Nawigacja

O SZKOLE

Z ŻYCIA SZKOŁY 2019/2020

 

ZAJĘCIA TECHNICZNE Z RODZICAMI W KLASIE II B


     Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Aby w naszej klasie  zagościła świąteczna atmosfera,  uczniowie postanowili  wykonać ozdoby  i ustroić nimi naszą klasową choinkę.  W zajęciach tych  uczestniczyły również mamy niektórych uczniów :    p. Aneta Karczewska  i p. Agnieszka Wrzeszcz, które podzieliły się swoimi artystycznymi  umiejętnościami  i   pomagały dzieciom   w wykonaniu  świątecznych ozdób. Wszyscy pracowali z dużym zapałem. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców. Szóstego  grudnia  przy pięknie ubranej choince  odbyło się spotkanie              z Mikołajem.    


                                                                          Wych. Elżbieta Żmijewska
   
http://galeriaWYCIECZKA DO OLSZTYNKA

       Dnia 04 grudnia 2019 r. uczniowie klas drugich wyjechali na wycieczkę do Olsztynka. Uczestniczyli w warsztatach, w czasie których  wykonywali ozdoby choinkowe, stroiki, ozdabiali pierniki. Poznali również tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

                                                                                           Organizatorzy: Alicja Wasiak 
                                                                                                                    Elżbieta Żmijewska        

 

http://galeriaODWIEDZINY „MRÓWKI” W KUBUSIOWIE

    

   Dnia 27.11.2019r. do p.p. „Kubusiowo” przybyli przedstawiciele sklepów „Mrówka”. Po krótkiej pogadance na temat dokarmiania ptaków w czasie zimy, zostały rozdane dzieciom woreczki z karmą dla ptaków.
    Maluszki zabrały je do domów aby wysypać ją do swoich przydomowych karmników.
„Mrówka” zostawiła również karmę dla ptaków do przedszkolnego karmnika. Ptaki odwiedzające karmniki koło przedszkola, tej zimy nie będą głodne.

                            Beata Karpowicz
 

 

http://galeria  ANDRZEJKI W KLASIE II B

   Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna    i   wywodzi się z obrzędów ludowych. Troska       o zapewnienie sobie powodzenia i szczęścia towarzyszyła ludziom przez wieki.  Każdego roku w listopadzie, zgodnie             z tradycją, obchodzimy wieczór andrzejkowy. 
  W naszej  klasie zabawa andrzejkowa odbyła się w czwartek - 28 listopada 2019 r.  Uczniowie, pielęgnując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, mieli możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość – oczywiście              z przymrużeniem  oka. Wróżby: kim  w przyszłości  zostaną, co spotka ich w najbliższym czasie, wróżenie z buta oraz lanie wosku, wszystkim sprawiły wiele radości. 
                                                                               

 Wych. Elżbieta Żmijewska  

http://galeriaDYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 2019

Dnia 28.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, która trwała trzy godziny, tj. 1500 - 1800. Przed godziną piętnastą klasy szóste przygotowały do zabawy dużą salę gimnastyczną. W tym celu został rozstawiony sprzęt muzyczny, a salę udekorowano balonami oraz kolorowymi paskami bibuły. Mikołaj O. oraz Adam W. zajmowali się muzyką, nagłośnieniem oraz tym, aby mikrofony były w pełni sprawne.

            Na samym początku dyskoteki, gdy już wszyscy się zebrali, prowadzące, czyli Emilia J. oraz Aleksandra Sz. rozpoczęły od krótkiej przemowy o poprawnym zachowaniu oraz przedstawiły plan zabawy. Po przedstawieniu zasad obowiązujących podczas zabawy chłopcy zajmujący się sprzętem na prośbę Emilki puścili muzykę, do której pobawiliśmy się w powtarzanie ruchów. Prowadzące weszły do środka koła, a reszta powtarzała ich ruchy. Po tej zabawie odbył się taniec w parze na gazecie. Po zabawie z gazetą każdy mógł się wykazać umiejętnościami tanecznymi w tańcu dowolnym. Około godz. 1600 zaczęliśmy pierwszą wróżbę. Wróżby zostały przygotowane przez Aleksandrę Sz. oraz Emilię J. (wróżb łącznie było 5). Zabawa z butami polegała na tym, że osoba, której but pierwszy wyjdzie za próg drzwi, najszybciej wyjdzie za mąż. W tej zabawie wszyscy wzięli udział. Wróżbę dla chłopców poprowadziła Emilia, a dla dziewczyn Ola. Po zabawie około 1630 przez pół godziny uczniowie tańczyli dowolnie. Ogłoszono, że pod koniec zabawy za najdłuższe i najlepsze tańce zostaną wybrani król i królowa balu. O godzinie 17.00 rozpoczęliśmy pozostałe wróżby: „Z imionami”, „Co ci się przytrafi” oraz „Jaki zawód będziesz wykonywał/a w przyszłości”. Wszystkie wróżby sprawnie poprowadzili: Aleksandra, Emilia, Agata M. oraz Jakub Sz. O 1730 odbyła się zabawa: '' taniec z balonem pomiędzy ramionami, głową i plecami”. Pod koniec dyskoteki wybraliśmy króla i królową balu, którymi zostali Joanna K. i Filip K.  Następnie odbył się taniec do ostatniej piosenki.

Na zakończenie Ola podziękowała nauczycielom za opiekę, Pani Dyrektor za wyrażenie zgody na dyskotekę, a chłopcom za zajęcie się sprzętem, po czym poprosiła o wspólne posprzątanie sali. Gdy już wszyscy się rozeszli Adam, Mikołaj, Ola, Emilia i Agata pomogli paniom sprzątaczkom doprowadzić salę do porządku.

            Uważam, że zabawa andrzejkowa w naszej szkole była udana. Uczniowie przestrzegali zasad bezpieczeństwa, chętnie tańczyli i świetnie bawili się podczas wróżb andrzejkowych. 

Napisała: Ola Sz.

 

http://galeriaKONCERT MUZYCZNY DLA KLAS MŁODSZYCH.


„Drewniane granie” to tytuł kolejnego koncertu muzycznego dla najmłodszych klas, który odbył się 12 listopada 2019r. Głównymi bohaterami koncertu był obój i klarnet. Dzieci dowiedziały się, że obój należy do instrumentów dętych blaszanych, a klarnet to instrument z rodziny dętych drewnianych. Wysłuchały też utworów z brzmieniem tych instrumentów. Zapamiętały też, że muzykolog to człowiek zajmujący się badaniem muzyki we wszystkich jej przejawach. Na koniec troje uczniów wzięło udział w konkursie sprawdzającym bieżące wiadomości. Wygrała Ada Kowalska z kl. II a. Gratulujemy!                        
                                                             

Alicja Wasiak

  NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI w klasach młodszych

        Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne  i piękne święto – święto każdego Polaka. Uroczystość w naszej szkole rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Z  okazji tego święta uczniowie  klas drugich pod opieką wychowawczyń: A. Wasiak i E. Żmijewskiej  przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym  przedstawili historię powstania wolnej Polski. Natomiast dzieci z zerówek  zaśpiewały patriotyczne  piosenki. 

                                                                              Organizatorzy: 
                                                                                 A. Wasiak 
                                                                                 E. Żmijewska
 

http://galeria

 ŚNIADANIE DAJE MOC !


     Tradycyjnie  8 listopada  jest dniem, w którym   uczniowie klas 0-III przystępują  do akcji „Śniadanie daje moc”.  W  tym roku również z dużym zaangażowaniem  wykonywali zdrowe kanapki i surówki. 

                                                                    Elżbieta Żmijewska 
                                                                       
http://galeria„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”


   Dnia 10 października 2019r. o godzinie 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie zorganizowane przez Grupę PSB MRÓWKA oraz  Policję.
    Na spotkaniu dzieci poznały i omówiły podstawowe zasady poruszania się po drogach, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię. Dowiedziały się również, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe w ruchu drogowym.
    Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na zadawane pytania oraz dzieliły się przemyśleniami. Atrakcją była także maskotka Mrówki, z którą dzieciom zrobiono zdjęcie. Uczniowie otrzymali od Mrówki odblaski (opaski na rękę lub zawieszkę), plan lekcji oraz słodki upominek, aby lepiej zapamiętać zajęcia i być widocznym na drodze. Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje ze spotkania z Mrówką oraz z przedstawicielem Policji, a także radość z otrzymanych odblasków. 

Paulina Obrębska
 

http://galeria 

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM SŁUŻBY LEŚNEJ

    Dnia 17. 10. 19 r. do p. p. ,,Kubusiowo” przyszedł szczególny gość, pracownik Nadleśnictw Miłomłyn, pani Monika Ptaszkiewicz. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o lesie i jego mieszkańcach.
    Pani Monika zwróciła uwagę na właściwe zachowanie się w lesie oraz na znaczenie lasu dla ludzi. Dzieci oglądały prezentację multimedialną i odgadywały zagadki. Na zakończenie każdy dostał od miłego gościa małą pluszową biedronkę. Dzieci podziękowały wspólnie zrobioną laurką.

                                                                                                          Beata Karpowicz
 

http://galeria


 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W P.P. „KUBUSIOWO”


    Ta ważna uroczystość odbyła się 16 października 2019 roku w małej sali gimnastycznej. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny złożony z wierszyków, piosenek i tańców. Widownia składająca się z rodziców, dziadków i Pani Dyrektor nagrodziła maluchów gromkimi oklaskami.
    Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie wielkim ołówkiem, którego dokonała Pani Dyrektor.
    Dzieci otrzymały medale i dyplomy. Po emocjach publicznych występów, wszyscy udali się na poczęstunek do swojej sali.


                                    Beata Karpowicz
 

http://galeriaDZIEŃ PATRONA NASZEJ SZKOŁY


   W dniu 11 października 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy w uroczysty sposób Święto Patrona Szkoły. Uczniowie pod kierunkiem pań, Wiolety Szajkowskiej oraz Małgorzaty Kowalczyk, zaprezentowali społeczności uczniowskiej  montaż słowno-muzyczny. Patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie są żołnierze im. I DP Tadeusza Kościuszki. Walczyli oni w czasie II wojny światowej o wolność Polski. W tym roku obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. We wrześniu 1939 roku naród polski stanął do nierównej heroicznej walki z hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą. Dla nas Polaków ta wojna od pierwszego do ostatniego dnia była walką o coś więcej niż przetrwanie. Stała się wojną w obronie człowieczeństwa, prawdy i sprawiedliwości, godności człowieka, tożsamości oraz bytu narodu i państwa. Spotkaliśmy się na apelu, aby oddać cześć i hołd naszym bohaterom.
Uczniowie recytowali wiersze o tematyce wojennej, chór szkolny pod kierunkiem pani Jolanty Kopiczyńskiej-Stano zaśpiewał pieśni patriotyczne: „Okę” oraz „Rotę”.  
Dziękujemy za pomoc w organizacji apelu p.Lucynie Burkiewicz oraz księdzu Piotrowi Olechowskiemu.
  

 Wioleta Szajkowska
 

http://galeriaDZIEŃ PATRONA W KLASACH MŁODSZYCH


   Dnia 11 października 2019r. uczniowie z klas 0-III wzięli udział w obchodach z okazji Dnia Patrona, Pasowania na ucznia klasy pierwszej oraz Dnia Edukacji Narodowej. 
Świętowanie rozpoczęło się od złożenia przez uczniów serdecznych życzeń swoim wychowawczyniom oraz wręczenia laurek. Następnie wszyscy udali się na pięknie przystrojoną salę, aby obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy pierwszej.
Po występach uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w drugiej części apelu poświęconemu naszemu patronowi. Z tej okazji odbył się konkurs, w którym brały udział wszystkie dzieci. Uczniowie podzieleni na grupy układali puzzle i rozsypanki wyrazowe, kolorowali sylwetkę żołnierza oraz brali udział w konkursie muzycznym „Jaka to melodia?”. 
Na koniec jury w składzie R. Rafalska i B. Gorgoń ogłosiło wynik. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami. Aby wszyscy dobrze wspominali to święto na pożegnanie poczęstowali się słodyczami.
                                  

 E. Łełyk
 

http://galeriaPasowanie na ucznia


    11 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie na uczniów klas pierwszych.
Dzieciaki wraz z wychowawcami Beatą Andrianik i Pauliną Obrębską przygotowały apel, na którym przedstawiły wiersze i piosenki, których nauczyły się w ciągu pierwszych tygodni w szkole. 
    Pasowania dokonała pani dyrektor Grażyna Potkaj. 
Po apelu rodzice pierwszoklasistów przygotowali poczęstunek i pamiątkowe prezenty.
    To był wspaniały dzień. Dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji naszego święta – 
uczniowie i wychowawcy.

Beata Andrianik
 

 Pierwsza lekcja muzyczna dla młodszych uczniów

    7 października 2019 r. Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna przeprowadziła w tym roku szkolnym pierwszą lekcję muzyczną dla naszych uczniów z klas 0 – III i przedszkolaków. 
    „Blaszane granie” – temat ciekawy;  poznaliśmy instrumenty dęte blaszane, ich budowę i brzmienie. Dowiedzieliśmy się, kto jest kapelmistrzem i do czego używa buławę. 
    Na koniec zajęć odbył się tradycyjnie konkurs wiedzy, w którym startowali: Maja Kolada,  kl. III, Dominik Kieruczenko, kl. II a, 
oraz zwycięzca – Antoni Małachowski – również z kl. II a.
    
Dziękujemy za lekcję i piękny koncert, czekamy na następne.

Beata Andrianik
 

http://galeriaŚWIETO  PIECZONEGO  ZIEMNIAKA 


       Dnia 24 września 2019 r.  uczniowie klas drugich  wraz z wychowawcami              i  rodzicami  spotkali się na  ognisku  integracyjnym  połączonym  ze ŚWIĘTEM  PIECZONEGO  ZIEMNIAKA. Wszyscy  przyszliśmy   na plażę  miejską w Miłomłynie. Oprócz  pieczenia ziemniaków i kiełbasek, były zabawy  i  zawody sportowe, w których chętnie uczestniczyliśmy. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak  wesołej imprezy.

                                                                                  Wych. A. Wasiak 
                                                                                      E. Żmijewska   

 

http://galeria

 SPRZATANIE ŚWIATA


   Dnia 20.09.2019 odbyła się akcja  Sprzątanie Świata. Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawice i worki wraz z nauczycielami udali się na wyznaczone tereny w Miłomłynie i okolicy. Akcję sponsorowało nadleśnictwo w Miłomłynie. Wierzymy,że takie akcje zachęcą dzieci i młodzież do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i przysłużą się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.
                                                          
                                                                                              Mariola Bukowska
                                              
 

                                                                

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki
    14 - 140 Miłomłyn, ul. Pasłęcka 15
  • (89) 641-31-23 lub 641-31-33

    fax: (89) 641-31-23

Galeria zdjęć