• konkursy pozaszkolne 2017/2018

    •  

     KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

      

         Dnia 06.06.2018 odbył się konkurs wiedzy o krajach DACHL. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas VII i II gimnazjum. Test sprawdzał wiedzę z zakresu : kultury, historii, polityki oraz geografii krajów niemieckojęzycznych.

     Wyniki :

     I miejsce : Aleksandra Masłowska  kl.IIa G

     II miejsce : Daria Ignaczewska       kl.IIa G

     III miejsce : Wiktoria Darmstetter   kl.VIIa

                          Kornelia Iwanowska   kl. VIIb

                          Paulina Szulc              kl.VIIb

      

                                                                                               Mariola Bukowska

      

           "KANGUR"

           Uczniowie naszej szkoły w dniu 15 marca wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Do zmagań  z matematyką przystąpiły 43 osoby rozwiązując zadania z różnych kategorii wiekowych ( Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior). Wyróżnienie zdobyły dwie osoby : Natalia Dzilińska  z kl. IV i Stanisław Zawadzki z kl.V.

     Agnieszka Wójcik - Kowalska

           „UCZEŃ Z MIŁOMŁYNA NAJLEPSZY”

      

                 23 kwietnia 2018 r, w Nidzicy odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nich udział 56 przedstawicieli wszystkich powiatów województwa warmińsko - mazurskiego. Konkurs rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: klas I – VI szkoły podstawowej, klas VII i klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.  W pierwszej rundzie uczestnicy turnieju musieli odpowiedzieć na 30 pytań testowych. Troje najlepszych z każdej grupy wiekowej zakwalifikowało się do rundy drugiej, w której przyszło im odpowiedzieć na trzy niełatwe pytania, wymagające wiedzy z wielu dziedzin związanych z ochroną przeciwpożarową.  

                 Wśród najlepszych znalazł się uczeń naszej szkoły, Jakub Czarzasty. Zajął pierwsze miejsce zarówno w części pisemnej jak i ustnej.  Zwycięstwo to pozwoliło mu zakwalifikować się do kolejnego etapu turnieju – ogólnopolskiego. Rozegrany on zostanie w dniach 1-3 czerwca 2018r.  w Świdwinie, mieście położonym w  województwie zachodniopomorskim. Gratulujemy Kubie i życzymy kolejnych sukcesów.

      

                                                                                Wiesława Godek

            

     „ONE POTRAFIĄ ZACHWYCIĆ”

      

                 27 kwietnia 2018 roku sześć uczennic naszej szkoły wzięło udział w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Spotkanie z poezją”. Spisały się świetnie, budząc zainteresowanie słuchaczy oraz zachwyt komisji oceniającej ich prezentacje. Konkurs, podobnie jak w eliminacjach szkolnych,  rozegrano w trzech kategoriach wiekowych. Nasze uczestniczki zajęły I miejsca w II grupie (klas IV - VI)  i III (klas VII i gimnazjalnych). Były to Emilia Kazimierczyk z klasy VI b oraz Amelia Bobrowicz z klasy III b gimnazjalnej. Zwycięstwo w eliminacjach gminnych umożliwia im start w kolejnej, powiatowej, rundzie konkursu. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów.

      

     Wiesława Godek

           Kolejny sukces naszych uczniów

     16 marca 2018 r. odbyły się w Urzędzie Miasta i Gminy Miłomłyn kolejne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nim udział 11 uczniów z naszej szkoły. Zgodnie z obowiązującym regulaminem uczestników konkursu podzielono na dwie grupy. W pierwszej znaleźli się uczniowie klas piątych i szóstych, a w drugiej przedstawiciele klas gimnazjalnych.  Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy związanej z ochroną przeciwpożarową. Rozgrywki przebiegały dwuetapowo. Najpierw wszyscy uczestnicy turnieju rozwiązywali test zawierający 30 pytań. Następnie trzy osoby z  najwyższymi wynikami (w każdej  grupie wiekowej)  przystąpiły do części ustnej konkursu. Musiały odpowiedzieć na trzy niełatwe pytania.  Najlepiej spisali się w tym dniu:

     w grupie klas młodszych – Jakub Czarzasty  -  kl. VI a

                                                      Stanisław Fafiński - kl.  V b

                                                     Stanisław Zawadzki - kl. V a

     w grupie klas VII i gimnazjalnych – Piotr Sotnik - kl. II

                                                                    Piotr Zakrzewski - k.l II

                                                                    Kacper Taraszkiewicz - kl. III

     Dwaj najlepsi w każdej kategorii wiekowej uczestnicy turnieju reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych Turnieju. Odbyły się one 23 marca 2018 r. w Dąbrównie. Tam nasi uczniowie także zaprezentowali się świetnie.  Jakub Czarzasty  zajął pierwsze miejsce i zakwalifikował się tym samym do eliminacji wojewódzkich. Życzymy mu sukcesów w dalszych rozgrywkach.  Drugie miejsce w starszej grupie wiekowej zajął Piotr Sotnik.

     Gratulacje!

      

                                                      

           ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

     GAZ ZIEMNY MOIDOMU

      

      http://www.milomlyn.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&submenu=19&menu=19&ref=1&schemat=&dzialy=19&akcja=artykul&artykul=116