Nawigacja

O SZKOLE

Z ŻYCIA SZKOŁY 2019/2020

 

SZKOLNE JASEŁKA „ BÓG SIĘ RODZI”

    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia 2019 roku w kościele parafialnym w Miłomłynie odbyły się jasełka „Bóg się rodzi” dla całej społeczności szkolnej. Rozpoczęły się powitaniem wszystkich zebranych przez ks. wikariusza  Piotra Olechowskiego. Następnie dzieci z Punktu Przedszkolnego „ Jaś i Małgosia” wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów i aniołów pod opieką p. Krystyny Krzemińskiej.  Młodzi aktorzy wprowadzili obecnych w kościele nauczycieli, uczniów, jak również przybyłych gości w świąteczny nastrój. Po przedstawieniu jasełkowym odbyło się śpiewanie kolęd połączone z prezentacją multimedialną o polskich tradycjach bożonarodzeniowych .
    Podczas tego szczególnego spotkania nie zabrakło wspólnej modlitwy oraz błogosławieństwa na czas Świąt Bożego Narodzenia.
    Na koniec spotkania ks. proboszcz Marian Żbikowski i p. dyrektor Grażyna Potkaj złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia.
Nad całością „Wspólnego kolędowania” czuwały Małgorzata Górna , Beata Gorgoń, Mariola Karpińska, Krystyna Krzemińska przy współpracy ks. Piotra Olechowskiego.

Beata Gorgoń
Małgorzata Górna

 

http://galeria zdjęć

https://youtu.be/wCddavxKHwUKlasa III A w Pracowni Świętego Mikołaja


Dnia 18 grudnia 2019r. klasa IIIA pojechała do Olsztyna w celu odwiedzenia Pracowni Świętego Mikołaja. Zanim jednak dzieci dotarły na miejsce podziwiały pięknie udekorowane Stare Miasto oraz Zamek Kapituły Warmińskiej. 
W pracowni było bardzo kolorowo i pięknie pachniały pierniczki. Dzieci z ochotą wykonały sekretny lukier Pani Mikołajowej, którym ozdabiały swoje chatki z piernika. W pracy pomagały im elfy, które nauczyły dzieci śpiewać śmieszną elfią piosenkę.  W trakcie wizyty poznały regionalne tradycje świąteczne oraz słuchały wigilijnych opowieści. Na koniec dzieci zabrały ze sobą pięknie udekorowane pierniki, aby pochwalić się w domu swoim talentem cukierniczym.

Wychowawczyni: E. Łełyk

 UMIEMY JUŻ PŁYWAĆ


Uczniowie z klasy III A brali udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać 2019”. Dzieci chętnie jeździły na zajęcia, które odbywały się raz       w tygodniu na pływalni w Morągu i trwały od 1 października do 3 grudnia 2019r.
Dzieci miały możliwość zdobycia podstawowych umiejętności pływania oraz rozwijania i podnoszenia swojej sprawności fizycznej. Ważna była także edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Lekcje pod nadzorem instruktorów były gwarancją efektywnej nauki pływania.
Czas spędzony na basenie był przyjemny, radosny i bardzo pożyteczny. Na koniec programu wszyscy otrzymali słodkie nagrody oraz dyplom ukończenia nauki pływania.

E. Łełyk
    W dniach 7.10. 2019 do 31.12.2019  roku w naszej szkole oraz parafii odbywają się akcje pomocy misjom: " Klucz do nieba" oraz " Komórka na misje". Akcje te skierowane są do uczniów naszej szkoły oraz parafian. Polegają na przynoszeniu do szkoły kluczy: starych, połamanych, z wymienionych zamków oraz telefonów komórkowych: zużytych, nie potrzebnych. Dzięki specjalnym instytucjom zyskają one nowe życie, bądź zostaną poddane recyklingowi. Odnowione telefony mogą być znowu używane i trafić do mieszkańców krajów misyjnych, w których pracują księża werbiści. Zapewnią dostęp do środków komunikacji. Klucze natomiast zrobione są często z metali szlachetnych i jeżeli jest ich dużo sprzedane jako złom kolorowy w dużej ilości mogą pomóc misjonarzom pracującym w krajach misyjnych w różnych częściach świata.
     W akcje zostali zaangażowani uczniowie, nauczyciele, parafianie. Osobą odpowiedzialną za powodzenie akcji na terenie szkoły jest Beata Gorgoń, a w parafii ks. Piotr Olechowski.

 

                                                            

  W naszej szkole staramy się by dzieci i młodzież uczyły się wrazliwości na los innych.
Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że nawet chwilowa poprawa warunków jest ważna.  
Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłomłynie zbierają karmę oraz potrzebne rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Ostródzie.
                   Opiekunami akcji są Renata Rafalska i Mariola Karpińska

 

 WOLONTARIUSZE – SENIOROM 
    Dnia 12 grudnia 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się pierwsza w gminie Miłomłyn Wigilia dla Seniorów.  Trudno wyobrazić sobie Wigilię i Święta Bożego Narodzenia bez śpiewania kolęd. W naszej polskiej tradycji jest to stary  i piękny zwyczaj, który łączy starsze i młodsze pokolenia oraz pozwala duchowo przeżyć Boże Narodzenie. Dlatego też wolontariusze pod kierownictwem pani Agnieszki Mironiuk i pani Doroty Papis z Koła Młodych Wolontariuszy z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie  współpracujący ze Stowarzyszeniem na Rzecz Przyszłości Miłomłyna przygotowali część artystyczną uroczystości – montaż słowno-muzyczny. Wolontariusze umilili czas uczestnikom Wigilii deklamując wiersze i śpiewając kolędy po polsku i angielsku. Uczniowie wraz z opiekunkami przygotowali również prezenty dla kilkudziesięciu osób - uczestników Wigilii, a były nimi własnoręcznie wykonane pyszne pierniczki. Występ młodych wolontariuszy, którzy spisali się na medal należy uznać za bardzo udany, był on uroczysty, nastrojowy i klimatyczny, w duchu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  

 

  

Konkursy klas młodszych na etapie szkolnym za 2019 rok zakończone

    Koniec roku kalendarzowego dla uczniów klas młodszych był pracowity. 
W dniach 04 – 12 grudnia klasy I – III startowały tradycyjnie w ogólnopolskim projekcie stypendialnym  Stypendiada Wczesnoszkolna zorganizowanym przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach. 
31 uczniów brało udział w następujących konkursach: plastycznym „Plastuś”, czytelniczym „Abecadło”, ortograficznym  „Ortografek” i matematycznym „Plusik”. Wyniki zostaną ogłoszone 28 lutego 2020 r. na stronie internetowej www.stypendiada.pl.
    
    17 grudnia 2019 r. zakończył się szkolny etap  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych  
 „Zapobiegajmy pożarom” dla klas 0 – III, w którym wzięło udział 8 uczniów. 
Prace zostały przekazane do sekretariatu Urzędu Miasta w Miłomłynie.
Za uczestników trzymamy kciuki i życzymy wygranej – wychowawcy 

Beata Andrianik


 

                

                 

 

 Koncert muzyczny -  „WIGILIJNA OPOWIEŚĆ  ”

      20 grudnia 2019 r.  w naszej szkole odbył się świąteczny koncert  grupy  artystycznej  „Mat”  pt. „ WIGILIJNA OPOWIEŚĆ ”. Artyści zabrali dzieci w podróż po różnych krajach  świata ,  zapoznając ich  z najpiękniejszymi pastorałkami i kolędami, np.:  Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii. 
      Na koniec spotkania odbył się konkurs kolęd, w którym wystąpili niektórzy uczniowie naszej szkoły. Pierwsze  miejsce zajęła Nina Dobrosielska, drugie   ex aequo- Nikodem  Zaranek  i  Marcel Mątwicki. 
                                                                                       

 Elżbieta Żmijewska 

Wizyta klas pierwszych w Manufakturze Sztuki w Olsztynie

    16 grudnia 2019 roku klasy pierwsze wyjechały do Olsztyna na świąteczne warsztaty. 
Przed udaniem się do pracowni pani Mikołajowej, dzieci zwiedziły olsztyńską starówkę.
Podczas warsztatów przypomniały sobie wigilijne tradycje, wykonały domek z piernika, nauczyły się, jak zrobić kolorowy lukier. Na koniec elfy poczęstowały wszystkich ciepłą herbatką i pierniczkami.
Było super!!!

Beata Andrianik
 

                                                                                        

 

                  

 Finał akcji charytatywnej „Góra Grosza” 2019


   W tym roku nasza szkoła kolejny raz włączyła się w akcję charytatywną, która trwała od 25 listopada. Uczniowie zaangażowali się w zbieranie Góry Grosza, żeby pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Zebrane pieniądze w kwocie 621,55 zł zostaną przekazane Towarzystwu Nasz Dom. Po komisyjnym przeliczeniu pieniędzy z puszek stwierdzono, że I miejsce zajęła klasa VI B z wynikiem 210,62 zł i 4 eurocenty. Pozostałe wyniki akcji w kolejności od najwyższej zebranej sumy w poszczególnych klasach są następujące:


1.    kl. VI B  - 210,62zł + 4 eurocenty
2.    kl. VI C – 86,37 zł + 1 eurocent
3.    kl. V B – 75,48 zł + 37 eurocentów, 10 koron
4.    Odział „Krasnoludki” – 40, 40 zł + 92 eurocenty
5.    Kl. V A – 38,57 zł
6.    Kl. IV A – 38,43 zł
7.    Kl. I A – 38, 35 zł + 10 eurocentów, 12 pfenningów, 25 kopiejek
8.    Kl. VII B – 28,55 zł
9.    Kl. VI A – 15,72 zł + 10 eurocentów
10.    Kl. V C – 13,76 zł +10 centów
11.    Kl. II A – 13,09 zł + 1 eurocent
12.    Kl. III A – 12,40 zł + 2 eurocenty
13.    Odział „Kubusiowo” – 8,16 zł
14.     Kl. VIII A – 1,65 zł
15.     Kl. VII A i VIII B – 0 zł

Nagroda: Każdy uczeń z klasy VI B  otrzymuje szczęśliwy numerek na dzień 19.12.2019 (czwartek) jako nagrodę specjalną za zajęcie I miejsca.
Samorząd uczniowski bardzo dziękuje wszystkim uczniom za okazaną wrażliwość,  włożony trud i każdy grosik.  

Rada samorządu uczniowskiego
 Mikołajki to święto o głębokiej tradycji…

Wszyscy znamy świętego Mikołaja jako korpulentnego dziadzia w czerwonym kubraku, z wielką siwą brodą i workiem pełnym prezentów i właśnie taki prawdziwy Mikołaj nas odwiedził 6 grudnia aby dostarczyć dla grzecznych dzieci prezenty, a tym, które sprawiają trudności swoim rodzicom i  nauczycielom, ukarać rózgą.
W naszej szkole pojawił się zmotoryzowany Mikołaj oczywiście w towarzystwie śnieżynek . Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki.

Dziękujemy za wsparcie rodzicom z Rady Rodziców oraz Mikołajowi ( Pan Roman Kobyliński), że nie zapomniał o dzieciach. Impreza mikołajkowa była udana, wywołała uśmiech na twarzy niejednego dziecka.

                                                                                                                           

Opiekunowie SU

 

 

 ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE 1 A

    Dwa kolejne piątki – 29 listopada i 06 grudnia bawiliśmy się wesoło. Były wróżby andrzejkowe, pyszne chruściki upieczone przez mamę Maksa  i mikołajkowe prezenty. Spotkaliśmy się z Mikołajem i uczestniczyliśmy w sportowych zawodach mikołajkowych. Teraz czekamy na klasową Wigilię.
    Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji naszych klasowych imprez.
 

Uczniowie 1 a z wychowawcą      
 

http://galeriaZAJĘCIA TECHNICZNE Z RODZICAMI W KLASIE II B


     Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Aby w naszej klasie  zagościła świąteczna atmosfera,  uczniowie postanowili  wykonać ozdoby  i ustroić nimi naszą klasową choinkę.  W zajęciach tych  uczestniczyły również mamy niektórych uczniów :    p. Aneta Karczewska  i p. Agnieszka Wrzeszcz, które podzieliły się swoimi artystycznymi  umiejętnościami  i   pomagały dzieciom   w wykonaniu  świątecznych ozdób. Wszyscy pracowali z dużym zapałem. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców. Szóstego  grudnia  przy pięknie ubranej choince  odbyło się spotkanie              z Mikołajem.    


                                                                          Wych. Elżbieta Żmijewska
   
http://galeriaWYCIECZKA DO OLSZTYNKA

       Dnia 04 grudnia 2019 r. uczniowie klas drugich wyjechali na wycieczkę do Olsztynka. Uczestniczyli w warsztatach, w czasie których  wykonywali ozdoby choinkowe, stroiki, ozdabiali pierniki. Poznali również tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

                                                                                           Organizatorzy: Alicja Wasiak 
                                                                                                                    Elżbieta Żmijewska        

 

http://galeriaODWIEDZINY „MRÓWKI” W KUBUSIOWIE

    

   Dnia 27.11.2019r. do p.p. „Kubusiowo” przybyli przedstawiciele sklepów „Mrówka”. Po krótkiej pogadance na temat dokarmiania ptaków w czasie zimy, zostały rozdane dzieciom woreczki z karmą dla ptaków.
    Maluszki zabrały je do domów aby wysypać ją do swoich przydomowych karmników.
„Mrówka” zostawiła również karmę dla ptaków do przedszkolnego karmnika. Ptaki odwiedzające karmniki koło przedszkola, tej zimy nie będą głodne.

                            Beata Karpowicz
 

 

http://galeria  ANDRZEJKI W KLASIE II B

   Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna    i   wywodzi się z obrzędów ludowych. Troska       o zapewnienie sobie powodzenia i szczęścia towarzyszyła ludziom przez wieki.  Każdego roku w listopadzie, zgodnie             z tradycją, obchodzimy wieczór andrzejkowy. 
  W naszej  klasie zabawa andrzejkowa odbyła się w czwartek - 28 listopada 2019 r.  Uczniowie, pielęgnując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, mieli możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość – oczywiście              z przymrużeniem  oka. Wróżby: kim  w przyszłości  zostaną, co spotka ich w najbliższym czasie, wróżenie z buta oraz lanie wosku, wszystkim sprawiły wiele radości. 
                                                                               

 Wych. Elżbieta Żmijewska  

http://galeriaDYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 2019

Dnia 28.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, która trwała trzy godziny, tj. 1500 - 1800. Przed godziną piętnastą klasy szóste przygotowały do zabawy dużą salę gimnastyczną. W tym celu został rozstawiony sprzęt muzyczny, a salę udekorowano balonami oraz kolorowymi paskami bibuły. Mikołaj O. oraz Adam W. zajmowali się muzyką, nagłośnieniem oraz tym, aby mikrofony były w pełni sprawne.

            Na samym początku dyskoteki, gdy już wszyscy się zebrali, prowadzące, czyli Emilia J. oraz Aleksandra Sz. rozpoczęły od krótkiej przemowy o poprawnym zachowaniu oraz przedstawiły plan zabawy. Po przedstawieniu zasad obowiązujących podczas zabawy chłopcy zajmujący się sprzętem na prośbę Emilki puścili muzykę, do której pobawiliśmy się w powtarzanie ruchów. Prowadzące weszły do środka koła, a reszta powtarzała ich ruchy. Po tej zabawie odbył się taniec w parze na gazecie. Po zabawie z gazetą każdy mógł się wykazać umiejętnościami tanecznymi w tańcu dowolnym. Około godz. 1600 zaczęliśmy pierwszą wróżbę. Wróżby zostały przygotowane przez Aleksandrę Sz. oraz Emilię J. (wróżb łącznie było 5). Zabawa z butami polegała na tym, że osoba, której but pierwszy wyjdzie za próg drzwi, najszybciej wyjdzie za mąż. W tej zabawie wszyscy wzięli udział. Wróżbę dla chłopców poprowadziła Emilia, a dla dziewczyn Ola. Po zabawie około 1630 przez pół godziny uczniowie tańczyli dowolnie. Ogłoszono, że pod koniec zabawy za najdłuższe i najlepsze tańce zostaną wybrani król i królowa balu. O godzinie 17.00 rozpoczęliśmy pozostałe wróżby: „Z imionami”, „Co ci się przytrafi” oraz „Jaki zawód będziesz wykonywał/a w przyszłości”. Wszystkie wróżby sprawnie poprowadzili: Aleksandra, Emilia, Agata M. oraz Jakub Sz. O 1730 odbyła się zabawa: '' taniec z balonem pomiędzy ramionami, głową i plecami”. Pod koniec dyskoteki wybraliśmy króla i królową balu, którymi zostali Joanna K. i Filip K.  Następnie odbył się taniec do ostatniej piosenki.

Na zakończenie Ola podziękowała nauczycielom za opiekę, Pani Dyrektor za wyrażenie zgody na dyskotekę, a chłopcom za zajęcie się sprzętem, po czym poprosiła o wspólne posprzątanie sali. Gdy już wszyscy się rozeszli Adam, Mikołaj, Ola, Emilia i Agata pomogli paniom sprzątaczkom doprowadzić salę do porządku.

            Uważam, że zabawa andrzejkowa w naszej szkole była udana. Uczniowie przestrzegali zasad bezpieczeństwa, chętnie tańczyli i świetnie bawili się podczas wróżb andrzejkowych. 

Napisała: Ola Sz.

 

http://galeriaKONCERT MUZYCZNY DLA KLAS MŁODSZYCH.


„Drewniane granie” to tytuł kolejnego koncertu muzycznego dla najmłodszych klas, który odbył się 12 listopada 2019r. Głównymi bohaterami koncertu był obój i klarnet. Dzieci dowiedziały się, że obój należy do instrumentów dętych blaszanych, a klarnet to instrument z rodziny dętych drewnianych. Wysłuchały też utworów z brzmieniem tych instrumentów. Zapamiętały też, że muzykolog to człowiek zajmujący się badaniem muzyki we wszystkich jej przejawach. Na koniec troje uczniów wzięło udział w konkursie sprawdzającym bieżące wiadomości. Wygrała Ada Kowalska z kl. II a. Gratulujemy!                        
                                                             

Alicja Wasiak

  NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI w klasach młodszych

        Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne  i piękne święto – święto każdego Polaka. Uroczystość w naszej szkole rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Z  okazji tego święta uczniowie  klas drugich pod opieką wychowawczyń: A. Wasiak i E. Żmijewskiej  przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym  przedstawili historię powstania wolnej Polski. Natomiast dzieci z zerówek  zaśpiewały patriotyczne  piosenki. 

                                                                              Organizatorzy: 
                                                                                 A. Wasiak 
                                                                                 E. Żmijewska
 

http://galeria

 ŚNIADANIE DAJE MOC !


     Tradycyjnie  8 listopada  jest dniem, w którym   uczniowie klas 0-III przystępują  do akcji „Śniadanie daje moc”.  W  tym roku również z dużym zaangażowaniem  wykonywali zdrowe kanapki i surówki. 

                                                                    Elżbieta Żmijewska 
                                                                       
http://galeria„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”


   Dnia 10 października 2019r. o godzinie 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie zorganizowane przez Grupę PSB MRÓWKA oraz  Policję.
    Na spotkaniu dzieci poznały i omówiły podstawowe zasady poruszania się po drogach, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię. Dowiedziały się również, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe w ruchu drogowym.
    Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na zadawane pytania oraz dzieliły się przemyśleniami. Atrakcją była także maskotka Mrówki, z którą dzieciom zrobiono zdjęcie. Uczniowie otrzymali od Mrówki odblaski (opaski na rękę lub zawieszkę), plan lekcji oraz słodki upominek, aby lepiej zapamiętać zajęcia i być widocznym na drodze. Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje ze spotkania z Mrówką oraz z przedstawicielem Policji, a także radość z otrzymanych odblasków. 

Paulina Obrębska
 

http://galeria 

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM SŁUŻBY LEŚNEJ

    Dnia 17. 10. 19 r. do p. p. ,,Kubusiowo” przyszedł szczególny gość, pracownik Nadleśnictw Miłomłyn, pani Monika Ptaszkiewicz. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o lesie i jego mieszkańcach.
    Pani Monika zwróciła uwagę na właściwe zachowanie się w lesie oraz na znaczenie lasu dla ludzi. Dzieci oglądały prezentację multimedialną i odgadywały zagadki. Na zakończenie każdy dostał od miłego gościa małą pluszową biedronkę. Dzieci podziękowały wspólnie zrobioną laurką.

                                                                                                          Beata Karpowicz
 

http://galeria


 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W P.P. „KUBUSIOWO”


    Ta ważna uroczystość odbyła się 16 października 2019 roku w małej sali gimnastycznej. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny złożony z wierszyków, piosenek i tańców. Widownia składająca się z rodziców, dziadków i Pani Dyrektor nagrodziła maluchów gromkimi oklaskami.
    Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie wielkim ołówkiem, którego dokonała Pani Dyrektor.
    Dzieci otrzymały medale i dyplomy. Po emocjach publicznych występów, wszyscy udali się na poczęstunek do swojej sali.


                                    Beata Karpowicz
 

http://galeriaDZIEŃ PATRONA NASZEJ SZKOŁY


   W dniu 11 października 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy w uroczysty sposób Święto Patrona Szkoły. Uczniowie pod kierunkiem pań, Wiolety Szajkowskiej oraz Małgorzaty Kowalczyk, zaprezentowali społeczności uczniowskiej  montaż słowno-muzyczny. Patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie są żołnierze im. I DP Tadeusza Kościuszki. Walczyli oni w czasie II wojny światowej o wolność Polski. W tym roku obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. We wrześniu 1939 roku naród polski stanął do nierównej heroicznej walki z hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą. Dla nas Polaków ta wojna od pierwszego do ostatniego dnia była walką o coś więcej niż przetrwanie. Stała się wojną w obronie człowieczeństwa, prawdy i sprawiedliwości, godności człowieka, tożsamości oraz bytu narodu i państwa. Spotkaliśmy się na apelu, aby oddać cześć i hołd naszym bohaterom.
Uczniowie recytowali wiersze o tematyce wojennej, chór szkolny pod kierunkiem pani Jolanty Kopiczyńskiej-Stano zaśpiewał pieśni patriotyczne: „Okę” oraz „Rotę”.  
Dziękujemy za pomoc w organizacji apelu p.Lucynie Burkiewicz oraz księdzu Piotrowi Olechowskiemu.
  

 Wioleta Szajkowska
 

http://galeriaDZIEŃ PATRONA W KLASACH MŁODSZYCH


   Dnia 11 października 2019r. uczniowie z klas 0-III wzięli udział w obchodach z okazji Dnia Patrona, Pasowania na ucznia klasy pierwszej oraz Dnia Edukacji Narodowej. 
Świętowanie rozpoczęło się od złożenia przez uczniów serdecznych życzeń swoim wychowawczyniom oraz wręczenia laurek. Następnie wszyscy udali się na pięknie przystrojoną salę, aby obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy pierwszej.
Po występach uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w drugiej części apelu poświęconemu naszemu patronowi. Z tej okazji odbył się konkurs, w którym brały udział wszystkie dzieci. Uczniowie podzieleni na grupy układali puzzle i rozsypanki wyrazowe, kolorowali sylwetkę żołnierza oraz brali udział w konkursie muzycznym „Jaka to melodia?”. 
Na koniec jury w składzie R. Rafalska i B. Gorgoń ogłosiło wynik. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami. Aby wszyscy dobrze wspominali to święto na pożegnanie poczęstowali się słodyczami.
                                  

 E. Łełyk
 

http://galeriaPasowanie na ucznia


    11 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie na uczniów klas pierwszych.
Dzieciaki wraz z wychowawcami Beatą Andrianik i Pauliną Obrębską przygotowały apel, na którym przedstawiły wiersze i piosenki, których nauczyły się w ciągu pierwszych tygodni w szkole. 
    Pasowania dokonała pani dyrektor Grażyna Potkaj. 
Po apelu rodzice pierwszoklasistów przygotowali poczęstunek i pamiątkowe prezenty.
    To był wspaniały dzień. Dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji naszego święta – 
uczniowie i wychowawcy.

Beata Andrianik
 

 Pierwsza lekcja muzyczna dla młodszych uczniów

    7 października 2019 r. Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna przeprowadziła w tym roku szkolnym pierwszą lekcję muzyczną dla naszych uczniów z klas 0 – III i przedszkolaków. 
    „Blaszane granie” – temat ciekawy;  poznaliśmy instrumenty dęte blaszane, ich budowę i brzmienie. Dowiedzieliśmy się, kto jest kapelmistrzem i do czego używa buławę. 
    Na koniec zajęć odbył się tradycyjnie konkurs wiedzy, w którym startowali: Maja Kolada,  kl. III, Dominik Kieruczenko, kl. II a, 
oraz zwycięzca – Antoni Małachowski – również z kl. II a.
    
Dziękujemy za lekcję i piękny koncert, czekamy na następne.

Beata Andrianik
 

http://galeriaŚWIETO  PIECZONEGO  ZIEMNIAKA 


       Dnia 24 września 2019 r.  uczniowie klas drugich  wraz z wychowawcami              i  rodzicami  spotkali się na  ognisku  integracyjnym  połączonym  ze ŚWIĘTEM  PIECZONEGO  ZIEMNIAKA. Wszyscy  przyszliśmy   na plażę  miejską w Miłomłynie. Oprócz  pieczenia ziemniaków i kiełbasek, były zabawy  i  zawody sportowe, w których chętnie uczestniczyliśmy. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak  wesołej imprezy.

                                                                                  Wych. A. Wasiak 
                                                                                      E. Żmijewska   

 

http://galeria

 SPRZATANIE ŚWIATA


   Dnia 20.09.2019 odbyła się akcja  Sprzątanie Świata. Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawice i worki wraz z nauczycielami udali się na wyznaczone tereny w Miłomłynie i okolicy. Akcję sponsorowało nadleśnictwo w Miłomłynie. Wierzymy,że takie akcje zachęcą dzieci i młodzież do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i przysłużą się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.
                                                          
                                                                                              Mariola Bukowska
                                              
 

                                                                

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki
    14 - 140 Miłomłyn, ul. Pasłęcka 15
  • (89) 641-31-23 lub 641-31-33

    fax: (89) 641-31-23

Galeria zdjęć