• KONKURSY SZKOLNE 2023/2024

• KONKURS MATEMATYCZNY SUDOKU

Dnia 4 czerwca 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej odbył się szkolny konkurs matematyczny SUDOKU.
          Brało w nim udział 22 uczniów z klas IV-VII, którzy w czasie 40 minut wypełniali 10 plansz Sudoku.
          Do etapu finałowego zakwalifikowali się uczniowie z poprawnie rozwiązanymi 4 planszami: Alicja Skoczeń, Dominik Kieruczenko i Alan Krajza. Uczniowie ci następnego dnia rywalizowali ze sobą.

I miejsce:    Alicja Skoczeń  4+5 poprawnie wypełnionych plansz

II miejsce: Alan Krajza- 4+4 poprawnie wypełnionych plansz

III miejsce: Dominik Kieruczenko – 4+3 poprawnie wypełnionych plansz

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie.

Jowita Jankowska

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Dnia 21.05.2024 odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych DACHL. W konkursie wzięło udział 11 uczniów klasy VII. Test sprawdzał wiedzę z zakresu: kultury, historii, polityki oraz geografii krajów niemieckojęzycznych.
          Wyniki :

I miejsce : Katarzyna Kalinowska

II miejsce: Olga Wróblewska

III miejsce : Maja Kolada

Mariola Bukowska

Szkolny Konkurs Matematyczny "Mistrz Zadań Tekstowych"

Dnia 23 kwietnia 2024r w PSP w Miłomłynie odbył się szkolny konkurs matematyczny „Mistrz zadań tekstowych”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i wspieranie uzdolnień matematycznych uczniów, propagowanie wśród uczniów atmosfery zdrowej rywalizacji, a także wykazanie się przez uczniów umiejętnością rozwiązywania zadań tekstowych z zastosowaniem właściwych formuł matematycznych.
          Konkurs obejmował treści określone w podstawie programowej nauczania matematyki dla szkoły podstawowej. Uczniowie poszczególnych klas rozwiązywali w czasie 40 minut przygotowane zestawy zadań w formie pisemnej (dostosowane do poziomu danej klasy). Do wyboru mieli zadania za 1 pkt, 2 pkt, 3 pkt.
          Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z klas 4, 5 i 6. Prace konkursowe sprawdzała szkolna komisja konkursowa w składzie: Jowita Jankowska,  Michał Szaciłowski.
          * Mistrzem zadań tekstowych klas 4 została  Alicja Rymarz.
          * Mistrzem zadań tekstowych klas 5 został Oskar Kochańczyk.
          * Mistrzem zadań tekstowych klas 6 została Joanna Kolada.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dyplomy i nagrody  zostały przekazane uczniom na apelu szkolnym.

Jowita Jankowska

zdjęcie: eduresized_DSCN8988.JPG

Konkurs recytatorski w kl. Ib

Dnia 25 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez panią Jolantę Szerszeń i panią Katarzynę Gall. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy Ib. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz Jana Brzechwy. Konkursowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych, nawiązujących do wierszy J. Brzechwy. Rysunki wykonały dzieci z kl. I b.

Laureaci:

I miejsce - Maria Grudzińska

II miejsce - Jan Rojewski

III miejsce - Maciej Czerwiński

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Konkurs na kartkę i pisankę.

Dnia 04.04.2024 został rozstrzygnięty szkolny konkurs na kartkę i pisankę świąteczną.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VIII

Wyniki ( pisanka ):
          I : Olga Wróblewska

II : Michał Ogrodowczyk
          III : Weronika Borkowska

Wyniki ( kartka świąteczna ) :
          I : Alicja Skoczeń
          II :Maja Zakrzewska
          III :Weronika Zegadło

Kangur Matematyczny

W dniu 21.03.2024 nasza szkoła wzięła udział w 23 edycji międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny. W szranki z zawodnikami z ponad 100 krajów z całego świata stanęło 16 naszych uczniów w czterech kategoriach wiekowych.
          Wprawdzie na wyniki będziemy musieli poczekać jeszcze ponad miesiąc, ale już dziś wiemy, że było warto. Każdy uczestnik został nagrodzony punktami z zachowania i starochińską układanką Tangram.
          Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Michał Szaciłowski, Jowita Jankowska

Konkurs na kartkę i stroik świąteczny

W dniu 21.12.2023 został rozstrzygnięty konkurs na kartkę i stroik świąteczny .Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV- VIII.
          Wyniki ( stroik ):
          I : Szymon Wójcik    Va
          II : Antoni Grzechulski    IVb
          III: Jakub Karczewski   VIb

Wyniki ( kartka świąteczna ) :
          I : Julia Kapinos             VIII
          II :Wiktoria Kazimierczak   VIb
          III :Kornelia Czarzasta.    IVa

Szkolny Konkurs Matematyczny Rachmistrz

Dnia 30 października 2023r w PSP w Miłomłynie odbył się szkolny konkurs matematyczny „Rachmistrz” .

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i wspieranie uzdolnień matematycznych uczniów, kształtowanie sprawności rachunkowej, a także propagowanie wśród uczniów atmosfery zdrowej rywalizacji.

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów z klas 4, 5 i 6. W ciągu 40 minut rozwiązywali oni zestawy zadań rachunkowych dostosowanych do odpowiedniej klasy. Maksymalnie można było zdobyć 90 punktów. Prace konkursowe sprawdzała szkolna komisja konkursowa.

Tytuł Rachmistrza klas 4 zdobyła Alicja Rymarz z klasy 4a.

Tytuł Rachmistrza klas 5 zdobył Fabian Jastrzębski z klasy 5b

Tytuł Rachmistrza klas 6 zdobył Krzysztof Wiśniewski z klasy 6b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dyplomy zostaną przekazane uczniom na najbliższym apelu szkolnym.

Jowita Jankowska.

Wyniki konkursu- Najciekawsze zdjęcie mojego zwierzątka

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dla kl. IV-VIII na najciekawsze zdjęcie swojego zwierzaka.
          Wyniki:
          I miejsce - Alicja Rymarz. kl.4a
          II miejsce - Ewa Mirońska. kl.5b
          III miejsce - Kornelia Czarzasta ,kl.4a
          Uczniowie ci zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.
          Pozostałym uczestnikom dziękujemy za podzielenie się zdjęciami swoich ulubieńców.

Nauczyciele  świetlicy