baza zadań, którą można będzie wykorzystać w przyszłości na lekcjach języka polskiego, języka angielskiego, historii, zajęć bibliotecznych. W realizacji projektu współpracowały ze sobą szkoły z Miłomłyna, Morąga, Mrągowa i Olsztyna.

W Miłomłynie uwieńczeniem projektu była Noc bibliotek, w trakcie której wykorzystaliśmy materiały stworzone przez uczestników projektu. Dziękujemy.

O ósmej wieczorem 08.06.2018 r. trzydzieścioro uczniów wraz z opiekunami (p. Dorota Wawrowska, p. Marzena Szaciłowska, p. Beata Klecha, p. Małgorzata Kowalczyk, p. Michał Siwkowski oraz p. Michał Szaciłowski z SP 4 w Ostródzie) zebrało się w sali gimnastycznej, by rozpocząć obchody Nocy bibliotek – ogólnopolskiej akcji, w której wzięło udział aż 1875 bibliotek. Akcja ta łączyła się bezpośrednio z realizowanym w naszej szkole projektem eTwinning „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...” oraz z ministerialnym programem „Aktywna tablica”. Większość zadań i atrakcji przygotowanych przez opiekunów miała zatem związek z „Dziadami cz. II” A. Mickiewicza oraz technologią informacyjno-komunikacyjną.
Uczniowie wykonywali zadania na platformach Kahoot, Scratch i LearningApps, rozwiązywali zagadki logiczne, brali udział w escape roomie, rozwiązywali krzyżówki, ćwiczyli sztukę charakteryzacji, a nawet wystawiali „Dziady” na scenie! Każda grupa zbierała punkty za poszczególne zadania. Okazało się, że najzacieklej walczyła grupa druga, której liderką była Amelia Bobrowicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez panią dyrektor, Agencję Mienia Wojskowego i organizatorów.
Zmagania trwały całą noc. Nad ranem uczestnicy akcji obejrzeli film i zdrzemnęli się. O siódmej rano zjedli śniadanie, posprzątali po sobie i w doskonałych humorach wrócili do domów. Przed wyjściem pytali opiekunów, czy już można zapisać się na przyszły rok.

 

Dorota Wawrowska

Prezi

http://prezi.com/bsycgoecunp2/?utm_campaign=share&utm_medium=copy&rc=ex0shar

 http://spmilomlyn.galeria

 


 

 

RPG Legends (https://twinspace.etwinning.net/48830)

Projekt zakłada stworzenie gier komputerowych związanych z legendami miast partnerskich. Praca odbywa się na darmowej platformie RPG Maker VX Ace Lite. Na bazie prostego programu typu drag & drop, uczniowie uczą się podstaw programowania oraz poznają historie swojego miasta.

 

The eyes of the city (https://twinspace.etwinning.net/54423)

Podczas projektu uczniowie tworzą wirtualną wycieczkę po ich miejscowości, prezentując najciekawsze, ich zdaniem, miejsca w mieście. Praca odbywa się przy pomocy darmowej aplikacji Roundme do której uczniowie przesyłają przygotowane przez siebie zdjęcia panoramiczne lub zdjęcia 360.

 

 

Projekty eTwinning 2016/17:

Let’s GO English (https://twinspace.etwinning.net/28876/home)

W projekcie uczniowie przygotowują nowe Pokèstopy (miejsca warte odwiedzenia) w mieście Miłomłyn. Zadaniem uczniów jest przygotowanie zdjęć oraz krótkich opisów, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, wybranych przez siebie miejsc. Ponadto, uczniowie przygotowali plakaty reklamujące wybrane miejsca, które dodatkowo zostały przekształcone w formę interaktywnej książeczki. Wszystkie Pokèstopy zostaną dodane do map Google, a następnie przesłane wydawcy Niantic, który załączy je do swoich gier miejskich Pokèmon Go oraz Ingress. W projekcie biorą udział szkoły z Polski, Ukrainy, Turcji i Finlandii.

"Let's explore Europe together" (https://twinspace.etwinning.net/33866)

Głównym celem projektu jest przygotowanie wirtualnej książeczki promującej zarówno Miłomłyn, jak i Polskę na arenie międzynarodowej. W książeczce znajdują się informacje odnośnie naszej szkoły, miejscowości, pieśni regionalnych, hymnu oraz inne informacje dotyczące Polski. 

Time Capsule 2016 (https://twinspace.etwinning.net/26819)

W projekcie bierze udział około 10-ciu szkół z Polski i zza granicy. Podczas projektu uczniowie przygotują kapsułę czasu, która zostanie przesłana do jednego z partnerów projektu i ukryta na kolejne dziesięć lat. W I semestrze roku szkolnego 2016/17 uczniowie zbierali informacje dotyczące życia gminy (w postaci wycinek z gazet), materiały reklamowe i inne rzeczy, które chcieliby przekazać sobie w przyszłości. Ponadto uczniowie przygotowywali obecne zdjęcia Miłomłyna oraz napisali listy do siebie w przyszłości, które zostaną im przekazane za pomocą darmowej aplikacji. Kapsuła zostanie ukryta na kolejne 10 lat a zadaniem partnerów będzie przesłanie uczestnikom informacji odnośnie jej lokalizacji.

Pokemon Go - Cultural hunting (https://twinspace.etwinning.net/25901)

 

Podczas projektu uczniowie uczyli się programowania za pomocą darmowego programu Scratch. Zadaniem uczniów było przygotowanie interaktywnych gier i quizów dotyczących Miasta i Gminy Miłomłyn, bazując na budowie gry Pokèmon GO. Ponadto uczniowie wzięli udział w szeregu wydarzeń związanych z grą, m.in. w konkursie Wild Hunt oraz Pokemon Day 2017.

 

 

Projekty eTwinning 2014/15:

Take a stand-Lend a hand! (http://new-twinspace.etwinning.net/web/p102440/welcome)

Projekt skupiony był na problemie bullingu oraz cyberbullingu w społeczności szkolnej. Szkoła, razem z partnerami z Grecji wzięła udział w szeregu działań mających pomóc zarówno uczniom, jak i nauczycielom w walce z problemem. Podczas projektu wypracowano szereg materiałów mających promować bezpieczeństwo w Internecie. Projekt zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie Nasz projekt eTwinning w kategorii Bezpieczny Internet. Dzięki zwycięstwu w konkursie uczniowie wzięli udział w gali wręczenia nagród.

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki
    14 - 140 Miłomłyn, ul. Pasłęcka 15
  • (89) 641-31-23 lub 641-31-33

    fax: (89) 641-31-23

Galeria zdjęć