- Z życia szkoły 2023/2024
- Z życia szkoły 2022/2023
- Z życia szkoły2021/2022
- Z życia szkoły 2020/2021
- Z życia szkoły 2019/2020
- Z życia szkoły 2018/2019
- Z życia szkoły 2017/2018
- Z życia szkoły 2016/2017
- Z życia szkoły 2015/2016
- Z życia szkoły 2014/2015
- Z życia szkoły 2013/2014
- Z życia szkoły 2012/2013
- ż życia szkoły 2011/2012
- Z życia szkoły 2010/2011
- Organizacja pracy szkoły
- Pracownicy
- Historia Szkoły
- Patron Szkoły
- Program Operacyjny Polska Cyfrowa
Z życia szkoły 2014/2015
Gorączka złota
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłomłynie brali udział w ogólnopolskiej akcji „Gorączka złota” organizowanej przez PCK.
Udało nam się zebrać łącznie prawie 60 kg!
Wśród najmłodszych I miejsce zdobyła klasa III b, która zebrała 14,95 kg .
Wśród klas IV – VI I miejsce zdobyła klasa IV, która zebrała 2,68 kg. Pieniążki przekazane zostały do oddziału rejonowego PCK.
Na terenie naszej szkoły odpowiedzialną za przeprowadzenie akcji była p. Renata Rafalska wraz z członkami szkolnego koła PCK.
Dzień integracji klas III Miłomłyn- Liwa -Bynowo
9 czerwca 2015r. w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Integracji klas III.
Celem spotkania było poznanie szkoły, jej pracowników i nawiązanie znajomości między dziećmi z Miłomłyna, Liwy i Bynowa.
Po powitaniu klas przez panią dyrektor Grażynę Potkaj, nasi goście poznali pracowników administracji i panią pedagog, zwiedzili szkołę, wspólnie spędzili czas na przerwie i zjedli słodki poczęstunek. Na zakończenie dnia odbyły się zabawy na „Orliku”.
Spotkanie było bardzo udane. Dzieciaki nawiązały pierwsze znajomości i chętnie spotkają się we wrześniu aby wspólnie rozpocząć naukę w klasie czwartej.
Beata Andrianik
DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO
Dnia 01. 06. 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie odbyły się zawody sportowo – rekreacyjne.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV - VI, którzy brali udział w dziewięciu konkurencjach:
Żółw (wolna jazda rowerem po wyznaczonej trasie na czas)
Celna pięta (strącenie kręgli po uderzeniu piłki piętą)
Rzut do kosza z odległości 4 metrów
Rzut woreczkiem do celu z odległości 5 metrów
Rzut plastikową butelką na odległość
Skakanka – skoki przez skakankę na czas
Hula – Hop – kręcenie hula – hop na czas
Skok w dal z miejsca na odległość
Zwis na rękach z brodą nad drążkiem na czas
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodkie upominki.
Uczniowie, którzy zajęli miejsca I-III otrzymali nagrody rzeczowe
Klasyfikacja dziewcząt:
I miejsce – Emilia Myślińska
II miejsce – Dominika Jankowska
III miejsce – Klaudia Kozłowska
Klasyfikacja chłopców:
I miejsce – Oskar Jankowski
II miejsce – Wojciech Legęza
III miejsce – Maciej Rosiak
Marcin Gołębiewski
Wycieczka klas pierwszych
Dnia 29.05.2015r. uczniowie klas pierwszych pojechali do Dino-Parku w Malborku. W programie wycieczki było zwiedzanie muzeum skamieniałości oraz ścieżki edukacyjnej z ruchomymi smokami i dinozaurami.
Najwięcej wrażeń dostarczyło kino 5-D, z którego dowiedziały się o życiu i zagładzie dinozaurów. Uczestnicy wycieczki mieli okazję spędzić czas na placu zabaw i popływać na łódkach w kształcie łabędzi lub pojeździć małymi samochodzikami- „bomberami”.
Wycieczka dostarczyła uczniom sporą porcję wiedzy i wielu niezapomnianych przeżyć.
„Piknik w Karnitach”
W piątek 29 maja 2015r. uczniowie klasy V b wzięli udział w pikniku. Miał on miejsce w Karnitach nad jeziorem Kocioł. Jego organizacji i sponsoringu podjął się Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn– pan Stanisław Siwkowski. Dużym zaangażowaniem w przygotowanie tej imprezy wykazał się uczeń tej klasy – Piotr Sotnik.
Wszyscy jego uczestnicy świetnie się bawili. Radość i uśmiech nie znikały z twarzy dzieci, a informacja o zbliżającym się końcu imprezy, wywołała ogólne niezadowolenie. Wśród atrakcji tego dnia było przejście przez labirynt (pełen niełatwych do pokonania przeszkód), zabawa na placu znajdującym się u wyjścia z labiryntu oraz ognisko z kiełbaskami.
W opiece nad dziećmi pomagali wychowawcy rodzice:
-p. Magdalena i Robert Sotnik,
-p.Ewa Taraszkiewicz, p. Katarzyna Królak, p. Natalia Walczak.
Gorące podziękowania dla sponsora, organizatora imprezy oraz obecnych tam rodziców.
Wiesława Godek
WYCIECZKA DO GDYNI I GDAŃSKA
W piątek 22.05.2015 r. uczniowie klas IV a i IV b pojechali na wycieczkę do Gdyni i Gdańska. Opiekowały się nimi p. Marzena Szaciłowska, p. Jolanta Kopiczyńska-Stano, p. Renata Rafalska i p. Magdalena Wróblewska. Przygoda rozpoczęła się w Centrum Nauki Experyment. Tam dzieci przez trzy godziny łączyły naukę z zabawą. Atrakcyjna forma spędzania czasu pozwoliła na efektywne przyswojenie wiedzy z różnorodnych dziedzin. Uczniowie projektowali własne zwierzęta, leżeli na łóżku fakira, mierzyli siłę swojego głosu, tworzyli tornado, przeżywali trzęsienie ziemi. Później uczestnicy wycieczki wybrali się do gdańskiej manufaktury cukierków „CiuCiu”. To jedyne miejsce w Polsce, w którym tworzy się karmelki bez pomocy maszyn. Produkcja słodyczy odbyła się w całości ręcznie, na podstawie ściśle określonej technologii obowiązującej małe manufaktury wieku XVII i XVIII. Na koniec pokazu każdy otrzymał torebkę cukierków. Zachwyceni i zmęczeni uczniowie wrócili do domów wczesnym wieczorem.
Marzena Szaciłowska
Wycieczka do Malborka
Dnia 21 maja 2015r. klasy drugie były na wycieczce w Parku Dinozaurów w Malborku. Na ścieżce edukacyjnej spotkały wiele dinozaurów, które wydawały różne dźwięki, ruszały głową, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem, imitując oddychanie. Były też w kinie5D. Obejrzały film pt.:„Zagłada dinozaurów”.Dużą atrakcją dla uczniów był pobyt na placu zabaw, jazda na karuzeli i bomberach oraz pływanie pontonami.
Wych. Alicja Wasiak
Elżbieta Żmijewska
„Rejs po Kanale Elbląskim”
We wtorek ,12 maja 2015 r.. uczniowie klasy V b wzięli udział w rejsie po wybranym odcinku Kanału Elbląskiego. Dołączyła do nich także grupa dzieci z V a. Statkiem zwanym „Cyraneczką” przepłynęli ten odcinek kanału, który znajduje się w okolicach Miłomłyna. Po drodze mogli podziwiać naturalne krajobrazy, ptaki dziko żyjące na tych terenach (np. kormorany), przekonać się na jakim etapie znajduje się przebudowa drogi nr 7 przebiegającej blisko trasy rejsu, obserwować proces opuszczania statku w śluzie.
Sponsor tej wyprawy – Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn - pan Stanisław Siwkowski oraz niezwykle sympatyczna załoga statku dbali, by uczniowie się nie nudzili, opowiadając o historii kanału i zabawnych sytuacjach, jakie zdarzają się podczas rejsów. Były też dodatkowe atrakcje: pokaz prawidłowego zakładania kamizelek ratunkowych oraz konkurs wiedzy o Kanale Elbląskim. Jego zwycięzcą został Damian Adamczyk.
W opiece nad uczniami wychowawcy V b pomagały podczas rejsu dwie mamy, panie - Mariola Karpińska i Ewa Lipka. Wyrazy wdzięczności za tępomoc
Uczestnicy rejsu dziękują także gorąco naszemu sponsorowi za możliwość tak atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego.
KONCERT MUZYCZNY „ PRZEBOJE PANA OSKARA”
We wtorek 12 maja 2015 roku odbył się kolejny koncert muzyczny dla klas 0-III pt. „ Przeboje pana Oskara”. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z polskimi tańcami i instrumentami ludowymi oraz przybliżenie dzieciom postaci Oskara Kolberga- znanego kompozytora i folklorysty dziewiętnastowiecznej Europy.
Jak zwykle wielką atrakcją tego programu był czynny w nim udział naszych uczniów . Tym razem w pięknych strojach ludowych, wcielając się w różne role oraz tańcząc w rytmie poloneza, kujawiaka, krakowiaka i oberka, mieli okazję uczestniczyć w wiejskim weselu.
Elżbieta Żmijewska
SPOTKANIE Z MUZYKĄ
W maju 2015 roku uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w programie muzycznym pt. ,,Queen” . Odbył się koncert na żywo wykonany przez muzyków Agencji Artystycznej MAT. Prowadzący p. Konrad Kozubowski przybliżył nam historię powstania zespołu Queen. Pan Paweł Grzywacz swoim imponującym wokalem zaprezentował piosenki tego zespołu. Było to dla nas duże przeżycie i świetna zabawa.
Wioletta Szajkowska
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu wydarzeniu. Montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły oraz gimnazjum (pod kierunkiem Wiesławy Godek, Danuty Szymańskiej i Małgorzaty Kowalczyk), był hołdem złożonym twórcom konstytucji oraz krótką lekcją historii, przypomnieniem faktów z tym wydarzeniem związanych. Dodatkowym elementem uroczystości było przyozdobienie ubrań kotylionami biało- czerwonymi na znak radości i dumy narodowej.
Początkowo obchody tego święta miały przebiegać według opracowanego wcześniej scenariusza, przy obelisku poświęconym bohaterom walk o wolną Polskę, jednak niesprzyjająca aura sprawiła, że uroczystości odbywały się w budynku szkolnym, na sali gimnastycznej.
W obchodach wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych – Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn – pan Stanisław Siwkowski oraz Sekretarz – pan Ryszard Portka.
Po odśpiewaniu hymnu przez społeczność uczniowską obu szkół, wystąpieniu pana Burmistrza oraz prezentacji montażu słowno – muzycznego, harcerze w towarzystwie przedstawicieli władz udali się na plac przed obeliskiem, by złożyć u jego stóp kwiaty.
Uroczystość ta niosła dla nas wszystkich ważne przesłanie, że uczucie zwane patriotyzmem winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku
Wiesława Godek, Danuta Szymańska
Spotkanie podróżniczo – motywacyjne z Jankiem Witkowskim.
Dnia 29 kwietnia w odbyło się spotkanie z podróżnikiem Janem Witkowskim dla klas IV – VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz klas I –III SP.
Temat spotkania to „Droga do realizacji marzeń i pasji” W ten temat wpleciona została opowieść o wyprawie na Grenlandię.
Janek inspirował do działania. Reprezentował pomysły oraz inicjatywy, dowodząc, że w życiu da się osiągnąć nawet najbardziej ambitne cele.
Widownia Janka śmiała się z jego niewiarygodnych przygód i porażek, ale również słuchała co robić, aby żyć pełnią życia oraz spełniać swoje marzenia.
Renata Rafalska
POWITANIE WIOSNY
20-go marca z okazji powitania wiosny i Święta Ziemi w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłomłynie odbył się przemarsz z Marzanną ulicami naszego miasteczka oraz przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia w krainie ekologii” przygotowane pod kierunkiem p. Ewy Kilman. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas: III a i II a. Poszczególne role grali:
Małgosia- Emilia Jakubiak
Jaś- Jakub Czarzasty
matka- Nikola Osiecka
ojciec- Maksymilian Matwiejuk
czarownica- Karolina Łuniewska
wilk- Filip Dziki
leśniczy- Kacper Apsel
pomocnicy leśniczego- Konrad Czermiński i Karol Koziej
krasnoludki- Oliwia Czerw, Zuzanna Kozakiewicz, Jakub Kubów, Anastazja Mazur, Wojciech Ptaszkiewicz, Oliwia Stanisławska, Julia Wrona, Joanna Wrzeszca, Stanisław Zawadzki, Anna Zawieska
ptaki- Jakub Dobrosielski i Amelia Szabelska
żywe drzewa i krzewy- Alan Górski, Brian Górski, Kamil Szymański, Jakub Orzechowski
oraz prowadzący-narratorzy- Bartłomiej Goszka, Agata Masłowska i Dawid Orkisiewicz.
Dekoracje do przedstawienia pomogli wykonać członkowie Zespołu ds. Promocji Zdrowia, do którego należą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i „Zerówek”, a w szczególności panie Teresa Biegańska i Elżbieta Żmijewska.
Przesłanką przedstawienia było uświadomienie dzieciom piękna naszej przyrody i dbanie o jej nienaganny wygląd. Główni bohaterowie - Jaś i Małgosia – idąc lasem robią wiele szkód i zaśmiecają go, a w rezultacie mają okazję przekonać się jak bardzo brzydko wygląda zaśmiecony las i uczą się szacunku dla przyrody.
Ewa Kilman
SPOTKANIE ZE SZTUKĄ LUDOWĄ
,, Grający wiatr” - to tytuł koncertu muzycznego dla klas 0 – III, który odbył się 17.03.15 r. Artyści zaprezentowali utwory grane na oboju, flecie prostym i poprzecznym. Były one wplecione w baśniową opowieść, w której uczestniczyły chętne dzieci. Oprócz wiedzy na temat instrumentów dętych drewnianych, uczniowie otrzymali sporą porcję radości. Spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy muzycznej.
Beata Karpowicz
SPOTKANIE ZE SZTUKĄ LUDOWĄ
Uczniowie klasy V spotkali się 19 marca na nietypowej lekcji plastyki, która odbyła się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie. Dotyczyła ona sztuki , o której opowiedzieli nam członkowie ludowego zespołu Mozaika. Zespół zaprezentował wytwory swojej pracy w postaci kolorowych kwiatów, wykonanych z krepiny do przygotowania wielkanocnej palmy. Panie pochwaliły się sztuką haftu i szydełkowania na przepięknie zdobionych strojach, serwetach i obrusach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wielkanocne pisanki , ozdobione kolorową włóczką . Celem spotkania było zapoznanie uczniów ze sztuką ludową, czyli folklorem. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem i deklarowały chęć kolejnego takiego spotkania.
Nauczyciel plastyki
Jolanta Stano
NIECH ŻYJE BAL !!!
Dnia 20 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Prawie wszyscy byli pięknie przebrani za bohaterów znanych bajek. Młodsze dzieci zabawiały panie
wodzirejki z ODJAZDOWYCH IMPREZ.
W imieniu organizatorów i uczestników balu serdecznie dziękujemy firmom: SetOne z Miłomłyna i Kosbud z Ostródy za finansową pomoc w zorganizowaniu naszej uroczystości
Organizatorzy: M. Matwiejuk, A.Wasiak, E. Żmijewska
SZKOLNE JASEŁKA
Okres świąt Bożego Narodzenia oraz czas oczekiwania na narodziny Zbawiciela należy do najpiękniejszych w roku. Tradycją w naszej szkole stało się wspólne kolędowanie uczniów, nauczycieli i rodziców. W świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci z klasy „0”, które w piątek 19.12.2014r pod kierunkiem p. D. Krauze i p. D. Krzaczek przedstawiły bożonarodzeniowe jasełka.
Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach na tle pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przybliżyli sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był tam św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Magii występom dodawały piękne kolędy i pastorałki. Dzieci za swój występ nagrodzone zostały gromkimi brawami. Następnie każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie kolędę przy akompaniamencie p. J. Kopiczyńskiej - Stano.
Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Miłomłynie – p. Radosław Gross, Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn – p. Stanisław Siwkowski oraz rodzice uczniów. Pani dyrektor Grażyna Potkaj, dzieląc się tradycyjnie opłatkiem, złożyła wszystkim, a w szczególności dzieciom, najserdeczniejsze życzenia świąteczne. W tym miłym nastroju uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.
W tym roku organizatorami „Wigilijnego spotkania” były p. M. Górna, R. Rafalska, D. Szymańska, E. Łełyk. Nauczycielki zadbały również o przepiękny świąteczny wystrój sali gimnastycznej, a tradycyjny stół wigilijny udekorowały panie z nauczania zintegrowanego.
Danuta Szymańska
„STYPENDIADA 2014”
W dniach 8 – 12 grudnia 2014 r. w naszej szkole przeprowadziliśmy szkolny etap Ogólnopolskiego Projektu Stypendialnego „Stypendiada Wczesnoszkolna dla
klas drugich i trzecich” organizowany przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach.
Do konkursu przystąpiło ogółem 25 uczniów z klas II – III w czterech kategoriach:
- czytelniczy „Abecadło”: Maria Karpińska, Michalina Matwieju, Mikołaj Orpel, Katarzyna Fałkowska, Bartłomiej Goszka, Emilia Jakubiak, Emilia Kazimierczyk, Zuzanna Kozakiewicz, Wiktor Rafalski, Jakub Szajkowski
- ortograficzny „Ortografek” : Bartłomiej Goszka, Mirella Kalinowska, Emilia Kazimierczyk
- matematyczny „Plusik”: Stanisław Faliński, Maria Karpińska, Michalina Matwieju, Mikołaj Orpel, Wojciech Ptaszkiewicz, Stanisław Zawadzki, Aleksandra Chachuła, Jakub Czarzasty, Katarzyna Fałkowska, Bartłomiej Goszka, Emilia Jakubiak, Mirella Kalinowska, Emilia Kazimierczyk, Zuzanna Kozakiewicz, Kewin Kwiatkowski, Dawid Orkisiewicz, Wiktor Rafalski, Jakub Szajkowski
- plastyczny „Plastuś”: Maria Karpińska, Karolina Łuniewska, Anastazja Mazur, Kasper Ulatowski, Maja Rogalska, Amelia Szabelska, Aleksandra Szostek, Adam Wityczyn, Martyna Boratyńska, Jakub Dobrosielski, Wiktor Rafalski, Katarzyna Fałkowska, Emilia Jakubiak, Emilia Kazimierczyk, Kewin Kwiatkowski, Jakub Szajkowski
Nauczyciele przygotowujący naszych uczniów to panie: Beata Andrianik, Ewa Kilman, Alicja Wasiak i Elżbieta Żmijewska
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora 27 lutego 2015 r.
Paniom dyrektorkom dziękujemy za honorowy patronat, wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i trzymamy kciukiJ
Szkolny koordynator konkursu Beata Andrianik
WIZYTA MIKOŁAJA
W piątek 05.12.2014 r. naszą szkołę odwiedził prawdziwy, jedyny i niepowtarzalny Mikołaj. Przyszedł zapytać, czy są tu jakieś grzeczne dzieci. Wszyscy uczniowie stwierdzili, że ich dobre zachowanie nie wzbudza żadnych wątpliwości. Święty wysłuchał pięknie zaśpiewanych kolęd, pozował do zdjęć. Na koniec poczęstował wszystkie dzieci słodyczami. Nauczyciele również zasłużyli na pochwały i cukierki od Mikołaja. Święty obiecał, że wróci do nas za rok.
Szczególne podziękowania należą się dwóm Śnieżynkom – Oli Masłowskiej i Emilce Myślińskiej, a także Kacprowi Taraszkiewiczowi. To właśnie oni zaprosili Mikołaja do naszej szkoły.
Opiekun SU
Marzena Szaciłowska
JESIENNE SPOTKANIE W GRUPIE „0” SMERFY
Dnia 5 grudnia w grupie 0 „Smerfy” odbyło się jesienne spotkanie. Dzieci zaprosiły rodziców na przedstawienie pt. „ Zajęcia w szkółce pod klonem”. Pani Zajączkowa –Marcelina Kilman, poprowadziła lekcję dobrych manier. Uczniowie leśnej szkółki- zajączki recytowały wiersze, śpiewały jesienne piosenki oraz popisywały się umiejętnościami tanecznymi. Na koniec zajęć, zajączki odwiedził Mikołaj. Dzieci zaprosiły Mikołaja wierszem i piosenką. W podziękowaniu za prezenty mikołajkowe, wszyscy zatańczyli z Mikołajem.
Wychowawca Dorota Krzaczek
KONCERT: "CZAS KOLĘD"
W piątek 05 grudnia odbył się już drugi koncert muzyczny dla uczniów klas 0 – III pt. „Czas kolęd”. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu muzycznym prowadzonym przez profesjonalnych muzyków. Celem tych zajęć było poznanie obyczajów świątecznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz przypomnienie sobie co to jest kolęda, a co to pastorałka? Udział w takim programie pozwolił dzieciom na przyswojenie treści w szybki i niezauważalny sposób, a także dał szansę rozwoju wrażliwości i estetyki dziecka. Elementem mobilizującym do czynnego uczestniczenia dzieci było odgrywanie różnych ról wskazanych przez prowadzącego. Uczniowie przebrani za postacie kolędników np. anioła, króla, turonia, diabła wędrowali z gwiazdą i śpiewali kolędy.
Dodatkową atrakcją był konkurs z nagrodami, w którym zwyciężył uczeń kl. II B Marcin Andruszkiewicz.
Emilia Łełyk
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM – MARCINEM PAŁASZEM
4 grudnia 2014 r. uczniów naszej szkoły odwiedził autor pełnych optymizmu i humoru książek dla dzieci i młodzieży – Marcin Pałasz.
Pisarz mieszka i pracuje we Wrocławiu. Dawniej zajmował się kreacją w reklamie, a w 2004 roku spróbował swoich sił w literaturze dziecięcej utworem „Opowieści z Krainy Potworów”. Po tym udanym debiucie zaczęły powstawać kolejne książki i słuchowiska dla dzieci i młodzieży. Cechą wyróżniającą jego twórczość jest poczucie humoru, stąd motto jego pracy „Słowa niosą uśmiech”. Jest także miłośnikiem zwierząt, które często goszczą w jego utworach. W swoich książkach porusza ważne tematy, jak ekologia, walka dziecka z własnymi lękami czy problem tolerancji wśród dzieci i młodzieży. Sam o sobie mówi, że z zawodu jest pisarzem i optymistą. Za swoją twórczość został wielokrotnie doceniony i nagrodzony.
Na spotkaniu panowała bardzo przyjemna i wesoła atmosfera. Pan Marcin przytaczał śmieszne anegdoty ze swojego życia. Mówił o sposobach zdobywania pomysłów na nowe książki. Podzielił się ze wszystkimi swoim optymizmem i poczuciem humoru. Niejednokrotnie uczniowie wybuchali śmiechem. Byli zachwyceni niezwykłym spotkaniem i ciepłym pisarzem. Nasz gość zachęcał wszystkich do czytania książek. Opowiadał o dziwnych i nieprawdopodobnych przygodach bohaterów swoich utworów. Jak sam stwierdził, pisze po to, żeby rozśmieszyć czytelników oraz przynieść im radość. Pan Marcin pokazał, że czytanie w XXI wieku może być naprawdę fantastyczną rozrywką.
Uczestnicy spotkania zadawali pisarzowi pytania, na które chętnie odpowiadał. Pisarz zapraszał uczniów na swój facebook. Na zakończenie rozdawał uczniom autografy i składał w książkach dedykacje.
Spotkanie odbyło się w ramach programu „MŁODZI EUROPEJCZYCY TO MY”.
Wioletta Szajkowska
ZABAWA ANDRZEJKOWA
Nowo wybrany Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową, która odbyła się w czwartek, 27.11.2014 r. Wszyscy uczniowie bawili się świetnie – tańczyli, brali udział w konkursach i zabawach andrzejkowych. Okazało się, że młodzież z klasy V b najlepiej tańczy na gazecie, a za mąż najszybciej wyjdzie Oliwia Rukat, bo to jej but przekroczył linię jako pierwszy. Po kilku godzinach wspaniałej zabawy uczniowie – zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach – wrócili do swoich domów.
Opiekun SU
Marzena Szaciłowska
ANDRZEJKOWE CZARY- MARY
Dnia 27 listopada (czwartek) 2014r. uczniowie klasy IIa brali udział w andrzejkowych wróżbach: laniu wosku, wróżeniu z „buta,” losowaniu imienia męża, przepowiadaniu najbliższych wydarzeń i wykonywanych w przyszłości zawodów. Potem był słodki poczęstunek i wesoła zabawa przy muzyce.
Wych. Elżbieta Żmijewska
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada 2014 r. tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Jego zorganizowaniem zajęła się biblioteka szkolna. Wiele się w tym dniu działo.
Uczniowie klas zerowych oraz przedszkolaki wzięły udział w zajęciach poświęconych temu świętu. Starsze koleżanki i koledzy czytali im misiowe wierszyki i bajeczki. Dzieci poznały też historię pluszowego misia. Wzięły udział w misiowych konkursach – odpowiadały na pytania dotyczące życia niedźwiedzi na wolności. ( po uprzednim zapoznaniu się z wiadomościami na ten temat), rozpoznawały przedstawione na ilustracjach bajkowe misie – podawały tytuły książek i filmów, z których one pochodziły. Chętnie uczestniczyły też wraz ze swoimi pluszowymi przytulankami w misiowej gimnastyce. Niespodzianką był słodki poczęstunek w postaci żelkowych misiów.
Uczniowie klas I – VI wzięli w tym dniu udział w konkursie na największego pluszaka. Biblioteka szkolna przeżyła w tym dniu prawdziwą inwazję ogromnych misiów i innych pluszowych zabawek. Zwycięzca mierzył aż 114 cm. Właściciele trzech największych otrzymali drobne nagrody.
Wiesława Godek
SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY
Dnia 14 listopada 2014 r. odbył się w naszej szkole spektakl profilaktyczny „Tajemnica Sindbada” krakowskiego teatru „Kutryna”.
Młody książę Sindbad z Bagdadu marzy o sławie i potędze. Pewnego dnia, za sprawą wróżki Szeherezady odkrywa tajemniczą księgę, która obiecuje mu spełnienie marzeń.
Warunkiem jest odnalezienie magicznej szkatułki, skrywającej zaklęcie, które wypowiedziane może uczynić go najpotężniejszym człowiekiem w świecie. Powodowany lenistwem Sindbad ani myśli wyruszać na poszukiwanie szkatułki, dalej tylko marząc o sławie. Jednak zaczyna go prześladować uporczywy sen, w którym ktoś prosi go o pomoc. Na domiar złego w pałacu zjawia się zły czarnoksiężnik Karabadon, który chce podstępem wykraść młodemu księciu księgę Szeherezady. To skłania Sindbada do przezwyciężenia wrodzonego lenistwa i wyruszenia w baśniową, pełną pouczających przygód podróż. Podróż, u której celu młody książę pozna sekretne, potężne zaklęcie i zasłuży na przychylność losu. Spektakl był teatralną realizacją wielu podstawowych elementów profilaktyki i pedagogiki, związanych z procesem edukacji przedszkolnej i młodszych roczników szkoły podstawowej.
Wartości merytoryczne spektaklu:
Kształtowanie systemu wartości, właściwe podejmowanie wyborów, rozpoznawane dobra i zła, szacunek, posłuszeństwo i poszanowanie dla autorytetu rodziców i opiekunów.
Rozwaga w kontaktach z obcymi i nieznajomymi oraz dostosowana do percepcji młodego widza profilaktyka używek (niebezpieczeństwo uzależnień, utraty zdrowia, zniszczenia osobowościi tradycyjnych więzi). Pozytywy tolerancji dla odmienności i chęci niesienia pomocy słabszym i potrzebującym a także przeciwdziałanie pokusie wyróżniania się i dominacji nad rówieśnikami siłą fizyczną, dobrami materialnymi, kłamstwem.
Renata Rafalska
OBCHODY IX ŚWIATOWEGO DNIA WALKI Z CUKRZYCĄ
8 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnych Obchodach IX Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, które odbyły się w Miejsko- Gminnym Domu Kultury wMiłomłynie. Wśród zaproszonych gości był, między innymi, burmistrz Miasta i Gminy Stanisław Siwkowski. Zainteresowanie skutkami tej groźnej choroby skupiło wiele osób,zarówno dorosłych, jak i dzieci. Otwarcia dokonała pani prezes Janina Chmielewska, która serdecznie przywitała wszystkich przybyłych. Spotkanie uświetniła prezentacja ostowarzyszeniu diabetyków, wystąpienia doktora pana Jarosława Golubiewskiego na temat choroby z punktu widzenia medycznego i pana Ryszarda Portki- od strony fizycznej.
Miłym akcentem były występy artystyczne uczniów, w tym naszych uczniów z klasy III a. Dzieci swoją wiedzę na temat walki z cukrzycą zamieściły w pracach plastycznych, a jak widać, wiedza jest ogromna. Prace wzięły udział w ogłoszonym wcześniej konkursie plastycznym pod hasłem: „Przepis na zdrowe życie”.
Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu plastycznego:
klasy I- III
Nadia Korpysa- III miejsce (klasa I b)
klasy IV- VI
Julia Mostowa- I miejsce (klasa V a)
Dominika Jankowska- II miejsce (klasa VI a)
Było wiele wyróżnień, a żaden uczestnik konkursu nie wyszedł bez drobnego upominku i gratulacji ze strony organizatorów. DZIĘKUJEMY!
Gratulacje! I pamiętajmy- zdrowie jest najważniejsze.
Lider Szkolnego Zespołu Promocji Zdrowia
Ewa Kilman
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W naszej szkole obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały miejsce już 7.11.2014 r. O 10.50 wspólnym odśpiewaniem hymnu rozpoczęliśmy uroczysty apel. Następnie głos przejęły dwie narratorki – Oliwia Stando z klasy IV b oraz Patrycja Łątkowska z klasy IV a. Przedstawiły główne wydarzenia historyczne, które doprowadziły do utraty, a potem odzyskania niepodległości przez Polskę. Wypowiedzi dziewcząt były przerywane wierszami o tematyce patriotycznej. Elementy dramy, obrazujące rozbiory Polski, wzbudziły wielkie emocje, nawet wśród najmłodszych uczniów. Skłoniły do zadawania pytań o nasz kraj, wzbudziły naturalną ciekawość.
Najbardziej wzruszającym momentem okazał się popis pięcioletnich smerfów – chwaliły się znajomością wiersza „Kto ty jesteś?”. P. Dorota Krauze czuwała nadprzygotowaniem występu dzieci. Podsumowaniem uroczystości była piosenka „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” zaśpiewana przez czwartoklasistów, którzy przygotowali cały apel pod okiem p. Jolanty Kopiczyńskiej-Stano i p. Marzeny Szaciłowskiej.
Marzena Szaciłowska
AKCJA „ŚNIADANIE DAJE MOC”
7 listopada w klasach I- III odbyła się akcja „Śniadanie Daje Moc”, o której wcześniej przypominał duży plakat, zawierający ważne informacje żywieniowe. We wszystkichklasach uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali smaczne i zdrowe śniadanie. Dzięki rodzicom, którzy również przyłączyli się do akcji, śniadania były bardzo bogate i zróżnicowane. Ten dzień to dobry przykład nie tylko zdrowego odżywiania się, ale także dbania o te dzieci, które często mogą być głodne.
Ewa Kilman -Lider Szkolnego Zespołu Promocji Zdrowia
Celem tego programu było:
-uświadomienie uczniom, jak ważne jest dbanie o prawidłowy sposób odżywiania się,
-wyjaśnienie znaczenia wapnia i jego braku w organizmie,
-zwrócenie uwagi na odpowiednie odżywianie się w ciągu całego dnia,
-zachęcanie do spożywania posiłków o stałych porach,
-uzmysłowienie rangi urozmaiconego pożywienia dla zdrowia człowieka, znaczenia białka w organizmie, obecności nasion i ich roli w zdrowym odżywianiu się.
-uświadomienie znaczenia pięciu porcji warzyw i owoców w codziennej diecie, w tym jednej porcji soku,
-przedstawienie uczniom znaczenia wody w organizmie człowieka, uświadomienie różnorodności wód i ich smaków,
- zachęcanie dzieci do manifestowania na zewnątrz pozytywnych nawyków żywieniowych.
NOWY SPRZĘT W PRACOWNI KOMPUTEROWEJ
Od kilku dni uczniowie naszej szkoły korzystają z nowego wyposażenia pracowni komputerowej. Dotychczasowe dziesięcioletnie komputery, bardzo już wyeksploatowane, przy których nasi uczniowie pracowali, zostały zastąpione siedemnastoma nowoczesnymi stanowiskami wyposażonymi w najnowsze oprogramowanie i szybki dostęp do Internetu. Zmiany te ułatwią pracę nauczycielom w realizacji podstawy programowej, ale przede wszystkim uatrakcyjnią naukę uczniom na zajęciach komputerowych, jak również na innych przedmiotach, na których możliwe jest wykorzystanie nowoczesnej technologii.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy Miłomłyn Pana Stanisława Siwkowskiego, dzięki któremu zwiększone zostały w budżecie szkoły środki finansowe na realizację tego zadania.
PRZYGODY NUTKI PÓŁNUTKI
W poniedziałek 27 października odbył się pierwszy, z zaplanowanych na ten rok szkolny, koncert muzyczny dla uczniów klas 0 – III pt. „Przygody Nutki Półnutki”. Podczas koncertudzieci słuchały różnych utworów muzycznych, poznały postać Fryderyka Chopina oraz nowy instrument – puzon, ale przede wszystkim zapoznały się z wartościami rytmicznymi nut.
Uczniowie brali czynny udział w koncercie, odgrywali różne role wyznaczone przez prowadzącego i świetnie się bawili. Na zakończenie troje uczniów: Paulina Rugała, Kasia Fałdowska i Bartek Goszka wzięło udział w konkursie stanowiącym eliminacje do Turnieju Wiedzy o Muzyce. Rywalizacja była bardzo wyrównana - uczestnicy bardzo dobrze odpowiadali na wszystkie pytania i dopiero po dogrywce zwyciężyła Kasia Fałdowska z klasy III b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody.
Dorota Krauze
SPOTKANIE Z MUZYKĄ
We wtorek, 21.10.2014 r. uczniowie klas 4- 6. uczestniczyli w koncercie muzycznym pt. ABC ROCKA, przygotowanym przez Agencję Artystyczną MAT.
Celem koncertu było przybliżenie dzieciom historii muzyki rockowej i jej najwybitniejszych twórców. Dzieła tego dokonał p. Konrad Kozubowski.
Muzyka rockowa charakteryzowała się żywym tempem i akcentem na 2 i 4. Powstała w Stanach Zjednoczonych w 1954 r. Wpływ na jej kształtowanie miało wiele czynników: amerykańska muzyka rozrywkowa, pieśni religijne, muzyka bluesowa, muzyka country, szczególnie muzyka Boba Dylana.
W latach 40 – 50 – tych pojawia się gitara elektryczna, radio, gramofon. Twórcy mieszają różne gatunki muzyki. Muzyka towarzyszyła krokowi tanecznemu rock and roll – królem był Elvis Presley. Dzięki niemu świat oszalał na punkcie tej muzyki.
Rock lat 60-tych to przede wszystkim popularność brytyjskich zespołów: The Beatles i The Rolling Stones. Ich piosenki cieszyły się ogromną popularnością.
Duży wpływ na rozwój muzyki rockowej wywarł także gitarzysta Jimi Hendrix, który zrewolucjonizował niemal każdy aspekt gry na gitarze elektrycznej.
W latach 80-90 – tych pojawiają się nowe gatunki: rap, hip – hop, heavy metal. Koncerty zamieniły się w całe show i przeniosły się na stadiony. Królował wśród nich Michael Jackson.
Historia polskiego rocka to zespół big- beatowy: Niebiesko – Czarni, Czerwone Gitary, Budka Suflera, najlepszy wokalista – Czesław Niemen.
Wysłuchaliśmy między innymi utworów :
„Sweet home Chicago” - Blues Brothers, „Odpowie ci wiatr” – Boba Dylana
„Hey, Joe” – Jimiego Hendrixa, „Billie Jean” - Michaela Jacksona, „Płonie stodoła” – Czesława Niemena.
Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały koncertu. Następnie trzy osoby zmierzyły się w turnieju wiedzy z historii rocka. Konkurs wygrała Natalia Szabelska z kl. VI b.
Gratulujemy! A muzykom dziękujemy za wspaniały koncert i zapraszamy na następne!
Danuta Szymańska
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W III B
16 października 2014r. w klasie III b odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.
Uczniowie wraz z wychowawczynią i rodzicami udali się po raz drugi do Osady Danków aby świętować jesienne zbiory. Podobnie jak w ubiegłym roku dzieciaki bawiły się na statku, piekły kiełbaski i ziemniaki w ognisku. Mamy upiekły pyszne ciasta. Czas upłynął tak szybko, że żal było wracać do domu.
Uczniowie, wychowawczyni i rodzice dziękują państwu Ewie i Wojciechowi Kucińskim za zorganizowanie wspaniałego i pełnego wrażeń spotkania.
Wychowawca Beata Andrianik
"PO PIERWSZE DRUGIE ŚNIADANIE"
W ramach akcji "Po pierwsze drugie śniadanie" 14 października uczniów klas pierwszych odwiedził burmistrz miasta Miłomłyn pan Stanisław Siwkowski i przedstawicielki redakcji
"Gazety ostródzkiej". Dzieci dostały pojemniki do drugiego śniadania ze słodkim rogalikiem oraz zachętę do jedzenia tego ważnego posiłku. Wizytę zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie, która ukaże się w piątkowym wydaniu gazety.
Wychowaca klasy Ia
Beata Karpowicz
DZIEŃ PATRONA
13 października 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Już tradycyjnie odbył się festiwal piosenki żołnierskiej. Klasy II i III wspólnie zaśpiewały „Przybyli ułani pod
okienko”. Następnie uczniowie klas IV – VI prezentowali wybrane utwory na forum szkoły. Wszyscy do występu przygotowali się solidnie i miło było patrzeć na efekty pracy naszych dzieci. Uczniowie mogli także sprawdzić poziom swojej wiedzy odnośnie naszego Patrona, którym jest I Dywizja Tadeusza Kościuszki. Młodsi układali wiersz-rymowankę nt. Święta
Patrona naszej szkoły, przygotowywali armię I Dywizji (kolorowali żołnierzy) oraz rozwiązywali rebusy. Starsi również układali wiersz-rymowankę, wykonywali portret Tadeusza
Kościuszki oraz rozwiązywali krzyżówkę. Wyniki były imponujące, wszyscy znakomicie poradzili sobie z rozwiązaniami poszczególnych zadań i zasłużyli na nagrodę. Każdy otrzymał słodkiego batonika.
Przed festiwalem pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Wychowawczynie klas: p. Beata Karpowicz oraz p. Emilia Łełyk przygotowały występ artystyczny.
Przedstawiciele samorządu uczniowskiego nie zapomnieli o Dniu Edukacji Narodowej i złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli każdemu własnoręcznie wykonane serce.
Uczciliśmy także XIV Dzień Papieski obchodzony pod hasłem: ”Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Uczniowie klasy III b przypomnieli nam historię naszego wielkiego Polaka.
Wioletta Szajkowska
Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie już są pełnoprawnymi uczniami!
13 października 2014r. odbyło się pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Dzieci przygotowały się do uroczystości poprzez zaśpiewanie piosenek oraz recytację wierszy. Następnie składały ślubowanie, po którym to pani dyrektor Grażyna Potkaj pasowała ich na uczniów. Pierwszaki otrzymały od publiczności gromkie brawa, a od pań wychowawczyń B. Karpowicz i E. Łełyk pamiątkowe dyplomy.
Na koniec uczniowie wraz z rodzicami udali się do klas, gdzie czekały na nich upominki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Emilia Łełyk
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA KLAS II
Dnia 9 października 2014r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA.
Wszyscy zebraliśmy się przy miejscowym hotelu. Oprócz pieczenia kiełbasek i ziemniaków na ognisku, były także wspólne zabawy: wyścigi w worku, biegi z piłką i ze skakanką oraz gra w piłkę siatkową. Dopisywał nam dobry humor i świetna pogoda.
Wychowawcy: A. Wasiak
E. Żmijewska
galeriaGMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE KLAS I-III
Dnia 8 października 2014r. na stadionie miejskim w Miłomłynie odbyły się po raz drugi GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE uczniów klas I-III. Celem tej imprezy było przede wszystkim popularyzowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch na świeżym powietrzu. Organizatorem biegów byli burmistrz Stanisław Siwkowski oraz prezes UKS „Lider”- Ryszard Portka. Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Tym, którzy zajęli czołowe miejsca w swojej kategorii, burmistrz Stanisław Siwkowski wręczył medale i dyplomy.
Po skończonym biegu wszyscy uczestnicy otrzymali soki i słodką niespodziankę. A oto nasi zwycięzcy:
klasy I
dziewczęta: chłopcy:
Kucińska Joanna - II miejsce Kuźbik Filip- I miejsce
Klasy II
dziewczęta: chłopcy:
Powierża Wiktoria -II miejsce Górski Alan – I miejsce
Szostek Aleksandra- III miejsce
Klasy III
dziewczęta: chłopcy:
Kozakiewicz Zuzanna – I miejsce Koziej Karol – I miejsce
Kucińska Daria – III miejsce Dziki Filip- III miejsce
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach i już dziś zapraszamy do udziału w podobnej imprezie, która odbędzie się wiosną przyszłego roku.
Elżbieta Źmijewska
JESIENNE BIEGANIE
Na stadionie w Miłomłynie 08.10.2014 oraz 10.10.2014 odbyły się „Biegi przełajowe dla klas I-III oraz w drugim terminie dla IV-VI. Była to jedna z większych imprez sportowych organizowanych przez naszą szkołę w gminie. Na zaproszenie organizatorów stawiły się szkoły z Liwy, Bynowa oraz gospodarz Miłomłyn. W zmaganiach wzięła rekordowa liczba zawodników, ponad 300 osób. Pogodę mieli wspaniałą, wręcz wymarzoną do biegania.
Po ukończeniu biegu, każdy zawodnik mógł poczęstować się słodkimi upominkami w postaci pączków i skosztować napojów. Punktem kulminacyjnym było wręczanie nagród i dyplomów zwycięzcom. Jak na rangę biegów przystało medale i nagrody wręczał Burmistrz Miłomłyna Stanisław Siwkowski.
Każdy zawodnik od pierwszego do trzeciego miejsca dostał medal, dyplom otrzymali zawodnicy z miejsc 4-6.
Imprezę można uznać za udaną pod każdym względem a zwłaszcza optymistycznie napawa fakt iż każdy uczestnik biegów dotarł do mety co dla niektórych było nie lada wyzwaniem. Z pewnością to nieostatnia taka impreza biegowa dla, to bardzo ważne aby od najmłodszych lat zaszczepić w nich potrzebę ruchu jako pasji i sposobu na spędzanie wolnego czasu.
Wyniki klas IV-VI
Klasa IV
dziewczęta
I m Zawieska Wiktoria
II m Szulc Paulina
III m Budrewicz Aleksandra
Chłopcy
I m Rutkowski Mateusz
II m Maier Emil
III m Laskowski Robert
Klasa V
Dziewczęta
I m Żach Amelia
II m Koziej Julia
III m Taraszkiewicz Julia
Chłopcy
I m Bobrowicz Dawid
II m Zielonka Wiktor
III m Rosiak Maciej
Klasa VI
Dziewczęta
I m Kowalska Aleksandra
II m Jasińska Beata
III m Bobrowicz Amelia
Chłopcy
I m Legęza Wojciech
II m Brejna Kacper
III m Jankowski Oskar
Andrzej Krzykowski
ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA KLASA IIIa
3 października bawiliśmy się z okazji ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Kolejny raz spotkaliśmy się, aby uczcić coroczne jesienne zbiory. Tym razem miejsce spotkania przygotowali Państwo Koziej na boisku przy ulicy Potockiego. Zabawom na powietrzu nie było końca: robiliśmy ziemniaczane węże, malowaliśmy pejzaże, były wyścigi, zabawy i gry.
Za poprawne wykonanie zadań dzieci otrzymywały pieczątki. Rodzice nie tylko pomagali przy ognisku i piekli ziemniaki, ale chętnie uczestniczyli także we wspólnych konkursach.
Pogoda dopisała, więc niczego więcej nie było nam potrzeba. Było miło i wesoło.
Państwu Danucie i Zbigniewowi Koziej dziękujemy.
Wychowawca III a
Ewa Kilman
PRZEDSZKOLAK STRAŻAKOM...
Dnia 27 września dzieci z grupy 0 Smerfy i 0 Krasnoludki uczestniczyły w uroczystości przekazanie do Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłomłynie samochodu terenowego ISUZU. Dzieci zaprezentowały wiersz o strażakach oraz popisały się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Smerfy zatańczyły poloneza i krakowiaka a Krasnoludki szota. Mali tancerze otrzymali gromkie brawa.
Dorota Krauze, Dorota Krzaczek
MISTRZ ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE...
W dniu 26.09.2014 roku na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Miłomłyn pana Stanisława Siwkowskiego naszą szkołę odwiedził Marcin Możdżonek - wychowanek AZS-u Olsztyn, a przede wszystkim złoty medalista tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn organizowanych w Polsce.
Spotkanie prowadził pan Marcin Woźniak, który przedstawił naszego gościa. Po krótkiej prezentacji uczniowie zadawali pytania, na które mistrz świata chętnie udzielał odpowiedzi.
Po spotkaniu siatkarz rozdawał autografy oraz pozował do zdjęć.
Sukcesy Marcina Możdżonka w reprezentacji Polski:
- 2003: Złoty medalista Mistrzostw Świata Juniorów 2003
- 2009: Złoty medalista Mistrzostw Europy
- 2011: Brązowy medalista Ligi Światowej 2011
- 2011: Brązowy medalista Mistrzostw Europy
- 2011: Srebrny medalista Pucharu Świata 2011
- 2012: Złoty medalista Ligi Światowej
- 2014: Złoty medalista Mistrzostw Świata
Osiągnięcia indywidualne Marcina Możdżonka
- Najlepiej blokujący Klubowych Mistrzostw Świata 2009
- Najlepiej blokujący Pucharu Świata 2011
- Najlepiej blokujący Pucharu Polski 2012
- Najlepiej blokujący Ligi Światowej 2012
- Najlepiej blokujący Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2013
Marcin Gołębiewski
PODSUMOWANIE AKCJI „GORĄCZKA ZŁOTA” – 2014 r.
W okresie marzec – czerwiec 2014 r. Szkoła Podstawowa w Miłomłynie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Gorączka złota”. Celem tego przedsięwzięcia było uaktywnienie uczniów i ich rodziców, uwrażliwienie uczniów i ich rodziców, uwrażliwienie ich na krzywdę drugiego człowieka oraz promocja pracy woluntarystycznej.
Zebrane pieniądze zostały przekazane do PCK, które zakupi paczki świąteczne i artykuły szkolne do wyprawek dla dzieci z najuboższych rodzin ze szkół, które wzięły udział w akcji.
W rejonie ostródzkim udział w akcji wzięło 19 szkół, trzy przedszkola oraz Grupa Ratownictwa PCK, które zebrały łącznie 655,64 kg „złotych monet” na kwotę 6.939,75 zł.
Nasza szkoła zebrała najwięcej monet w całym rejonie ostródzkim, aż 86,70 kg na kwotę 965,79 zł! Pod tym względem zajęliśmy 1 miejsce!
W przeliczeniu na jednego ucznia było to 29 kg. W tej kategorii zajęliśmy 5 miejsce.
W roku 2015 zamierzamy również prowadzić zbiórkę monet, mając nadzieję, że akcja przynajmniej w części przyczyni się do sprawienia uśmiechu na twarzach dzieci z najuboższych rodzin i zadowolenia w okresie świątecznym.
Szkolne Koło PCK, opiekun Renata Rafalska
POKAZ SZKOŁY TAŃCA
19 września 2014 roku do naszej szkoły przyjechali instruktorzy tańca towarzyskiego z „Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier” w Olsztynie.
Celem wizyty było przedstawienie w pigułce dzieciom i nauczycielom klas 0 – III i przedszkola działalności szkółki – uczniowie dowiedzieli się jakie są formacje taneczne, czego oprócz tańca można się nauczyć się w szkółce, jak można się do niej zapisać?
Zespół dziewcząt zaprezentował dzieciakom fragmenty tańca disco i hip – hop, nauczył je kilku elementów układów tanecznych, a wszystko to przy dobrej muzyce rozrywkowej.
Lekcja pokazowa szkoły tańca Wasilewski – Felska była bardzo ciekawa, wielu uczniów zadeklarowało chęć zapisania się na zajęcia.
Beata Andrianik
SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS IV
19 września 2014 roku odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas IV a i IV b. Uczniowie klasy IV b są nowymi członkami naszej społeczności szkolnej, gdyż dołączyli do nas z Liwy i Bynowa. Wspólnie z rodzicami i wychowawcami p. Marzeną Szaciłowską i p. Jolantą Stano czwartoklasiści zorganizowali ognisko przy Hotelu Miłomłyn Zdrój. Po zabawach integracyjnych uczestnicy upiekli kiełbaski, a potem rozegrali mecz pomiędzy klasami. Zabawa była wyśmienita.
Wychowawcy : Jolanta Stano i Marzena Szaciłowska
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014
19 września (w piątek) uczniowie Szkoły Podstawowej im. I Dywizji T. Kościuszki uczestniczyli (jak co roku) w akcji Sprzątanie Świata. Jest to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Uczniowie z podstawówki sprzątali teren Miłomłyna. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy (czyste ulice) będzie można podziwiać bardzo długo…
Teresa BiegańskA, Małgorzata Joniec