• Z życia szkoły 2022/2023

    •       Wyniki konkursu plastycznego "Ja i moja rodzina":

     I miejsce - Igor Szabelski klasa Ib

     I miejsce - Miłosz Nowicki, klasa Ib

     II miejsce - Ewelina Hlyniuk, klasa IIIb

     III miejsce - Lena Wójcik, klasa Ib


     Wyróżnienia: 

     Antoni Szabelski, klasa Ib

     Julia Wasiniak, klasa IIa,

     Wojciech Bartoszuk, klasa IIa

      

     Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody. 

     Sponsorzy nagród:

     Urząd Miasta i Gminy Miłomłyn

     Komisja ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłomłynie. 

      

     Serdecznie gratulujemy! 

     Renata Rafalska-Taba

     Aneta Chrostowska 

     galeria     "Jak nie czytam, jak czytam".

     7 czerwca w naszej szkole miało miejsce ciekawe zdarzenie. Uczniowie zachęcali swoich rówieśników do czytania książek. Każda klasa zaprezentowała swoją ulubioną książkę. Prezentacje te miały różnorodne formy. Na koniec wspólnie czytaliśmy przyniesione przez siebie książki. Impreza była częścią ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

     galeria     Dnia 5 czerwca 2023 roku uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Torunia.

     Wizytę w Toruniu rozpoczęliśmy od spaceru po  Starym Mieście. Sympatyczny pan przewodnik przytaczał nam ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków.  

     Kolejnym punktem naszej wycieczki była gra miejska,  która miała za zadanie sprawdzenie naszej wiedzy oraz orientacji w mieście. Zwycięska grupa otrzymała torbę słodkich pierniczków,  którymi podzieliła się z pozostałymi uczestnikami.

     Ciekawą atrakcją było własnoręczne wykonanie pierników. W trakcie warsztatów mogliśmy zapoznać się z tajnikami wykonania i historią tychże słodkości.

     Podczas naszego pobytu nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek.

     Czas szybko płynął..... i już była pora wracać do domu. Toruń bardzo nam się podobał i na pewno jeszcze kiedyś go odwiedzimy.

     Emilia Łełyk

     galeria     DZIEŃ MATKI I OJCA U SMERFÓW

     Mama i tata to dwa wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra i szczęścia. Mama to pierwsze słowo każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicami. Dzieci zaprosiły swoich rodziców na wspólne świętowanie Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Zapewne dzień ten jest ważny dla każdego człowieka, również dla dzieci, które dołożyły wszelkich starań, aby stał się on wyjątkowy. Spotkanie odbyło się nad jeziorem w Miłomłynie. Dzieci przedstawiły wiersze i zaśpiewały piosenki związane tematycznie z obchodzonym świętem. Następnie złożyły życzenia i wręczyły wcześniej przygotowane laurki dla najwspanialszych rodziców na świecie. Podczas wręczania upominków zarówno dzieciom, jak i rodzicom uśmiech nie schodził z ust, a zaraz po tym odbył się poczęstunek oraz spotkanie przy ognisku.

     W dalszej części odbyły się wspaniałe tańce i zabawy poprowadzone przez jedną z mam - Panią Milenkę. Na zakończenie spotkania rodzice rozpoznawali swoje portrety wykonane własnoręcznie przez ich pociechy. Spotkanie nad jeziorem  przebiegało w niezwykle miłej i rodzinnej atmosferze. Gościem na naszym spotkaniu była Pani Jola, przyszła wychowawczyni w klasie pierwszej.
     Bardzo dziękuję Pani Milence za wspaniałe atrakcje podczas spotkania, Pani Izie za pomoc przy organizacji a wszystkim rodzicom za przygotowanie poczęstunku.


     Wychowawca : Dorota Krzaczek

     Miłomłyn, 5 czerwca 2023r.

     galeria      

     Dzień Rodziny

     Z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty przedszkolaki z „Kubusiowa” przygotowały program artystyczny. Rodzice ze wzruszeniem wysłuchali wierszyków i piosenek. Były też tańce w strojach stylizowanych na ludowe.

     Nie obyło się bez upominków – samodzielnie wykonanych ramek ze zdjęciami.

     A potem już tylko uściski i czułości.

     Beata Karpowicz

     galeria     Dzień Dziecka

     Smerfy i Krasnoludki

      

     W tym roku dzieci z grupy Smerfy i Krasnoludki bardzo hucznie świętowały Dzień Dziecka. 31 maja szkołę odwiedziła Pani animatorka Paulina Wiercińska, znana jako Made in Toronto. W tym dniu, bez wątpienia, największą atrakcją dla dzieci był dmuchany zamek. Poza tym przedszkolaki miały okazję spróbować swoich sił w różnorodnych zabawach i grach zręcznościowych. Dzieci mogły również samodzielnie tworzyć ogromne bańki mydlane oraz własnoręcznie wykonać bransoletki.

     1 czerwca w rolę animatorki wcieliła się natomiast Pani Milenka, która w tym dniu była prawdziwym klaunem. Pani klaun przygotowała dla dzieci wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, tor przeszkód, zabawy zręcznościowe oraz malowanie rękoma w rytm muzyki.

     Natomiast 2 czerwca przedszkolaki z grupy Smerfy i Krasnoludki wybrały się w podróż do Elbląga, do Centrum Zabaw dla Dzieci BAJLANDIA. Na milusińskich czekała nie tylko znakomita zabawa w lunaparku, ale również krótki seans filmowy w kinie 7D. Bez wątpienia atrakcją była także podróż prawdziwym autokarem.

     Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejny Dzień Dziecka.

     Dorota Krzaczek

     Milena Grudzińska

     galeria     Dzień Dziecka

     Dnia 1.06.2023r. przedszkolaki z p.p. „Kubusiowo” odwiedziły dzielnych strażaków z OSP w Miłomłynie. Największą atrakcją był wóz strażacki, do którego można było wsiąść i wczuć się w rolę dowódcy akcji ratowniczej. Oprócz dużego wozu można było obejrzeć mniejsze wozy i łodzie ratunkowe, można było dotykać sprzętów strażackich. Każdy przedszkolak zobaczył jak ciężki jest ubiór ochronny strażaka i spróbował swoich sił ćwicząc na siłowni.

     Przedszkolaki na zakończenie pobytu przypomniały sobie numery alarmowe i dowiedziały się co należy powiedzieć gdy dzwoni się o pomoc. Panowie strażacy obdarowali swoich małych gości drobnymi upominkami.

     Po powrocie z wycieczki na dzieci czekały upominki zafundowane przez rodziców (bańki mydlane i słodycze). To był wspaniały dzień.

     Beata Karpowicz

     galeria     SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS TRZECICH

      

     W piątek 19 maja 2023 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich z Bynowa i Liwy wraz z wychowawcami –Anną Laskowską i Urszulą Rackiewicz.

     Celem spotkania była integracja wszystkich trzecioklasistów, którzy będą uczęszczać do klasy czwartej w nowym roku szkolnym 2023-2024.

     Po powitaniu gości przez panią Dyrektor Alinę Król i krótkim zapoznaniu przyszedł czas na poznanie PSP w Miłomłynie. Zwiedziliśmy razem najważniejsze miejsca w budynku szkoły tj. gabinet Dyrektora, pokój nauczycielski, sekretariat, stołówka, świetlica. Wspólnie graliśmy w gry integracyjne na sali gimnastycznej oraz w salach lekcyjnych.

     Po zabawie przyszedł czas na wspólny obiad i słodki poczęstunek.

     To było miłe spotkanie. Do zobaczenia pierwszego września.

      

     Jolanta Szerszeń

     Katarzyna Bogusławska

      

     galeria

           Śpiewamy wiersze Brzechwy”

     We wtorek 9 maja miał miejsce w naszej szkole kolejny koncert muzyczny Agencji MAT. Uczniowie klas młodszych i punktów przedszkolnych mogli przenieść się do świata bajek i wierszy Jana Brzechwy. Wśród zaśpiewanych utworów pojawiły się takie znane tytuły jak: „Leń”, „Na straganie”, „Samochwała”, „Kaczka Dziwaczka” czy „Kłamczucha”. Po raz kolejny uczniowie mieli okazję w czynny sposób uczestniczyć w spotkaniu, odgrywając role, śpiewając i klaszcząc w rytm muzyki.

     Na końcu spotkania odbyło się wręczenie nagród za udział w podsumowującym konkursie muzycznym, w którym to udział wzięli laureaci poprzednich edycji: Lena, Maja, Lena, Wojtek, Ala.

      

     Jolanta Szerszeń

     galeria     Witaj majowa jutrzenko…

      

     28 kwietnia 2023r. uroczystym apelem uczciliśmy Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczął się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość, dostarczały wielu wzruszeń. W trakcie uczniowie klasy II B zaśpiewali pieśń „Witaj majowa jutrzenko” oraz piosenkę „ To nasza ojczyzna”.

     Dzieci z grupy 0 „Smerfy” wierszami , piosenkami i tańcami zaprezentowały symbole narodowe, które są widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości. Polskie barwy narodowe towarzyszą nam w codziennym życiu. Zachęcali, by wywiesić flagi w pierwsze trzy dni maja, aby zamanifestować nasz patriotyzm.

     Na apelu swoją obecnością zaszczycili Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor szkoły oraz Pan Burmistrz. Wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

     Dorota Krzaczek, Anna Purland

      

     galeria     W piątek 21kwietnia 2023r, w naszej szkole odbyło się spotkanie klas IV-VIII pod hasłem " Śladami Mikołaja Kopernika" , aby uczcić rok kopernikański oraz przybliżyć uczniom postać tego wybitnego Polaka.

     W pierwszym etapie spotkania został wyświetlony film o życiu i twórczości Mikołaja Kopernika. Film miał na celu przedstawienie postaci tego wielkiego odkrywcy i najważniejszego dzieła, jakim był traktat " O obrotach sfer niebieskich". W drugiej części spotkania odbył się konkurs, który maił na  celu uczczenie rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, wychowanie do wartości  poprzez pokazanie postaci wybitnego astronoma, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów historią, astronomią, fizyką i i innymi pokrewnymi naukami oraz motywowanie uczniów do aktywności i rozwijania pasji. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w konkursie, widać było ogromne zainteresowanie. Ostatecznie w konkursie I miejsce zajęła Lena Wojewódzka klasa 8a, II miejsce zajęła Alicja Miastowska klasa 8a  i III miejsce Alicja Fafińska klasa 8b. Nagrodami były bony podarunkowe do empiku w wysokości 150 zł, 100 zł i 50 zł. Nagrody wręczyła pani dyrektor szkoły Alina Król. Nagrody zostały ufundowane przez radę rodziców za co bardzo dziękujemy. 

      

            organizatorzy Wróbel Katarzyna, Paczkowski Michał

      

     galeria     ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

      

     14 kwietnia ustanowiony został Świętem Chrztu Polski, które jest świętem państwowym. Jak wskazywali jego pomysłodawcy, to okazja do zadumy oraz „refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu”. W 2023 roku przypada 1057. rocznica chrztu Polski. Święto zostało wyznaczone „w celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 roku, zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek państwa polskiego”.

     W tym dniu w naszej szkole odbył się apel , na którym przedstawiono drogę od pogaństwa do chrześcijaństwa. Uczniowie wcielili się w role Mieszka I, Dobrawy oraz jej dwórek, rycerza, doradców i odegrali scenę przyjęcia przez Polskę chrztu. Przed tą sceną dziewczęta zaprezentowały taniec przy pieśni Sati Sauri „Wianeczek – Noc Kupały”, jeden ze zwyczajów pogańskich.

     Uczniowie podkreślili, jak wielkie było znaczenie chrztu. Ziemie polskie zamieszkałe przez liczne plemiona weszły w przestrzeń chrześcijańskiej Europy. Oznaczało to nie tylko zmiany kulturowe. Polski książę stał się równorzędnym partnerem dla innych władców panujących w Europie.

     Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Wiolety Szajkowskiej i p. Danuty Szymańskiej.

     Wioleta Szajkowska

      

     galeria     2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Nadrzędnym celem tej akcji jest podnoszenie świadomości i propagowanie wiedzy na temat autyzmu wśród dzieci i młodzieży. Trzeciego kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się „niebieski dzień”. Poprzez symboliczny kolor niebieski solidaryzowaliśmy się z osobami z autyzmem, pokazując akceptację i zrozumienie.

     Z Dnia Świadomości Autyzmu przygotowano gazetki tematyczne z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

     Uczniowie klas 1-3 obejrzeli film edukacyjny oraz wykonali plakaty, na których odcisnęli swoje dłonie pomalowane na kolor niebieski.

     Uczniowie klas 4-8 podczas godzin wychowawczych zapoznali się z filmem edukacyjnym. Podczas lekcji wychowawcy przeprowadzili zajęcia oraz quiz o autyzmie. Uczniowie poznali mocne strony autystyków, ich wybitne uzdolnienia, zainteresowania w dziedzinie muzyki, artystyczne, aktorskie, fantastyczne. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczną na temat autyzmu z wykorzystaniem symboli autyzmu, koloru niebieskiego i puzzli. Prace te posłużyły jako gazetki klasowe. Nasi wolontariusze rozdali uczniom niebieskie serduszka.

     Dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom za włączenie się w akcję – za zdjęcia, za prace plastyczne, za uśmiechnięte twarze, za przeprowadzone godziny wychowawcze na temat autyzmu, by poznać to zaburzenie, szanować osoby z autyzmem i wspierać je każdego dnia.

     Aneta Chrostowska, Renata Rafalska – Taba, Dorota Papis

     galeria     Konkurs na kartkę i pisankę .
      

     Dnia  05.04.2023 został rozstrzygnięty szkolny konkurs na kartkę i pisankę świąteczną.
     Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV- VIII.
      
     Wyniki ( pisanka ):
     I : Joanna Kolada Va
     II : Kapinos Julia VII
     III : Ewa Mirońska IVb
      
     Wyniki ( kartka świąteczna ) :
     I : Julia Kapinos VII
     II :Alicja Jabłońska VII
     III :Larysa Korecka VIIIa
      
     Gratuluję. Dziękuję wszystkim za udział.
     Mariola Bukowska     AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA „KONWALIA”

     W ramach akcji społeczno-edukacyjnej „Konwalia” uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie wzięli udział w konkursie plastycznym upamiętniającym 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.
     Celem konkursu było wykonanie logo nawiązującego do postaci słynnego Polaka oraz jego wszechstronnych zainteresowań i zdolności, jak również konwalii, która to jest utożsamiana z wiedzą przyrodniczą oraz sztuką medyczną.

     Konkurs ogłoszony i rozstrzygnięty był na przełomie miesięcy marzec – kwiecień 2023 r. Uczniowie naszej szkoły z ogromną starannością wykonali logo upamiętniające słynnego astronoma. Spośród zebranych prac Komisja Konkursowa wybrała zwycięskie prace, które wezmą udział w II etapie konkursu na poziomie wojewódzkim.


     Pośród zwycięzców I etapu znaleźli się:

     - Uczniowie klas I-IV

     I miejsce – Kacper Szuliński klasa 3b

     II miejsce – Alicja Rymarz klasa 3a

     III miejsce – Dawid Król klasa 1b

      

     - Uczniowie klas V-VIII

     I miejsce – Weronika Borkowska 6a

     II miejsce – Zofia Szulc 8c

     III miejsce – Aniela Szulc 8c

      

     Wszystkich uczestnikom serdecznie dziękujemy, że podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

     Zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

      

     Szkolna Komisja Konkursowa

     Jolanta Szerszeń

     Jolanta Kopiczyńska – Stano

     Beata Andrianik

     Katarzyna Wróbel

      

     galeria     " Serce dla seniora............" 

     30 marca 2023r uczniowie klasy 2b z wychowawca Anną Purland i katechetą Leszkiem Gral odwiedzili  pensjonariuszy w DPS w Molzie. Cudownie jest widzieć radość i wzruszenie w oczach seniorów po wysłuchaniu dziecięcego mini koncertu oraz otrzymaniu własnoręcznie wykonanych dziecięcymi rączkami pal wielkanocnych oraz serduszek. Piękna lekcja życia i przeogromna radość.

                                                                                                                                             

     Anna Purland

     galeria     SPOTKANIE Z MUZYKĄ

     W środę 29 marca 2023 r. uczniowie punktów przedszkolnych oraz klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z „Czesławem Smyczkowskim” pod przewodnictwem Agencji Artystycznej MAT. W roli pana Czesława wystąpił Antek Jerzyk.

     Jako osoba prowadząca p. Czesław przedstawił naszym uczniom instrumenty smyczkowe. Dzieci poznały budowę, wielkość oraz brzmienie kontrabasu, wiolonczeli, altówki oraz skrzypiec.

     Prócz instrumentów smyczkowych pojawiły się jeszcze m.in. flet poprzeczny (dęty drewniany) oraz puzon (dęty blaszany).

     Podczas spotkania zaprezentowane zostały również takie tańce jak polka (liczona na dwa) oraz walc (liczony na trzy).

     Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, której to zwycięzcą została Lena Szostek z klasy 3.

      

     Jolanta Szerszeń

      

     galeria      

     Konkurs  " Kapelusz Pani Wiosny"

     W dniu 29.03.2023r został podsumowany wiosenny konkurs w którym uczestniczyo 13 uczniów z klas 2 a i b

     Laureatami konkursu są:

     I miejsce

     Hanna Smoleńska

     Alicja Mazur

     II miejsce 

     Hanna Jakubiak

     Maciej Kazimierczak

     III miejsce

     Lena Wityczyn

      

     Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

     Organiztorzy; Anna Purland i Emilia Łełyk

     galeria     W piątek 24 marca w naszej szkole w ramach "Konkursu VIII klas o nagrodę dyrektora" odbył się konkurs "Jeden z dziesięciu". Konkurs był poprzedzony eliminacjami, z których wyłonionych zostało 10 zawodników. Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu: matematyki, języka polskiego, języka angielskiego i wiedzy ogólnej. Walka najlepszej dziesiątki wyłoniła trójkę zwycięzców:

     I miejsce - Lena Wojewódzka, klasa 8a
     II miejsce - Alicja Fafińska, klasa 8b
     III miejsce - Filip Adamczyk, klasa 8a

     Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich uczestników, a szczególnie dla zwycięzców! Życzymy dalszych sukcesów!

     Organizatorzy:
     Lech Gralla, Aneta Chrostowska 

     galeria      

     WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO MALBORKA

     24 marca 2023 roku uczniowie klas piątych wraz ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielem historii wybrali się na wycieczkę, której celem było poznanie siedziby Zakonu Krzyżackiego w Malborku. Piątoklasiści zwiedzili najpotężniejszy gotycki zespół zamkowy na świecie. Podziwiali budowlę, a przewodnicy zapoznali ich z historią tego miejsca i opowiedzieli wiele ciekawostek związanych z mieszkańcami zamku. Uczniowie przechodzili przez korytarze i komnaty zamczyska. Widzieli między innymi jak piękną komnatę zamieszkiwał krzyżacki Mistrz, obejrzeli wystawę dzieł z bursztynu, wyposażenie komnat, freski, zbroje rycerskie, zamkowe kuchnie i refektarze (jadalnie), a nawet toalety. Wielkość tej budowli wywarła imponujące wrażenie na zwiedzających. Po wyczerpującym spacerze po terenach zamkowych uczniowie udali się na posiłek. Wycieczka była udana, pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom.

      

     nauczyciel historii - Wioleta Szajkowska

     galeria

           Wyjazd uczestników koła polonistycznego do kina

     4 marca 2023 roku uczestnicy koła polonistycznego wybrali się do kina w Olsztynie na film familijny pt.”Kot w butach. Ostatnie życzenie”. Seans spodobał się wszystkim. Szczególną sympatią uczniowie obdarowali głównego bohatera, który przeszedł piękną metamorfozę, zmieniając się z zarozumiałego, zapatrzonego w siebie kota w dobrego, empatycznego przyjaciela.

     Młodzi poloniści miło spędzili wspólnie czas. A trzeba pamiętać, że ważnym elementem rozwoju człowieka jest aktywny i świadomy udział w życiu kulturalnym, dzięki któremu rozwijają się zainteresowania humanistyczne i wrażliwość.

     Opiekun koła polonistycznego – Wioleta Szajkowska

     galeria     Dzień Pizzy u Krasnoludków

     9 lutego dzieci z grupy Krasnoludki świętowały Międzynarodowy Dzień Pizzy. W tym dniu zajęcia odbyły się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie. Dzień Pizzy to doskonała okazja, żeby zabrać dzieci „w podróż do Włoch” i przybliżyć im kulturę tego kraju. Podczas zajęć, prowadzonych przez Kucharza Giuseppe (Pani Milenka), dzieci dowiedziały się, gdzie leżą Włochy, jak wygląda włoska flaga oraz poznały wiele ciekawostek dotyczących tego niezwykłego kraju. Miały okazję obejrzeć prawdziwe muszle z Morza Adriatyckiego oraz maskę przywiezioną prosto z Wenecji. Nauczyły się kilku zwrotów w języku włoskim oraz poznały podstawowe kroki włoskiego tańca ludowego – Tarantella. Ponadto zaznajomiły się z historią powstania jednej z najbardziej znanych potraw na całym świecie.

     Największą atrakcją tego dnia było bez wątpienia własnoręczne wykonanie przez przedszkolaków pizzy. Dzieci z uwagą przyglądały się procesowi jej powstawania oraz z wielkim apetytem zajadały własne wypieki.

     Serdecznie dziękujemy Paniom Beacie Kubiak i Katarzynie Masłowskiej z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Miłomłynie za nieocenioną pomoc w organizacji apetycznego Dnia Pizzy, za uciechę naszych kubków smakowych oraz zaserwowanie nam szczypty prawdziwych Włoch na talerzu.

     Milena Grudzińska

     galeria     Sprawozdanie z przebiegu półzimowiska „ Aktywnie i twórczo spędzam ferie” organizowanego przez  SP w Miłomłynie.

         W dniach od 23 stycznia do 6 lutego 2023 roku w województwie warmińsko - mazurskim odbyły się długo oczekiwane ferie zimowe. Część uczniów wyjechała, aby poddać się zimowemu szaleństwu lub pozostała w domu pod opieką bliskich. Jednak spora grupa dzieci postanowiła skorzystać z bogatej oferty programowej przygotowanej przez naszą szkołę w ramach programu ,,Aktywnie i twórczo spędzam ferie” napisanego przez nauczycieli pracujących w naszej szkole. 
         W tygodniowej akcji  brało udział  41  uczniów podzielonych na 3 grupy wiekowe.  Uczestnikami półzimowiska były dzieci w wieku od 4 lat do 14 lat. Staraliśmy się, aby czas spędzony w szkole podczas ferii był bardzo miło wspominany przez dzieci. Z tego względu przygotowaliśmy program, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na każdy dzień przygotowaliśmy ciekawe zajęcia plastyczne, sportowe, kulinarne, konstrukcyjne, integracyjne, laboratoryjne oraz zabawy ruchowe i gry stolikowe. W ramach profilaktyki zostały przeprowadzone pogadanki i projekcje filmowe. Dodatkową atrakcją były wycieczki do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie oraz Parku Trampolin7Jump Street . Szczególny zachwyt wśród uczestników wywołał dwudniowy wyjazd do Kaczego Bagna, gdzie uczniowie brali udział w warsztatach szczudlarskich, ceramicznych, tańca z ogniem, pieczenia chleba oraz gry na bębnach afrykańskich. Uczestniczyli w pokazie sztuki POI. Oczywiście feryjne szaleństwo i wspólna zabawa nie mogła zakończyć się inaczej niż dyskoteką i balem kostiumowym.
     Czas pierwszego tygodnia ferii minął bardzo szybko. Jednak wspólny pobyt z rówieśnikami i bogata oferta zajęć sprawiły, że dzieci, które ten czas spędziły w szkole, będą bardzo mile je wspominać i już czekają na kolejne atrakcje, tym razem podczas półkolonii wakacyjnych. 
         Jako pomysłodawcy półzimowiska pragniemy podziękować Pani dyrektor Alinie Król oraz Pani v-ice dyrektor Izabeli Lempek  za umożliwienie realizacji programu „ Aktywnie i twórczo spędzam ferie” w naszej szkole. Pani Elżbiecie Klamut za akceptację  programu przez miejsko-gminną komisję ds. rozwiązywania problemów alkoholowych . Pani Sylwii Bartoszuk za wsparcie i cenne wskazówki. Radzie Rodziców za akceptację programu. Paniom kucharkom pracującym w SP za pyszne obiadki oraz paniom z obsługi za pomoc w utrzymaniu porządku w salach. Rodzicom uczestników półzimowiska za okazane zaufanie i wszystkim tym osobom, które nas wspierały DZIĘKUJEMY!
                                         

     „Nauka jest najbardziej efektywna wówczas, kiedy sprawia radość” 
     Peter Kline 

     A.Krzykowski
     P.Obrębska
     K.Bogusławska
     K.Malewska

     galeria     Zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt w Ostródzie.

      

     Cudownie jest widzieć relacje z przekazania darów do schronisk. Zwykle znajdują się na nich ogromne ilości najróżniejszych karm, kojce, smycze, zabawki, miski itp. Tak było i tym razem.

     Pieski i kotki cieszą się z każdego podarunku.

     Zbiórka dla schroniska trwała w naszej szkole miesiąc. Jak zawsze mogliśmy liczyć na naszych uczniów, którzy chętnie przynosili dary dla bezdomnych zwierzątek.

     Organizatorami akcji byli opiekunowie i uczniowie Szkolnego Koła PCK, Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego koła Wolontariatu.

     Dziękujemy!


     Renata Rafalska - Taba

     galeria     Jasełka 2022

     film

     galeria

           Konkurs Plastyczny pt.: ”Jak dbam o mózg”
     w ramach Światowego Dnia Mózgu

     15 grudnia 2022  uczennica naszej szkoły Weronika Zegadło z klasy VII a, wzięła udział w konkursie plastycznym „JAK DBAM O MÓZG” .
     Konkurs był ogłoszony przez Fundację Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych .
     Celem konkursu było promowanie właściwych zachowań sprzyjających prawidłowemu rozwojowi i zdrowiu układu nerwowego
     W konkursie wzięło udział 144 uczestników z 28 szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Zgodnie z regulaminem konkursu, Jury oceniając nadesłane prace zwracało uwagę na umiejętność doboru tematu pracy, jakość wykonania, oryginalność i pomysłowość, walory artystyczne. 
     Weronika Zegadło otrzymała wyróżnienie, dyplom i bon upominkowy do sklepu EMPIK.
     Gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów.
     Jolanta Stano

     galeria     Dziel się uśmiechem 

     Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.

     Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, prowadzi program edukacyjny „Dziel się Uśmiechem”. 
     W naszej szkole już po raz drugi dzieci z klas I – III oraz ich wychowawcy otrzymali materiały do przeprowadzenia tego programu.

     Koordynator programu „Dziel się śmiechem” w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłomłynie
     Renata Rafalska - Taba     Podsumowanie projektu „Czysta woda – zdrowia doda”
     17 listopada 2022 roku Warmińsko-Mazurski Oddział NFZ i Kuratorium Oświaty podsumowali akcję "Czysta woda - zdrowia doda", w której uczestniczyli uczniowie klas I - III naszej szkoły.
     Głównym celem projektu była promocja zdrowia, ograniczenie ilości spożywanego cukru oraz zastąpienie napojów słodzonych czystą, zdrową wodą. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się, że słodkie przekąski, zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego i długie godziny przed komputerem mogą negatywnie wpłynąć na organizm. Wszyscy wiemy, jak ważny jest zdrowy styl życia i że warto dbać o swoje zdrowie. 
     Podsumowanie działań odbyło się na uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, w czasie której dyrektor szkoły – Alina Król i lider zespołu wczesnej edukacji – Beata Andrianik odebrały podziękowania, dla szkoły, nauczycieli i uczniów aktywnie włączających się w realizację projektu.
     Dyrektor Alina Król  wręczyła podczas szkolnego apelu pamiątkowe podziękowania nauczycielom realizującym projekt: Beacie Andrianik, Katarzynie Bogusławskiej, Emilii Łełyk, Paulinie Obrębskiej i Jolancie Szerszeń.
     Gratulujemy serdecznie takiej inicjatywy!

      
      

     galeria     Konkurs na kartkę i stroik świąteczny
     W dniu 21.12.2022 został rozstrzygnięty konkurs na kartkę i stroik świąteczny .Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV- VIII.
     Wyniki ( stroik ):
     I : Bednarczyk Zofia        VII
     II : Jastrzębski Błażej       Vb
     III: Puczyńska Oliwia      VI
           Mirońska Ewa            IVb
     Wyniki ( kartka świąteczna ) :
     I : Petka Kinga                 VII
     II :Walczak Magdalena     Va
     III :Szymańska Julia         VII

     Gratuluję. Dziękuję wszystkim za udział.
                                                                                            Mariola Bukowska

           Stypendiada 2022

     Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu Stypendiady Wczesnoszkolnej organizowanej przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach.

     Naszą szkołę reprezentuje 29 uczniów z klas pierwszych ab, drugiej a i trzeciej b, którzy startują w czterech konkurencjach: plastycznej, czytelniczej, ortograficznej i matematycznej.

     Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa.

     Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom i wychowawcom: Bogusławskiej Katarzynie, Łełyk Emilii i Obrębskiej Paulinie 😊

     Koordynator konkursu Beata Andrianik     PACZKA DLA POTRZEBUJĄCYCH

     „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

     Akcje charytatywne przeprowadzane w naszej szkole odgrywają ważną rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących, potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Także w tym roku nasi dzielni uczniowie nie zapomnieli o potrzebujących i z radością wzięli czynny udział w zbiórce produktów dla osób w ciężkiej sytuacji materialnej pt. ”PACZKA DLA POTRZEBUJĄCYCH”. Dzięki ich serdeczności najbardziej potrzebujące rodziny z powiatu ostródzkiego będą miały co postawić na świątecznym stole. Niech świadomość, że przyczyniliśmy się do czyjegoś szczęścia towarzyszy nam nie tylko przez święta, ale przez całe życie. Przed nami jeszcze niejedna akcja. Mamy nadzieję, że do udziału w każdej następnej zachęcimy coraz więcej uczniów oraz ich rodziców ponieważ dobro lubi wracać. Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

     R.Rafalska-Taba i D.Papis

     galeria

            

     "Wolni od nałogów"

     Dzień 9 grudnia, to Dzień Profilaktyki w naszej szkole.

     Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w happeningu profilaktycznym połączonym z konkursem „Wolni od nałogów”.

     Uczniowie przygotowali prace plastyczne, ale również wiersze, wystąpienia, piosenki oraz plakaty, a klasa 8a przygotowała nawet film profilaktyczny.

     W klasach 4-5 przyznano nagrody:

     I miejsce - Gabriela Szymańska z klasy 5a.

     II miejsce - Adrian Dobrosielski, Nina Dobrosielska i Szymon Wójcik z klasy 4a.

     III miejsce - Jakub Karczewski z klasy 5b.

     W klasach 6-8 przyznano nagrody:

     I miejsce -  ex aequo klasy 8a i 7a.

     Wyróżnienie - klasy 6a, 8b, 8c. 

     Serdecznie gratulujemy!

     Akcję przygotowały:

     Aneta Chrostowska

     Renata Rafalska - Taba

     galeria

           Koncert „Gwiazdkowy prezent”


     7 grudnia odbył się kolejny koncert muzyczny Agencji Artystyczne MAT. Tym razem muzycy stworzyli w naszej szkole świąteczny nastrój. Tematem przewodnim koncertu był balet  „Dziadek do orzechów” rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego, a bohaterem spotkania instrument z rodziny dętych drewnianych – klarnet.  Po raz kolejny dzieci miały okazję w czynny sposób uczestniczyć w koncercie, zamieniając się w bohaterów słynnego baletu. Na koniec odbył się konkurs wiedzy muzycznej z nagrodami, który tym razem wygrała Alicja z 3 klasy.
     Milena Grudzińska

     galeria     Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

     W grudniu 2022 r. w naszej szkole dziesięcioro uczniów z klas I- VIII wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem: „Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny za naturę, czuję klimat”. Organizatorkami konkursu na etapie szkolnym były Pani Beata Andrianik i Pani Kopiczyńska – Stano.
     14 grudnia 2022 r. Pan Burmistrz Stanisław Siwkowski ogłosił wyniki etapu szkolnego i wręczył nagrody oraz wyróżnienia:
     W grupie młodszej trzy pierwsze miejsca zajęły następujące uczennice:
     Nelly Bartkowski kl. I b – I miejsce
     Hanna Kordecka kl. I b – II miejsce
     Kinga Rudnicka kl. I b – III miejsce
     W klasach V – VIII nagrody i wyróżnienia otrzymali:
     Kinga Petka kl. VII a – I miejsce
     Filip Ciesielski kl. V b- II miejsce
     Jakub Jaskółowski kl. VI a – III miejsce
     Wyróżnienia:
     Weronia Zegadło VII a
     Weronika Borkowska VI a
     Sara Olszewska V b
     Jakub Karczewski Vb

     Gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach gminnych
     Beata Andrianik
     Jolanta Kopiczyńska- Stano

     galeria     Mikołajki 2022
     Wyczekiwany przez najmłodszych dzień nadszedł!
     Do „Kubusiowa” przyszedł Mikołaj! Dzieci dostały kolorowanki, naklejki, świecącego bałwanka, bańki mydlane i słodycze. Radości było wiele. Przedszkolaki poprosiły Mikołaja, by odwiedził ich również w Wigilię.
     Beata Karpowicz    

     galeria
     Andrzejki w „Kubusiowie”
     Dnia 30 XI 2022r. w p.p. „Kubusiowo” przypominaliśmy dawne tradycje związane z „andrzejkami”. Były zabawy przy muzyce i wróżby: „Krówka z horoskopem”, „Wędrujący pantofelek”, „Losowanie zawodów”, „Nakłuwanie serduszka”. Był też skromny poczęstunek. Dzieci bawiły się bardzo wesoło.
     Beata Karpowicz

     galeria

      

     „Andrzejkowe czary – mary u Krasnoludków”

     Dziś ma Andrzej imieniny,
     Więc z Andrzejem się bawimy.
     Czarujemy, losujemy,
     Co nas czeka wiedzieć chcemy.
     Już Andrzejek nadszedł czas
     Więc i Ty się z nami baw.
     Czary mary,
     Hokus pokus,
     Zakręć kołem
     Swego losu.
     Baw się dobrze
     Tańcz i śpiewaj
     Szczęściu swemu przegrać nie daj!

     galeria

      

     Andrzejki u Smerfów

     galeria     Żywa lekcja historii

     28 listopada naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała uczniom pokaz historyczny pod tytułem „Życie i kultura w średniowieczu”. Głównym tematem spotkania była droga, która wiodła chłopców do stanu rycerskiego. Jeden z naszych uczniów miał nawet okazję doświadczyć pasowania na rycerza, a inny został zakuty w dyby. Poza tym uczestnicy poznali powinności i prawo rycerza. Prowadzący pokaz opisywał rodzaj rycerskiej zbroi, demonstrował też jej użyteczność. Każdy uczestnik pokazu mógł osobiście zapoznać się z różnymi rodzajami broni, rekwizytami. Nasz gość nawiązał kontakt z dziećmi, włączając je w różne gry i zabawy. Najwięcej radości sprawiło uczniom to, że mogli z bliska obejrzeć i dotknąć rycerskiej broni oraz zbroi.

     Taka podróż w czasie do odległego średniowiecza okazała się ciekawą lekcją historii, która na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

     Wioleta Szajkowska

     galeria

           ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     W dniu 25.11.2022r. dzieci z grupy 0 „ Smerfy” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.
     W tym wesołym dniu dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", „Dzień pluszowego misia”. Brały udział w różnych zabawach ruchowych, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
     Dzień Pluszowego Misia w naszej grupie był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi misiami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom.

     Wychowawca  Dorota Krzaczek

     galeria

      

     „Krasnoludki kochają pluszowe misie”   

     25 listopada to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w kalendarzu każdego przedszkolaka. Swoje święto obchodzą wówczas Pluszowe Misie z całego świata. Z tej okazji w pluszowego misia zamieniła się Pani Milenka. Tego dnia dzieci mogły przynieść do sali swoje ulubione pluszowe zabawki.  
     Podczas zajęć milusińscy opowiadali o swoich ulubionych pluszakach. Poznali  historię powstania jednej z najpopularniejszych zabawek dzieci z całego świata. Ponadto dzieci układały puzzle z misiami w roli głównej oraz misiowe rozsypanki wyrazowe. Poznały najbardziej znane misie z różnych zakątków świata, a także poćwiczyły ze swoimi ulubionymi zabawkami. Na koniec Pani – Miś zapoznała dzieci z baśnią -  „Złotowłosa i trzy misie”. 
     Milena Grudzińska

     galeria

      

     Dzień Pluszowego Misia w „Kubusiowie” 

     25 listopada to czas zabaw ulubionymi pluszakami. Miśki i maskotki towarzyszyły dzieciom podczas zajęć i zabaw. Miło raz na jakiś czas zabrać ulubioną zabawkę do przedszkola.
     Beata Karpowicz

     galeria     „W zaczarowanej krainie”

     23 listopada 2022 roku uczniowie klas pierwszych i przedstawiciele uczniów klas drugich i trzecich odwiedzili Centrum Kultury Zamek w Ostródzie.

     Dzieci wzięły udział w imprezie teatralnej pt.: "Zaczarowana Kraina". Spotkanie zorganizowane zostało przez Impresariat Artystyczny "AB-ART" Polskie Towarzystwo Osób Niepełnosprawnych.

     Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się, jak ważne są rozum, serce, odwaga, a przede wszystkim dom.

     Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak ważnej dla wszystkich lekcji.

     Beata Andrianik Paulina Obrębska

     galeria     Dnia 21 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Obchody tego święta wywołały w nas pozytywne emocje, były okazją do tego, by podnieść naszą uprzejmość i życzliwość na wyższy poziom.
     Obchody Dnia Życzliwości sprzyjały integracji społeczności szkolnej. Być życzliwym, to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka.
     Akcja szkolna miała wywołać uśmiech na twarzach i zachęcać do bycia miłym i do czynienia dobra.

     Akcję zorganizowały:
     Renata Rafalska – Taba
     Aneta Chrostowska

     galeria

           OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     Jedenasty listopada - Narodowe Święto Niepodległości - to jedna z najbardziej podniosłych i uroczystych okazji obchodzonych w ciągu roku. Polacy w całym kraju wywieszają flagi, zakładają biało-czerwone kokardy i uczestniczą w państwowych uroczystościach z tej okazji.

     film1.mp4

     film_2.mp4

     film3.mp4

     film4.mp4


     W czwartek 10 listopada punkty przedszkolne, oddziały zerowe oraz klasy  I-III świętowały rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie byli ubrani w strój galowy z przyczepionymi kotylionami. Słuchając patriotycznych wierszy i pieśni oraz oglądając taniec z wstążkami, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami. Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klasy III b i Zerówka „Krasoludki”. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, wolności. Przekazywane treści poprzedzone zostały odśpiewaniem hymnu narodowego. Podczas obchodów panowała wzniosła, uroczysta atmosfera pośród powiewających flag. Dyrektor szkoły Alina Król podziękowała uczniom za występ. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz doceniła postawę całej społeczności uczniowskiej, która odpowiednim strojem galowym godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Całość obchodów klasy Ia, Ib i IIIb zwieńczyło zapaleniem zniczy przed pomnikiem pamięci Danuty Siedzikówny „Inki” oraz przed pomnikiem Bohaterów Walk o Niepodległość Polski.
      

     Katarzyna Bogusławska

     galeria

           SZKOŁA DO HYMNU

     10 listopada 2022 r. szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. O godz. 11:11 we wszystkich klasach Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie uczniowie i nauczyciele zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Akcję poprzedził uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

      

     galeria     Międzynarodowy Dzień Postaci Bajek
     W dniach 4 i 7 listopada w naszej szkole obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki przebrali się za różnych bohaterów z baśni, bajki czy komiksu, tak więc były księżniczki, smoki, elfy, czarownice i wiele innych bajecznych postaci. Klasy zerowe w piątek odwiedziły bibliotekę szkolną, w której mogły wypożyczyć książkę. Każdy uczeń został poczęstowany "zaczarowanym cukierkiem"

     Witajcie w naszej bajce

     4 listopada w grupie Krasnoludki odbył się Dzień Postaci z Bajek. Sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą baśniowa krainę. Zamiast przedszkolaków do oddziału zerowego przyszedł Czerwony Kapturek, Vaiana, Elsa, Roszpunka, Śnieżka, Spider Man, Czarny Kot, Myszka Minie, Czarownice oraz Królowa Pani Milenka. Dzieci układały baśniowe puzzle, rozwiązywały zagadki słowne na temat baśni oraz baśniowych bohaterów, odgadywały, z której opowieści pochodzi czytany fragment utworu. Poza tym odpowiadały na pytania dotyczące baśni, a także określały, które zdania są fałszywe, a które prawdziwe. Ponadto poprawiały tytuły baśni, które pozmieniał złośliwy chochlik. Wykonały pracę plastyczną pt. „Król i królowa”. Z zapartym tchem słuchały opowiadanej przez nauczyciela opowieści o Jasiu i Małgosi, a potem wspólnie ułożyły do niej historyjkę obrazkową. Dzieci miały także okazje pobawić się pacynkami – bohaterami baśniowymi. Muzycznym motywem przewodnim była piosenka „Witajcie w naszej bajce” z repertuaru Pana Kleksa. Dzień postaci z Bajek był doskonałą okazją do odwiedzenia szkolnej biblioteki i wypożyczenia ulubionych książek.

     Wychowawca
     Milena Grudzińska

     galeria

      


     Pasowanie na Przedszkolaka

     Dnia 28 X 2022r. Dzieci z p.p. „Kubusiowo” stały się prawdziwymi przedszkolakami. Po występach, na które składały się piosenki, tańce i wierszyk, Pani Dyrektor pasowała dzieci wielkim ołówkiem.
     Po części oficjalnej, przedszkolaki udały się do swojej sali, gdzie dostały dyplomy i upominki. Rodzice przygotowali również pyszny poczęstunek, którego atrakcją był tort ze świecami. Po zdmuchnięciu świeczek, każdy smakował pyszności. Ten dzień był dla maluchów próbą ich odwagi i umiejętności. Przedszkolaki spisały się na medal.

     Beata Karpowicz

     galeria     Dzień Dyni
     27 października 2022 roku dzieci z grup przedszkolnych, zerówek i klas I – III naszej szkoły obchodziły Dzień Dyni. W tym dniu obowiązywał element stroju w kolorze pomarańczowym, w salach dzieci z wychowawcami i rodzicami przygotowały jesienne wystawy z dynią w roli głównej, korytarz zamienił się w dyniową krainę.
     Uczniowie poznawali różnorodność roślin dyniowatych, ich budowę, właściwości i walory odżywcze. Na stole królowały dyniowe dania przygotowane wcześniej przez rodziców, które wszyscy mieli okazję skosztować. Nie zabrakło licznych zabaw i zajęć z udziałem dyni, powstały również piękne prace plastyczne i pamiątkowe zdjęcia.
     To był dzień pełen wrażeń, radości i zabawy.

     Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizacji obchodów Dnia Dyni – wychowawcy wczesnej edukacji 😊

     galeria

           DYSKOTEKA

     Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej nauką zdalną , a następnie obostrzeniami pandemicznymi nowo wybrany Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskotekę szkolną. Jak można było się spodziewać frekwencja była na bardzo wysokim poziomie, w dyskotece udział wzięło udział prawie 100 uczniów. Trzeba przyznać że nowy Samorząd Uczniowski bardzo zaangażował się w przygotowania i impreza została przygotowana na najwyższym poziomie. Nie zabrakło pięknie udekorowanej sali, a nawet oświetlenia dyskotekowego. Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie uczestniczyli zarówno w tańcach jak i konkursach przygotowanych przez członków SU.

       

           W październiku dzieci z grupy 0 "Smerfy" uczestniczyły w przygotowanym przez wychowawcę i rodziców ognisku z okazji Święta pieczonego ziemniaka. Spotkanie odbyło się w Tardzie. Zgodnie z tradycją, dzieci piekły w ognisku kiełbasę oraz ziemniaki. Brały też udział w zabawach i konkursach z wykorzystaniem ziemniaków

     Wychowawca   
     Dorota Krzaczek

     galeria     Miłomłyn, 24.10.2022 r.

     „Moje sposoby na oszczędzanie energii w szkole” 

     W Publicznej Szkole Podstawowej w Miłomłynie przeprowadzono konkurs plastyczny w ramach przygotowania społeczności szkolnej do wprowadzenia zasad oszczędzania energii. 
     Podczas apelu porządkowego pani dyrektor poinformowała o programie oszczędzania energii oraz zachęciła do aktywnej postawy proekologicznej.
     Przygotowane na lekcjach plastyki plakaty zostały rozwieszone w szkole w postaci gazetki tematycznej. Zachęcają one do oszczędzania wody, energii i ciepła.

     Nauczyciel plastyki 
     Jolanta Stano

     galeria

           SPOTKANIE Z MUZYKĄ

     19 października 2022 roku uczniowie przedszkoli i klas 0 - III uczestniczyli w muzycznym spotkaniu z twórczością Fryderyka Chopina.
     Agencja Artystyczna „MAT” z Olsztyna przedstawiła naszym uczniom „Muzyczne opowieści małego Frycka”. Dzieci poznały ważne fakty z życia sławnego kompozytora, słuchały jego utworów, brały udział w inscenizacji i obserwowały polskie tańce ludowe i narodowe. Na koniec spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, który wygrała uczennica klasy III b – Lena Kucińska, drugie miejsce zajął uczeń klasy I b – Miłosz Nowicki, miejsce trzecie zajęła uczennica klasy III b – Zuzanna Wojciechowska.
     To był koncert pełen zabawy, radości i uśmiechów 😊

     Beata Andrianik

     galeria

           Dnia 15 X 2022r. odbył się kolejny koncert artystów Agencji Artystycznej „MAT”.

     „Nadęte Trąby” - tak brzmiał tytuł muzycznej opowieści, w trakcie której artyści zaprezentowali dwa instrumenty orkiestry dętej: tubę i saksofon tenorowy. Koncert urozmaiciły występy chętnych dzieci, które wcieliły się w role króla, królowej, kapelmistrza i złego czarodzieja.

     Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o muzyce. Zwycięzcą został Wojtek Bartoszuk. Drugie miejsce zajęli Alicja Mazur i Marcel Kaczmarek.

     Występy dzieci i artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

     Beata Karpowicz

     galeria

           PASOWANIE NA UCZNIA

     14 października 2022 roku, podczas uroczystego apelu, uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia naszej szkoły przez panią dyrektor Alinę Król.
     Pierwszaki najpierw musiały zdać egzamin przeprowadzony przez starszych kolegów i koleżanki – recytowały wierszyki, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki. Po uroczystości rodzice zaprosili swoje pociechy do klas na poczęstunek.
     Pragniemy podziękować rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości, pierwszakom życzymy samych sukcesów 😊

     wychowawcy Beata Andrianik i Paulina Obrębska

     galeria

           DZIEŃ PATRONA NASZEJ SZKOŁY

     W dniu 14 października 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uczniowie klas ósmych pod kierunkiem swoich wychowawców oraz Pani Jolanty Stano zaprezentowali społeczności uczniowskiej montaż słowno-muzyczny. Patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie są Żołnierze I DP im. Tadeusza Kościuszki. Walczyli oni w czasie II wojny światowej o wolność Polski. Ósmoklasiści recytowali wiersze o tematyce wojennej i śpiewali patriotyczne pieśni. Spotkaliśmy się na apelu, aby oddać cześć i hołd naszym bohaterom.

     Wioleta Szajkowska

     galeria

           WYCIECZKA DO TORUNIA

     7 października klasa 8 b wyruszyła w podróż pociągiem do Torunia. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy. Po przyjeździe uczniowie spotkali się z przewodnikiem i zwiedzali miasto. Przeszli trasę – Średniowieczne Stare Miasto. Pierwszym punktem była Krzywa Wieża. Uczniowie poznali legendę związaną z tą „krzywą” budowlą i każdy z nich mógł poddać się testowi prawości. Według legendy równowagę , opierając się plecami o ścianę wieży , utrzyma tylko człowiek prawy, wierny i uczciwy. Następnie pani Ania zaprowadziła turystów do Domu Mikołaja Kopernika i kościoła św. Janów. Chętni mogli wejść na wieżę kościoła i podziwiać panoramę miasta. Ósmoklasiści zobaczyli pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce. Zwiedzili Muzeum Toruńskiego Piernika. Przeżyli niecodzienną przygodę w Niewidzialnym Domu i obejrzeli seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądali film „Wirująca Ziemia”.Tak naprawdę niektórzy zasnęli... Wycieczka była bardzo udana, uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

     Wioleta Szajkowska

     galeria

           DZIEŃ CHŁOPAKA I AKCJA # sadziMY

     30 września świętowaliśmy w „Kubusiowie” Dzień Chłopaka. Chłopcy otrzymali upominki i życzenia od dziewczynek oraz od Kaczora Donalda i Myszki Minnie (przebranych rodziców). W tym dniu odbyło się także spotkanie z policjantem, a nawet z dwoma policjantami. Gośćmi na spotkaniu były dzieci z punktu przedszkolnego „Jaś i Małgosia”. W czasie spotkania panowie policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drogach, podczas zabaw w domu i na świeżym powietrzu. Dzieci obejrzały również film edukacyjny mówiący o bezpiecznym poruszaniu się na drogach.
     Po spotkaniu ruszyliśmy na plac rynkowy, gdzie dzieci otrzymały sadzonki świerków od pracowników nadleśnictwa Miłomłyn. Małe drzewka z pewnością wzbogacą przydomowe ogródki.

     Beata Karpowicz

     galeria

           PANI JESIEŃ W PRZEDSZKOLU

     23 września to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni oraz Dzień Spadającego Liścia. W tym dniu w sali Krasnoludków pojawił się niezwykły gość – Pani Jesień we własnej osobie, która przyniosła ze sobą kosz, po brzegi wypełniony jesiennymi darami. Dzieci rozmawiały z gościem o nowej porze roku oraz brały udział w jesiennych zabawach. Nowa pora roku została z nami nie tylko za oknem, ale również w przedszkolnej sali, w postaci jesiennego kącika przyrody.

     Wychowawca grupy Krasnoludki
     Milena Grudzińska

     galeria

           OGNISKO INTEGRACYJNE KRASNOLUDKÓW

     16 września 2022 roku w godzinach popołudniowych przy tężni solankowej w Miłomłynie odbyło się ognisko integracyjne dla dzieci i rodziców z grupy Krasnoludki. Oprócz kiełbasek, wszyscy przynieśli ze sobą dobre humory i piękną pogodę. Były wspólne tańce oraz zabawy integracyjne. Rodzice, niczym prawdziwi harcerze, rozpalili ognisko. Rodzinna atmosfera i wesoły nastrój sprawiły, że był to wyjątkowy dzień dla wszystkich.

     Wychowawca grupy Krasnoludki
     Milena Grudzińska

      galeria

           SPRZĄTANIE ŚWIATA

     Dnia 16.09.2022 nasza szkoła brała udział w akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawice i worki wraz z nauczycielami udali się na wyznaczone tereny w Miłomłynie i okolicy. Akcję sponsorowało nadleśnictwo w Miłomłynie. Wierzymy, że takie akcje zachęcą dzieci i młodzież do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i przysłużą się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

     Mariola Bukowska

                        

           DZIEŃ KROPKI W GRUPIE KRASNOLUDKI

     15 września to International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu w sali Krasnoludków królowały kropki, grochy i groszki. Dzieci poznały historię małej Vashti oraz wzięły udział w zabawach matematycznych, ruchowych i plastycznych z kropką w roli głównej.

     Wychowawca grupy Krasnoludki
     Milena Grudzińska

     galeria