• PIERWSZAKI W DINO - PARKU

    Dnia 02.06.2022r. uczniowie klas pierwszych

    pojechali do Dino-Parku w Malborku. W programie wycieczki było zwiedzanie muzeum skamieniałości oraz ścieżki edukacyjnej z ruchomymi smokami  i dinozaurami. Najwięcej wrażeń dostarczyło kino 5-D, z którego dzieci dowiedziały się o życiu  dinozaurów.

    Dużą atrakcją okazały się zwierzęta takie jak lamy, kozy czy sarny. Dzieci świetnie się bawiły także podczas wyścigu w bajecznie kolorowych wagonikach, w pomieszczeniu pełnym wiązek laserowych oraz jazdy małymi samochodzikami - „bomberami”.Do Miłomłyna wszyscy wrócili w doskonałym   humorze.

    Organizatorkami wyjazdu były Alicja Wasiak i Emilia Łełyk.

     galeria    WYCIECZKA DO MALBORKA

              We wtorek 31.05.2022 r.  uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą p. Danutą Szymańską oraz p. Sandrą Budryk i p. Bożeną Krajza  udali się na wycieczkę do Malborka. Najpierw uczniowie świetnie bawili się w Dino Parku. Szczególną atrakcją okazał się seans filmowy „ Jak wyginęły dinozaury” obejrzany w  kinie 5 D oraz jazda „ Bomberami”  i zabawa na karuzeli ” Drop Tower”. Następnie wszyscy udali się do zamku - głównego celu naszej podróży - gdzie czekała na nas pani przewodnik. Wędrując po poszczególnych salach zamkowych , uczniowie  poznali  historię średniowiecznego zamku, zwiedzili Zamek Wysoki z kościołem Najświętszej Marii Panny , Zamek Średni z Wielką Komturią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim i Zimowym oraz Zamek Niski (Przedzamcze) z kaplicą św. Wawrzyńca i szeregiem zabudowań gospodarczych. Chłopców szczególnie zainteresowała wystawa broni, zaś dziewczęta - wystawa przepięknej biżuterii z bursztynu. Zmęczeni, ale szczęśliwi, z zakupionymi pamiątkami wrócili do Miłomłyna.

                                                                                                               Danuta Szymańska

    galeria    DZIEŃ DZIECKA

       Rodzice z p.p. „Kubusiowo” zafundowali swoim pociechom spotkanie z animatorem czasu wolnego. Odbyło się ono już 30.05.2022r. Wśród wielu atrakcji były:

    • tańce przy muzyce
    • zamykanie w bańce mydlanej
    • tworzenie bransoletek i korali
    • kolorowanie obrazków konturowych
    • zabawy na dmuchanym zamku

    Na zakończenie wesołej zabawy dzieci dostały baloniki i lizaki.

                                                             Beata Karpowicz

     

     galeria    SZAFKI INDYWIDUALNE DLA UCZNIÓW

    Już wkrótce zamiast szatni, która pozwala jedynie zostawić kurtki, każdy uczeń klas  I - VIII otrzyma szafkę , gdzie będzie mógł zostawić odzież wierzchnią, książki itp. co podniesie  komfort pobytu ucznia w szkole i zapobiegnie zjawisku nadmiernego przeciążenia tornistrów.

    17 maja sfinalizowaliśmy zakup szkolnych szafek modułowych. Jeden moduł przeznaczony jest dla 8 uczniów.

    Profesjonalne metalowe szafki  szkolne to standard w nowoczesnych szkołach. Pozwolą na przyporządkowanie i oznaczenie miejsca pozostawiania przez każdego ucznia jego podręczników, osobistych przyborów. Zamykane szafki zagwarantują prywatność, będą uczyły odpowiedzialności i zabezpieczały przed ewentualną kradzieżą.

    Wydają się one niesamowicie poręczne – sprawią, że plecaki nie będą już takie ciężkie i pozwalają mieć prawie przy sobie wiele rzeczy „na wszelki wypadek”.

    Co ważne,  szafki  zamykane są na kluczyk, co skutecznie zabezpiecza ich zawartość przed osobami nieuprawnionymi.

    Poza tym solidne, kolorowe i estetyczne szafki staną się ozdobą szkolnych korytarzy.

    Przez wiele lat szafki w szkole pozostawały w sferze marzeń, dziś sytuacja ta ulega zmianie. 

    Burmistrz  naszego miasta Pan Stanisław Siwkowski i Skarbnik Pani Sylwia Bartoszuk wspierając miłomłyńską edukację wyasygnowali na ten cel dodatkowe środki finansowe do budżetu szkoły w wysokości 64.130,00 zł.

    Realizacja tego projektu spełnia oczekiwania uczniów, rodziców i nauczycieli, za co władzom naszego miasta składamy serdeczne podziękowania.

     zdjęcia    WYCIECZKA NA POCZTĘ

      Dnia 06.06.2022r. dzieci z p.p. „Kubusiowo” były gośćmi w Urzędzie Pocztowym w Miłomłynie.  Podczas wizyty dowiedziały się czym zajmują się osoby pracujące na poczcie, ważyły różne przedmioty na wadze pocztowej. Uzyskały wskazówki co należy zrobić by list dotarł do adresata. Przed odejściem zostały obdarowane balonami i kolorowankami. Za mile spędzony czas       i upominki przedszkolaki podziękowały bukietem kwiatów.

                                                                                  Beata Karpowicz

     galeria    DZIEŃ MATKI

        Dnia 27.06.2022r. dzieci z p.p. „Kubusiowo” przedstawiły program artystyczny dedykowany swoim mamom. Program zawierał piosenki, wiersze i tańce.

    Mamy dostały od swoich pociech upominki: własnoręcznie wykonany bukiecik papierowych kwiatów, portret mamy i swoje zdjęcia z wypisanymi serdecznymi słowami skierowanymi do mamy. Podczas występów w oczach mam pojawiły się łzy wzruszenia.

              Obchody Dnia Matki zakończył poczęstunek w sali zajęć.

                                                                                     Beata Karpowicz

     

                                                          

     

                                     

         SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS TRZECICH

       27 maja 2022 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich z Bynowa i Liwy wraz z wychowawcami – Alicją Sobocińską i Mariolą Chmielińską.

    Celem spotkania była integracja wszystkich trzecioklasistów, którzy będą uczęszczać do klasy czwartej w nowym roku szkolnym.

    Po powitaniu gości i krótkim zapoznaniu, zwiedziliśmy najważniejsze miejsca w budynku szkoły, spotkaliśmy się z panią dyrektor Grażyną Potkaj, wspólnie bawiliśmy się na przerwach, graliśmy w gry integracyjne na sali gimnastycznej.

    Dzieci klasy III a i b samodzielnie wykonały upominek dla każdego gościa – zakładkę do książek, był też słodki poczęstunek i wspólny obiad. 

    To było miłe spotkanie. Do zobaczenia pierwszego września 😊

    wychowawcy Beata Andrianik i Paulina Obrębska

     galeria    PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     

         W piątek 13 maja w naszej bibliotece świętowaliśmy pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Uczniowie klas 8b, 8c i 7b przygotowali przedstawienie o Kopciuszku i złych siostrach. Sprawdzili też, czy pierwszaki znają bohaterów bajek. Młodzi czytelnicy wykazali się świetną znajomością literatury - odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania. Później złożyli ślubowanie - przyrzekli, że będą czytać książki i zawsze będą o nie dbać. Na koniec otrzymali kolorowe dyplomy.

    Dorota Wawrowska

       galeria    MAZURSKA PRZYGODA – Zielona Szkoła Klasy II b

    W dniach 6 -7-8 maja 2022 r. uczniowie klas II b wyjechali na zieloną szkołę do Ośrodka Wypoczynkowego Kulka leżącego w środku lasu, nad jeziorem Łęsk, w pobliżu rezerwatu przyrody Kulka.  Opiekę nad uczniami sprawowali p. Katarzyna Bogusławska, p. Joanna Grzechulska i p. Milena Szulińska.

    W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące zajęcia prowadzone przez instruktorów:

    Akcja integracja, Quady, Ognisko z animatorem, Ścianka wspinaczkowa, Strzelectwo paintballowe, Waterball, Survival - czyli szkoła przetrwania, Segway, Nocna gra terenowa, Bambonada-konstruktorzy, Wejście na wieżę ze skrzynek, Seans w kinie kopułowym 3D.

    Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności . Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach             i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw. Mamy ogromną nadzieję, że za rok również będziemy mogli odwiedzić tak atrakcyjne miejsce, gdzie zabawa trwa na okrągło.

    Nie ma lepszego miejsca na aktywny wypoczynek niż Mazury!

    Zapraszam do galerii.

     

    Katarzyna Bogusławska

     galeria    ŻYWE LEKCJE HISTORII

     

        9 maja 2022 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjno-historyczne z cyklu „Żywe Lekcje Historii”. Uczniowie mogli przeżyć podróż poprzez wieki oraz poznać historię poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią i uzbrojeniem ochronnym. W naszej szkole odbyły się dwie lekcje, a każda z nich była barwnym opowiadaniem wraz z prezentacją strojów, sztuki walki oraz dużą dawką wiedzy podanej w formie dostosowanej do wieku słuchaczy. Uczniowie z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy uczestniczyli w zajęciach.

     

    Wioleta Szajkowska

    galeria    ŚWIATOWY DZIEŃ SPORTU

     6 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Na prośbę Smerfów i Krasnoludków Starszaki z 8 klasy pod wodzą Pana Andrzeja Krzykowskiego  zorganizowali Przedszkolny Dzień Sportu na hali gimnastycznej. W programie nie zabrakło wspólnej rozgrzewki oraz wielu ćwiczeń fizycznych w postaci wyścigów rzędów, wspomagających ruchowy rozwój dzieci. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła małym sportowcom prawdziwe medale. Przygotowane zabawy sportowe wywołały uśmiech na twarzach dzieci i sprawiły im wiele radości. Ćwicząc wytrwale każdego dnia, z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Sportu!!!

    Milena Grudzińska

     

                                                            

         „Wiosno, wiosno zostań z nami,
    Pokryj cały świat kwiatami.
    Poproś słonko, by przybyło,
    Jasno wszystkim zaświeciło.
    Z pierwszych kwiatów zrób bukiecik,
    Bardzo proszą wszystkie dzieci.”

       21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. W tym dniu uczniowie klas młodszych pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się
    w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje
    i dekoracje. Pierwszym punktem programu było przedstawienie pt. „Witaj, wiosno!” nawiązujące również do zbliżającego się Dnia Ziemi, zorganizowane przez uczniów klasy 2a. Następnie w kolorowym korowodzie z Marzanną przy dźwiękach instrumentów i gwizdków oraz głośnych  okrzykach, dzieci wyruszyły na spacer ulicami Miłomłyna, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. 
    Wszyscy doskonale się bawili, ruch na świeżym powietrzu sprawił uczniom wielką radość.

    Zapraszam do galerii.

    Jolanta Szerszeń

     

     

       galeria


    Walentynki

    W dniu świętego Walentego

    Nic nie może dziać się złego.

    Nikt nie może dziś się złościć,

    Bo dziś mamy Dzień Miłości .

    Walentynkowa Królowa Miłości oraz przedszkolaki z grupy „Smerfy” życzą wszystkim Przedszkolakom, Starszakom, Rodzicom, Nauczycielom oraz  Pracownikom szkoły ogromu miłości na każdy dzień.

     

         DZIEŃ PIZZY

       9 lutego grupa Smerfy świętowała Międzynarodowy Dzień Pizzy. Była to doskonała okazja, żeby zabrać dzieci „w podróż do Włoch” i przybliżyć im kulturę tego kraju. Smerfy razem z kucharzem Giuseppe (pani Milenka), przy akompaniamencie włoskich piosenek oraz pozdrowieniem w języku włoskim, witały przybywających do przedszkola rówieśników oraz ich rodziców.

    Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, gdzie leżą Włochy, jak wygląda włoska flaga oraz poznały wiele ciekawostek dotyczących tego niezwykłego kraju. Miały okazję obejrzeć prawdziwe muszle z Morza Adriatyckiego, maskę przywiezioną prosto z Wenecji oraz nauczyły się podstawowych zwrotów w języku włoskim. Ponadto zaznajomiły się z historią jednej z najbardziej znanych potraw na całym świecie oraz wspólnie wykonały papierową pizzę.

    Bez wątpienia największą atrakcją tego dnia  okazała się degustacja pizzy. Serdecznie dziękujemy Pizzerii  San Biagio z Ostródy za uciechę naszych kubków smakowych i zaserwowanie nam szczypty Włoch na talerzu!

    Milena Grudzińska

          

         Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce!

       20 stycznia 2022 roku w grupie „Smerfy” odbył się Bal Przebierańców. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wypatrywały swoich kolegów i koleżanki z grupy. Tego dnia do sali przedszkolnej zawitały najprawdziwsze Elsy, Czarownice, Królewna Śnieżka, Jednorożec, Konik, Aniołek, Biedronka, Kościotrup, Hermiona Granger, Lord Vader i Pan Rakieta. Przy wejściu do sali witała wszystkich Pani Milenka, przebrana za klauna – Panią Kuleczkę.

               W tym dniu sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą salę balową, a dzieci przy brzmieniu fanfarów zaprezentowały rówieśnikom swoje przebrania. Przedszkolaki poznały wiele karnawałowych zabaw – „Kapelusz karnawałowy”, „Muzyczne krzesła”, „Taniec z miotłą”, „Muzyczna podróż dookoła świata”, „Limbo”, „Wyścigi w workach”, „Gazetowe tańce – wygibańce”. Były również zabawy z balonami, chustą i tunelem animacyjnym, a także karnawałowe puzzle, zabawa „Czyj to rekwizyt?” oraz rozwiązywanie zagadek słownych związanych z karnawałem, a wesoły  „Smerfowy Orszak Przebierańców” porwał do jednej z najbardziej lubianych tanecznych zabaw (limbo) napotkane na korytarzu „Starszaki” oraz Nauczycieli.

    Milena Grudzińska

               

         BAL KARNAWAŁOWY

              Dnia 20.01.2022 roku w punkcie przedszkolnym „Kubusiowo” odbył się bal przebierańców.

    Dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów z bajek i ulubione zwierzątka. Były Elzy, motylki, aniołek, strażak, wróżka i wiele innych pomysłowych przebrań. W przerwach między tańcami dzieci rysowały laurki dla babci i dziadka. Odwiedził nas również clown (pani Milena Grudzińska), który zostawił dzieciom kolorowanki ze swoim wizerunkiem. Zabawa dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń.

     

                                                                                       Beata Karpowicz

     

    galeria    BEZPIECZNE FERIE

    20 stycznia 2022 roku uczniowie klas I – IV uczestniczyli w spotkaniu online na platformie Webex zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie we współpracy z Policją pod tytułem „Bezpieczny wypoczynek w czasie ferii zimowych”.

    Spotkanie rozpoczęło się od powitania dzieci przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, który w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi złożył życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku. Następnie przedstawicielki Policji przypomniały zasady bezpieczeństwa.

    Dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły również życzą dzieciom i rodzicom wspaniałej pogody, udanego, atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu.

     Beata Andrianik

     

    galeria    TO BYŁ BAL !!!

    20 stycznia 2022 roku uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą zorganizowali klasowy bal karnawałowy.

    Dzieci samodzielnie wykonały dekorację klasy, przygotowały gry i konkursy, wybrały muzykę do tańca, większość przebrała się w stroje bohaterów z filmów i bajek. 

    Wszyscy pięknie się bawili, to był dzień pełen radości i uśmiechów.

    wychowawca Beata Andrianik

    galeria    STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA DLA KLAS I - III

     

              W dniach 6 – 15 grudnia 2021 roku uczniowie naszej szkoły tradycyjnie brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym zorganizowanym przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach.

             

              W tegorocznej edycji chętne dzieci z klas I – III rywalizowały w konkursach z zakresu edukacji polonistycznej: czytelniczy „Abecadło” i ortograficzny „Ortografek”, matematycznej: „Plusik” i plastycznej: „Plastuś”.

             

              W klasach pierwszych uczestniczyło 18 uczniów: Kacper Adamczyk, Wojciech Bartoszuk, Szymon Bieńkowski, Maja Grabowska, Hanna Jakubiak, Martyna Kochańczyk, Hanna Kucińska, Alicja Mazur, Nina Małecka, Emil Rugała, Hanna Smoleńska, Lena Sotnik, Adam Szabelski, Iwo Konstanty – Ślebzak, Jakub Twardowski, Julia Wasiniak, Wojciech Wełpa, Zofia Zawieska.

             

              W klasach drugich uczestniczyło 23 uczniów: Piotr Adamczyk, Gabriela DziąbaFranciszek FałdowskiWojciech GregorekAntoni Grzechulski, Natalia JarzynkaFilip JastrzębskiMarcel KaczmarekKuba Kotowski, Lena KucińskaKarol KuliśDmytro Mieschaninov, Justyna Olkowska, Alicja Rymarz, Julia Rutynowska, Julia Ryszkowska, Hanna Sawka, Alicja SkoczeńJakub SotnikLena Szostek, Kacper Szuliński, Joanna Wróblewska, Michalina Zawieska.

             

              W klasach trzecich uczestniczyło 17 uczniów: Igor Bieńkowski, Zofia Bobrowicz, Antonina Długińska, Ada Felka, Hanna Ignaczewska, Fabian Jastrzębski, Julia Kacprzak, Wojciech Karczewski, Karol Kopczyński, Piotr Koszela, Magdalena Kuriata, Lena Masłowska,  Aleksander Rodzik, Kacper Sawka, Nikodem Szeremeta, Hubert Wojciechowski, Alicja Wójtewicz.

     

    Łącznie w Stypendiadzie zmagało się 58 uczniów.

             

              Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwały wychowawczynie: Beata Andrianik, Katarzyna Bogusławska, Emilia Łełyk, Paulina Obrębska, Jolanta Szerszeń i Alicja Wasiak.

     

    Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, rodzicom i Dyrekcji za pomoc,

    no i oczywiście trzymamy kciuki

             

              Kompletne wyniki poszczególnych laureatów, finalistów i uczestników ukażą się 28 lutego 2022 r., na stronie internetowej: stypendiada@wp.pl.

     

    Szkolny koordynator konkursu Beata Andrianik

         PACZKA DLA SENIORA

    Szkoła Podstawowa w Miłomłynie włączyła się do akcji charytatywnej ,,Paczka dla Seniora ",która została  ogłoszona na

    Inauguracji Wolontariatu w Powiecie Ostródzkim w dniu 24 września 2021 r. Razem możemy więcej. 

    Przy współpracy Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłomłynie i PCK w Ostródzie paczki trafiły do

    potrzebujących.

    Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie.

    Organizatorem akcji w naszej szkole było SK PCK.

    Renata Rafalska Taba

          RAZEM NA ŚWIĘTA

      W tym roku klasa 3a postanowiła wziąć udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta” która zachęca uczniów do niesienia pomocy innym.

    Spośród zadań do realizacji dzieci samodzielnie przygotowały słodkości (pierniczki i bombki), ozdoby i kartki świąteczne, którymi obdarowały rodzinę, sąsiadów i znajomych, pomagały osobom starszym w przedświątecznych zakupach, uczestniczyły w zbiórce darów dla osób potrzebujących i darów dla schroniska dla zwierząt.

    Wszyscy stwierdzili, że warto jest zrobić coś dla innych, bo ma się wtedy poczucie radości i wspólnoty.

    W działania włączyli się oczywiście rodzice, którym składam serdeczne podziękowania – wszystkiego dobrego 

    wychowawca  Beata Andrianik

     

         POMOC DLA SCHRONISKA

     

    Zima, to szczególnie trudny czas dla schronisk. Dlatego w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla zwierząt.

     

    Uczniowie przynieśli karmę ale także kojce, kołdry, smycze, zabawki oraz koce, dzięki którym będzie można ogrzać zwierzaki w

     

    mroźne dni. Dary zostały przekazanie do schroniska w Ostródzie.

     

    Organizatorami akcji były Szkolne Koło PCK i Samorząd Uczniowski.

    Renata Rafalska - Taba

     

         WYCIECZKA DO OLSZTYNA

     

    Dnia 1 XII 2021r. uczniowie klasy IA i IB pojechali do kina Helios w Olsztynie na film pt. „Rodzinka Addamsów 2”.

    Po seansie udali się na spacer uliczkami Starego Miasta. Dzieci zobaczyły najważniejsze zabytki takie jak Wysoka Brama, Stary Ratusz i Zamek Kapituły Warmińskiej. Przy okazji dowiedziały się kilku ciekawostek o tych miejscach. Podczas zwiedzania przystanęły przy ławeczce Mikołaja Kopernika. Każdy uczeń musiał potrzeć nos wielkiego astronoma, ponieważ to przynosi szczęście :).

    Wycieczka ta była nie tylko atrakcyjnym spędzeniem czasu w kinie, ale też piękną lekcją historii.

                                                                           

      E. Łełyk, A. Wasiak

     

    galeria    U ANDRZEJA CZARODZIEJA

              30 listopada 2021r. w grupie Smerfy odbył się prawdziwy andrzejkowy bal przebierańców. Tego dnia salę Smerfów odwiedziły niesamowite  postacie. Dzieci uczestniczyły w przygotowanych przez nauczyciela wróżbach oraz wesołych zabawach przy muzyce. Nie zabrakło lania wosku oraz słodkiego poczęstunku. Także rodzice oraz nauczyciele mieli okazję wylosować los z magicznej torby pani Wróżki.

              Z niecierpliwością czekamy na spełnienie wszystkich wróżb, a panu Andrzejowi Krzykowskiemu jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.

    Milena Grudzińska

          

    SMERFNY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    25 listopada to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w kalendarzu każdego przedszkolaka. Jest to bowiem Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji pani Milenka w stroju misia częstowała rodziców i nauczycieli „małym słodkim co nieco”.  Tego dnia dzieci mogły przynieść do sali swoje ulubione pluszowe misie. Podczas zajęć milusińscy opowiadali o swoich ulubionych pluszakach. Obejrzeli bajkę na temat historii powstania pluszowego misia. Poznali jedną z przygód Maszy i Niedźwiedzia oraz bajkę o „Złotowłosej i trzech niedźwiadkach”. Ponadto dzieci układały puzzle z misiami w roli głównej. Poznały najbardziej znane misie z różnych zakątków świata, a także poćwiczyły ze swoimi ulubionymi zabawkami. Na koniec urządziliśmy naszym pluszakom prawdziwe urodziny, a pani Milenka specjalnie na tę okazję upiekła jabłecznik. 

    Z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Pluszowego Misia!

    Milena Grudzińska

     

         DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W „KUBUSIOWIE”

     

        25 listopada to Dzień Pluszowego Misia – maskotki szczególnie lubianej przez dzieci. Przedszkolaki z „Kubusiowa” w tym szczególnym dniu bawiły się pluszaczkami przyniesionymi

    z domu. W większości były to misie, ale zdarzały się pieski, żółwie, sowy i pluszowe warzywa.           

      Oprócz zabaw były też poważne zadania np. złożenie puzzli przedstawiających misia i kolorowanie obrazków konturowych. Z wszystkimi zadaniami dzieci poradziły sobie świetnie.

     

    Beata Karpowicz

     

    galeria    WIZYTA LEŚNIKA

    Dnia 24.11.2021r. przedszkolaków z grupy Smerfy i Krasnoludki odwiedzili  niezwykli goście – pracownicy Nadleśnictwa Miłomłyn: pani leśnik Monika oraz pan leśnik Sebastian.  Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się, jak wygląda mundur leśnika. Ponadto leśnicy opowiedzieli o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślili, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Podczas spotkania leśnicy zadawali przedszkolakom wiele pytań i zagadek, z którymi dzieci świetnie sobie radziły. Była to doskonała okazja do utrwalenia wiadomości na temat lasu i jego mieszkańców. Serdecznie dziękujemy pani Monice i panu Sebastianowi za wizytę.

    Dorota Krauze

    Milena Grudzińska

     

    galeria    OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


      Tegoroczne obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegały w naszej szkole inaczej niż zwykle. W obliczu zagrożenia epidemiologicznego świętowanie 11 listopada w naszej szkole odbyło się znacznie skromniej. Nie mniej jednak, przykładano szczególną wagę do kształtowania postaw obywatelskich w procesie edukacyjnym. W tym okresie słynna maksyma hetmana Zamoyskiego − „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli” − zyskała na znaczeniu. Tegoroczne Święto Niepodległości odbyło się w warunkach szczególnych, jakie wymusza zagrożenie epidemiologiczne. Jednak nie przeszkodziło nam to wziąć udziału w akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, w małych grupach klasowych, w środę 10 listopada o godz.11:11. Uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami również przygotowali odpowiednie dekoracje, wiersze, piosenki upamiętniające te wydarzenia.
     Narodowe Święto Niepodległości 2021r. jest upamiętnieniem wydarzeń, które miały miejsce w 1918 roku. Właśnie wtedy Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Przypomnijmy, od 1795 do 1918 roku Polska znajdowała się pod zaborami.
                                                           

    Katarzyna Wróbel
     

     galeria

         OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w klasach młodszych

     

    Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

    11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

    We wtorek 9 listopada punkty przedszkolne, oddziały zerowe oraz klasy  1-3 świętowały rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie byli ubrani w strój galowy z przyczepionymi kotylionami. Klasa 3 b przygotowała z tej okazji montaż słowno-muzyczny, który w formie filmu został przesłany do pozostałych grup. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści poprzedzone zostały odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie zaśpiewali również piosenki związane z tematyką niepodległości „Co to jest Niepodległość” i przynależności do swojego kraju- Polski „Od morza aż do Tatr…”. Pozwoliło to widzom głębiej przeżyć tamte chwile.

                                      Paulina Obrębska

    galeria    WIZYTA W TEATRZE LALEK

     

      10 listopada 2021 roku klasy trzecie wyjechały do Olsztyńskiego Teatru Lalek, na sztukę pod tytułem „Miłość”, która powstała na podstawie picturebooka autorstwa Astrid Desbordes oraz Pauline Martin.

      Spektakl przeniósł widzów w poetycką podróż małego Archibalda, który zadał swojej mamie pytanie: Co to jest miłość? Kobieta tłumaczy synkowi co to znaczy kochać podczas zwykłych, codziennych sytuacji rodzinnych. Kolejne sceny zdradzają dzieciom wiele sekretów miłości, pokazując także, że można kochać i złościć się jednocześnie.

      W przedstawieniu użyte zostały epidiaskopy, które umożliwiły aktorom animację obrazów. Projekcjom towarzyszyła piękna muzyka oraz ilustracje dźwiękowe tworzone na żywo.

      Teraz już wiemy co to jest miłość. Tak naprawdę wiemy o tym od zawsze J

     

    Beata Andrianik

         IMPREZA DZIECIĘCA NA OSTRÓDZKIM ZAMKU

     

      09 listopada 2021 roku trzecioklasiści wyjechali na imprezę teatralną pod tytułem „Tajemnicza skrzynia”, która odbyła się w Centrum Kultury „Zamek” w Ostródzie. Organizatorem wydarzenia był Impresariat Artystyczny „Ab – Art.” Polskiego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych.

     Akcja widowiska rozpoczęła się w pięknej krainie pełnej ładu, porządku, miłości i przyjaźni. Za przyczyną nieposłuszeństwa głównych bohaterów – Magdy i Pirko, którzy z ciekawości otwierają tajemniczą skrzynię - na Świat zostają uwolnione nieznane dotąd zjawy: Ból, Kłamstwo i Złość. Zrobiło się nieprzyjemnie i trochę strasznie, ale jak to w bajkach bywa, wszystko zakończyło się dobrze dzięki Nadziei, która pozwala wszystkim optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

      Przedstawienie wzbogacała piękna muzyka, piosenki, oraz ciekawe efekty akustyczno – wizualne. Aktorzy wchodzili w interakcje z widzami, wybrane przez nich  dzieci zaproszone zostały na scenę, aby podsumować spektakl.

     To było bardzo pouczające spotkanie.

     

    Beata Andrianik


     

    galeria    ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

     

       08 listopada 2021 roku dzieci klas 0 – III uczestniczyły w corocznej akcji „Śniadanie daje moc”.

    Najważniejszym celem tej akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

     Dzieci wspólnie z wychowawcami na poprzedzających akcję zajęciach zaplanowały, z jakich zdrowych produktów przygotują w domu śniadanko, które zjedzą w szkole.

    Pyszna i zdrowa uczta śniadaniowa w miłym towarzystwie daje moc !!!

     

     

    Beata Andrianik

         PASOWANIE  NA  UCZNIA  2021!

     

    Tak jak co roku 15 października klasy pierwsze przystąpiły do uroczystości pasowania na ucznia.

    Pięknie ubrani uczniowie przedstawili krótką część artystyczną, po której nastąpiła długo wyczekiwana chwila. Pani dyrektor pasowała dzieci na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Po uroczystości pierwszoklasiści udali się do swoich sal, gdzie czekał na nich przepiękny tort. Na koniec spotkania dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia, wszak pierwszoklasistą zostaje się tylko raz. Rodzice ze wzruszeniem towarzyszyli swoim pociechom w tak wielkim dla nich wydarzeniu.

     

                                                                                              A. Wasiak, E. Łełyk

     

     galeria    ŚWIĘTO SZKOŁY 2021

     

      15 października 2021 odbyła się uroczystość z okazji Święta Szkoły, której tematem przewodnim była II wojna światowa ze szczególnym uwzględnieniem patrona  szkoły, tj. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki. Uroczystość przygotowali uczniowie klas ósmych pod kierunkiem wychowawców: J.Jankowskiej, A.Król, M.Paczkowskiego oraz nauczycieli współorganizujących: S. Budryk,  K.Gall.

       Apel rozpoczął się  wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której uczniowie w montażu słowno-muzycznym przybliżyli  wiedzę historyczną.

    W dalszej części uroczystości przedstawiono prezentację multimedialną nawiązującą do II wojny światowej i udziału w niej patrona naszej szkoły.

    Po prezentacji został przeprowadzony quiz wiedzy, w którym udział wzięli uczniowie klas 8. Każda drużyna składała się z trzech zawodników jako przedstawicieli klas. Zawodnicy  losowali pytania, wspólnie ustalali odpowiedzi, a w trudnych sytuacjach mogli skorzystać z dwóch kół ratunkowych, czyli pomocy całej klasy.  Komisja konkursowa w składzie: K. Gall, ks. Piotr i  D.Szymańska weryfikowała poprawność odpowiedzi uczniowskich i przyznawała punkty. Konkurs wygrali uczniowie klasy 8a, drugie miejsce zajęła drużyna klasy 8c, a trzecie klasa 8b. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodką niespodziankę.

     Uroczystość była poświęcona również Dniu Edukacji Narodowej. Z  tej okazji Samorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim pracownikom  oraz  wręczył kwiaty, a wolontariusze naszej szkoły  zaprezentowali umiejętności taneczne, które nabyli podczas obozu szkoleniowego.

       Społeczność szkolna  podziękowała wykonawcom gromkimi brawami za przygotowanie całej uroczystości. 

     

    Michał Paczkowski

      galeria

         ŚWIĘTO SZKOŁY W KLASACH MŁODSZYCH

     

        15 października 2021 roku obchodziliśmy Święto Szkoły.

    Podczas apelu, który w tym roku przygotowali uczniowie klasy III a, usłyszeliśmy najważniejsze informacje o naszym patronie -  Żołnierzach Pierwszej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, wysłuchaliśmy wierszy i pieśni żołnierskich.

         Drugim punktem spotkania było złożenie życzeń wszystkim pracownikom naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tu też nie zabrakło poezji i piosenek, które podkreślały naszą radość z bycia razem. To był wspaniały dzień.

     

    Beata Andrianik

     

     

                                                                                                            

                                                                          

          

    DZIEŃ DYNI W GRUPIE „SMERFY”

      27 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni. Przedszkolaki z grupy Smerfy wraz z wychowawcą z wielką przyjemnością włączyły się w obchody święta. W tym dniu w strojach przedszkolaków oraz w sali przedszkolnej dominował kolor pomarańczowy, a na zajęciach niekwestionowaną królową była dynia.

    Smerfy grały w „pomarańczowe”, liczyły papierowe dynie, porównywały liczebności dyniowych zbiorów, wykonały papierowe „Dyniusie” oraz wzięły udział w prawdziwych dyniowych zawodach sportowych. Wspomnienia z tego wesołego dnia uwieczniła prawdziwa „dyniowa fotobudka”.

    Wychowawca grupy Milena Grudzińska

     

     

     galeria    W naszej Szkole stawiamy na relacje,

    więc rozwiązujemy konflikty przez mediacje

     

    Konflikty, spory, kłótnie, zaczepki fizyczne czy słowne są nieodzowną częścią szkolnego życia. Niezwykle często ze zwykłego dziecięcego nieporozumienia rodzi się „awantura na czternaście fajerek”…. konflikt narasta, angażuje się w niego coraz więcej osób a najczęstszym skutkiem ubocznym jest wykluczenie kogoś z grona tak zwanych „osób lubianych”. Rozmowy, prośby czy upomnienia skutkują, ale tylko na chwilę. My dorośli zbyt często skupiamy  na fakcie dokonanym  nie zastanawiając się jakie są prawdziwe przyczyny, gdzie leży sedno sprawy. A co gdybyśmy pozwolili dzieciom na samodzielne przyjrzenie się sprawie, zobaczenie konfliktu ich własnymi oczami? Taki właśnie cel przyświeca nowo powstającemu w naszej Szkole Klubowi Mediacji.     Mediacja to nic innego jak rozmowa w obecności bezstronnego mediatora (przeszkolonego ucznia naszej Szkoły). Wybrany przez strony sporu Mediator jest w tej rozmowie pośrednikiem, nic nie narzuca, nie proponuje …. pomaga dojść do porozumienia, z którego wszystkie strony będą zadowolone.

    „nie możesz cofnąć się i zmienić początku, ale możesz zacząć tu i teraz

    i zmienić zakończenie”

                 C.S.Lewis

     

                                 koordynatorzy Klubu: Dorota Papis i Katarzyna Wróbel

     

    REGULAMIN_SZKOLNEGO_KLUBU_MEDIACJI.pdf

         Dzień misyjny w Szkole Podstawowej w Miłomłynie.

     

       W poniedziałek 18 października 2021 roku gościliśmy w murach naszej szkoły siostrę Angelę ze zgromadzenia sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.

    Przez cały dzień Siostra Angela opowiadała o kraju z którego pochodzi, czyli Indonezji. Przybliżała uczniom naszej szkoły kulturę, język i religię wysp wchodzących w skład jej ojczyzny. s. Angela pochodzi z wyspy Flores, która            w większości jest katolicka. Jak wspominała katolicy są mniejszością w Indonezji ponieważ stanowią około 3% mieszkańców tego kraju. 90% społeczeństwa stanowią muzułmanie.

    Siostra uczyła dzieci tańca i śpiewów indonezyjskich. To szczególnie przypadło do gustu młodszej części naszej społeczności. Maluchy, klasy trzecie i czwarte chętnie angażowały się w naukę tańca i śpiewu. W starszych klasach Siostra opowiadała       o wielu ciekawych zagadnieniach związanych z misjami. Dużą wagę przykładała do początków wiary katolickiej na wyspie Flores. Mówiła o misjonarzach pochodzących z Polski. Byli to księża Misjonarze Werbiści z którymi nasza szkoła jest związana przez różne akcje misyjne takie jak: zbiórka zużytych telefonów, mydeł, środków opatrunkowych czy przyborów szkolnych. Siostrę Angelę udało się nam jeszcze namówić na wieczorny różaniec z dziećmi klas trzecich, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Prowadziła go odmawiając poszczególne tajemnice w języku łacińskim, angielskim i indonezyjskim. Było to dzień pełen wrażeń i ciekawych atrakcji dla dzieci naszej szkoły.

    ks. Piotr Olechowski

     

    galeria

    LINK Z FILMEM    PRZEDSZKOLAKI ZNAJĄ ZNAKI

    We wrześniu przedszkolaki z grupy Smerfy razem z wychowawcą wybrały się na wycieczkę ulicami Miłomłyna.  Spacer był podsumowaniem zajęć dotyczących bezpiecznej drogi dzieci do przedszkola. Smerfy odnajdywały miejsca, w których bezpiecznie mogą przejść przez jezdnię.  Śmiało można powiedzieć, że nasze przedszkolaki znają znaki oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

      Milena Grudzińska

    Wychowawca grupy Smerfy

     

    galeria    ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

    29 września 2021 roku w godzinach popołudniowych na plaży miejskiej w Miłomłynie odbyło się ognisko integracyjne  z okazji Święta Pieczonego Ziemianka. Dzieci, rodzice i wychowawca grupy Smerfy wspólnie pożegnali lato i przywitali nową porę roku – jesień.

    Rodzice, niczym prawdziwi harcerze, zadbali o ognisko, pieczone kiełbaski   i ziemniaki. Natomiast Pani Milenka, przebrana za klauna - Panią Kuleczkę, zorganizowała zabawy integracyjne. Dzieci oraz dorośli wspólnie bawili się przy muzyce z  balonami i chustą animacyjną. Były skoki w workach, zabawy z piłkami, bańkami mydlanymi oraz zawody  z ziemniakiem w roli głównej.

    Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom za liczne przybycie, wyśmienite humory i ogrom pozytywnej energii.                                                          

                                                                        Wychowawca grupy Smerfy

                                                                                  Milena Grudzińska

     

    galeria

     


    WYCIECZKA DO OSP W MIŁOMŁYNIE

     

              Dnia 14. 09. 21r.  Przedszkolaki z p.p. ,,Kubusiowo” odwiedziły remizę strażacką.

    Dzieci otrzymały sporą porcję wiedzy na temat pracy strażaków. Z zaciekawieniem oglądały sprzęty potrzebne podczas akcji ratowniczej, a nawet przymierzały strażacki strój. Na zakończenie spotkania ze strażakiem mogły podziwiać możliwości drona będącego na wyposażeniu straży.

     

                               

    Beata Karpowicz

     

     

    galeria


    SPRZATANIE ŚWIATA


      Dnia 17.09.2021 nasza szkoła brała udział w 28 edycji  akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w rękawice i worki wraz z nauczycielami udali się na wyznaczone tereny w Miłomłynie i okolicy. Akcję sponsorowało nadleśnictwo w Miłomłynie. Wierzymy,że takie akcje zachęcą dzieci i młodzież do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i przysłużą się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.
     

     

    Mariola Bukowska