• Z życia szkoły 2020/2021

    • WOLONTARIUSZE CZYTAJĄ DZIECIOM

     „Książka nas uczy, książka cieszy, czasem zadziwi nas niemało albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się

     dobry żart słyszało. Książka też mądrze nam doradza różne wskazówki, wzory daje.

     Książka w szeroki świat wprowadza, dalekie z nami zwiedza kraje”

     Końcówkę roku szkolnego 2020/2021 wolontariusze Szkolnego Koła Młodych Wolontariuszy postanowili umilić naszym maluchom „Bajkami rozweselajkami” oraz „Bajkami pouczajkami”. Przedszkolaki z uwagą słuchały opowiadania o przygodach  ulubionej świnki wszystkich dzieci - Peppy  a starszaki przysłuchiwały się bajkom, które mówiły o tym,  jak radzić sobie   z  trudnymi emocjami takimi jak lenistwo, mściwość czy łobuzerstwo. Wizyta wolontariuszy nie skończyła się na samym czytaniu. Wraz z dziećmi aktywnie spędzili czas wykonując rysunki czy kolorując. Starsze dzieci musiały zmierzyć się z odpowiedziami na pytania do czytanych historyjek – pouczajek. To już drugi rok z rzędu, w którym wolontariusze umilają dzieciom czas spędzony w szkole. Kolejny raz akcja okazała się ogromnym sukcesem, którego najlepszym dowodem była radość widoczna na małych buźkach i  zaproszenia na kolejne spotkania. Od września Koło planuje wprowadzić cykliczne spotkania  z książką w ramach akcji „Książka jest dobra na wszystko”. Zaczniemy od klas, których nie zdążyliśmy odwiedzić w tym roku szkolnym tak aby czytanie niosło radość wszystkim uczniom z młodszych klas naszej szkoły w myśl zasady, że „Dziecko, które czyta, staje się dorosłym, który potrafi myśleć".

                                                                                                          D.Papis, K.Gall-Szymańska, A.Mironiuk

     galeria     RODZINNO - KLASOWY  RAJD ROWEROWY Kl. III b

         Dnia  16 czerwca 2021 r. odbył się  rodzinno-klasowy rajd rowerowy uczniów klasy III b. Oprócz dzieci uczestniczyli w nim wychowawczyni oraz rodzice. Jego głównym założeniem było propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i miłego spędzania czasu z bliskimi. Wspaniała pogoda sprawiła, że uczestnicy z wielką ochotą zebrali się na starcie. Jak zwykle, przez  leśne dróżki naszej przepięknej okolicy, poprowadziła nas pani Monika Ptaszkiwicz. Pokonaliśmy trasę o długości 9 km.  Po zakończeniu rajdu wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku na plaży miejskiej. Za udział w rajdzie dzieci otrzymały od pani  Moniki  dyplomy. Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie wspólnego spotkania i wszystkim uczestnikom rajdu za miłą i serdeczną atmosferę podczas naszej wspólnej wyprawy .

      

                                                               Wych. Elżbieta Żmijewska            

     galeria     Wycieczka do straży pożarnej

              Dnia 15.06.2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Krasnoludki” wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłomłynie. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pracy strażaków, zwiedziły remizę, utrwaliły znajomość numeru alarmowego 112, miały możliwość przymierzyć hełm i ubiór strażacki. Duże  zainteresowanie budził sprzęt gaśniczy i pojazdy strażackie. Ale chyba największą atrakcją było wejście do kabiny wozu strażackiego. Dzieci stwierdziły, że wycieczka do straży pożarnej była SUPER!!!

     Dorota Krauze

      

     galeria      

      DZIEŃ MATKI W KLASIE TRZECIEJ B

       Dnia  11 czerwca 2021r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy.       Zaproszone przez swoje dzieci mamy przybyły do szkoły, gdzie mogły wysłuchać i obejrzeć program artystyczny, przygotowany przez dzieci. Usłyszały płynące z serca życzenia, wierszyki, piosenki oraz obejrzały przedstawienie pt. „Niesforne Koziołki”. Na twarzach zebranych mam i  niektórych tatusiów malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech.

     Po występach wszyscy uczniowie wręczyli mamom upominki z okazji ich święta.  Ponadto mamy miały odnaleźć swój portret i rozpoznać opis swojej postaci.

     Po części oficjalnej, w miłej atmosferze odbył się słodki poczęstunek.

      Wych. Elżbieta Żmijewska   

     galeria     Wycieczka do OGNIKa

      

     9 czerwca 2021r klasa III a wraz ze swoimi wychowawczyniami była na warsztatach edukacyjnych w Państwowej Straży Pożarnej  sali  OGNIK  w Ostródzie.

     Podczas zajęć dzieci mogły wcielić się w rolę strażaków poprzez strój i zabawę. Uczniowie pogłębili swoją dotychczasową wiedzę na temat bezpieczeństwa i zachowań w sytuacjach wymagających interwencji osób trzecich.

      

                                                         Anna Purland, Alicja Wasiak

      

     galeria     Dzień Dziecka

     Grupa 0 „Krasnoludki”

     1 czerwca grupa 0 „Krasnoludki” urządziła sobie Dzień Dziecka na plaży miejskiej w Miłomłynie. Wielką atrakcją dla dzieci była już sama jazda szkolnym autobusem na plażę. Na miejscu na dzieci czekały różne niespodzianki przygotowane wspólnie z rodzicami. Było malowanie twarzy, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, pokonywanie toru przeszkód, zabawy na placu zabaw, pokonywanie kolorowego tunelu. Na zakończenie dzieci zostały jeszcze obdarowane prezentem – był to balon, który świeci w ciemności. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i były bardzo zadowolone z tak spędzonego Dnia Dziecka.

     Wychowawca

     Dorota Krauze

      

     galeria      

               Dnia 20. 05. 21 r. dzieci z punktu przedszkolnego ,,Kubusiowo” zwiedziły plac strażacki i dowiedziały się o tajnikach pracy strażaków. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się pojazdy i sprzęty ratownicze. Chętni mogli przymierzyć hełm i inne elementy ubioru strażaka, a także wejść do kabiny wozu strażackiego. Wycieczka bardzo podobała się maluchom.

                                                                                                            

        Beata Karpowicz

     galeria

           ŚWIĘTO MLEKA W III A

      

     7 maja 2021r. uczniowie naszej klasy wzięli udział w nietuzinkowym wydarzeniu jakim było Święto Mleka, podczas którego dowiedzieliśmy się m.in. o jego walorach odżywczych, różnorodności przetworów  mlecznych oraz jak ważne jest mleko dla naszego zdrowia i życia.

     W międzyczasie śpiewaliśmy piosenki, bawiliśmy się w tematyczne zabawy ruchowe. Odwiedził nas też gość specjalny - rolniczka, której rodzina hoduje krowy mleczne. Opowiedziała nam jak wygląda dzień pracy w gospodarstwie rolnym.  Na zakończenie zajęć dzieci wykonały fantastyczne prace przestrzenne z wykorzystaniem opakowań po mleku i jego produktach. Z przyniesionych przepisów (w roli głównej mleko ) stworzymy książkę kucharską kl. III a.

      

                                                                              Anna Purland, Alicja Wasiak

      

     galeria     Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

     W tym roku z powodu pandemii obchody Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja w punktach przedszkolnych, oddziałach zerowych oraz klasach 1-3 obchodziliśmy oddzielnie, każda klasa ze swoją wychowawczynią w środę 28 kwietnia.Każda grupa rozpoczęła świętowanie w atmosferze dumy odśpiewując hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. W puntach przedszkolnych i oddziałach zerowych dzieci wysłuchały informacji dotyczących świąt majowych. Klasy 1a,2a,3a pracowały w tym dniu zdalnie, reszta klas stacjonarnie. Wyświetlono uczniom prezentację multimedialną zawierającą odnośniki do piosenek patriotycznych np. „Polska flaga”, „Witaj majowa jutrzenko”. Następnie udostępniono uczniom krótki film edukacyjny, po wysłuchaniu którego dzieci odpowiadały na pytania dotyczące Polski oraz symboli narodowych. Uczniowie mieli również do wykonania krótką pracę plastyczną pt. „ Polska to mój dom”. Na koniec wszystkie dzieci razem z wychowawczyniami zaśpiewali piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”.

     Powagi całemu wydarzeniu dodały galowe stroje uczniów i nauczycieli oraz przypięte kotyliony w biało- czerwonych barwach.

     Paulina Obrębska

      galeria

           DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

      

     Jak co roku w przedszkolach, zerówkach i klasach I – III obchodziliśmy Dzień Ziemi.

     Zdecydowaliśmy, że nasze działania będą trwały nieco dłużej niż jeden dzień, potrwają przynajmniej tydzień!!!

     Podczas zajęć w szkole, w domu i na spotkaniach online zaplanowaliśmy wielki projekt eko, który podzieliliśmy na poszczególne grupy i klasy.

     Oto, co udało nam się zrealizować:

     Przedszkolaki i klasy zerowe uczyły się segregować śmieci, odbyły pogadanki na temat ochrony środowiska, uczestniczyły w konkursie ekologicznym, wykonywały eko – zabawki z plastikowych butelek, posiały nasionka z wybranego drzewa.

     Klasy I – III uczestniczyły w webinarium ekologicznym „Jak być eko”, przyjęły do realizacji zadania z e-booka przekazanego przez portal Ekolandia z Wrocławia: „wyśledziły” śmieci i posprzątały z rodziną teren w pobliżu własnego domu, założyły uprawy hydroponiczne roślin zielonych, uczyły się, jak oszczędzać wodę, projektowały zielone osiedla i wykonały ich makiety, szyły eko-torby, zrobiły instrumenty muzyczne z materiałów odpadowych, segregowały śmieci, rozwiązywały quiz ekologiczny, wykonały plakaty zachęcające do ochrony środowiska, zaprojektowały elementy stroju i ozdoby z odpadów jako pomysł na recykling. Wszystkie dzieci zbierały plastikowe korki.

     Obchody zakończyły się 22 kwietnia prezentacją eko-mody.

     Wychowawcy pragną podziękować dzieciom i ich rodzicom za ogromne zaangażowanie. Spisaliśmy się na medal, brawo!!!

     Lider zespołu wczesnej edukacji Beata Andrianik

      

      

     galeria     Z okazji nadchodzących Świat Wielkiejnocy uczniowie klas III a i b w celu kontynuacji tradycji samodzielnie przygotowali podczas nauki zdalnej  przepiękne, kolorowe, różnorodne dekoracje  oraz pisanki.

     Z tej tez okazji uczniowie wraz z wychowawczyniami i nauczycielem współorganizującym składają świąteczne życzenia dla całej społeczności szkolnej.

      

                                                                      Alicja Wasiak, Elżbieta Żmijewska i Anna Purland

     Galeria

           POWITANIE WIOSNY

      

     22 marca 2021r uczniowie klasy IIIa przywitały wiosnę online. Specjalnie na ten dzień dzieci przygotowały przepiękne, kolorowe kapelusze Pani wiosny. W tym roku nie mogliśmy przejść kolorowym korowodem ulicami miasta więc alternatywnie dzieci poubierane w barwy wiosenne   zasiadły przed kamerkami na wspólne pożegnanie zimy a przywitanie wiosny. W tym dniu uczniowie świetnie bawili się razem z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym śpiewając piosenki, czytając wierszyki , odgadując wiosenne zagadki.

      

     Anna Purland i Alicja Wasiak

      

      

     galeria

      


     Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

      

              15 lutego 2021 r. w godzinach 11.30 – 12.00 na platformie Zoom uczniowie klas: 1b, 2 a i 3a uczestniczyli w hybrydowej lekcji pod tytułem: „Bezpieczny uczeń - jak unikać zagrożeń”, w ramach projektu „Czy wiesz, że możesz mówić nie...Bezpieczny uczeń - jak unikać zagrożeń”.

              Organizatorem wydarzenia był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Wydział Kształcenia, Wychowania i Opieki Warmińsko - Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

              Głównym celem lekcji było podniesienie wiedzy uczniów na temat występujących zagrożeń oraz sposobów ich unikania i przeciwdziałania.

              Lekcja hybrydowa składała się z prelekcji on – line pani policjantki Małgosi, oraz zajęć z wychowawcą w klasie. To było nowe i ciekawe doświadczenie, które pozwoliło nam w atrakcyjny sposób wzbogacić wiedzę na temat naszego bezpieczeństwa.

     Dziękujemy Pani Dyrektor Grażynie Potkaj za zgłoszenie naszej szkoły.

      

     Beata Andrianik

           KONIEC KARNAWAŁU W KLASACH I - III

      

     Zbliża się koniec karnawału.

     Wychowawcy i uczniowie klas młodszych, 11 lutego 2021 r. obchodzili zwyczaj Tłustego Czwartku. W tym roku dzieci wraz z rodziną piekły w domu pączki lub faworki, które stanowiły pyszny deser po klasowym śniadanku. Szkoda, że nie mogliśmy częstować się nawzajem. Po minkach widać było, że wypieki się udały.

     Następnego dnia do czerwoności rozgrzała się poczta walentynkowa. Były miłe życzenia, zabawne wierszyki          i własnoręcznie wykonane laurki. W naszej szkole jest suuuper J

      

     Beata Andrianik

           Niech żyje bal

      

         29 stycznia 2021 r. przedszkolaki, oraz klasy 0 – III bawiły się na balu karnawałowym.  W tym roku nie mogliśmy być razem, dlatego każda grupa wraz z wychowawcą przygotowała bal w swojej sali. Wszyscy pięknie przebrani, chętnie uczestniczyli w konkursach, pląsach i tańcach przygotowanych wspólnie ze swoją panią. Były również wybory króla i królowej. Dziękujemy rodzicom za wsparcie, mamy nadzieję, że za rok pobawimy się razem z Wami.

      

     Beata Andrianik


     galeria

             AKCJA " WODA DLA SZPITALA”

        Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie wraz z Rodzicami z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do akcji „Woda dla Szpitala”. Celem akcji była zbiórka i przekazanie wody mineralnej dla pacjentów Jednoimiennego Szpitala w Ostródzie, gdzie leczeni są pacjenci przechodzący Covid-19. Często jest tak, że hospitalizowani chorujący nie mogą mieć kontaktu ze swoimi najbliższymi, przyjeżdżają z odległych zakątków województwa.

     Akcja spotkała się z tak dużym odzewem, że udało się zebrać ponad 70 zgrzewek wody mineralnej, które 26.01.2021 r. zostały dostarczone do Szpitala w Ostródzie. W imieniu szpitala za przekazaną wodę podziękowała pielęgniarka oddziałowa Oddziału Zakaźnego    mgr piel. Marzena Jurkiewicz.

      

     organizatorzy akcji: Mariola Karpińska  Renata Rafalska, Marcin Milkowski

                                                              

           „RAZEM NA ŚWIĘTA”

      

      Każdego roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie bardzo chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, niosących bezinteresowną pomoc. W miesiącu grudniu 2020 roku dzieci z klas I przyłączyły się do akcji "Razem na Święta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

     Celem akcji było zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter. Wprowadzone   nauczanie zdalne nie przeszkodziło jednak uczniom, aby wykonać drobny upominek dla najbliższych oraz osób z sąsiedztwa, który mogli przekazać osobiście, wysłać pocztą lub wrzucić do skrzynki. 

     Uczniowie klas I w ramach akcji:

     - samodzielnie wykonali kartki świąteczne dla członków swoich rodzin, sąsiadów, koleżanek
     i kolegów;

     - z pomocą rodziców przygotowali pierniczki, którymi obdarowali swoich dziadków;
     -
     z ogromną starannością wykonali ozdoby świąteczne, którymi została udekorowana sala lekcyjna;
     - wykazali chęć niesienia pomocy bliskim pomagając im w okresie świątecznym w codziennych pracach.

      

     Święta Bożego Narodzenia to najlepszy moment, aby sprawić radość najbliższym, jak również osobom z naszego otoczenia. Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów oraz ich rodziców za wzięcie udział w akcji i okazanie dobroci dla bliźnich.

                                                  Wychowawcy klas Ia i Ib: Jolanta Szerszeń; Katarzyna Bogusławska

      

     galeria     Stypendiada 2020

              Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu Stypendiady Wczesnoszkolnej organizowanej przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”                          w Skierniewicach.

       Naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy 2a:

     Ada Felka, Hanna Ignaczewska, Magdalena Kuriata i Maksymilian Suchocki, którzy startują w czterech konkurencjach: plastycznej, czytelniczej, ortograficznej i matematycznej.

        Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa.

     Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom.

     Koordynator konkursu Beata Andrianik

     prace konkursowe

           Już po raz kolejny społeczność naszej szkoły wzięła udziała udział w akcji "SZKOŁA DO HYMNU".

     Nauczyciele i uczniowie klas I - VIII pracujący zdalnie, łącząc się się za pomocą komunikatorów w formie on-line,  oraz dziecie z grup przedszkolnych wraz z wychowawcami w szkole, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości we wtorek, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka  Dąbrowskiego”.  W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

     Za udział w akcji szkoła otrzymała podziękowania i pamiątkowy dyplom:

     Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

     w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

     W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

      W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom. 

      

      Z poważaniem
     Anna Ostrowska
     Rzecznik Prasowy MEN

      

     dyplomszkoladohymnu2020-1.pdf     Śniadanie daje moc dzieciakom klas 0 - III!

      

     To już kolejna akcja „Śniadanie daje moc” przeprowadzona w naszej szkole w dniach 6 – 8 listopada.

        W tym roku wyglądała jednak inaczej niż zwykle, ze względu na konieczność pozostania uczniów w domu. Dzieciaki klas zerowych w szkole i klas I – III podczas spotkania online, rozmawiały o zdrowym żywieniu i znaczeniu pożywnego śniadania. W niedzielny poranek  przygotowały wspólnie z rodziną śniadanko i wysłały relację  do swoich wychowawców.

         

     Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie i pomoc. Dzięki Wam, tradycji stało się za dość – wychowawcy J

      

     Beata Andrianik

     galeria     Pasowanie na ucznia

     W piątek 16. października br. zgodnie z tradycją naszej szkoły, w Dniu Patrona Szkoły, odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. Był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawczyń  i rodziców. Dzieci ubrane w galowe stroje, zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość gości. Po występie dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Grażyna Potkaj. Na zakończenie, by upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie wychowawczynie klas wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, medale oraz rożki obfitości przygotowane przez rodziców. Spotkanie zakończyło się zdjęciami grupowymi oraz indywidualnymi.

     Dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji naszego święta – uczniowie i wychowawcy.

     Jolanta Szerszeń

     Katarzyna Bogusławska

     galeria