Nawigacja

O SZKOLE

Z ŻYCIA SZKOŁY 2020/2021

 

MAJOWE ŚWIĘTA

W tym roku z powodu pandemii obchody Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja w punktach przedszkolnych, oddziałach zerowych oraz klasach 1-3 obchodziliśmy oddzielnie, każda klasa ze swoją wychowawczynią w środę 28 kwietnia.Każda grupa rozpoczęła świętowanie w atmosferze dumy odśpiewując hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. W puntach przedszkolnych i oddziałach zerowych dzieci wysłuchały informacji dotyczących świąt majowych. Klasy 1a,2a,3a pracowały w tym dniu zdalnie, reszta klas stacjonarnie. Wyświetlono uczniom prezentację multimedialną zawierającą odnośniki do piosenek patriotycznych np. „Polska flaga”, „Witaj majowa jutrzenko”. Następnie udostępniono uczniom krótki film edukacyjny, po wysłuchaniu którego dzieci odpowiadały na pytania dotyczące Polski oraz symboli narodowych. Uczniowie mieli również do wykonania krótką pracę plastyczną pt. „ Polska to mój dom”. Na koniec wszystkie dzieci razem z wychowawczyniami zaśpiewali piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”.

Powagi całemu wydarzeniu dodały galowe stroje uczniów i nauczycieli oraz przypięte kotyliony w biało- czerwonych barwach.

Paulina Obrębska

 Galeria

 DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

 

Jak co roku w przedszkolach, zerówkach i klasach I – III obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Zdecydowaliśmy, że nasze działania będą trwały nieco dłużej niż jeden dzień, potrwają przynajmniej tydzień!!!

Podczas zajęć w szkole, w domu i na spotkaniach online zaplanowaliśmy wielki projekt eko, który podzieliliśmy na poszczególne grupy i klasy.

Oto, co udało nam się zrealizować:

Przedszkolaki i klasy zerowe uczyły się segregować śmieci, odbyły pogadanki na temat ochrony środowiska, uczestniczyły w konkursie ekologicznym, wykonywały eko – zabawki z plastikowych butelek, posiały nasionka z wybranego drzewa.

Klasy I – III uczestniczyły w webinarium ekologicznym „Jak być eko”, przyjęły do realizacji zadania z e-booka przekazanego przez portal Ekolandia z Wrocławia: „wyśledziły” śmieci i posprzątały z rodziną teren w pobliżu własnego domu, założyły uprawy hydroponiczne roślin zielonych, uczyły się, jak oszczędzać wodę, projektowały zielone osiedla i wykonały ich makiety, szyły eko-torby, zrobiły instrumenty muzyczne z materiałów odpadowych, segregowały śmieci, rozwiązywały quiz ekologiczny, wykonały plakaty zachęcające do ochrony środowiska, zaprojektowały elementy stroju i ozdoby z odpadów jako pomysł na recykling. Wszystkie dzieci zbierały plastikowe korki.

Obchody zakończyły się 22 kwietnia prezentacją eko-mody.

Wychowawcy pragną podziękować dzieciom i ich rodzicom za ogromne zaangażowanie. Spisaliśmy się na medal, brawo!!!

Lider zespołu wczesnej edukacji Beata Andrianik

 

 

galeriaZ okazji nadchodzących Świat Wielkiejnocy uczniowie klas III a i b w celu kontynuacji tradycji samodzielnie przygotowali podczas nauki zdalnej  przepiękne, kolorowe, różnorodne dekoracje  oraz pisanki.

Z tej tez okazji uczniowie wraz z wychowawczyniami i nauczycielem współorganizującym składają świąteczne życzenia dla całej społeczności szkolnej.

 

                                                                 Alicja Wasiak, Elżbieta Żmijewska i Anna Purland

Galeria

 POWITANIE WIOSNY

 

22 marca 2021r uczniowie klasy IIIa przywitały wiosnę online. Specjalnie na ten dzień dzieci przygotowały przepiękne, kolorowe kapelusze Pani wiosny. W tym roku nie mogliśmy przejść kolorowym korowodem ulicami miasta więc alternatywnie dzieci poubierane w barwy wiosenne   zasiadły przed kamerkami na wspólne pożegnanie zimy a przywitanie wiosny. W tym dniu uczniowie świetnie bawili się razem z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym śpiewając piosenki, czytając wierszyki , odgadując wiosenne zagadki.

 

Anna Purland i Alicja Wasiak

 

 

Galeria

 


Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

 

         15 lutego 2021 r. w godzinach 11.30 – 12.00 na platformie Zoom uczniowie klas: 1b, 2 a i 3a uczestniczyli w hybrydowej lekcji pod tytułem: „Bezpieczny uczeń - jak unikać zagrożeń”, w ramach projektu „Czy wiesz, że możesz mówić nie...Bezpieczny uczeń - jak unikać zagrożeń”.

         Organizatorem wydarzenia był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Wydział Kształcenia, Wychowania i Opieki Warmińsko - Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

         Głównym celem lekcji było podniesienie wiedzy uczniów na temat występujących zagrożeń oraz sposobów ich unikania i przeciwdziałania.

         Lekcja hybrydowa składała się z prelekcji on – line pani policjantki Małgosi, oraz zajęć z wychowawcą w klasie. To było nowe i ciekawe doświadczenie, które pozwoliło nam w atrakcyjny sposób wzbogacić wiedzę na temat naszego bezpieczeństwa.

Dziękujemy Pani Dyrektor Grażynie Potkaj za zgłoszenie naszej szkoły.

 

Beata Andrianik

 KONIEC KARNAWAŁU W KLASACH I - III

 

Zbliża się koniec karnawału.

Wychowawcy i uczniowie klas młodszych, 11 lutego 2021 r. obchodzili zwyczaj Tłustego Czwartku. W tym roku dzieci wraz z rodziną piekły w domu pączki lub faworki, które stanowiły pyszny deser po klasowym śniadanku. Szkoda, że nie mogliśmy częstować się nawzajem. Po minkach widać było, że wypieki się udały.

Następnego dnia do czerwoności rozgrzała się poczta walentynkowa. Były miłe życzenia, zabawne wierszyki          i własnoręcznie wykonane laurki. W naszej szkole jest suuuper J

 

Beata Andrianik

 Niech żyje bal

 

    29 stycznia 2021 r. przedszkolaki, oraz klasy 0 – III bawiły się na balu karnawałowym.  W tym roku nie mogliśmy być razem, dlatego każda grupa wraz z wychowawcą przygotowała bal w swojej sali. Wszyscy pięknie przebrani, chętnie uczestniczyli w konkursach, pląsach i tańcach przygotowanych wspólnie ze swoją panią. Były również wybory króla i królowej. Dziękujemy rodzicom za wsparcie, mamy nadzieję, że za rok pobawimy się razem z Wami.

 

Beata Andrianik


Galeria

   AKCJA " WODA DLA SZPITALA”

   Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie wraz z Rodzicami z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do akcji „Woda dla Szpitala”. Celem akcji była zbiórka i przekazanie wody mineralnej dla pacjentów Jednoimiennego Szpitala w Ostródzie, gdzie leczeni są pacjenci przechodzący Covid-19. Często jest tak, że hospitalizowani chorujący nie mogą mieć kontaktu ze swoimi najbliższymi, przyjeżdżają z odległych zakątków województwa.

Akcja spotkała się z tak dużym odzewem, że udało się zebrać ponad 70 zgrzewek wody mineralnej, które 26.01.2021 r. zostały dostarczone do Szpitala w Ostródzie. W imieniu szpitala za przekazaną wodę podziękowała pielęgniarka oddziałowa Oddziału Zakaźnego    mgr piel. Marzena Jurkiewicz.

 

organizatorzy akcji: Mariola Karpińska  Renata Rafalska, Marcin Milkowski

                                                          

 „RAZEM NA ŚWIĘTA”

 

 Każdego roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie bardzo chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, niosących bezinteresowną pomoc. W miesiącu grudniu 2020 roku dzieci z klas I przyłączyły się do akcji "Razem na Święta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem akcji było zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter. Wprowadzone   nauczanie zdalne nie przeszkodziło jednak uczniom, aby wykonać drobny upominek dla najbliższych oraz osób z sąsiedztwa, który mogli przekazać osobiście, wysłać pocztą lub wrzucić do skrzynki. 

Uczniowie klas I w ramach akcji:

- samodzielnie wykonali kartki świąteczne dla członków swoich rodzin, sąsiadów, koleżanek
i kolegów;

- z pomocą rodziców przygotowali pierniczki, którymi obdarowali swoich dziadków;
-
z ogromną starannością wykonali ozdoby świąteczne, którymi została udekorowana sala lekcyjna;
- wykazali chęć niesienia pomocy bliskim pomagając im w okresie świątecznym w codziennych pracach.

 

Święta Bożego Narodzenia to najlepszy moment, aby sprawić radość najbliższym, jak również osobom z naszego otoczenia. Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów oraz ich rodziców za wzięcie udział w akcji i okazanie dobroci dla bliźnich.

                                             Wychowawcy klas Ia i Ib: Jolanta Szerszeń; Katarzyna Bogusławska

 

GaleriaStypendiada 2020

         Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu Stypendiady Wczesnoszkolnej organizowanej przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”                          w Skierniewicach.

  Naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy 2a:

Ada Felka, Hanna Ignaczewska, Magdalena Kuriata i Maksymilian Suchocki, którzy startują w czterech konkurencjach: plastycznej, czytelniczej, ortograficznej i matematycznej.

   Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom.

Koordynator konkursu Beata Andrianik

prace konkursowe

 Już po raz kolejny społeczność naszej szkoły wzięła udziała udział w akcji "SZKOŁA DO HYMNU".

Nauczyciele i uczniowie klas I - VIII pracujący zdalnie, łącząc się się za pomocą komunikatorów w formie on-line,  oraz dziecie z grup przedszkolnych wraz z wychowawcami w szkole, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości we wtorek, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka  Dąbrowskiego”.  W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Za udział w akcji szkoła otrzymała podziękowania i pamiątkowy dyplom:

Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

 W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom. 

 

 Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

 

dyplomszkoladohymnu2020-1.pdfŚniadanie daje moc dzieciakom klas 0 - III!

 

To już kolejna akcja „Śniadanie daje moc” przeprowadzona w naszej szkole w dniach 6 – 8 listopada.

   W tym roku wyglądała jednak inaczej niż zwykle, ze względu na konieczność pozostania uczniów w domu. Dzieciaki klas zerowych w szkole i klas I – III podczas spotkania online, rozmawiały o zdrowym żywieniu i znaczeniu pożywnego śniadania. W niedzielny poranek  przygotowały wspólnie z rodziną śniadanko i wysłały relację  do swoich wychowawców.

    

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie i pomoc. Dzięki Wam, tradycji stało się za dość – wychowawcy J

 

Beata Andrianik

GaleriaPasowanie na ucznia

W piątek 16. października br. zgodnie z tradycją naszej szkoły, w Dniu Patrona Szkoły, odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. Był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawczyń  i rodziców. Dzieci ubrane w galowe stroje, zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość gości. Po występie dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Grażyna Potkaj. Na zakończenie, by upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie wychowawczynie klas wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, medale oraz rożki obfitości przygotowane przez rodziców. Spotkanie zakończyło się zdjęciami grupowymi oraz indywidualnymi.

Dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji naszego święta – uczniowie i wychowawcy.

Jolanta Szerszeń

Katarzyna Bogusławska

Galeria

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki
    14 - 140 Miłomłyn, ul. Pasłęcka 15
  • (89) 641-31-23 lub 641-31-33

    fax: (89) 641-31-23

Galeria zdjęć