Nawigacja

O SZKOLE

Z ŻYCIA SZKOŁY 2020/2021

 

KONIEC KARNAWAŁU W KLASACH I - III

 

Zbliża się koniec karnawału.

Wychowawcy i uczniowie klas młodszych, 11 lutego 2021 r. obchodzili zwyczaj Tłustego Czwartku. W tym roku dzieci wraz z rodziną piekły w domu pączki lub faworki, które stanowiły pyszny deser po klasowym śniadanku. Szkoda, że nie mogliśmy częstować się nawzajem. Po minkach widać było, że wypieki się udały.

Następnego dnia do czerwoności rozgrzała się poczta walentynkowa. Były miłe życzenia, zabawne wierszyki          i własnoręcznie wykonane laurki. W naszej szkole jest suuuper J

 

Beata Andrianik

 Niech żyje bal

 

    29 stycznia 2021 r. przedszkolaki, oraz klasy 0 – III bawiły się na balu karnawałowym.  W tym roku nie mogliśmy być razem, dlatego każda grupa wraz z wychowawcą przygotowała bal w swojej sali. Wszyscy pięknie przebrani, chętnie uczestniczyli w konkursach, pląsach i tańcach przygotowanych wspólnie ze swoją panią. Były również wybory króla i królowej. Dziękujemy rodzicom za wsparcie, mamy nadzieję, że za rok pobawimy się razem z Wami.

 

Beata Andrianik


Galeria

   AKCJA " WODA DLA SZPITALA”

   Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie wraz z Rodzicami z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do akcji „Woda dla Szpitala”. Celem akcji była zbiórka i przekazanie wody mineralnej dla pacjentów Jednoimiennego Szpitala w Ostródzie, gdzie leczeni są pacjenci przechodzący Covid-19. Często jest tak, że hospitalizowani chorujący nie mogą mieć kontaktu ze swoimi najbliższymi, przyjeżdżają z odległych zakątków województwa.

Akcja spotkała się z tak dużym odzewem, że udało się zebrać ponad 70 zgrzewek wody mineralnej, które 26.01.2021 r. zostały dostarczone do Szpitala w Ostródzie. W imieniu szpitala za przekazaną wodę podziękowała pielęgniarka oddziałowa Oddziału Zakaźnego    mgr piel. Marzena Jurkiewicz.

 

organizatorzy akcji: Mariola Karpińska  Renata Rafalska, Marcin Milkowski

                                                          

 „RAZEM NA ŚWIĘTA”

 

 Każdego roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie bardzo chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, niosących bezinteresowną pomoc. W miesiącu grudniu 2020 roku dzieci z klas I przyłączyły się do akcji "Razem na Święta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem akcji było zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter. Wprowadzone   nauczanie zdalne nie przeszkodziło jednak uczniom, aby wykonać drobny upominek dla najbliższych oraz osób z sąsiedztwa, który mogli przekazać osobiście, wysłać pocztą lub wrzucić do skrzynki. 

Uczniowie klas I w ramach akcji:

- samodzielnie wykonali kartki świąteczne dla członków swoich rodzin, sąsiadów, koleżanek
i kolegów;

- z pomocą rodziców przygotowali pierniczki, którymi obdarowali swoich dziadków;
-
z ogromną starannością wykonali ozdoby świąteczne, którymi została udekorowana sala lekcyjna;
- wykazali chęć niesienia pomocy bliskim pomagając im w okresie świątecznym w codziennych pracach.

 

Święta Bożego Narodzenia to najlepszy moment, aby sprawić radość najbliższym, jak również osobom z naszego otoczenia. Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów oraz ich rodziców za wzięcie udział w akcji i okazanie dobroci dla bliźnich.

                                             Wychowawcy klas Ia i Ib: Jolanta Szerszeń; Katarzyna Bogusławska

 

GaleriaStypendiada 2020

         Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu Stypendiady Wczesnoszkolnej organizowanej przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”                          w Skierniewicach.

  Naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy 2a:

Ada Felka, Hanna Ignaczewska, Magdalena Kuriata i Maksymilian Suchocki, którzy startują w czterech konkurencjach: plastycznej, czytelniczej, ortograficznej i matematycznej.

   Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom.

Koordynator konkursu Beata Andrianik

prace konkursowe

 Już po raz kolejny społeczność naszej szkoły wzięła udziała udział w akcji "SZKOŁA DO HYMNU".

Nauczyciele i uczniowie klas I - VIII pracujący zdalnie, łącząc się się za pomocą komunikatorów w formie on-line,  oraz dziecie z grup przedszkolnych wraz z wychowawcami w szkole, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości we wtorek, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka  Dąbrowskiego”.  W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Za udział w akcji szkoła otrzymała podziękowania i pamiątkowy dyplom:

Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

 W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom. 

 

 Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

 

dyplomszkoladohymnu2020-1.pdfŚniadanie daje moc dzieciakom klas 0 - III!

 

To już kolejna akcja „Śniadanie daje moc” przeprowadzona w naszej szkole w dniach 6 – 8 listopada.

   W tym roku wyglądała jednak inaczej niż zwykle, ze względu na konieczność pozostania uczniów w domu. Dzieciaki klas zerowych w szkole i klas I – III podczas spotkania online, rozmawiały o zdrowym żywieniu i znaczeniu pożywnego śniadania. W niedzielny poranek  przygotowały wspólnie z rodziną śniadanko i wysłały relację  do swoich wychowawców.

    

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie i pomoc. Dzięki Wam, tradycji stało się za dość – wychowawcy J

 

Beata Andrianik

GaleriaPasowanie na ucznia

W piątek 16. października br. zgodnie z tradycją naszej szkoły, w Dniu Patrona Szkoły, odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. Był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawczyń  i rodziców. Dzieci ubrane w galowe stroje, zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość gości. Po występie dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Grażyna Potkaj. Na zakończenie, by upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie wychowawczynie klas wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, medale oraz rożki obfitości przygotowane przez rodziców. Spotkanie zakończyło się zdjęciami grupowymi oraz indywidualnymi.

Dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji naszego święta – uczniowie i wychowawcy.

Jolanta Szerszeń

Katarzyna Bogusławska

Galeria

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki
    14 - 140 Miłomłyn, ul. Pasłęcka 15
  • (89) 641-31-23 lub 641-31-33

    fax: (89) 641-31-23

Galeria zdjęć