Z ŻYCIA SZKOŁY 2019/2020

DZIEŃ PATRONA NASZEJ SZKOŁY

W dniu 11 października 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy w uroczysty sposób Święto Patrona Szkoły. Uczniowie pod kierunkiem pań, Wiolety Szajkowskiej oraz Małgorzaty Kowalczyk, zaprezentowali społeczności uczniowskiej  montaż słowno-muzyczny. Patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie są żołnierze im. I DP Tadeusza Kościuszki. Walczyli oni w czasie II wojny światowej o wolność Polski. W tym roku obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. We wrześniu 1939 roku naród polski stanął do nierównej heroicznej walki z hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą. Dla nas Polaków ta wojna od pierwszego do ostatniego dnia była walką o coś więcej niż przetrwanie. Stała się wojną w obronie człowieczeństwa, prawdy i sprawiedliwości, godności człowieka, tożsamości oraz bytu narodu i państwa. Spotkaliśmy się na apelu, aby oddać cześć i hołd naszym bohaterom.
Uczniowie recytowali wiersze o tematyce wojennej, chór szkolny pod kierunkiem pani Jolanty Kopiczyńskiej-Stano zaśpiewał pieśni patriotyczne: „Okę” oraz „Rotę”.
Dziękujemy za pomoc w organizacji apelu p.Lucynie Burkiewicz oraz księdzu Piotrowi Olechowskiemu.

Wioleta Szajkowska

DZIEŃ PATRONA W KLASACH MŁODSZYCH

Dnia 11 października 2019r. uczniowie z klas 0-III wzięli udział w obchodach z okazji Dnia Patrona, Pasowania na ucznia klasy pierwszej oraz Dnia Edukacji Narodowej.
Świętowanie rozpoczęło się od złożenia przez uczniów serdecznych życzeń swoim wychowawczyniom oraz wręczenia laurek. Następnie wszyscy udali się na pięknie przystrojoną salę, aby obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy pierwszej.
Po występach uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w drugiej części apelu poświęconemu naszemu patronowi. Z tej okazji odbył się konkurs, w którym brały udział wszystkie dzieci. Uczniowie podzieleni na grupy układali puzzle i rozsypanki wyrazowe, kolorowali sylwetkę żołnierza oraz brali udział w konkursie muzycznym „Jaka to melodia?”.
Na koniec jury w składzie R. Rafalska i B. Gorgoń ogłosiło wynik. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami. Aby wszyscy dobrze wspominali to święto na pożegnanie poczęstowali się słodyczami.

E. Łełyk

Pasowanie na ucznia

11 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie na uczniów klas pierwszych.
Dzieciaki wraz z wychowawcami Beatą Andrianik i Pauliną Obrębską przygotowały apel, na którym przedstawiły wiersze i piosenki, których nauczyły się w ciągu pierwszych tygodni w szkole.
    Pasowania dokonała pani dyrektor Grażyna Potkaj.
Po apelu rodzice pierwszoklasistów przygotowali poczęstunek i pamiątkowe prezenty.
    To był wspaniały dzień. Dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji naszego święta –
uczniowie i wychowawcy.

Beata Andrianik

Pierwsza lekcja muzyczna dla młodszych uczniów

7 października 2019 r. Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna przeprowadziła w tym roku szkolnym pierwszą lekcję muzyczną dla naszych uczniów z klas 0 – III i przedszkolaków.
    „Blaszane granie” – temat ciekawy;  poznaliśmy instrumenty dęte blaszane, ich budowę i brzmienie. Dowiedzieliśmy się, kto jest kapelmistrzem i do czego używa buławę.
    Na koniec zajęć odbył się tradycyjnie konkurs wiedzy, w którym startowali: Maja Kolada,  kl. III, Dominik Kieruczenko, kl. II a,
oraz zwycięzca – Antoni Małachowski – również z kl. II a.

Dziękujemy za lekcję i piękny koncert, czekamy na następne.

Beata Andrianik

ŚWIETO  PIECZONEGO  ZIEMNIAKA

Dnia 24 września 2019 r.  uczniowie klas drugich  wraz z wychowawcami              i  rodzicami  spotkali się na  ognisku  integracyjnym  połączonym  ze ŚWIĘTEM  PIECZONEGO  ZIEMNIAKA. Wszyscy  przyszliśmy   na plażę  miejską w Miłomłynie. Oprócz  pieczenia ziemniaków i kiełbasek, były zabawy  i  zawody sportowe, w których chętnie uczestniczyliśmy. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak  wesołej imprezy.

Wych. A. Wasiak
                                                                                      E. Żmijewska

SPRZATANIE ŚWIATA

Dnia 20.09.2019 odbyła się akcja  Sprzątanie Świata. Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawice i worki wraz z nauczycielami udali się na wyznaczone tereny w Miłomłynie i okolicy. Akcję sponsorowało nadleśnictwo w Miłomłynie. Wierzymy,że takie akcje zachęcą dzieci i młodzież do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i przysłużą się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

Mariola Bukowska