- Z życia szkoły 2023/2024
- Z życia szkoły 2022/2023
- Z życia szkoły2021/2022
- Z życia szkoły 2020/2021
- Z życia szkoły 2019/2020
- Z życia szkoły 2018/2019
- Z życia szkoły 2017/2018
- Z życia szkoły 2016/2017
- Z życia szkoły 2015/2016
- Z życia szkoły 2014/2015
- Z życia szkoły 2013/2014
- Z życia szkoły 2012/2013
- ż życia szkoły 2011/2012
- Z życia szkoły 2010/2011
- Organizacja pracy szkoły
- Pracownicy
- Historia Szkoły
- Patron Szkoły
- Program Operacyjny Polska Cyfrowa
Z życia szkoły 2018/2019
Koncert muzyczny pt. ,,Przygody cyrkowego clowna” odbył się 18. 06. 19 r. i przeniósł uczniów do świata iluzji, cyrkowych sztuczek i muzyki cyrkowej. Był to ostatni koncert w tym roku szkolnym, który jednocześnie był finałem konkursów z poszczególnych koncertowych spotkań.
Finalistami zostali:
Laura Ambroziak
Dominik Kieruczenko
Aleksandra Maciejkowicz.
Między występami dzieci, aranżowanymi przez prowadzącego, finaliści odpowiadali na pytania.
Zwyciężczynią została Laura Ambroziak, drugie miejsce wywalczył Dominik Kieruczenko, a trzecie miejsce pozostało dla nieobecnej Aleksandry Maciejkowicz. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami książkowymi.
Beata Karpowicz
http://galeria
RODZINNO - KLASOWY RAJD ROWEROWY
Dnia 4 czerwca 2019 r. odbył się kolejny rodzinno-klasowy rajd rowerowy uczniów klasy III. Uczestniczyli w nim oprócz dzieci wychowawczyni oraz rodzice. Jego głównym założeniem było propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i miłego spędzania czasu z bliskimi. Wspaniała pogoda sprawiła, że uczestnicy z wielką ochotą zebrali się na starcie. Pani Monika Ptaszkiewicz jak zwykle poprowadziła nas przez leśne dróżki naszej pięknej okolicy. Pokonaliśmy trasę o długości 10 km. Po zakończeniu rajdu wszyscy spotkaliśmy się na ognisku u P. Ilony i Macieja Jedlińskich. Dzieci za udział w rajdzie otrzymały od pani Moniki dyplomy. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu za miłą i serdeczną atmosferę podczas naszych wspólnych wypadów.
Wych. Elżbieta Żmijewska
http://galeria
TYDZIEŃ UŚMIECHU w tym roku odbywał się od 27 do 31 maja. Udział brały w nim klasy I- III, dzieci z klas „0” i punktów przedszkolnych oraz uczniowie klas IV- VI. Wzorem lat ubiegłych niektóre elementy harmonogramu powtórzyły się, ale wiele miało nową odsłonę. Oto krótki opis przebiegu poszczególnych dni:
27 maja- zabawy z przyborami podczas przerw, wykorzystanie dawnych zabaw, np. gra w gumę, klasy, ze skakanką, w kapsle …- na boiskach szkolnych. Zainteresowaniem cieszyła się każda forma ruchu.
http://galeria
28 maja- „ Balonowe show”- zabawy z balonami przy muzyce, tworzenie balonowych stworków. Było barwnie i emocjonująco.
http://galeria
29 maja- pokazy „Dziwnych pojazdów”- konstruktorami pojazdów byli: Jakub Karczewski kl. I b (jeżdżące sanki), Olga Wróblewska kl. II a (skrzydłowóz), Tymon Dęby kl. II a (Tymbike), Dorota Wróblewska kl. IV c (pojazd na fiszce) i Jakub Dobrosielski kl. VII a (rower z grającym osprzętem). Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością. Każdy z nich otrzymał Order Czarnego Kota za kreatywność, dyplom i drobny upominek, a przede wszystkim burzę braw.
http://galeria
30 maja- tworzenie prac grupowych. Dzieci chętnie przystąpiły do działania, włożyły wiele pracy w przygotowanie swoich dzieł. Wspólnie zorganizowaliśmy piękną wystawę, która warta jest obejrzenia.
http://galeria
Podczas długich przerw odbywały się zabawy przy muzyce w dużej sali gimnastycznej dla dzieci młodszych oraz uczniów klas IV- VI. Na taką formę ruchu czekają chyba uczniowie całej szkoły
31 maja- zakończenie tygodnia DNIEM DZIECKA (ale to już inna historia).
Dziękuję nauczycielom oraz uczniom klas starszych, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w realizacji TYGODNIA UŚMIECHU.
ORGANIZATOR
Ewa Kilman
REJS KANAŁEM OSTRÓDZKO-ELBLĄSKIM
W miniony piątek tj. 31 maja 2019r. uczniowie kl. I b wybrali się wraz ze swoimi mamami na wodną wycieczkę. Popłynęli statkiem po kanale ostródzko-elbląskim z Buczyńca do Kąt i z powrotem. Największą atrakcją była przejażdżka statkiem po trawie czyli pochylnie. Dużo emocji towarzyszło dzieciom podczas rejsu: od radości po niepokój.
Dzieci podczas rejsu uczciły uroczyście zebrane mamy. Śpiewem i wierszem wyraziły swoją miłość, życzliwość oraz podziw dla ich codziennego poświęcenia. Wręczyły także własnoręcznie przygotowane upominki. Mamy były zachwycone, za co odwdzięczyły się prezentami dla dzieci z okazji „Dnia Dziecka”.Alicja Bobel
Wycieczka klas III gimnazjum do Trójmiasta
Dnia 30.05.2019 uczniowie klas III gim. byli na wycieczce w Trójmieście ( molo w Sopocie, oliwskie zoo, stadion Energa Gdańsk oraz gdańska starówka ). Zwiedzaliśmy,oglądaliśmy,podziwialiśmy przepiękne zwierzęta, a przede wszystkim dużo spacerowaliśmy. Był to bardzo przyjemny wyjazd.
Mariola Bukowska
Wycieczka klas II i III do Gdańska i Sopotu
Dnia 29 maja 2019 r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej byli na wycieczce w Gdańsku. Zwiedzili Westerplatte. Spacerowali uliczkami Starego Miasta. W Katedrze Oliwskiej wysłuchali koncertu organowego. Byli też w oliwskim ZOO . Mieli również okazję pospacerować nad morzem i po sopockim molo.
Wych. Emilia Łełyk
Elżbieta Żmijewska
http://galeria
BIEGI IM. KS. JÓZEFA KOWALEWSKIEGO
Dnia 27. 05. 2019 r. na stadionie LKS „Tęcza” Miłomłyn odbyły się biegi im. ks. Józefa Kowalewskiego.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV – VIII oraz III gimnazjum. Troje najlepszych zawodników i zawodniczek otrzymało pamiątkowe medale ufundowane przez UKS „Lider” w Miłomłynie.
Dekoracji medalistów przewodniczyli pani Dyrektor Szkoły oraz Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn.Wyniki biegów:
Dziewczęta: Chłopcy:
Klasa IV
1. Wiktoria Markowska 1. Maciej Szymański
2. Zuzanna Apsel 2. Karol Czech
3. Oliwia Szabelska 3. Wiktor Czech
Klasa V
1. Wiktoria Folgert 1. Maciej Adamczyk
2.Iwona Szwarczak 2. Antoni Jastalski
3. Daria Sbikowska 3. Dominik Klonowski
Klasa VI
1. Katarzyna Żmigrodzka 1. Stanisław Fafiński
2. Karolina Łuniewska 2. Jakub Kubów
3. Julia Lisewska 3. Karol Szymański
Klasa VII
1. Roksana Kucińska 1. Kacper Apsel
2. Oliwia Duda 2. Damian Skolmowski
3. Agata Masłowska 3. Sylwester Kamiński
Klasa VIII
1.Maja Paczkowska 1. Dawid Bobrowicz
2. Wiktoria Darmstetter 2. Jakub Brudziński
3. Paulina Kubów 3. Krystian Żach
Klasa III Gimnazjum
1.Julia Mostowa 1. Antoni Walczak
2. Aleksandra Masłowska 2. Wiktor Kuliś
3. Adrianna Migas 3. Daniel Zawieska
Marcin Gołębiewski Nauczyciel Wychowania Fizycznego
Dnia 24.05.2019r. przedszkolaki z „Kubusiowa” wraz ze swoimi rodzinami świętowały Dzień Mamy i Dni Rodziny. Na małej sali gimnastycznej przedstawiły krótki program artystyczny oparty na wierszykach, piosenkach i tańcach. Babcie, dziadkowie, mamy i tatusiowie byli bardzo wzruszeni i dumni ze swoich pociech. Na zakończenie były upominki dla członków rodziny i poczęstunek. W podziękowaniu za piękny występ dzieci otrzymały drobne prezenty.
Beata Karpowicz
http://galeria
DZIEŃ MATKI W KLASIE TRZECIEJ
Dnia 23 maja 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice zaproszeni przez swoje dzieci przybyli do szkoły, gdzie mogli wysłuchać i obejrzeć program artystyczny , który dzieci dla nich przygotowały. Usłyszeli z serca płynące życzenia, wierszyki, piosenki oraz przedstawienie pt. „Niesforne Koziołki”. Na twarzach zebranych matek i ojców malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech.
Po występach wszyscy uczniowie wręczyli Rodzicom upominki z okazji ich święta oraz przygotowali zagadki w postaci prac plastycznych, na których rodzice mieli za zadanie rozpoznać swój rodzinny dom, odnaleźć swój portret i rozpoznać opis swojej postaci.
Po części oficjalnej, w miłej atmosferze odbył się słodki poczęstunek.Wych. Elżbieta Żmijewska
http://galeria
ROK STANISŁAWA MONIUSZKI
Dla uczczenia 200 rocznicy urodzin tego wielkiego Polaka, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz kl. I-III wzięły udział w koncercie muzycznym pod takim tytułem. Dzieci poznały historię życia oraz twórczości Stanisława Moniuszki. Już w wieku 5 lat mały Staś ujawnił wyjątkowy talent muzyczny. Mama Elżbieta postanowiła rozwijać te umiejętności. W wieku 8 lat cała rodzina przeprowadziła się do Warszawy, gdzie młody Stanisław mógł w pełni rozwijać swój talent. Dzieci usłyszały pieśń „Prząśniczka” oraz utwór z opery „Straszny dwór”.
Na zakończenie spotkania uczniowie podsumowali dwoją wiedzę muzyczną z całego roku szkolnego. Najlepiej wypadł Dominik Kieruczenko z kl. I a, II miejsce zajęła Laura Ambroziak z kl. I a, zaś III miejsce przypadło Oli Maciejkowicz z kl. II. Gratulujemy zwycięzcom.Alicja Bobel
http://galeria
WYCIECZKA SIÓDMOKLASISTÓW DO WARSZAWY
W dniach 6-7 maja 2019 r. uczniowie klas siódmych zobaczyli Warszawę w pełnym przekroju. Wszyscy mile wspominają ten wyjazd. Do stolicy pojechaliśmy pociągiem, a po mieście poruszaliśmy się środkami komunikacji miejskiej. Niektórzy pierwszy raz jechali pociągiem, metrem, tramwajem. Na dworcu przywitał nas przemiły przewodnik – pan Jakub Madejski, który oprowadzał nas po Warszawie i opowiadał ciekawie i z humorem historię miasta. Byliśmy w Łazienkach Królewskich – zespole pałacowo-ogrodowym założonym w XVIII w. przez Stanisława Augusta Poniatowskiego, później przejechaliśmy do Wilanowa- Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego, gdzie zwiedzaliśmy pałac i miło spędziliśmy czas w pięknych ogrodach. Następnie wybraliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki – najwyższego budynku w Polsce (42 piętra), wjechaliśmy na 30. piętro na taras widokowy i podziwialiśmy z góry Warszawę. Na koniec dnia poszliśmy do Złotych Tarasów, z czego wszyscy bardzo się cieszyli, bo mogli coś zjeść i zrobić zakupy. W drugim dniu spacerowaliśmy Traktem Królewskim. Zobaczyliśmy m.in. zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, pomnik Kopernika, Bazylikę Świętego Krzyża. Później poszliśmy na Stare Miasto, spacerowaliśmy po Bulwarach. Przyjemnym wspomnieniem jest nasz pobyt w Planetarium Niebo Kopernika w Centrum Nauki Kopernik. Obejrzeliśmy seans „Halo Ziemia”. Dzięki unikatowej technologii zanurzyliśmy się w filmie, a obrazy, muzyka i dźwięki okalały nas ze wszystkich stron. Film cieszy się uznaniem na całym świecie. W planetarium są bardzo wygodne fotele, które umożliwiają oglądanie niemal w pozycji leżącej. Niektórzy musieli ze sobą walczyć, aby nie zasnąć. W roli narratora wystąpił Zbigniew Zamachowski. Na koniec odebraliśmy bagaże z hostelu i ruszyliśmy na dworzec. Uczniowie zasługują na pochwałę, bo byli grzeczni i zdyscyplinowani.
Wioletta Szajkowska
http://galeria
APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH KLAS MŁODSZYCH
W ostatnim dniu kwietnia uczniowie klas najmłodszych oraz grup przedszkolnych wzięli udział w uroczystym apelu z okazji świąt majowych:
1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi, 3 maja – Święto Konstytucji
3 Maja. Apel został przygotowany przez uczniów klasy II pod opieką pani Emilii Łełyk oraz dzieci z grupy 0”Krasnoludki” pod opieką pani Doroty Krauze.
Na początku apelu wprowadzono sztandar naszej szkoły oraz odśpiewano hymn narodowy. Następnie dzieci z klasy II i grupy „Krasnoludki” recytowały wiersze związane z tematyką apelu, śpiewały piosenki oraz opowiadały o ważnych wydarzeniach historycznych i polskich symbolach narodowych. Wszyscy uczestnicy podkreślili podniosłość tego apelu eleganckim strojem galowym.Emilia Łełyk i Dorota Krauze
http://galeria
APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH
30 kwietna 2019 roku odbył się apel z okazji świąt majowych. Uczniowie pod kierunkiem p. Aliny Król oraz p.Wioletty Szajkowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali na forum szkoły. Przybliżyli ważne daty, które są w kalendarzu majowym i przypomnieli o najważniejszych wydarzeniach i wartościach dla naszego narodu.
Uczciliśmy: 1 maja- Święto Pracy i 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja – Święto Flagi Państwowej, 3 maja –Święto Narodowe Trzeciego Maja, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Uczniowie podkreślili, że uczestnictwo w Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku otworzyło granice państw europejskich, dzięki czemu bez ograniczeń możemy zwiedzać państwa europejskie, poznawać kulturę i tradycje narodów. 2 maja jest wywieszana flaga państwowa jako oficjalny znak naszej ojczyzny, a barwy narodowe, biel i czerwień, to symbol wolnego i niepodległego państwa polskiego. Podczas prezentacji kolejnego święta aktorzy odegrali role: króla - Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka koronnego – Stanisława Małachowskiego oraz posłów obradujących podczas Sejmu Wielkiego. Przypomnieli historię uchwalenia konstytucji oraz główne jej założenia. Całość przedstawienia uświetniły pieśni patriotyczne wykonane przez uczennice klasy 8a, 7a, 5a.
Dzięki przedstawieniu dzieci przeżyły żywą lekcję patriotyzmu i gromkimi brawami nagrodziły występujących.Alina Król
Wioletta Szajkowska
http://galeria
„NOCNE ZMAGANIA Z MATEMATYKĄ”.
Dnia 29 marca / 30 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się „Nocne zmagania z matematyką”. Wzięło w nich udział 30 uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum. Organizatorem spotkania była pani Krystyna Rosińska oraz nauczyciele bloku matematyczno-przyrodniczego z udziałem pani od języka angielskiego. O godzinie 20.00 zjawiliśmy się w szkole ze swoimi śpiworami. Zostaliśmy zapoznani z planem spotkania oraz zasadami przebywania na terenie szkoły. Później zostaliśmy podzieleni na 5 grup, wyznaczyliśmy osoby do utrzymywania porządku i zaczęła się cała zabawa. Przygotowane dla nas konkurencje były podzielone na różne kategorie, za które przyznawano nam punkty. Braliśmy udział w różnych, ciekawych konkurencjach (m.in. rozwiązywaliśmy zadania matematyczne i zagadki logiczne – prowadzone przez panie Jowitę Jankowską i Zofię Kopańską). Nie zabrakło też zawodów sportowych, za które odpowiadali panowie Andrzej Krzykowski i Michał Paczkowski. Miały na celu rozbudzić wszystkich uczestników tego spotkania. Obudzeni wróciliśmy do klasy rozwiązywać kolejne łamigówki, niektóre z nich były po angielsku. Te przygotowała i prowadziła pani Agnieszka Mironiuk.
Następnie przeszliśmy do sali chemiczno-fizycznej. W pracowni pod okiem pani Lucyny Burkiewicz wykonywaliśmy różne bardzo ciekawe doświadczenia chemiczne, związane z danymi nam zadaniami. Po ukończeniu doświadczeń za zadanie mieliśmy wyznaczyć długość i szerokość geograficzną kilku miast Polskich – zadanie pod okiem pana Bartosza Boruczkowskiego. Zmęczeni ciężką pracą przenieśliśmy się do dużej sali gimnastycznej, gdzie nasi koledzy włączyli film „Epoka lodowcowa” przygotowany przez pana Tomasza Raka. Nasze zmęczone umysły zaczęły przenosić się w tajemniczą i przepiękną krainę snów. O godzinie 7.00 rano usłyszeliśmy ciche i rozbudzające melodie puszczane z głośnika przez naszego kolegę Grześka. Później nastąpiło porządkowanie sali i pakowanie się. Na koniec zostały podliczone punkty, które uzyskaliśmy w zadaniach. Walka była zacięta, ale wszyscy czuliśmy się zwycięzcami. Okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła grupa V. Około 7.30 w dobrych humorach udaliśmy się do swoich domów.
Zuzanna Kozakiewicz klasa VIIa , Paulina Kubów klasa VIIIa
http://galeria
Witamy wiosnę !
21 marca to pierwszy dzień wiosny. Uczniowie klas młodszych postanowili zdrowo i wesoło uczcić ten dzień. Już od samego rana robili zdrowe i smaczne kanapki chcąc w ten sposób zachęcić wszystkich do troski o własne zdrowie i nie tylko….Mieli również okazję posłuchać rad starszych kolegów , którzy występując w przedstawieniu radzili , jak dbać o czystość naszego otoczenia. Na koniec dnia uczniowie przeszli z marzanną ulicami Miłomłyna i pożegnali tegoroczną zimę.
Zespół do Spraw Promocji Zdrowi
http://galeria
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Konkurs recytatorski na etapie szkolnym odbył się dnia 02. 04. 2019 r. W „Spotkaniu z Poezją” udział wzięło 21 uczniów ze szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum. Eliminacje przebiegały w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria wiekowa – dzieci z klas I -III;
II kategoria wiekowa – uczniowie z klas IV - VI;
III kategoria wiekowa – uczniowie z klas VII i VIII oraz klasy III gimnazjum.
W I i II kategorii wiekowej uczniowie zaprezentowali jeden utwór poetycki, natomiast III grupę wiekową obowiązywał jeden utwór poetycki i fragment prozy.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa zakwalifikowała do etapu gminnego po dwie osoby z każdej grupy wiekowej:
• Petka Kinga kl. III
• Olga Wróblewska kl. II
• Wojewódzka Lena kl. IV a
• Zaborowska Zuzanna kl. IV c
• Kazimierczyk Emilia kl. VII b
• Mostowa Julia kl. III gimnazjumW eliminacjach gminnych 05.04.2019 r. I miejsce zajęły
Lena Wojewódzka i Julia Mostowa. Będą one reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych w Ostródzie 24.04.2019 r.Szkolna komisja konkursowa:
Małgorzata Górna
Ewa Kilman
Alina Król
http:/galeria
Koncert muzyczny „ FRAK I BATUTA”
We wtorek 2 kwietnia 2019 r. uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym pt. „ Frak i batuta”. Podczas opowieści muzycznej poznali budowę, brzmienie skrzypiec i trąbki. Dowiedzieli się również , jak ważną rolę pełni w orkiestrze ubrany we frak - dyrygent, że do dyrygowania zespołami instrumentalnymi używa batuty- drewnianej pałeczki. Jak zawsze przeprowadzony został konkurs wiedzy muzycznej. I tak oto pierwsze miejsce zajęła Klaudia Ambroziak, drugie- Wiktoria Jastrzębska, a trzecie Jakub Jaskółowski. Serdecznie gratulujemy.Elżbieta Żmijewska
http://galeria
Dzień_Czytania_Tolkiena
29 marca 2019 r. z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena w bibliotece szkolnej odbył się (już po raz szósty) konkurs czytania „Hobbta” J. R. R. Tolkiena po polsku i po angielsku. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas V – VIII i III gimnazjum.
Najładniej tekst przeczytali:
Daria Ignaczewska z kl. III a i Jakub Tujakowski z kl. VIII a – po angielsku
Karolina Łuniewska z kl. VI a – po polsku.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez firmę Abakus z Ostródy.Konkurs zorganizowały Dorota Wawrowska i Dominika Świerzbin.
http:/galeria
Zajęcia techniczne z rodzicami.
Dnia 27 marca 2019r. (środa) odwiedziła nas już po raz drugi p. Monika Kolada oraz p. Aneta Orkisiewicz. Panie przyniosły wcześniej zakupione drewniane jajka oraz ozdoby. Zadaniem dzieci było według własnego pomysłu i z przyniesionych materiałów ozdobienie tego jajka. Praca przebiegała w miłej atmosferze. Po wykonaniu pracy jajka zostały umieszczone na drewnianej podstawce. Prace były piękne - na pewno ozdobią wielkanocny stół w naszych domach. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia. Dziękujemy rodzicom za materiały i pomoc.
Wych. Alicja Wasiak
http://galeria
21.03.2019r. w szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy 4b, 7a, 7b przygotowali pod opieką nauczycieli p. T. Biegańskiej, A Dobies, M. Kowalczyk program artystyczny, na który składało się przedstawienie Ochrona środowiska, Taniec motyli i piosenka Kukułka.
Zaprezentowany został całej społeczności szkolnej.
Przygotowany program najbardziej spodobał się najmłodszym. Wysiłek zaangażowanych uczniów został nagrodzony gromkimi brawami.M. Kowalczyk
http:/galeria
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole zostały zorganizowane konkursy sprawdzające znajomość przysłów i powiedzeń. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas IV – VIII i III gimnazjum – łącznie 93 osoby. Uczniowie z klas VII, VIII i i III gimnazjum rywalizowali też o tytuł „Mistrza polskiej ortografii”. Pisali dyktando Pt. „Lew salonowy”.
Wyniki:
Kl. IV
Zuzanna Apsel IV a
Alicja Falińska IV b
Kinga Sotnik IV c
Kl. V
I miejsce - Hanna Stando kl. V B
II miejsce - Mateusz Majcher kl. V A
III miejsce - Wojciech Duda kl. V A
Kl.VI i VII
I miejsce - Zuzanna Kozakiewicz kl. VII a
II miejsce - Stanisław Fafiński kl. VI b
Paulina Rugała kl. VI b
III miejsce - Adam Wityczyn kl. VI b
KL.VIII i III gimnazjum
I miejsce - Daria Ignaczewska z kl. IIIa
II miejsce Julka Koziej z kl. III b
III miejsce Paweł Kazimierczyk z kl. III a.
Dyktando najlepiej napisały:
I miejsce - Oliwia Ziółkowska kl.III b
II miejsce - Mirella Kalinowska kl. VII b
III miejsce - Oliwia Duda kl. VII b.Jeśli chcecie sprawdzić swoją znajomość przysłów, zapraszam do rozwiązania testu, z którym zmierzyli się uczniowie z najstarszych klas. Powodzenia!
https://forms.gle/5YXVgaB9Xhk4UqeE9
konkursy zorganizowały: Dorota Wawrowska, Małgorzata Kowalczyk, Alina Król, Wioletta Szajkowska i Danuta Szymańska.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Internet jest wszechobecny w naszym życiu. Dzięki niemu szybciej się komunikujemy, opłacamy rachunki, uczymy się, bawimy… Wielu z nas nie potrafi sobie bez niego wyobrazić życie. Trzeba jednak pamiętać, że Internet niesie też ze sobą szereg zagrożeń.
Od 15 lat na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Jego głównym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania publikowanych materiałów. Hasło tegorocznych obchodów brzmi:
„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Organizatorzy chcą podkreślić, że wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu.
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w organizację DBI. Działania prowadzone były przede wszystkim na lekcjach informatyki, godzinach wychowawczych i w bibliotece, a także na zajęciach w klasach I - III. Uczniowie oglądali filmy i prezentacje na temat cyberprzemocy i netykiety (przebojem były filmy z serii „Owce w sieci” i „Krasnoludy 2.0”). Dyskutowali o zagrożeniach dla użytkowników Internetu ze strony innych osób lub programów. Rozmawialiśmy o konsekwencjach kradzieży danych, podszywania się pod inne osoby oraz pobieraniu i instalowaniu plików nieznanego pochodzenia.
Zajęcia wzbogaciły materiały graficzne i filmowe udostępnione nam NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – polskich organizatorów DBI.Dorota Wawrowska
AKCJA CHARYTATYWNA „DZIECI – DZIECIOM”
W dniach 4.02.2019 – 1.03.2019 r. w naszej szkole przeprowadzono akcję charytatywną "Dzieci - dzieciom" mającą na celu pomoc materialną dzieciom i ich rodzinom mieszkającym na terenie Ukrainy. W akcję zostały zaangażowani nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ale także wierni z parafii. Pomocą zostały objęte rodziny Polaków należących do kościoła katolickiego św. Mikołaja w Kamieńcu Podolskim, w którym duszpasterzem jest ks. Alojzy Kosobucki ze zgromadzenia paulinów z Częstochowy. Darami wsparliśmy także rodziny z parafii greckokatolickiej w Chocimiu, gdzie proboszczem jest ojciec Yurii Perhun. Potrzebował on szczególnej pomocy, ponieważ buduje kościół. Wiąże się to z dużymi nakładami pieniężnymi. W związku z tym brakuje mu podstawowych środków do życia. Wspomogliśmy go, jego parafian, jak również rodziny z Kamieńca pomocą materialną (środkami czystości, żywnością, przyborami szkolnymi, odzieżą, obuwiem, pościelą, zabawkami itp.) Dzięki pomocy kapłanom z naszej parafii i ofiarności wiernych udało się zebrać pieniądze, które w całości zostały przekazane księżom. Wspomniani duchowni zaszycili nas swoją obecnością. W niedzielę 10 marca wspólnie z naszymi duszpasterzami celeborwali Mszę św. podczas której wspomnieli o życiu na Ukrainie i złożyli podziękowania wszystkim ofiarodawcom. Zgromadzone środki zostały przez nich zabrane i dostarczone potrzebujcym mieszkańcom Chocimia i Kamieńca Podolskiego.
Nad całością akcji czuwała p. Beata Gorgoń we współpracy z ks. Piotrem Olechowskim, p. Agnieszką Wójcik – Kowalską i p. Mariolą Karpińską.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia oraz ofiarodawcom dziękujemy.Beata Gorgoń
http://galeria
Koncert muzyczny kl. I – III oraz przedszkoli - „GRAJĄCY WIATR”.
Następny koncert muzyczny za nami. Na początku koncertu przeprowadzono konkurs wokalny klas pierwszych – chętni uczniowie śpiewali piosenkę konkursową „Bum, bum, bum”. Najlepiej z trudną piosenką poradził sobie Szymek Kobyliński i zajął I miejsce. Druga była Hania Włodarska, a trzecia – Asia Kolada. Wokaliści otrzymali nagrody książkowe.
Później rozpoczął się prawdziwy koncert. Uczniowie przebrani za postacie z muzycznej opowieści odgrywali swoje role. Uczestnicy koncertu wysłuchali pięknych utworów oraz poznali budowę i brzmienie oboju i fletu poprzecznego. Poznali również popularny na całym świecie taniec pochodzenia niemieckiego – walc. Na zakończenie, jak zawsze poproszono troje dzieci do konkursu wiedzy muzycznej. Oto wyniki: I miejsce – Antek Małachowski, II – Dominik Kieruczenko, a III miejsce zajęła Julka Jedlińska. Brawo!Alicja Wasiak
http:/galeria
OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dnia 1.03.2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie oraz uczniowie III klasy gimnazjum wystąpili w przedstawieniu szkolnym pt. „Inka”. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali na scenie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie. Uczniowie w przedstawieniu odtworzyli fragmenty z biografii Danuty Siedzikówny ps. Inka, przybliżyli postać bohaterki, której tragiczne losy zapisały się na kartach naszego miasta. Spektakl na nowo poruszył serca społeczności uczniowskiej oraz zaproszonych gości, którzy brawami nagrodzili wysiłek uczniów.
W drodze do szkoły uczniowie zatrzymali się przed pomnikiem Inki, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze, które wcześniej zakupił Samorząd Uczniowski.
Uroczystość przygotowały Alina Król i Lucyna Burkiewicz.
http://galeria
Koncert muzyczny dla klas młodszych „ Przygody |Mistrza KONCERTMISTRZA”
Dnia 19 lutego 2019r. dzieci z klas młodszych uczestniczyły w kolejnym koncercie muzycznym. Koncert zaczął się od występu wokalnego dzieci z klasy IIA. Pierwsze miejsce zajęła Maja Kolada, drugie Nina Kudła, a trzecie Bartek Wujtewicz.
Podczas koncertu odbył się konkurs na wybór koncertmistrza. Dzieci: Staś Tamburyno, Wiolonczela Wiola oraz Zosia Skrzypczyńska miały różne zadania do wykonania. Uczniowie wygrywali melodie, których nazwy wymyślały dzieci np. „Taniec kwiatów smutną nocą” lub „Skoczny taniec”.
Po koncercie odbył się bal. Wszyscy ruszali się robiąc pajacyki, podskakując i wyklaskując rytm.
Na koniec przeprowadzono konkurs wiedzy muzycznej. Oto wyniki:
I miejsce – Wiktoria z klasy IIIA
II miejsce – Maciek z klasy IIIA
III miejsce – Natalia z klasy IIA
Emilia Łełykhttp://galeria
DZIEŃ BABCI I DZIADKA - "GRUPA SMERFY"
8 lutego 2019r. w grupie 0 „Smerfy” odbyło się uroczyste spotkanie z babcią i dziadkiem z okazji ich święta. W czasie spotkania, wnukowie zaprezentowały program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem.
Dzieci zaprosiły dziadków na przedstawienie „ Moi dziadkowie”.
Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Następnie wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz świeczniki w kształcie serca. Na koniec uroczystości goście zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz pięknego i smacznego torta, który przygotowali rodzice. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i tańce, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.Wychowawca
Dorota Krzaczek
http://galeria
Dzień Babci i Dziadka w zerówce
grupa „Krasnoludki”
W piątek 8 lutego w grupie „Krasnoludki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci bardzo długo przygotowywały się do tego wydarzenia. Zaprosiły swoje ukochane babcie i dziadków, a potem zaprezentowały program artystyczny, w którym recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły najpiękniej, jak potrafią. Potem dzieci obdarowały gości laurkami i drobnymi upominkami, które wykonały własnoręcznie na zajęciach w zerówce. Na zakończenie babcie i dziadkowie zostali zaproszeni do tańca – dzieci razem z gośćmi tańczyły walczyka.
Po wspólnej zabawie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy. To piękne wydarzenie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze, bo przecież babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu dzieci.
Dorota Krauze
http://galeria
BAL KARNAWAŁOWY 2019
Dnia 17 stycznia 2019 roku mieliśmy okazję zobaczyć fantastyczne stroje uczniów na dyskotece szkolnej w naszej szkole. Dzieci przed godziną 14 były już gotowe na zabawę. Na początku uczestnicy balu w karnawałowych przebraniach wspólnie zatańczyli pierwszy taniec, tworząc ogromne koło. Skoczna muzyka zachęcała do tańca indywidualnego.
Podczas zabawy zostały przeprowadzone konkurencje. Pierwszą z nich było przybijanie ogonka śwince. Wiele osób miało z tym problem, ale znalazły się takie, które poradziły sobie za pierwszym razem. Kolejne konkurencje to: „taniec z balonem”, „taniec na gazecie”, przebijanie balonu na czas, hula-hop. Uczestnicy wszystkich konkurencji dostali słodkie upominki - cukierki. Na koniec balu został wybrany najlepszy tancerz - Wojciech Legęza - oraz najlepsze przebranie - Adrianna Karczewska.
Na tegorocznym balu karnawałowym wszyscy bawili się świetnie.
Konkurencje przygotowały i prowadziły uczennice klasy VIII: Gabriela Zastępowska i Paulina Szulc. Muzyka: Damian Jaskółowski i Karol Wityczyn.Opikunowie SU: Alina Król
Andrzej Krzykowski
„PASOWANIE NA CZYTELNIKA”
Kiedy uczniowie klas pierwszych potrafią już samodzielnie czytać, czas by stali się oficjalnie czytelnikami biblioteki szkolnej. Z tej okazji co roku odbywa się niezwykła uroczystość – pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika. W bieżącym roku szkolnym miała ona miejsce 14 stycznia 2019 r. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy I a i I b.
Na początku spotkania obejrzeli krótkie przedstawieniem przygotowane przez uczniów klasy IV c i V c pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza. Następnie wzięli udział w bajkowej zgaduj – zgaduli. Okazało się, że świetnie znają treść wielu bajek, bo zagadki, choć nie były łatwe, rozwiązywali bez problemów. Otrzymały za to przygotowane przez starsze koleżanki medale przyznające im tytuł znawcy bajek. Pierwszoklasiści poznali też regulamin korzystania z biblioteki, dowiedzieli się, co mogą znaleźć na jej półkach, z czego jeszcze mogą korzystać, jak oznaczona jest każda książka (mogli też postawić pieczątkę na wybranym bajkowym obrazku). Obejrzeli wystawę książek. Złożyli też uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki. Następnie zostali pasowani na czytelnika. Na zakończenie otrzymali dyplomy, piękne zakładki do książek oraz słodką niespodziankę.
Mamy nadzieje, że będą częstymi bywalcami w bibliotece.
Wiesława Godek
http://galeria
Dnia 8 stycznia 2019 odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny dla klas I – III oraz grup przedszkolnych pt. ,,Z wizytą u Pana Kompozytora”. Na wstępie odbył się konkurs kl III na najlepsze wykonanie piosenki ,,Bum , bum , bum”.
I miejsce Hania Adamczyk
II miejsce Kinga Petka
III miejsce Wiktoria Jastrzębska
Podczas koncertu dzieci poznały budowę i brzmienie klarnetu, poznały określenia muzyczne: kompozytor,melodia, akompaniament . Słuchały melodii wybranych tańców ludowych : kujawiaka i oberka. Jak zawsze nasi mali aktorzy wcielili się w różne postacie.
Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o muzyce, którego zwycięzcą został Igor Kieruczenko.Krystyna Krzemińska
http://galeria
WARSZTATY EDUKACYJNE DLA KLAS PIĄTYCH
Dnia 07.01.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne dla klas piątych. Warsztaty nt. „Dawniej VS. Dzisiaj” nieodpłatnie przeprowadził pan Jakub Przeździecki – pracownik Fundacji Obywatelskiego Rozwoju (FOR) z Warszawy.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami z zakresu ekonomii i gospodarki naszego kraju, np. poznali pojęcie „inflacja”. W sposób przystępny dla jedenastoletnich uczniów zostały ukazane czasy po 1945 roku i zmiany , jakie zachodziły w Polsce po 1989 roku.
Piątoklasiści dowiedzieli się, na czym polegało przejście od gospodarki centralnie planowanej do gospodarki wolnorynkowej. Dzięki humorystycznym scenkom zaprezentowanym w komiksie pt. „Za moich czasów” uczniowie mogli zobaczyć różnice , jak było dawniej, a jak jest teraz.
Uczniowie wykazali duże zainteresowanie omawianą tematyką, czego wyrazem były liczne pytania zadawane prowadzącemu warsztaty.Organizator warsztatów: Alina Król
WSPÓLNE KOLĘDOWANIE
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 21 grudnia 2018 roku w kościele parafialnym odbyło się „ Wspólne Kolędowanie „całej społeczności szkolnej. Rozpoczęło się powitaniem wszystkich zebranych przez ks. wikariusza Piotra Olechowskiego. Następnie uczniowie klasy I a wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów i aniołów. Po przedstawieniu jasełkowym odbyło się śpiewanie kolęd przy akompaniamencie pana organisty połączone z prezentacją muli medialną o polskich tradycjach bożonarodzeniowych .
Wspólne kolędowanie uświetnił występ uczniów grających na fletach kolędę „ Lulajże Jezuniu” oraz uczennicy klasy VIII b Oliwii Stando, która zagrała na gitarze i zaśpiewała kolędę „ Cicha noc”. Podczas wspólnie spędzonego czasu nie zabrakło czytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy oraz błogosławieństwa na czas Bożego Narodzenia.
Na koniec spotkania ks. proboszcz Marian Żbikowski i p. dyrektor Grażyna Potkaj złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia.
Przedstawienie jasełkowe, śpiewanie kolęd , wprowadziły obecnych w kościele nauczycieli, uczniów, jak również przybyłych gości w świąteczny nastrój.
Nad całością „ Wspólnego kolędowania” czuwały Małgorzata Górna , Beata Gorgoń przy współpracy ks. Piotra Olechowskiego , Doroty Krauze, Ewy Kilman, Agnieszki Wójcik – Kowalskiej.Beata Gorgoń
Małgorzata Górna
http://galeria
WIGILIJNY WIECZÓR Z RODZICAMI
Dnia 13 grudnia 2018 roku, w grupie 0” Smerfy” odbył się „Wigilijny wieczór”. Dzieci zaprezentowały wiersze o święcie Bożego Narodzenia. Do montażu słowno - muzycznego,zostali włączeni również rodzice, którzy odczytywali teksty o Bożym Narodzeniu. Wiersze i teksty przeplatane były wspólnym śpiewaniem kolęd. W czasie spotkania odwiedził nas Mikołaj. Dzieci musiały zdać egzamin na znajomość wierszyków. Wszystkie pięknie recytowały teksty Mikołajowi, czyli zdały egzamin. W nagrodę otrzymały upominki od Mikołaja. Rodzice, również otrzymali od Mikołaja małe upominki. W podziękowaniu zaśpiewali wspólnie kolędę. Po pożegnaniu się z Mikołajem, dzieci i rodzice udali się na słodki poczęstunek.
Dorota Krzaczek
http://galeria
WIGILIA HARCERSKA
Dnia 7 grudnia 2018 roku odbyła się wigilia harcerska 15DH im. Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie. Na spotkaniu stawiło się 26 harcerzy. Uroczystość miała miejsce w budynku SP Miłomłyn, była połączona z nocką. Świętowanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, utrwaliliśmy historię naszej organizacji, przypomnieliśmy najważniejsze wartości, prawo harcerskie. Za piękne słowa o ZHP dziękujemy Pani Alinie Król. Po części oficjalnej zabraliśmy się za składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Nie zabrakło śpiewania kolęd i pastorałek przy ognisku. Był to także ważny wieczór dla naszych dwóch biszkopcików – Katarzyny Fałdowskiej i Wiktora Rodzika, którzy złożyli przyrzeczenie harcerskie. Następnie zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej. Przygotowano wyśmienite, tradycyjne potrawy. Święty Mikołaj nie zapomniał o harcerzach z Miłomłyna, odwiedził nas z upominkami, a wcielił się w niego druh Krystian Kochański. Elfem była natomiast druhna Beata Jasińska. Wieczór umiliły nam gry i zabawy przygotowane przez druhnę przyboczną Amelię Bobrowicz. W sobotę rano zjedliśmy wspólne śniadanie, uporządkowaliśmy zajętą część budynku i rozeszliśmy się do domów.
Pragniemy bardzo podziękować za odwiedziny Pani dyrektor Grażynie Potkaj oraz przedstawicielom grona pedagogicznego. Liczymy na ponowne spotkanie za rok!
Czuwaj!
druhna Daria Ignaczewska
TROPICIELKAhttp://galeria
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W SKANSENIE W OLSZTYNKU
Dnia 12 grudnia 2018r. uczniowie klas pierwszych wyjechali do Olsztynka na warsztaty świąteczne. Na miejscu przywitała ich „pani choinka” i poprowadziła do starej chaty. Tam uczniowie wysłuchali informacji na temat starych tradycji świąt Bożego Narodzenia, po czym zostali podzieleni na 4 grupy. Pierwsza z nich robiła kolorowy łańcuch, druga – rożki, trzecia jeglijki (wieszana u sufitu sosnowa gałąź z ozdobami) oraz bombony czyli cukierki. Czwarta grupa zaś urzędowała w kuchni – dekorowały pierniki oraz foremkami nadawały im nowe kształty. Wszystkie wykonane ozdoby i pierniki uczniowie zabrali do domu, czym udekorują świąteczny stół. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i miłe przyjęcie.
A. Wasiak, A. Bobel
http://galeria
Koncert muzyczny dla klas młodszych „ CZAS KOLĘDY”
Czas przedświąteczny to czas śpiewania kolęd. Dnia 11 grudnia 2018 r. odbył się koncert muzyczny dla klas I – III oraz grup przedszkolnych pt. „Czas kolęd”. Podczas koncertu dzieci poznały pojęcia związane z Bożym Narodzeniem. Kolęda – pieśń związana z narodzeniem Chrystusa. Pastorałka – ludowa pieśń tematycznie związana ze świętem. Kolędowanie – stary zwyczaj związany z adwentem i Bozym Narodzeniem. Wszyscy uczestnicy koncertu, zaśpiewali kolędy między innymi kolędę „Cicha noc”, która jest międzynarodowa kolędą . Koncert zakończył się odśpiewaniem najstarszej kolędy, która liczy 370 lat- „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Uczniowie wcielili się w różne postacie. Odbył się również konkurs wiedzy.
Wyniki konkursu:I miejsce – zajęła Nina Kudła,
II miejsce – Hanna Włodarska i Tymon Dęby.Dorota Krzaczek
http://galeria
Mikołajki w „Kubusiowie”
Tradycyjnie 6 XII 2018r. do dzieci 3-4 letnich przyszedł Mikołaj z prezentami. Chłopcy dostali samochody, a dziewczynki lalki. Radości i zabawy było mnóstwo.
Beata Karpowicz
http://galeria
Nasze klasowe mikołajki
Jak co roku dzieci z klasy II A niecierpliwie oczekiwały Mikołaja. Przybył on do naszej klasy w asyście trzech Śnieżynek oraz z workiem prezentów. Aby otrzymać prezenty uczniowie powiedzieli piękny wierszyk o Mikołaju oraz zatańczyły śpiewając piosenkę „Mikołaju, Mikołaju” Występy bardzo się wszystkim spodobały, więc w nagrodę dzieci otrzymały upragnione prezenty.
W związku z mikołajkami pojechaliśmy następnego dnia do kina w Morągu na film pt. „Misja Yeti”. Po udanym seansie dzieci spotkały się z Mikołajem, od którego otrzymały kolejny, słodki prezent.
Te mikołajki długo zapadną nam w pamięci.
Wychowawca: Emilia Łełyk
MIKOŁAJKI 2018
6 grudnia w naszej szkole zawitał Mikołaj razem ze Śnieżynką, która pomagała w rozdawaniu smacznych cukierków. Na korytarzach było słychać dzwony. Dzieci nie kryły zachwytu związanego z tym, co się właśnie dzieje. Święty Mikołaj gościł w klasach. Pełny worek słodyczy był gwarancją, że łakoci starczy dla każdego. Uczniowie nie spodziewali się takiego miłego upominku z okazji mikołajek.
http://galeria
„ UMIEM PŁYWAĆ” – POWSZECHNA NAUKA PŁYWANIA
Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” był adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III naszej szkoły. Trwał on od 27 września do 6 grudnia 2018r. Zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Główne cele programu:
• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
• nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
• profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
• zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych,
• efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
• wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni,
• edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.
Zajęcia, w których uczestniczyły dzieci dostarczyły im wiele wrażeń i satysfakcji. Pod czujnym okiem instruktorów, mogły one poznać podstawowe zasady pływania.A.Wasiak E. Żmijewska
Czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.
29 listopada w klasie IIIa zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą drzwi do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszej klasie to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, losowania karteczek z nazwami zawodów, które w przyszłości będą wykonywać. Bardzo dużo radości sprawiło dzieciom lanie wosku .Wesołą zabawę zakończył słodki poczęstunek.
Wych. Elżbieta Żmijewska
http://galeria
ANDZRZEJKI SZKOLNE
Dnia 29 listopada 2018 roku, w naszej szkole odbyła się dyskoteka poświęcona Andrzejkom. Brały w niej udział klasy czwarte, piąte, szóste oraz siódme.
Sala gimnastyczna, w której odbywała się impreza została udekorowana różnego koloru balonami i serpentynami.
Na powitanie i rozluźnienie uczestników zatańczyliśmy wszyscy wspólnie taniec „boogie-woogie”. Następnie ustawiliśmy się do piosenki „jedzie pociąg”. Całą grupę prowadziła podczas tej aktywności G. Zastępowska, wraz z pomocą P. Szulc oraz K. Fałdowską. Przyszedł czas na konkurencję „taniec z balonem”. Zostały wybrane spośród uczestników imprezy cztery pary. Wygranymi zostali Amelia Brejna oraz Kacper Ulatowski, w nagrodę za zaangażowanie dostali oni słodkie upominki. Po tej konkurencji uczniowie mieli czas dla siebie. Mogli wywróżyć zawód, jaki będą wykonywać w przyszłości i imię przyszłego małżonka. Nie brakowało przy tym zachwytu. Następną konkurencją, którą prowadziła Amelia Bobrowicz, był taniec na gazecie.
Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Na koniec dyskoteki zostali wybrani królowa i król balu oraz najlepszy tancerz wydarzenia. Królowa (Emilia Jakubiak) wraz z królem (Jakubem Szajkowskim) zatańczyli wspólny taniec. Najlepszy tancerz (Wiktor Rodzik) też popisał się swoim niezwykłym talentem rytmiki.
G. Zastępowska - Samorząd Uczniowski
http://galeria
CYBERBULLYING. BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI!
Dnia 23.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Miłomłynie odbyły się warsztaty pt. Cyberbullying. Bądź bezpieczny w Sieci! Warsztatami objęci byli wszyscy uczniowie klas czwartych.
Warsztat, który przekazał potencjalnym świadkom cybeprzemocy wiedzę jak reagować, żeby pomóc ofierze cyberbullyingu. Uczniowie otrzymali wskazówki gdzie szukać pomocy, jak zabezpieczyć dowody i do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc. Ponadto badania pokazują że sprawcami agresji w sieci są głównie osoby impulsywne, agresywne, pozbawione wrażliwości i empatii. Psycholog omówił przyczyny, które powodują agresję i wskazał skuteczne metody radzenia sobie z nimi, tak żeby trening odpowiednich umiejętności pozwolił na włączenie moralnych hamulców w odpowiednim
momencie.
Cele warsztatów:- Przekazanie wiedzy na temat hejtingu i przemocy w sieci.
- Przekazanie wiedzy na temat przyczyn i skutków cyberbullyingu.
- Jak wspierać osoby pokrzywdzone?
- Zasady bezpiecznego korzystania z internetu.
- Wzrost świadomości świadków na temat ich roli w cyberbullyingu.
- Wzbudzenie empatii wśród ewentualnych sprawców
- Jak radzić sobie ze swoimi emocjami?
Warsztat przeprowadzony przez firmę Ekspert Profilaktyka
Organizator warsztatów Renata Rafalska, pedagog
http://galeria
Dnia 29 listopada 2018 roku w punkcie przedszkolnym „Kubusiowo” odbyło się spotkanie z pracownikiem służby leśnej panią Moniką Ptaszkiewicz. Pani Monika opowiadała dzieciom o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy i przypomniała o zasadach zachowania się w lesie. Maluszki rozwiązywały też zagadki obrazkowe o tematyce leśnej. Torba naszego gościa kryła wiele niespodzianek. Dzieci zobaczyły jak wygląda poroże sarny i jelenia, szable i fajki dzika oraz usłyszały odgłosy wabiące różne zwierzęta. Dowiedziały się, że na wycieczkę do lasu warto zabrać lornetkę.
Pani Monika zostawiła również dzieciom w prezencie grę planszową i magnesy z obrazkiem ptaków, oraz zaprosiła dzieci wraz z rodzicami na wycieczkę do lasu.Beata Karpowicz
http://galeria
Mały czy duży, bury czy kolorowy, ale zawsze milutki i puchaty, uwielbiany przez dzieci – pluszowy miś. Jego historia sięga przełomu XIX i XX wieku. Po raz pierwszy pojawił się w Europie (w Niemczech). Spopularyzowany został jako dziecięca zabawka w Stanach Zjednoczonych. Dzięki opowieści związanej z ówczesnym prezydentem tego kraju, Teodorem Roosweltem, i historii jaka rozegrała się podczas polowania, zyskał imię Teddy Bear. Mimo upływu lat miś nadal pozostaje ulubioną zabawką.
W poniedziałek 26 listopada 2018 r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole jego święto. Z tej okazji zorganizowano trzy konkursy. Pierwszy z nich polegał na usypaniu jak najwyższej, mięciutkiej, pluszowej góry. Dzieci przyniosły w tym dniu pełne torby puchatych zabawek. Świetnie się bawiły, układając jedne na drugich. Najwyższą górę usypały dzieci z oddziału przedszkolnego „0 krasnoludki”. Nad drugim miejscu znalazła się klasa II a, na trzecim „0 Smerfy”. Drugi konkurs dotyczył znajomości historii pluszowego misia jako zabawki. Wzięło w nim udział kilkoro uczniów. Najwięcej wiedziały o nim Ola Wróblewska z klasy II a i Hania Stando z klasy V b. Ostatni z konkursów wymagał od uczniów odrobiny umiejętności plastycznych. Jego wyniki zostaną ogłoszone później, ze względu na to, że rywalizacja jeszcze trwa.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia miały też miejsce spotkania przedszkolaków i uczniów klas I - III z nauczycielem bibliotekarzem, podczas których odczytane zostały fragmenty książki Czesława Janczarskiego „Nowe przygody misia Uszatka”. Uczniowie rozwiązywali zagadki związane z misiowymi bohaterami bajkowymi, uczestniczyli w pląsach misiowych, otrzymali misiowe plakietki i poczęstunek w postaci żelkowych misiów.
O tym, czy dobrze się w tym dniu bawili, świadczą zadowolone miny na zdjęciach zrobionych w tym dniu.Wiesława Godek
http://galeria
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Dnia 9. 11. 18 r. w p. p. ,,Kubusiowo” odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.
Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny złożony z dwóch tańców, piosenki oraz fragmentu wiersza Władysława Bełzy ,,Katechizm polskiego dziecka”.
Maluszki wyrecytowały na pamięć treść ,,Przysięgi przedszkolaka” i zostały pasowane przez panią dyrektor na przedszkolaków.
Beata Karpowicz
http://galeria
Droga do niepodległości - „Żywa lekcja historii”
13 listopada 2018 r. w naszej szkole na dużej sali gimnastycznej Teatr Historyczny „Komturstwa Gniewskiego” zaprezentował klasom VII-VIII oraz III gimnazjum „Żywą lekcję historii”. Tematem spotkania był „Długi wiek XIX”. Rzeczywiście ten wiek w historii Polski był długi, bo rozpoczynał się rozbiorami, a kończył odzyskaniem niepodległości przez Polskę.
Walka Polaków o niepodległość przewijała się przez cały pokaz: od insurekcji kościuszkowskiej, poprzez walkę u boku Napoleona, aż po powstanie listopadowe i styczniowe. Niezaprzeczalnym atutem tego przedstawienia było prezentowanie umundurowania i uzbrojenia walczących o niepodległość formacji polskich. Kilkoro uczniów miało niepowtarzalną okazję przymierzyć mundur i trzymać broń. Chronologicznie zobaczyliśmy Tadeusza Kościuszkę, kosyniera z czasów insurekcji kościuszkowskiej, Napoleona Bonaparte i Jana Henryka Dąbrowskiego, żołnierzy z czasów Księstwa Warszawskiego, żołnierza armii polskiej walczącego w powstaniu listopadowym i powstańca styczniowego, Józefa Piłsudskiego. Prowadzący opowiadał o szczegółach umundurowania i uzbrojenia, nie zapominając o nakreśleniu tła historycznego.
Uczniowie przez cały pokaz przyglądali się kolegom i koleżankom przyodzianym w mundury z epoki. Z zainteresowaniem słuchali opowieści o naszych przodkach, którzy z poświęceniem walczyli o wolną Polskę. To wszystko razem sprawiło , że była to atrakcyjna powtórka wiedzy z historii XIX w., zwłaszcza dla klas VII SP i III gimnazjum, które zostały zapoznane właśnie z tym okresem historii Polski. Przewodni motyw walki o niepodległość Polski przez cały okres zaborów i umiłowania Ojczyzny podczas przedstawienia był ważnym elementem kształtowania postaw patriotycznych wśród uczniów, zwłaszcza w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości.Wioletta Szajkowska
http://galeria
Żywa lekcja historii - Polska Sarmacka - Husaria chluba oręża polskiego
13 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii. Przybyli do nas rycerze Komturstwa Gniewskiego, czyli aktorzy Teatru Historycznego Krzysztofa Góreckiego. Uczniowie klas IV - VI wraz z aktorami wybrali się w podróż do XVII - wiecznej Rzeczypospolitej. Widowisko prowadził Pan Krzysztof Górecki, który wraz ze swoimi towarzyszami w ciekawy, przystępny i humorystyczny sposób przedstawił obyczaje polskiej szlachty oraz uzbrojenie, jakim dysponowało pospolite ruszenie. Wszyscy bawili się doskonale. „Żywa Lekcja Historii” była to podróż poprzez wieki, poruszająca zagadnienia wychowania patriotycznego. Pozwoliła ona także naszym uczniom zrozumieć wspólne korzenie europejskie. Jednak przede wszystkim zaznajomiła ich z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Dzieci miały okazję - dobrze się bawiąc - zdobyć wiedzę historyczną. Klasy w atrakcyjny sposób zostały wprowadzone w zagadnienie historii: „Polska Sarmacka – Legenda Husarii”. Była to godzina barwnego opowiadania wraz z prezentacją strojów, sztuki walki oraz dużą dawką wiedzy podanej w formie dostosowanej do wieku słuchaczy. Zajęcia prowadziły trzy osoby w strojach historycznych . Uczniowie mogli przebrać się w te piękne i niezwykłe szaty i przenieść się , jakby za sprawą wehikułu czasu, do Polski sarmackiej. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci, z pewnością w przyszłości chętnie zaprosimy ten zespół aktorski do naszej szkoły.Wioletta Szajkowska
http://galeria
„O NIEPODLEGŁEJ I NIEPODLEGŁOŚCI W 100 ROCZNICĘ JEJ ODZYSKANIA ”
Piątek 9 listopada 2018 r. był dniem niezwykłym w naszej szkole. Uczniowie pięknie prezentowali się w strojach galowych. „Oko cieszył” też budynek szkolny udekorowany biało – czerwonymi liśćmi i flagami.
Podobnie jak wszystkie placówki oświatowe w całym kraju uczciliśmy obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości zorganizowane zostały w dwóch odrębnych pomieszczeniach ( w małej sali gimnastycznej – klasy 0 – III i przedszkolaki, w dużej IV – VIII i klasy gimnazjalne). W obu zaprezentowane zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli programy artystyczne.
Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się tuż po godzinie 1100. Na dużą salę gimnastyczną dotarli uczniowie z młodszych klas oraz przedszkolacy. Po wkroczeniu pocztu sztandarowego wszyscy razem, dokładnie o 1111 odśpiewali polski hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością całej pieśni (wszystkich jej zwrotek). W ten sposób włączyliśmy się do akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Następnie uczniowie z klas IV - VIII oraz gimnazjalnych, nauczyciele, zaproszeni goście oraz rodzice mieli możliwość obejrzenia montażu słowno muzycznego (przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli – Wiesławy Godek i Danuty Szymańskiej) poświęconego temu wyjątkowemu świętu. Uczniowie uczestniczący w zajęciach koła teatralno – historycznego przygotowali krótkie scenki ilustrujące ważne wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny (od jej początków do dnia odzyskania niepodległości). W strojach odpowiadających danej epoce można było obejrzeć uczniów ukazujących m. in. chrzest Polski, koronację Bolesława Chrobrego, spotkanie króla Władysława Jagiełły z Krzyżakami, scenki z czasów potopu szwedzkiego i początków odradzającego się państwa polskiego. Występom towarzyszył pokaz multimedialny tematycznie związany z przedstawieniem. Całość uatrakcyjniały występy chóru śpiewającego piękne pieśni patriotyczne oraz taniec z biało – czerwonymi szarfami (przygotowany pod kierunkiem p. Agnieszki Dobies) w wykonaniu uczennic z klasy piątej. Dekoracją sali, na której odbywało się przedstawienie zajęły się panie Beata Klecha i Dorota Wawrowska.
Zaprezentowany przez uczniów program spodobał się publiczności, która nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.
Na zakończenie p. Dyrektor zaprezentowała upominek, jaki szkoła otrzymała z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości od prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy. Była to flaga Polski. Informację o tym odczytał uczeń klasy piątej.
I tym miłym akcentem zakończyły się główne obchody uroczystości.
http://galeria
POLSKA NIEPODLEGŁA OD 100 LAT
Pod takim hasłem odbył się uroczysty apel, który przygotowały dzieci z grypy
0 „ Smerfy” oraz uczniowie klasy III. Na wstępie wszyscy uczniowie klas 0- III, przedszkolaki oraz nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Śpiewając hymn, oddano szacunek wszystkim Polakom, którzy odeszli, walcząc o naszą wolność. Święto uczczono montażem słowno – muzycznym. Dzieci recytowały wierszyki o Polsce i miłości do ojczyzny. Wykonały piosenki „ Jestem Polką i Polakiem” i „ Mały patriota” oraz pieśni patriotyczne ; „ Przybyli ułani”, „ Szara piechota”. Na zakończenie uroczystego apelu, dzieci z grupy 0 „ Smerfy” zatańczyły poloneza Wojciecha Kilara.
Dorota Krzaczek
http://galeria
ŚNIADANIE DAJE MOC
8 listopada 2018r. klasy I- III i oddziały zerowe wzięły udział w Ogólnopolskim Programie ŚNIADANIE DAJE MOC. Dzieci wspólnie przygotowywały posiłek lub wykładały przyniesione gotowe śniadania. W naszej szkole jest zawsze zdrowo i kolorowo, ale tego dnia szczególnie.
Ewa Kilman
http://galeria
„PO CZYM POZNAĆ BOHATERA?”
W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas I wybrali się na zajęcia edukacyjne do skansenu w Olsztynku. Dzieci obejrzały rękodzieła artystów ludowych związane z historią naszej Ojczyzny. Była wystrugana z drewna postać wielkiego Polaka marszałka Józefa Piłsudskiego w wojskowym mundurze. Uczniowie poznali wiele faktów z życia wielkich Polaków m. in Jana Pawła II, Józefa Hallera, Józefa Wybickiego. W drugiej części spotkania dzieci wykonały własnoręcznie flagę Polski z godłem. Zajęcia się dzieciom bardzo podobały i odwdzięczyły się odśpiewaniem hymnu narodowego, którego uczyły się podczas podróży.
Alicja Bobel
http://galeria
Koncert muzyczny dla klas młodszych „PRZYGODY NUTKI PÓŁNUTKI”
Dnia 6 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny dla klas I – III oraz grup przedszkolnych pt. „Przygody Nutki Półnutki”. Podczas koncertu dzieci poznały budowę i brzmienie puzonu, zapoznały się z postacią i twórczością Fryderyka Chopina – najwybitniejszego polskiego kompozytora, a także poznały wartości nut: całej nuty, półnuty i ćwierćnuty. Jak zawsze nasi mali aktorzy wcielili się w różne postacie, tym razem były to nutki, król i królewna oraz muzykanci.
Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o muzyce. Wyniki konkursu:
I miejsce – Ola Maciejkowicz
II miejsce – Szymon Petka
III miejsce – Wojtek BaniewskiDorota Krauze
http://galeria
HISTORIA NIEPODLEGŁEJ
Dnia 24 października 2018r. uczniowie klasy III a wyjechali do skansenu w Olsztynku w celu obejrzenia wystawy pt. „Historia Niepodległej w sztuce ludowej". Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było ukazanie wydarzeń i postaci z historii Polski w zabytkach sztuki ludowej, sztuki nieprofesjonalnej oraz plastyki ludowej. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały flagę naszego państwa.
Elżbieta Żmijewska
http://galeria
Wycieczka patriotyczna do Gdańska
Dnia 23.10.2018 klasy III gim. oraz ósme pod opieką wychowawców ( M. Bukowska,B. Boruczkowski , B. Klecha , M. Gołębiewski ) pojechały na wycieczkę do Gdańska. Na początku odwiedziliśmy Westerplatte, potem udaliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej na zajęcia dydaktyczne .Na koniec pojechaliśmy do Będomina, gdzie znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego. Nasza wycieczka była jednym z punktów obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
Mariola Bukowska
http://galeria
HISTORIA NIEPODLEGŁEJ W SZTUCE LUDOWEJ
23 października klasa IIA pojechała do skansenu w Olsztynku na zajęcia edukacyjne pt. „Po czym poznać bohatera?”. Dzieci chętnie brały w nich udział i z zapałem odgadywały zagadki związane z tematem. Obejrzały także wystawę pt. „Historia Niepodległej w sztuce ludowej”. Następnie udały się na zajęcia plastyczno-techniczne, na których wykonały flagę polski. Mimo, że pogoda nam nie dopisała to i tak wróciliśmy do szkoły w dobrym humorze.
E. Łełyk
FINAŁ KONKURSU WIEDZY HISTORYCZNEJ O POLSCE ZORGANIZOWANY DLA UCZCZENIA JUBILEUSZU
100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
18 października 2018 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie odbył się finał konkursu wiedzy historycznej zorganizowany dla uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Do finału konkursu wiedzy historycznej o Polsce zakwalifikowało się 10 uczniów: Bartłomiej Goszka, Stanisław Fafiński, Jakub Czarzasty, Daria Ignaczewska, Paweł Kazimierczyk, Katarzyna Fałdowska, Mirella Kalinowska, Weronika Rusin, Kornelia Iwanowska, Krystyna Mieszczaninowa.
Konkurs przygotowało Stowarzyszenie na Rzecz Przyszłości Miłomłyna, z którym współpracowali nauczyciele: Dorota Wawrowska, Wioletta Szajkowska i Małgorzata Kowalczyk. W konkursie udział wzięło 10 zawodników, ponieważ współzawodnictwo miało charakter znanego telewizyjnego teleturnieju właśnie 1 z 10. Zajmowane przez uczniów stanowiska 1–10 zostały rozdzielone drogą losowania. Każdy uczestnik zaczynał grę z trzema „szansami”. Prowadzący zadawał pytania z wiedzy historycznej. Błędna odpowiedź lub jej brak powodowała utratę jednej „szansy”. Tematyka konkursu obejmowała historię Polski od X do XVIII wieku. Uczniów motywowała do wzięcia udziału w konkursie pani Wioleta Szajkowska. Przygotowała im pomoce dydaktyczne, z których mogli powtórzyć sobie i utrwalić najważniejsze wiadomości z historii Polski. Młodzi historycy rozegrali między sobą pasjonujące zawody o atrakcyjne nagrody: deskorolkę elektryczną, miniwieżę oraz plecak. Popisali się wiedzą historyczną na wysokim poziomie. Wiele pytań wykraczało poza treści podstawy programowej z historii. Uczniom należą się wielkie brawa! W skład komisji konkursowej weszły następujące osoby: Dorota Wawrowska, Dariusz Kwiatkowski i Franciszek Brzozowski. Konkurs przygotował i poprowadził pan Dariusz Kazimierczyk. W części artystycznej wystąpili harcerze ze szkoły podstawowej, którymi opiekuje się podharcmistrz Lucyna Burkiewicz. Krótki referat o roli historii w życiu społecznym wygłosił Franciszek Brzozowski. I miejsce zajął Jakub Czarzasty z kl. VII a, drugie - Bartłomiej Goszka również z kl. VII a, a trzecie - Paweł Kazimierczyk z kl. III a gimnazjum. Jeszcze raz gratulujemy znakomitej wiedzy historycznej! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę książkę historyczną o żołnierzach wyklętych. Na konkurs przybyło wielu gości: pan burmistrz Miłomłyna - Stanisław Siwkowski, pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie – Grażyna Potkaj, pan Stanisław Brzozowski, rodzice, koledzy i koleżanki. Stowarzyszenie wraz z wolontariuszami przygotowało także pyszny poczęstunek oraz czuwało nad porządkiem konkursu.
Spotkanie możemy potraktować jako ważne patriotyczne wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy dali przykład wzorowej postawy.
Wioletta Szajkowska
http://galeria
18 października 2016r. w Punkcie przedszkolnym ,,Jaś i Małgosia” gościliśmy panią Monikę Ptaszkiewicz z Nadleśnictwa Miłomłyn. Pani leśnik opowiadała dzieciom o tym, jakie zwierzęta i ptaki można spotkać w naszej okolicy. Dzieci usłyszały również o tym, które zwierzęta zapadają w zimowy sen oraz o zwyczajach niektórych zwierząt leśnych.
Pani Monika swoje opowiadanie ilustrowała przyniesionymi pomocami dydaktycznymi - zdjęciami zwierząt, oraz ptaków . Pokazała znalezione w lesie poroże łani oraz kły dzika. Pokazała w jaki sposób wabi się dzika. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa i oglądały szyszkę zatopioną w przezroczystej kostce. Na koniec spotkania pani leśnik przekazała dla naszej placówki kolorowe książki i broszurki przyrodnicze. Dzieci otrzymały magnesy z rożnymi gatunkami ptaków. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach.
W październiku 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Posterunku w Miłomłynie.. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. . Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki powiedziały wierszyk o przechodzeniu przez ulicę.
Wych. Krystyna Krzemińska
http://galeria
WYCIECZKA SIÓDMOKLASISTÓW DO GDAŃSKA
19 października klasy siódme naszej szkoły pojechały na wycieczkę do Gdańska. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Hymnu Polskiego w Będominie.
Najpierw wstąpiliśmy na Westerplatte, gdzie w czasach II wojny światowej funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa, której obrona we wrześniu 1939 roku stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciw agresji III Rzeszy.
Następnie pojechaliśmy do Muzeum II Wojny Światowej na zajęcia edukacyjne. Jedna grupa była na warsztatach pt. „Sekrety Enigmy” , a druga na „Żołnierskiej Doli”. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat kluczowej roli polskich matematyków w pokonaniu III Rzeszy oraz obejrzeli wystawę o życiu codziennym żołnierzy na frontach.
Ostatnim naszym punktem zwiedzania było Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie na Kaszubach. Muzeum ulokowano w dworze rodziny Wybickich. Tam urodził się Józef Wybicki, twórca tekstu „Mazurka Dąbrowskiego”, hymnu państwowego Polski.
Można powiedzieć, że nasza historyczna wycieczka wpisała się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski.Wioleta Szajkowska
http://galeria
KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ O POLSCE
ZORGANIZOWANY DLA UCZCZENIA JUBILEUSZU 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
16 października 2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu wiedzy historycznej o Polsce. Konkurs był przygotowany i przeprowadzony we współpracy z członkami Stowarzyszenia na Rzecz Przyszłości Miłomłyna. Przed konkursem odbyły się trzy spotkania młodych historyków z panem D.Kazimierczykiem, który przedstawił uczniom regulamin oraz rozmawiał z nimi na temat historii Polski. Pani Wioleta Szajkowska przygotowała uczniom pomoce dydaktyczne. Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu uczniów klas VI – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.
1. Stanisław Zawadzki kl.VI b
2. Marcin Andruszkiewicz kl.VI b
3. Stanisław Fafiński kl.VI b
4. Aleksandra Czarzasta kl. VII a
5. Zuzanna Kozakiewicz kl. VII a
6. Julia Myślińska kl. VII a
7. Kacper Myśliński kl. VII a
8. Katarzyna Fałdowska kl. VII b
9. Weronika Rusin kl. VII b
10. Mirella Kalinowska kl. VII b
11. Jakub Szajkowski kl. VII b
12. Jakub Czarzasty kl. VII a
13. Bartłomiej Goszka kl. VII a
14. Dawid Orkisiewicz kl. VII a
15. Kornelia Iwanowska kl. VIII b
16. Krystyna Mieszczaninowa kl. VIII b
17. Oliwia Stando kl. VIII b
18. Daria Ignaczewska kl. III gimnazjum
19. Paweł Kazimierczyk kl. III gimnazjum
20. Julia Mostowa kl.III gimnazjum
Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 20 pytań. Najlepsze wyniki uzyskali:
1. Bartłomiej Goszka kl. VII a
2. Stanisław Fafiński kl. VI b
3. Jakub Czarzasty kl. VII a
4. Daria Ignaczewska kl. III gimnazjum
5. Paweł Kazimierczyk kl. III gimnazjum
6. Katarzyna Fałdowska kl. VII b
7. Mirella Kalinowska kl. VII b
8. Weronika Rusin kl. VII b
9. Kornelia Iwanowska kl. VIII b
10. Krystyna Mieszczaninowa kl. VIII bWioletta Szajkowska
http://galeria
JESIENNE BIEGI NA 100-LECIE
Dnia 04.10.2018 odbyły w okolicach stadionu LKS Tęcza Miłomłyn odbyły się Biegi Przełajowe z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.W biegach udział wzięli uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjum. Pamiątkowe medale oraz dyplomy ufundował Uczniowski Klub Sportowy Lider.
Klasy IV
dziewczęta chłopcy
Im. Maja Ulatowska I m. Paweł Jankowski
IIm. Nikola Orłowska IIm. Piotr Wawrzak
IIIm. Wiktoria Markowska IIIm. Karol CzechKlasy V
Dziewczęta chłopcy
Im. Kinga Dzika Im. Aleksander Stanisławski
IIm. Oliwia Tomaszewska IIm. Maciej Adamczyk
IIm. Wiktoria Folgert IIIm. Antoni JastalskiKlasy VI
Dziewczęta chłopcy
Im. Iwona Szwarczak Im. Alan Górski
IIm. Katarzyna Żmigrodzka IIm. Jakub Kubów
IIIm. Aleksandra Szwarczak IIIm. Michał AndruszkiewiczKlasy VII
Dziewczęta chłopcy
Im. Żaneta Zmigrodzka Im. Kacper Apsel
IIm. Oliwia Duda IIm. Damian Skolmowski
IIIm. Roksana Kucińska IIIm. Sylwester KamińskiKlasy VIII
Dziewczęta chłopcy
Im. Maja Paczkowska Im. Wojciech Legęza
IIm. Wiktoria Darmsztetter IIm. Mateusz Rutkowski
IIIm. Krystyna Mieszczanionowa IIIm. Jakub BrudzińskiKlasy III gimnazjum
Im. Amelia Żach Im. Daniel Zawieska
IIm. Julia Mostowa IIm. Piotr Zakrzewski
IIIm. Daria Ignaczewska IIIm. Bartek Jusiewicz
Andrzej Krzykowski
http://galeria
„I’M PROUD TO BE POLISH”
11 listopada 1918 r. po wielu latach zaborów i niewoli nasz piękny kraj stał się wolny i niezależny. Od tego momentu upłynęło już 100 lat. Z okazji tego zacnego jubileuszu nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „I’M PROUD TO BE POLISH”.Celem akcji jest m.in. wspieranie postaw patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju a także propagowanie treści patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.
Sto szkół w całej Polsce wykonuje po 100 kartek okolicznościowych symbolizujących nadchodzącą rocznicę. Pod okiem wychowawców oraz pań pracujących w świetlicy szkolnej uczniowie naszej szkoły przygotowali 100 pięknych kart, które wkrótce wyruszą w ‘patriotyczną podróż’ po Polsce, niosąc przekaz od naszej młodzieży; „JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM”.
Do Miłomłyna także zostanie wysłane 100 kartek, które będziemy systematycznie umieszczać na specjalnie przygotowanej mapie Polski tak aby widać było miejscowości, z których zostały one wysłane.
Monika Misztal-Matwiejuk, Dorota Papis
DEMOKRACJA W SZKOLE
Dnia 18 października 2018 r. odbyły się w szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Uczestniczyło 299 uczniów
Głosów ważnych 276
Głosów nieważnych 23
Koziej Julia 159
Skolmowski Damian 148
Sotnik Piotr 96
Brejna Amelia 69
Kuźbik Filip 68
Paczkowska Maja 68
Ulatowski Kasper 62
Jakubiak Emilia 52
Wójcicka Julia 45
Mieszczaninowa Krystyna 41
Andruszkiewicz Marcin 28
Myślińska Julia 25
Opiekunowie
Król Alina
Krzykowski Andrzej
http://galeria
UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY
12 października 2018 w obecności Dyrektora Szkoły, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców, uczniowie klas I złożyli pierwsze uroczyste przyrzeczenie.
„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – powtarzały dzieci słowa przysięgi. Tuż po ślubowaniu złożonym przez pierwszoklasistów nastąpiło pasowanie „szkolnym, tradycyjnym, wielkim” ołówkiem oraz wręczanie dyplomów przez wychowawców.
Zanim jednak doszło do tego kulminacyjnego punktu, dzieci przedstawiły zebranym program artystyczny. Wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz przedstawiły układy taneczne. Dzieci miały jeszcze egzamin z posiadanej wiedzy. Zdały celująco, zatem pani dyrektor z radością przyjęła ślubowanie dzieci. Po części artystycznej klasy rozeszły się do swoich sal z rodzicami, którzy przygotowali wspaniałe upominki oraz „słodką ucztę”.Alicja Bobel
http://galeria
DZIEŃ PATRONA
Piątek 12 października 2018 r. w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Cała społeczność szkolna odświętnie ubrana wzięła udział w obchodach kilku swiąt jednocześnie. Pierwszym z nich były uroczystości zwiazane z Dniem Patrona, kolejnym – Dni Papieskie i obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego, ale barzdo ciekawego programu artystycznego przygotowanego pod kierunkiem księdza Piotra Olechowskiego, a poświeconego papieżowi Polakowi, który swój pontyfikat rozpoczął 40 lat temu 16 październka 1978 r. W postać Jana Pawła II swietnie wcielił się jeden z gimnazjalistów – Bartosz Jusiewicz. Także pozostali uczestnicy tej części artystycznej dobrze się spisali, odgrywajac swoje role.
Kolejnym, także niezwykle ważnym wydarzeniem tego dnia były obchody Dnia Patrona. W tym roku minęło 40 lat od dnia przyjęcia przez nasza szkołę imienia I Dywizji T. Kościuszki. To szmat czasu. Przez te wszystkie lata, co roku wspominaliśmy bohaterstwo i trud żołnierzy, którzy poświęcili swoje życie dla dobra ojczyzny. Także w tym roku, niezwykłym ze względu na fakt, ze od 1 września 2018 r. imię naszej szkoły częściowo się zmieniło, obchodziliśmy uroczyscie Dzień Patrona. Nosimy teraz imię Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki i im poświeciliśmy program artystyczny. Przenieśliśmy się na chwilę w czasie. Obejrzeliśmy inscenizację ukazujacą scenę składania przez żółnierzy I Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki przysięgi wierności naszej ojczyźnie. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie poswięconym historii naszego patrona.
Trzecim świętem, któremu poświęciliśmy w tym dniu czas, był Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali scenkę humorystyczną przedstawiającą obrady nietypowej rady pedagogicznej. Na koniec wystąpiła pani dyrektor, która złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji ich nadchodzącego święta. Podziękowała za cieżką pracę i trud włożony w funkcjonowanie naszej szkoły.
Organizatorami obchodów wsponmianych wyżej uroczystości byli nauczyciele: Sandra Budryk, Agnieszka Mironiuk, ks. Piotr Olechowski, Dorota Papis i Katarzyna Wróbel.http://galeria
GOŚĆ W ,,KUBUSIOWIE”
Dnia 9. 10. 18 r. do najmłodszej grupy przedszkolaków przybył pan policjant, który przypomniał maluszkom o bezpiecznym zachowaniu podczas poruszania się po drogach. Dzieci poznały też jak ważna jest praca policjanta. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały piosenkę o ruchu drogowym i obiecały, że nie będą same przechodziły przez ulicę.
Beata Karpowicz
http://galeria
Koncert muzyczny dla klas młodszych
Dnia 9. 10. 18 r. pierwszy raz w tym roku szkolnym odbył się koncert muzyczny Agencji Artystycznej MAT. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali zabawną historię zatytułowaną ,, Klucz do…?” , a poprzez jej treść poznali brzmienie i budowę instrumentów dętych blaszanych i drewnianych oraz dowiedzieli się do czego służy klucz wiolinowy i pięciolinia. Na zakończenie odbył się konkurs z wiedzy muzycznej. Nagrodzeni uczniowie:
I – Nina Kudła
II – Tymon Dęby
III – Julia Jedlińska
Beata Karpowicz
http://sgaleria
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Dnia 4 października 2018roku, dzieci z grupy 0” Smerfy” wyjechały do Tardy na ognisko z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”. Poznały tradycje zakończenia jesiennych prac w polu - wykopki. Pieczenie kiełbasek i ziemniaków w ognisku przeplatały zabawy na sprzęcie oraz konkurs zbierania ziemniaków na czas, przeciąganie liny i rzut ziemniaków do celu. Wszystkie dzieci otrzymały medale „Aktywnego uczestnika pieczonego ziemniaka”. Dziękuje bardzo za pomoc w przygotowaniu ogniska rodzicom a także Pani Sołtys Tardy za udostępnienie miejsca na placu zabaw oraz sprzętu dla dzieci.Dorota Krzaczek
http://galeria
Higiena mycia rąk w powiecie ostródzkim.
W dniu 3 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie w ramach obchodów Dnia Czystych Rąk odbyły się zajęcia dla dzieci na temat higieny mycia rąk. Dzieci wymieniały kiedy należy myć ręce oraz uczyły się prawidłowego sposobu mycia rąk. Zajęcia były przeprowadzone przez pracownika Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Ostródzie. W tym dniu również została przeprowadzona pogadanka dla rodziców o chorobach brudnych rąk, znaczeniu podstawowej higieny rąk w zapobieganiu zachorowaniu na grypę, salmonellę, owsicę i wszawicę.Renata Rafalska
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA- KL. IIIA
Dnia 1 października 2018 r. uczniowie klasy III a pożegnali tegoroczne lato. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach i grach sportowych na świeżym powietrzu. Było także ognisko, pieczenie ziemniaków i kiełbasek. Dziękujemy rodzicom za wspólną zabawę, a państwu Ilonie i Maciejowi Jedlińskim za gościnność i stworzenie miłej atmosfery podczas tego spotkania.
Wychowawca: Elżbieta Żmijewska i uczniowie klasy IIIa
http://galeria
Start Hufca Ostróda ZHP „KU NIEPODLEGŁEJ z ZHP”
Harcerze z 15 DH im. T. Kościuszki wzięli udział w Starcie Hufca w dniach 28 – 30 .09. 2018 r. Podczas rajdu harcerze uczestniczyli w wielu ciekawych zadaniach:
- miejska gra terenowa, której celem było upamiętnienie poległych na Wołyniu, walczących o wolność i niepodległość Warmii i Mazur,
- udział w obchodach Światowych Dni Turystyki
- w nowo otwartym ratuszu harcerze obejrzeli wystawę starych i nowych fotografii – Plac Tysiąclecia w Ostródzie – sala historyczna w ratuszu,
- Pokaz makiety pochylni Oleśnica,
- Jarmark rzemiosła i produktów regionalnych,
- udział w rodzinnym pikniku turystycznym.
- wieczorem harcerze uczestniczyli w ognisku podczas , którego drużyny miały czas na krótką prezentację, oraz zaprezentowanie piosenki patriotycznej.
Następnego dnia wszyscy uczestniczyliśmy w pikniku nad Jeziorem drwęckim, a po południu miała miejsce kolejna gra terenowa na przepięknych terenach wsi Szafranki. Wieczorem oglądaliśmy film ze zlotu w Gdańsku oraz wykonywaliśmy kotyliony na 11 listopada gdzie wszyscy spotkamy się na festiwalu piosenki patriotycznej, harcerskiej i turystycznej.Opiekunami na rajdzie były Katarzyna Wróbel i phm. Lucyna Burkiewicz.
http://galeria
WYJAZD DO KINA
Dnia 27.09.2018 uczniowie klas trzecich gimnazjum pojechali do Elbląga na film „Dywizjon 303 ''. Uczniowie mogli zobaczyć jak polscy lotnicy, początkowo niedoceniani stają się legendą. Tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303 , który nie ma sobie równych.
Mariola Bukowska
ROZPOCZĘCIE ROKU HARCERSKIEGO 2018/2019
PRZEZ HARCERZY Z 15 DH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MIŁOMŁYNIEW piątek 14 września odbyła się zbiórka harcerska rozpoczynająca nowy rok harcerski. W zbiórce uczestniczyli harcerze, którzy w roku ubiegłym ukończyli naszą szkołę oraz przybyło wiele nowych osób chcących zostać harcerzami. Pogoda dopisała więc jesienny rajd połączony z grą terenową wszystkim sprawił wiele radości. W przygotowaniu punktów aktywności druhnie Gabrysi Zastępowskiej pomagała druhna Oliwia Stando. Nad bezpieczeństwem harcerzy podczas zabaw i spaceru w lesie czuwały panie Mariola Bukowska i Katarzyna Wróbel. Zwieńczeniem rajdu było ognisko na polanie za Ośrodkiem Zdrowia. Ognisko z pomocą rodziców przygotowała druhna Gabriela Zastępowska. Rodzicom Gabrysi dziękujemy za ognisko a babci Gabrysi za pyszny sernik, który znikł w mgnieniu oka. Przy ognisku zaśpiewaliśmy znane i te mniej znane piosenki. Do piosenek przygrywała nam na swojej gitarze nieoceniona Amelka Bobrowicz. Na zakończenie było wiele pląsów i wspólnych zabaw wokół stosu ogniskowego. Zbiórka zakończyła się wspólnym kręgiem w którym odśpiewaliśmy „Bratnie słowo”. Już za dwa tygodnie start hufca w Ostródzie.
phm. Lucyna Burkiewiczhttp://galeria
Dnia 21.09.2018 odbyła się akcja Sprzątanie Świata. Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawice i worki wraz z nauczycielami udali się na wyznaczone tereny w Miłomłynie i okolicy. Akcję sponsorowało nadleśnictwo w Miłomłynie. Wierzymy, że takie akcje zachęcą dzieci i młodzież do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i przysłużą się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.
Teresa Biegańska
Mariola Bukowskahttp:/galeria
Początek jesieni to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja
do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.
Z tej okazji uczniowie klasy IIa obchodzili 19 września „Święto Pieczonego Ziemniaka".
Dzieci wraz z rodzicami udały się do państwa Wróblewskich, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Uczniowie zapoznali się z ,,Bajką o Ziemniaku'', z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka. Gdy ziemniaki piekły się na rożnie, dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. W trakcie pobytu dzieci świetnie bawiły się także na placu zabaw.
Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek oraz słodkich przysmaków.Wychowawca: Emilia Łełyk
KLASA I B NA „ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA”
W czwartek 13 września 2018 roku klasa wraz z wychowawcą wybrała się na pieszą wycieczkę do hotelu Miłomłyn. Świetnie zorganizowani rodzice w osobach: Aneta Karczewska, Agnieszka Wrzeszcz, Ilona Rugała, Kamila Włodarska, Patrycja Wójcik oraz Agnieszka Rakoczy przygotowały dla dzieci super atrakcje. Był tor przeszkód z wieloma ciekawymi zadaniami: czołganie w tunelu, chodzenie na szczudłach, rzucanie ringiem do butelki oraz obieranie ze skórki ugotowanego ziemniaka. Dzieci uczestniczyły także w lekko zmodyfikowanych „wykopach”: zbierały ziemniaki do kosza na czas. Nie zabrakło ogniska, w którym piekły się ziemniaki, a każdy uczestnik mógł przygotować dla sobie kiełbaskę. Uczniowie klasy I b na zakończenie świętowania, wykonały pracę plastyczną: kukiełkę z ziemniaka. Niesamowite mamy, przygotowały wszystko czego potrzeba do wykonania wymienionych działań. Dzieci pod wielkim wrażeniem, z uśmiechem na ustach podziękowały rodzicom oklaskami. Ich siła wskazywała na emocje, jakie dzieciom towarzyszyły podczas spotkania.
Wychowawca
Alicja Bobel
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019Aż trudno uwierzyć, że tegoroczne wakacje dobiegły końca i nadszedł kolejny rok szkolny. Rozpoczęliśmy go uroczyście 3 września 2018 r.
Tuż po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani dyrektor, Grażyna Potkaj, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów, szczególną uwagę poświęcając najmłodszym uczniom naszej szkoły, którzy po raz pierwszy przekroczyli jej próg. Wszystkim uczniom i nauczycielom pani dyrektor życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz radości z realizacji swoich małych i dużych planów, rodzicom zaś zadowolenia i dumy ze swoich pociech. Do życzeń dołączył się obecny na uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn, pan Stanisław Siwkowski.
Następnie pani dyrektor odczytała uchwałę Rady Miasta i Gminy Miłomłyn dotyczącą zmiany imienia naszej szkoły. Temu wydarzeniu poświecone też było przedstawienie przygotowane przez grupę uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem pań: Emilii Łełyk, Małgorzaty Kowalczyk, Doroty Wawrowskiej i Wiesławy Godek.
I tak od dnia 1 września bieżącego roku nasza placówka nosi imię Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki.
Po przedstawieniu wszyscy uczniowie udali się pod opieką swoich wychowawców do klas.
Przed cała społecznością szkolną 10 miesięcy wytężonej nauki i pracy. Oby przyniosły one wszystkim wiele zadowolenia i satysfakcji. Radość niech budzi zaś fakt, ze następne wakacje nadejdą już a 292 dni.Wiesława Godek