• Z życia szkoły 2015/2016

    •    

        Dnia 15 czerwca w klasie IIIa odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „ Niesforne koziołki”, na którym prezentowali swoje  umiejętności aktorskie i wokalne. Po przedstawieniu odbył się słodki poczęstunek.

                                                                                       Wych. Elżbieta Żmijewska  

      

     galeria       A JA SWOIM ROWEREM ZWIEDZĘ CAŁY ŚWIAT!

      

      

                   Dnia 8 czerwca uczniowie klasy III a pod opieką rodziców   i wychowawcy wybrali się  na rodzinno- klasowy rajd rowerowy. Punktualnie  o 16.00  zebraliśmy się  koło hotelu, skąd wyruszyliśmy na przejażdżkę po leśnych ścieżkach. Przewodnikiem wyprawy była pani Monika Ptaszkiewicz, która doskonale  zna wszystkie zakątki okolicznych lasów. Wszyscy uczestnicy rajdu świetnie się bawili, a dobrych humorów nie zdołał nam popsuć deszcz ani burza. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.

                                                                       Wych.  Elżbieta Żmijewska i Klasowa   Rada Rodziców IIIa        


     galeria         Dnia 2 czerwca 2016r. uczniowie klas trzecich ze szkół z Miłomłyna i z Bynowa wyjechały na wycieczkę do Gdańska. Zwiedziliśmy Westerplatte. Spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta. W Katedrze Oliwskiej wysłuchaliśmy koncertu organowego. Byliśmy w Palmiarni i w ZOO. Mieliśmy też okazję pospacerować po sopockim molo oraz pomoczyć nogi w Morzu Bałtyckim.

      

     Wych. A. Wasiak, E. Żmijewska, M. Chmielińska

      

     galeria      

     DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

      

      

     Dnia 01. 06. 2016 roku odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej im. I Dywizji T. Kościuszki w Miłomłynie.

     W turnieju wzięły udział dziewięcioosobowe reprezentacje klas IV – VI. Pozostali uczniowie bacznie obserwowali zmagania piłkarzy oraz głośno dopingowali swoich kolegów i koleżanki z klasy.

     Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Natomiast drużyny z miejsc I – III puchary, które zostały wręczone przez Dyrektor Szkoły panią Grażynę Potkaj.

     Statuetki dla najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza oraz dla króla strzelców zostały wręczone przez Vice Dyrektor Szkoły panią Izabelę Lempek.

      

     Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom:

     - Burmistrzowi Miasta i Gminy Miłomłyn Panu Stanisławowi Siwkowskiemu

     - Panu Wiesławowi Lisek

     - Państwu Myślińskim

     - Państwu Koziej

     - Państwu Karabinowskim

     - Urzędowi Miasta i Gminy Miłomłyn

     - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłomłynie

      

     Klasyfikacja końcowa:

     I miejsce – klasa VI a

     II miejsce – klasa VI b

     III miejsce – klasa V a

     IV miejsce – klasa V b

     V miejsce – klasa IV a

     VI miejsce – klasa IV b

      

     Najlepszy zawodnik turnieju – Julia Mostowa

     Najlepszy bramkarz turnieju – Maciej Rosiak

     Król strzelców turnieju – Jakub Kisiel

      

     Organizator:

     Marcin Gołębiewski

      

      

     galeria     WYJAZD KLASY I B NA PIKNIK DO MAŁEJ RUSI

      

      

          Z okazji Dnia Dziecka zostaliśmy zaproszeni przez leśniczego pana Krzysztofa Bieniasa na piknik do szkółki leśnej w Małej Rusi. Pan Krzysztof pokazał nam uprawy i opowiedział o hodowli drzewek. Z zaciekawieniem oglądaliśmy tę szkółkę. Po spacerze czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek, a po tym już tylko zabawy i odpoczynek. Było bardzo ciekawie, miło i radośnie. Dziękujemy serdecznie Państwu Bienias za zorganizowanie pikniku i wszystkim Rodzicom, którzy dołożyli wszelkich starań w uatrakcyjnienie wyjazdu.

      

     Wychowawca: Ewa Kilman

      

     galeria      

     SZÓSTOKLASIŚCI W STOLICY

      

           31 maja 2016 roku uczniowie najstarszych klas w naszej szkole, czyli szóstoklasiści, wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.

         Zwiedzanie Warszawy rozpoczęli od wizyty w Łazienkach Królewskich. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali sie także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" przepiękne pawie, kaczki  i wiewiórki. Następnie oglądali  stolicę z okien autokaru. Przejeżdżali m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyli budynki ambasad, aż wreszcie dotarli do ruchomych schodów, które zawiozły na ich Rynek  Starego  Miasta. Tam od przewodnika dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat historii tego miasta. Zobaczyli pomnik Warszawskiej Syrenki, obejrzeli Barbakan.  Spędzili kilka chwil przy Pomniku Małego Powstańca. Następnie udali się na pyszne lody.

         Kolejnym punktem zwiedzania Warszawy była wizyta w Zamku Królewskim. Uczestnicy wycieczki podziwiali piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Zwiedzili część muzealną zamku, gdzie obejrzeli projekcję multimedialną - film na temat historii i odbudowy zniszczonego podczas wojen obiektu. Podczas zwiedzania Zamku jedna z dziewcząt niechcąco przekroczyła linię oddzielającą zwiedzających od eksponatów, wywołując tym małe zamieszanie. Na sali bardzo szybko pojawił się strażnik, by wyjaśnić przyczynę alarmu, który włączył się z powodu wspomnianego wcześniej zdarzenia. Całe szczęście skończyło się tylko na zwróceniu uwagi i przeprosinach.

         To był ostatni punkt programu tej wycieczki. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do autokaru, by ruszyć w drogę powrotną do domu.

         Wycieczka była udana i panowała na niej miła atmosfera, mimo niezbyt sprzyjającej aury. Prawie cały  czas z nieba siąpił deszczyk. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń,  wszyscy byli zadowoleni. Uczestnicy wycieczki zobaczyli wiele interesujących miejsc. Zrobili mnóstwo pamiątkowych zdjęć.

     Wiesława Godek

      

     galeria     WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO RODZINNEGO PARKU ROZRYWKI NOWA HOLANDIA W ELBLĄGU

      

      

         31 maja klasy pierwsze: a z wychowawcą p. Beatą Andrianik, b z wychowawcą p. Ewą Kilman i c z wychowawcą p. Pauliną Zalewską oraz opiekunami: p. Barbarą Szymańską, p. Mariolą Kudła, p. Agnieszką Bienias, p. Magdaleną Korecką, p. Bożeną Gajewską i p. Anną Adamczyk były na wycieczce w Parku Rozrywki Nowa Holandia w Elblągu. Park jest bardzo ciekawy z wieloma atrakcjami. Wśród naszych dzieci ogromnym powodzeniem cieszyła się zjeżdżalnia z lwem, ale nie tylko. Było wesoło!

      Organizator: Ewa Kilman

      

      

     galeria     WYCIECZKA KLAS DRUGICH

      

      

          Dnia 20. 05. 16 r. uczniowie klas drugich byli na wycieczce w Gdańsku i w Gdyni. Pierwszy punkt programu wycieczki to zwiedzanie manufaktury cukierków ,, CiuCiu ” na ulicy Długiej w Gdańsku. Dzieci przyglądały się ręcznej produkcji cukierków. Z różnych kolorów słodkiej masy powstawały pyszne cukiereczki z misternym wzorkiem, których smakiem mogły delektować się dzieci bezpośrednio po ich zrobieniu. Potem spacer i podziwianie zabytków Starego Miasta.

           Kolejna atrakcja wycieczki to ,, Akwarium” w Gdyni. Uczniowie mogli podziwiać zwierzęta i rośliny mórz i oceanów. Były zachwycone kolorami i kształtami ryb żyjących na rafach koralowych. Przed powrotem do domu – obiad w McDonald s. Uczestnicy wycieczki wrócili do domów pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

      

      

     B. Karpowicz

     E. Łełyk

            

     WYCIECZKA DO TORUNIA

      

          W czwartek, 19 maja 2016 r., klasy V a i V b razem z wychowawczyniami i opiekunami pojechały na wycieczkę do Torunia. Przygoda rozpoczęła się w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczniowie poznali tajemne przepisy na najsmaczniejsze toruńskie pierniki. Każdy wykonał również piernikową pamiątkę, którą, po upieczeniu, zabrał ze sobą. Piątoklasiści odwiedzili krzywą wieżę i pomnik Mikołaja Kopernika. Później uczestniczyli w zajęciach muzycznych przygotowanych przez Muzeum Etnograficzne. Na koniec udali się do Ogrodu Zoobotanicznego. Zmęczeni, ale w doskonałych humorach, wrócili do domu tuż po 19.00

      

     Marzena Szaciłowska

      

     galeria


     WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO REZERWATU SOSNY TABORSKIEJ

      

      

         5-tego maja klasy pierwsze: a (z wychowawcą p. Beatą Andrianik), b (z wychowawcą p. Ewą Kilman) i c (z wychowawcą p. Pauliną Zakrzewską) były na wycieczce w Rezerwacie „Sosny Taborskie” w Taborzu wraz z rodzicami: p. Agnieszką Bienias, p. Bożeną Gajewską i państwem Anną i Januszem Adamczyk. Naszymi przewodnikami byli pracownicy Nadleśnictwa Miłomłyn: pani Monika Ptaszkiewicz i pan Jakub Grabara. Najpierw dowiedzieliśmy się, co to jest rezerwat, a następnie ruszyliśmy na ścieżkę dydaktyczną. Spacerując, oglądaliśmy rosnące tam rośliny. Wiemy już, że cennym drzewem rezerwatu jest sosna taborska, która od dawna wykorzystywana była do budowy masztów na statkach. Następnie rozpoznawaliśmy zwierzęta po naśladowanych odgłosach (świetnie odgadliśmy dzika) oraz na zdjęciach. Udało się nam zobaczyć przebiegającego przez drogę lisa. Na koniec wszyscy integrowaliśmy się przy ognisku. Było interesująco i przyjemnie. Wycieczka była udana. Dziękujemy Rodzicom i Sponsorom.

      

     Organizator: Ewa Kilman

      

     galeria     LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE Z FIRMĄ BUDIMEX

      

       28 kwietnia 2016 r. klasy I a i b uczestniczyły w ramach III edycji Tygodnia Bezpieczeństwa w spotkaniu z pracownikami jednej z największych grup budowlanych w Polsce – przedsiębiorstwem infrastrukturalno – usługowym Budimex.

        Grupa Budimex zajmuje się budową drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn – Ostróda. Dzieciaki zobaczyły urządzenia i maszyny pracujące na budowie, rozmawiały o zasadach bezpieczeństwa drogowego, oglądały odcinki budowy trasy, zobaczyły pracę kamery noktowizyjnej, spotkały się również z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej.

         Strażacy PSP Ostróda zaprezentowali dzieciom sprzęt ratowniczy, pokazali, jak wygląda alarm pożarniczy, chętni uczniowie mogli spróbować sił w zmaganiu się z wężem strażackim.

     Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę kamizelkę i czapkę odblaskową, oraz drobne prezenty i poczęstunek.

       Wychowawcy, rodzice i dzieciaki serdecznie dziękują wszystkim opiekunom i kierownictwu firmy Budimex za zaproszenie i ogromne zaangażowanie w spotkanie, szczególnie dziękujemy panu Tomkowi Suchockiemu. 

     Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

                                                                                                                                               Beata Andrianik

      

     galeria        

        9 kwietnia 2016 r. 21 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem p. Teresą Biegańską wzięło udział w akcji „Sadzimy las” zorganizowanej przez pracowników Nadleśnictwa Miłomłyn: p. Monikę, p. Krzysztofa i p. Jakuba.                                                      

         Po dowiezieniu na miejsce, uczniowie zostali zaopatrzeni w sadzonki sosny, sprzęt i po krótkim instruktażu przystąpili do sadzenia. Praca była prosta, ale wymagająca wysiłku. Wszyscy chętnie pracowali. Jakub Czarzasty przyniósł swoją sadzonkę, więc została ona posadzona jako pierwsza i nazwana jego imieniem.

         Po skończonej pracy uczniowie udali się na ognisko.  Otrzymali świeże bułki i kiełbaski. Po upieczeniu ich nad ogniskiem każdy ze smakiem je zjadł. Na pamiątkę uczestnicy otrzymali płytę z filmem: „W dechę film o drewnie”.

                 Nieco zmęczeni, ale w dobrych humorach, uczniowie powrócili do Miłomłyna.

      

                                                                                                                   Nauczyciel przyrody: Teresa Biegańska

     galeria      

     ŚWIĘTO WIOSNY

      

     21.03.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Święta wiosny.

     Na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć przedstawienie „Idzie wiosna” w wykonaniu uczniów klasy IIa. Na sali panował wiosenny nastrój, wykonana była wiosenna dekoracja,  uczniowie przebrani byli w wiosenne przebrania. Przedstawienie wszystkim podobało się, „mali aktorzy” nagrodzeni zostali gromkimi brawami.     

     Po przedstawieniu uczniowie klas II i III otrzymali dyplomy i medale za wyróżnienia w Stypendiadzie, a uczniowie klas V-VI nagrody książkowe za zajęcie miejsc I-III w szkolnym konkursie „Piszemy listy do Ziemi”. Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia.

     W ramach obchodów Święta wiosny uczniowie nauczania zintegrowanego wykonali piosenki o wiośnie.

     Po krótkiej przerwie  odbył się przemarsz ulicami Miłomłyna: Kościelną, Tartaczną, Pasłęcką, Ostródzką. Uczniowie zaopatrzeni w instrumenty perkusyjne, skandowali hasła o wiośnie.

     Po powrocie do szkoły pozostałe lekcje odbyły się według planu.

      

                                                                                                                                  Zespół do spraw promocji zdrowia  

      

     galeria


     Z WIZYTĄ NA OLIMPIE

      

        W klasie czwartej na lekcjach historii wprowadzam uczniów w świat mitologii greckiej. Na jedne z ostatnich zajęć chętne osoby mogły wcielić się w greckiego boga i wystąpić na forum klasy. Nie od dziś wiadomo, że najprzyjemniej uczyć się poprzez zabawę. Dzieci za przygotowanie dramy otrzymały oceny celujące. Nie wymagałam rzeczy niezwykłych, poprosiłam o przygotowanie atrybutu wybranego boga i krótki występ przed koleżankami i kolegami. Byłam zachwycona pięknymi strojami, atrybutami i wygłoszonymi tekstami. Moi uczniowie przygotowali się solidnie, zadbali o najmniejsze szczegóły. Bardzo im dziękuję i zachęcam pozostałych czwartoklasistów o branie z nich przykładu.

     A oto co sami uczniowie mówią o przygotowaniach i wcieleniu się w greckiego boga:

     Maksymilian Matwiejuk: 25 lutego pani Wioletta Szajkowska podczas lekcji historii opowiadała nam o starożytnej Grecji i zadała nam nietypową pracę domową. Mieliśmy za zadanie wcielić się w jednego z greckich bogów i opowiedzieć o nim. Od razu postanowiłem wcielić się w Posejdona – boga mórz i oceanów, gdyż uwielbiam wodę, nurkowanie, pływanie, wędkowanie oraz żeglarstwo. Wyszukałem w Internecie informacje na temat Posejdona i wypisałem potrzebne mi gadżety. Następnego dnia poszedłem z tatą na spacer w poszukiwaniu gałęzi odpowiedniej na trójząb. Moja mama pomogła mi w skompletowaniu szaty i wypożyczyła perukę. Z ciocią zrobiliśmy koronę oraz ryby z kartonu i folii aluminiowej, które włożyliśmy w sieć mojego dziadka. Podczas lekcji trochę się stremowałem, ale kiedy zobaczyłem zainteresowanie w oczach moich koleżanek i kolegów i gdy dowiedziałem się, że otrzymałem 6 za moją prezentację, poczułem się jak prawdziwy bóg. Dzięki tym przygotowaniom, nie tylko ja, ale i moi bliscy dużo wiemy o greckich bogach, a w szczególności o Posejdonie. Na długo zapamiętam tę lekcję.

     Katarzyna Fałdowska: Na lekcję historii wcieliłam się w rolę greckiej bogini miłości, piękności, kwiatów, pożądania i płodności - AFRODYTĘ. Przygotowanie stroju sprawiło mi dużą przyjemności. W przygotowaniach pomogła mi mama. Cała praca zajęła nam jedno popołudnie, a w zamian przyniosła nam wiele radości. Mama zajęła się szyciem sukni, a ja własnoręcznie przygotowałam gołębie. Bardzo się cieszę, że w szkole organizowane są takie lekcje, na których mogę wykazać się swoją kreatywnością. Takie zajęcia dają nam możliwość rozwijania swoich zainteresowań.

     Jakub Szajkowski: Na lekcję historii wcieliłem się w greckiego boga niszczycielskiej i krwawej wojny-Aresa. Najpierw poszerzałem wiadomości o nim i jego atrybutach, następnie z pomocą filmików z Internetu zrobiłem tekturowy miecz. Po zebraniu wszystkich wiadomości z pomocą mojej mamy ułożyliśmy dla mnie tekst. W czasie uczenia się mojej roli mama przygotowywała mi okrycie ciała godne greckiego boga. Na zajęciach trochę się stresowałem, ale było super. Dostałem szóstkę! Chciałbym więcej takich lekcji .

     Jacek Dyczewski: Podczas niedawnej lekcji historii dostaliśmy bardzo ciekawą pracę domową. Mieliśmy się wcielić w jednego z bogów greckich. Na początku pomyślałem, że tylko opowiem o wybranym bogu, ponieważ bałem się, że gdy się przebiorę, dzieci będą się ze mnie śmiać. Jednak mama przekonała mnie, że nie mam się czego wstydzić. Postanowiłem wcielić się w Zeusa- władcę ziemi i króla wszystkich bogów. Moja siostra "artystyczna dusza" zrobiła mi koronę i piorun, za szatę posłużyło mi prześcieradło. Tak naprawdę, gdy byłem już przebrany, poczułem się jak aktor. Bardzo się denerwowałem, bo to był mój pierwszy występ. Uwielbiam mitologię grecką, a dzięki temu doświadczeniu na zawsze zapamiętam kim był Zeus.

     Karol Koziej: Na jednej z lekcji historii wcieliłem się w greckiego boga. Byłem Zeusem, władcą i królem. Mój strój i piorun zrobił na wszystkich piorunujące wrażenie. Podczas lekcji dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o mitologicznych postaciach. Takie zajęcia bardzo mi się podobały.

     Wioletta Szajkowska i uczniowie klas czwartych

      

     galeria

      

           STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA – ZNAMY JUŻ WYNIKI!!!

      

     29 lutego 2016 r. na stronie internetowej www.stypendiada.pl została opublikowana lista laureatów Ogólnopolskiego  Projektu  Stypendialnego organizowanego  przez Firmę edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach.

     Spośród 21 uczniów z klas drugich i trzecich startujących w konkursie uczeń klasy trzeciej Mikołaj Orpel otrzymał wyróżnienie w konkursie matematycznym „Plusik”,

     uczeń klasy drugiej Maciej Adamczyk i uczennica klasy trzeciej Amelia Szabelska otrzymali wyróżnienie w konkursie plastycznym „Plastuś”.

     Gratulujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom  dobrych wyników J

      

                                                                     Szkolny koordynator konkursu Beata Andrianik

      
      


     BLASZANE GRANIE

      

         Dnia 12 lutego 2016 roku odbył się koncert muzyczny dla klas 0 - III poprowadzony przez Agencję Artystyczną " Mat" z Olsztyna. Na początku koncertu " Blaszane granie" prowadzący wybrał dzieci, które zaprezentowały instrumenty dęte blaszane - trąbkę i tubę.

     W trakcie koncertu wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z budową, brzmieniem i zasadami gry na tych instrumentach. Orkiestrą pokierował kapelmistrz - dyrygent orkiestry dętej używając buławy. Na dyrygenta został wybrany Jakub Szydło. Uczniowie wysłuchali utworów granych na instrumentach dętych blaszanych. Cała widownia została zaproszona do wspólnej zabawy przy granych utworach.

     Na zakończenie koncertu odbył się konkurs. Wybrane dzieci udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki koncertu.

     Pierwsze miejsce zajął - Kuba Kubów, drugie zajął Mikołaj Borowicki, trzecie miejsce zajęła - Julia Maciąg.

     Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

      

     Dorota Krzaczek

      

      

     galeria      

     NTV – telewizja nastolatków

      

        10 lutego 2016 r. klasy I V- VI pojechały do Centrum Kultury na Zamku w Ostródzie na interaktywne warsztaty telewizyjne „NTV – telewizja nastolatków” zorganizowane przez Teatr Show.

     W trakcie spotkania uczniowie brali udział w zajęciach interaktywnych, wcielali się w role dziennikarzy, komentowali wybrane programy telewizyjne, w tym reklamy. Zwiastun programu obejrzeli na koniec spotkania, a całość po około 4 tygodniach pocztą elektroniczną zostanie przesłana do naszej szkoły.

     W warsztatach ogółem udział wzięło 111 uczniów klas IV – VI i 6 opiekunów:

     Dokumentacja z rozliczenia przechowana zostanie w dokumentacji pedagoga szkolnego.

      

     Należy podkreślić, że dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu i zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach, nie było żadnych problemów z dyscypliną.

      

     Jowita Jankowska

      

           Teatr show dla naszych uczniów

      

       10 lutego 2016 r. klasy I - III pojechały do Centrum Kultury na Zamku w Ostródzie na interaktywne warsztaty telewizyjne „Wesołe dźwięki filmowej piosenki” zorganizowane przez Teatr Show.

       Podczas lekcji nauczyciel prowadzący opowiadał dzieciom o znaczeniu dźwięku w filmie, jego wykład urozmaicały multimedialne prezentacje, nauka gry aktorskiej i piosenki finałowej. Ogrywane przez uczniów role i wspólne śpiewanie piosenki angażowały do zabawy nie tylko aktorów, lecz wszystkie dzieci.

       W trakcie spotkania uczniowie nagrali pod opieką reżysera krótki film, którego zwiastun obejrzeli na koniec spotkania. To było studio filmowe na żywo.

      

     Teraz czekamy na montaż filmu, który zostanie przesłany do szkoły w marcu.

      

     Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom i paniom dyrektorkom za organizację i opiekę, uczniom za ogromne zaangażowanie i piękne zachowanie podczas wyjazdu

     Beata Andrianik      

     Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W czwartek 21 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI.

     Przy dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez DJ, wszyscy bawili się doskonale. Bogaty program zabaw i konkursów zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski sprawił, iż żadna osoba się nie nudziła, a humor dopisywał wszystkim uczniom. Tegoroczną królową balu została Emilia Jakubiak, a królem balu- Karol Koziej.

      

     Jowita Jankowska

      

     galeria      

     JASEŁKA SZKOLNE

        Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodzinnym i przyjaciół. Taki właśnie rodzinny klimat panował w naszej szkole we wtorek 22.12.2015 r. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność uczniowska, pani dyrektor, nauczyciele oraz rodzice. W świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci z klas I-VI, które

     przedstawiły bożonarodzeniowe jasełka przygotowane pod kierunkiem

     p. R. Rafalskiej oraz p. M. Górnej i p. D. Szymańskiej.

         Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach na tle pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przybliżyli sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był tam

     św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Magii występom dodawały piękne kolędy i pastorałki. Dzieci za swój występ nagrodzone zostały gromkimi brawami. W przepięknym tańcu zaprezentowali się również nasi najmłodsi „milusińscy”- przedszkolaki prowadzone przez p. K. Krzemińską, które zatańczyły do muzyki „Alleluja” Leonarda Cohena, wyciskając niejedną łezkę nie tylko mamom.

        Następnie pani dyrektor Grażyna Potkaj, dzieląc się tradycyjnie opłatkiem, złożyła wszystkim, a w szczególności dzieciom, najserdeczniejsze życzenia świąteczne. W tym miłym nastroju uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

        W tym roku organizatorami „Wigilijnego spotkania” były p. M. Górna,

     p. R. Rafalska, p. D. Szymańska. Nauczyciele zadbali również o przepiękny świąteczny wystrój sali gimnastycznej, a tradycyjny stół wigilijny udekorowały panie z nauczania zintegrowanego.

      

      

     Małgorzata Górna

     Danuta Szymańska

      

     galeria     TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

      

           Dnia 18. 12. 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie odbył się Turniej Mikołajkowy klas 0 – III.

     Do rywalizacji stanęły klasy 0 „Krasnoludki” , 0 „Smerfy”, I a, I b, I c, II a, II b, III a, III b.

      Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach rekreacyjno – sportowych .

     Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali słodkie upominki, a każda z klas została nagrodzona pucharem.

      Puchary oraz słodkie upominki dla uczestników zostały ufundowane przez UKS „LIDER” w Miłomłynie.

      

     Organizatorzy:

     Marcin Gołębiewski

     Andrzej Krzykowski

      

     galeria     WIGILIA W KLASIE Ib

        22 grudnia odbyła się w naszej klasie WIGILIA. Swoją obecnością zaszczyciły nas niektóre mamy, za co serdecznie dziękujemy. Dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, wspólne kolędowanie oraz (ku wielkiemu zaskoczeniu) prezenty – to przeżyliśmy z radością i wielkim wzruszeniem. Było naprawdę rodzinnie.

     Ewa Kilman

      galeria     WIGILIJNA OPOWIEŚĆ

        W poniedziałek 21 grudnia dzieci z klas I-III oraz z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w koncercie muzycznym pt. Wigilijna opowieść. Podczas wspólnej zabawy i przy aktywnym udziale dzieci wszyscy poznali kolędy i piosenki świąteczne z różnych krajów świata. Najważniejsza jednak była zabawa i wspólne muzykowanie. Dzieci pięknie włączyły się do śpiewania polskich kolęd i poczuły nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

     Na zakończenie odbył się, jak zawsze, konkurs, ale tym razem zadaniem dzieci nie było udzielanie odpowiedzi na pytania. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaśpiewać wybraną przez siebie kolędę. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julia Wójcicka, drugie miejsce – Michalina Matwiejuk, a trzecie – Olek Kudła. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę książki.

      

     Dorota Krauze

      

     galeria      

     KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

      

       14 grudnia 2015 odbył się w naszej szkole kolejny konkurs kolęd i pastorałek dla uczniów klas IV – VI. Polegał on na zaprezentowaniu wybranego utworu w wersji wokalnej lub instrumentalnej. Do konkursu zgłosiło się 28 wykonawców, których oceniało jury w składzie p. Dorota Krauze i p. Jolanta Stano.

      

     Kategoria instrumentalna

     I miejsce - Zuzanna Petka klasa V a

     II miejsce – Paulina Kubów klasa V a

      

     Kategoria wokalna

     I miejsce – Oliwia Stando klasa V b

     II miejsce - Wiktoria Grudzińska klasa V a

     III miejsce – Kacper Wróblewski i Dominik Zyska klasa V a

      

     Wyróżnienia

     Klaudia Piotrowska – klasa VI b

     Kornelia Iwanowska i Paulina Szulc – klasa Vb

      

     Podczas szkolnych jasełek 22 grudnia uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

      

     Organizator Jolanta Stano

           STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

      

          W  dniach 1 – 10 grudnia 2015 r. w naszej szkole tradycyjnie odbył się Ogólnopolski Projekt Stypendialny organizowany przez Firmę edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach.

      

     21 uczniów z klas drugich i trzecich startowało pod opieką swoich wychowawczyń: pani Beaty Karpowicz, Emilii Łełyk, Alicji Wasiak i Elżbiety Żmijewskiej w czterech kategoriach konkursowych:

     • czytelniczej „Abecadło”,

     • ortograficznej „Ortografek”,

     • matematycznej „Plusik”

     • plastycznej „Plastuś”.

      

     29 lutego 2016 r. na stronie internetowej www.stypendiada.pl zostanie opublikowana lista laureatów. Trzymamy kciuki i wszystkim życzymy sukcesu!

      

     Szkolny koordynator konkursu Beata Andrianik

      

     galeria     WIZYTA MIKOŁAJA                                   

         W piątek 04 grudnia 2015 r. naszą szkołę odwiedził prawdziwy, jedyny i niepowtarzalny Mikołaj. Przyszedł zapytać, czy są tu jakieś grzeczne dzieci. Święty wysłuchał pięknie zaśpiewanych kolęd, pozował do zdjęć. Na koniec poczęstował wszystkie dzieci słodyczami. Nauczyciele również zasłużyli na pochwały i cukierki od Mikołaja. Mikołaj obiecał, że wróci do nas za rok.

     Szczególne podziękowania należą się Piotrowi Sotnikowi a także dwóm Śnieżynkom – Oli Masłowskiej i Emilce Myślińskiej. To właśnie oni zaprosili Mikołaja do naszej szkoły.

     SU:  Piotr Sotnik

                  Emilia Myślińska

                   Daria Ignaczewska

     galeria     Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie I b

      

      2 grudnia odbyły się warsztaty artystyczne, podczas których rodzice wykonywali stroiki świąteczne. Do zrobienia stroików wykorzystane zostały naturalne dary przyrody i drobne elementy zdobnicze sztuczne. Umiejętności i kreatywność rodziców są ogromne, a powstałe stroiki będą wspaniałą ozdobą świąteczną stołów.

      

     Wychowawca: Ewa Kilman

      

     galeria                                   DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA                      

      

        Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 26 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

     Na dyskotece Andrzejkowej nie zabrakło również wróżb przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne Andrzejki już za rok.

      

     SU: Piotr Sotnik

     Emilia Myślińska

     Daria Ignaczewska

     galeria       Andrzejki    to w staropolskiej tradycji wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada. Są one specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się Adwentem.

     27 listopada, jak co roku, dzieci z klasy III A wraz z wychowawcą zorganizowali dzień wróżb andrzejkowych, a klasa szkolna zamieniła się w prawdziwy dom wróżek i wróżbitów. Dzieci przepowiadały, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu oraz jakie imiona będą nosić ich przyszłe żony i mężowie. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, co ich czeka w najbliższej przyszłości oraz jaki zawód będą wykonywać. Jednak największe emocje, jak co roku, wzbudziło lanie wosku. Ciekawe, które z wróżb się spełnią?

      

     Wychowawca Elżbieta Żmijewska

      

     galeria     ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE

      

     Tradycyjnie, jak co roku, w ostatnim tygodniu listopada obchodziliśmy święto ulubionej dziecięcej zabawki – Dzień Puszowego Misia.

     Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny, który przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych - klas młodszych i starszych. Jego uczestnicy mieli wykonać portret misia (uczniowie z I – III) lub figurę przestrzenną (uczniowie z IV – VI). Lista zwycięzców znajduje się poniżej.

     W tym niezwykłym dniu maluchy z przedszkola, z klas zerowych oraz pierwszych poznały historię pluszowego misia. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat życia i zwyczajów dzikich niedźwiedzi, pierwowzorów tej popularnej zabawki. Wzięły tez udział w zabawach i quizach tematycznie związanych z bajkowymi misiami. Ci, którzy wiedzieli o nich najwięcej, otrzymali drobne nagrody. Mogły też liczyć na małe, słodkie co nieco w postaci w postaci żelkowych misiów.

     Dzieci odwiedzające bibliotekę mogły obejrzeć wystawę książek i książeczek o misiach. Uczestniczyły również w budowaniu pluszowej piramidy.

     Przygotowaniem obchodów tego święta zajął się nauczyciel bibliotekarz.

      

     Rozstrzygniecie Bibliotecznego Konkursu Plastycznego „Mój miś”:

     Kategoria klas I – III:

     1. miejsce - Maciej Adamczyk – klasa II b

     2. miejsce – Krzysztof Sobociński – klasa I a

     3. miejsce – Hubert Łakomy– klasa II a

     Wyróżnieni: Kacper Długiński, Dominika Ignaczak, Łukasz Łątkowski, Urszula Łełyk, Hubert Dyczewski, Karol Prześniak i Marysia Karpińska.

     Kategoria klas IV – VI:

     1. miejsce – Aleksandra Chachuła – klasa IV a

     2. miejsce – Amelia Żach – klasa VI b

     3. miejsce – Nikola Lewicka - klasa IV b i Oliwia Ziółkowska – klasa VI a

     Wyróżnieni: Daria Ignaczewska, Julia Mostowa, Wiktoria Maier.

     Gratulacje!

     Wiesława Godek

      

      

     galeria     NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

             Dnia 10 listopada 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające wydarzenia z 1918 roku, kiedy po 123 latach niepodległe  państwo polskie wróciło na mapę  polityczną Europy. Był to dzień wypełniony dobrymi emocjami i pozytywną energią. Uczniowie i nauczyciele  przypięli do białych koszul  biało-czerwone kotyliony, które są świadectwem wspólnoty. Wszyscy zebrani zadbali o odpowiednią atmosferę oraz oprawę wydarzeń związanych z 11 listopada. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły przez poczet cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami zaśpiewała hymn narodowy. Następnie  uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum pod kierunkiem pani Wioletty Szajkowskiej, Wiesławy Godek oraz Bartosza Boruczkowskiego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Przedstawili podstawowe fakty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Wszyscy uważnie uczestniczyli w uroczystości z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości. Dali świadectwo pięknej, patriotycznej postawy.

     Wioletta Szajkowska

      

     galeria     LEKCJA O ŚWIĘCIE NIEPODLEGŁOŚCI

      

        We wtorek 10 listopada 2015 roku w klasie pierwszej „a” odbyło się spotkanie z Panem Dariuszem Kwiatkowskim – emerytowanym żołnierzem Wojska Polskiego, który w ramach projektu „Mamo, tato, poczytaj mi w szkole” przeprowadził z dziećmi piękną lekcję o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

      

     Tego dnia dzieciaki miały wiele atrakcji: uczestniczyły w apelu szkolnym, wysłuchały „Legendy o warszawskiej syrence”, rozmawiały o naszej ojczyźnie, starały się zrozumieć znaczenie święta 11 listopada i słowa „patriotyzm”, przeprowadziły wywiad z gościem.

     Na koniec spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe plakietki z formacjami wojskowymi i flagi Polski.

     Za zaangażowanie w ciekawe spotkanie i wielkie serce dla dzieci wychowawca i uczniowie klasy 1 a pięknie dziękują panu Dariuszowi.

      

     Beata Andrianik

      

      

                                                                                      

                                                        

           ŚNIADANIE DAJE MOC

      

          6 listopada 2015 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w akcji ,,Śniadanie daje moc”. Polega ona na wspólnym przygotowaniu i spożyciu drugiego śniadania bogatego w zdrowe, pożywne produkty.

     W pomoc zaangażowali się rodzice. Dzieciom bardzo smakowało drugie śniadanie zjedzone trochę bardziej uroczyście niż zazwyczaj.

      

     Beata Karpowicz

      

     galeria

      

           DYSKOTEKA… W GWIAZDORSKIM STYLU

      

         W czwartek 29 października w naszej szkole odbyła się, pierwsza w tym roku szkolnym, dyskoteka dla klas IV-VI pod hasłem „Dyskoteka… w gwiazdorskim stylu”  Uczniowie bawili się bardzo dobrze i choć frekwencja nie była stuprocentowa, to zabawę zdecydowanie można uznać za udaną. Miła atmosfera i chęć do zabawy zostały wydatnie wzmocnione przez świetną muzykę. Samorząd Uczniowski stanął na wysokości zadania i, jak podkreślała znaczna część uczestników, sprawił, że impreza będzie mile wspominana.

      

     SU: Piotr Sotnik

                Emilia Myślińska

                Daria Ignaczewska

      

     galeria

           „Świątecznie w bibliotece”

        Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Celem organizowania tego święta jest zwrócenie uwagi na rolę, jaką odgrywają biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań uczniowskich. Jego historia nie jest zbyt długa. Do roku 2007 był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych przekształcony później na Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To okazja, aby zainteresować uczniów, nauczycieli i rodziców działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „BIBLIOTEKI RZĄDZĄ”.

     W naszej szkole także z tej okazji wiele się działo. Święto to przebiegało według opracowanego wcześniej harmonogramu. Nasilenie działań nastąpiło w ostatnim tygodniu października. Rozpoczęło się akcją „Uwolnij książkę” znaną na całym świecie pod nazwą ”Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży”. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, itp. jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej”. W naszej bibliotece jest też takie miejsce. Akcja powoli nabiera rozpędu.

     Inne działania o których warto wspomnieć to:

     • czytanie codziennie rano fragmentów książki R. Gościnny i J.J. Sempe „Mikołajek” przez szkolny radiowęzeł. Ta forma spodobała się dzieciom bardzo. Wciąż pytają, kiedy znów będą mogli posłuchać przez radiowęzeł ciekawych opowieści.

     • zorganizowanie nietypowych przerw pod hasłem Kwadrans z biblioteką, podczas których uczniowie zarówno klas młodszych jak i starszych rozwiązywali krzyżówki, zagadki i rebusy związane tematycznie z literaturą oraz korowodu postaci bajkowych, za które przebierali się chętni uczniowie (była ich spora grupa i budziła powszechne zainteresowanie),

     • odwiedziny bibliotekarza u przedszkolaków i czytanie im wybranych bajek,

     • zorganizowanie pasowania pierwszoklasistów na czytelnika,

     • przygotowanie wystawki „Ulubione książki naszych nauczycieli”,

     • wygłoszenie na zebraniu z rodzicami prelekcji poświęconej roli czytania książek w rozwoju i życiu dziecka.

     Mamy nadzieję, że przeprowadzone akcje zachęcą uczniów naszej szkoły do częstszego sięgania po książkę.

     Wiesława Godek

     galeria     Święto Pieczonego Ziemniaka

      

       W czwartek 22 października 2015 roku rodzice klasy pierwszej „a” zorganizowali w Osadzie Danków Święto Pieczonego Ziemniaka.

     Dzieciaki miały wiele atrakcji: jazda bryczką, zawody sportowe – wyścigi kartofla, rzuty kartoflem do kosza, mecz piłki nożnej, ognisko – pieczenie kiełbasek i ziemniaków. Humory i pogoda dopisały, wszyscy wesoło się bawili.

     Za zorganizowanie wspaniałego popołudnia wychowawca i uczniowie dziękują wszystkim rodzicom, szczególne podziękowania dla Państwa Elżbiety i Dariusza Kwiatkowskich .

                                                                                     

                                                                                               Beata Andrianik

      

     galeria     Muzyczna lekcja dla przedszkolaków i klas 0 – III

      

      W środę 21 października 2015 roku Agencja Artystyczna „Mat” z Olsztyna przeprowadziła dla naszych dzieciaków pierwszą lekcję muzyczną pod tytułem „Hiszpańska Przygoda”.

     Podczas lekcji uczniowie poznali budowę i brzmienie gitary klasycznej i elektrycznej, dowiedzieli się, czym zajmuje się lutnik, poznali kilka utworów gitarowych i muzyczno – tanecznych, między innymi flamenco.

     Muzycy zespołu w lekcję zaangażowali aktorów wybranych z pośród uczniów naszej szkoły, na koniec przeprowadzili króciutki konkurs wiedzy. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

                                                        Beata Andrianik

      

     galeria

           POKAZ TAŃCA

      

      

        Dnia 14 października 2015 r. w naszej szkole odbył się pokaz promujący Ogólnopolską Szkółkę Tańca i Dobrych Manier z Centrum Tanecznego Wasilewski-Felska. Dobrze znani dzieciom bohaterowie bajek – Minionek oraz bałwanek Olaf zaprezentowali taneczno-artystyczne show, zachęcając uczniów klas 0-6 do udziału w zajęciach tanecznych, które mogą zostać zorganizowane dla chętnych dzieci w szkole. Zajęcia te mają na celu rozpowszechnianie aktywnego stylu życia oraz wprowadzenie aktywności fizycznej w codzienność młodych ludzi. Szkółka zajmuje się także propagowaniem zasad savoir vivre, które w codziennym życiu świadczą o dobrym wychowaniu. Honorowy patronat nad programem Szkółki objął Minister Edukacji Narodowej. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pokazie śpiewając oraz tańcząc do takich hitów jak: „Kamień z napisem Love” czy „Shut Up and Dance”. Wszyscy świetnie się bawili a uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy.

     Dorota Papis

      

     galeria

              

        13- ty października to szczególny dzień dla pierwszaków w naszej szkole- Pasowanie na ucznia. W tym roku do pasowania przystąpiło 52 uczniów: 21 z klasy I a (wychowawca p. Beata Andrianik), 16 z klasy I b (wychowawca p. Ewa Kilman) i 15 z klasy I c (wychowawca p. Anna Pasierowska). Przed uroczystością ślubowania i pasowania pierwszoklasiści zaprezentowali się w programie słowno- muzycznym oraz zdali egzamin przeprowadzony przez panią dyrektor. Ślubowanie i pasowanie były podniosłym momentem dla uczniów i ich rodziców, a całość uświetniło pieczętowanie palcami przez dzieci aktu ślubowania i „słodkie spotkania” z upominkami w klasie. To były niezapomniane chwile.

                                                                                                               Ewa Kilman

      

     galeria

     Rodzice chętnie angażują się w każde przedsięwzięcie. Ambitnie pracowali, przygotowując rożki obfitości dla swoich dzieci. Przyjęcie w klasie po uroczystości pasowania na ucznia było atrakcyjne dla ich pociech.

      

     Wychowawca klasy I b: Ewa Kilman

      

     galeria      

     "Nie noszą lampasów, lecz szary ich strój…."

      

           Każdego roku w październiku nasza szkoła obchodzi święto swojego patrona. Tradycyjnie także i tego roku, 13 października, uczciliśmy pamięć żołnierzy walczących za wolność ojczyzny w I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Obchody rozpoczęły się uroczystym wprowadzeniem flag państw europejskich przez uczniów klasy 5b. Jako ostatnie na scenie pojawiły się najważniejsze dla nas flagi: biało-czerwona symbolizująca naszą ojczyznę oraz biało-błękitna flaga Miłomłyna. Zgodnie z duchem czasu tegoroczne święto miało charakter pokazu multimedialnego, którego kulminacyjnym punktem była prezentacja poświęcona formacji oraz walce żołnierzy I Dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Galę poprowadzili uczniowie klas 5-tych. Uświetnili oni także uroczystość pięknie recytując wiersze o naszej ojczyźnie. Po krótkiej przerwie rozpoczął się festiwal piosenki żołnierskiej. Uroczyste śpiewanie rozpoczęli najmłodsi uczniowie naszej szkoły piosenką ‘Serce w plecaku’. Najpiękniejsze utwory żołnierskie wykonywały kolejno klasy 4-6. Obchody odbywały się w nastroju powagi i zadumy.

      

     Organizatorzy

      

     galeria

           2 października w klasie I b odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne pod hasłem Święto pieczonego ziemniaka. Skorzystaliśmy z życzliwości hotelu Miłomłyn Zdrój, gdzie wesoło bawiliśmy się, graliśmy i oczywiście piekliśmy ziemniaki. Do wspólnej zabawy nie należało długo namawiać rodziców, oni także chętnie tańczyli i brali udział we wszystkich atrakcjach. To było udane spotkanie.

      

     Wychowawca: Ewa Kilman

      

     galeria      

      

         

     galeria

            

     ŻEGNAJ LATO NA ROK!

      

         23 września 2015r. uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą i rodzicami postanowili uczcić pierwszy dzień jesieni. Z tej okazji, jak co roku, odbyło się ognisko pod hasłem „Święto pieczonego ziemniaka”. Przebiegało ono jednak trochę inaczej niż zwykle. I tak oto oprócz tradycyjnego pieczenia ziemniaków i kiełbasek dzieci miały okazję rozwijać swoją tężyznę fizyczną. Odbyły się liczne konkurencje sportowe, oczywiście z kartoflem w roli głównej, takie jak: „gorący ziemniaczek”, rzut kartoflem do celu, wyścigi w workach, gra w piłkę oraz wesołe igraszki na placu zabaw.

        „Kartoflane święto” zakończyło się wspólnym grzybobraniem. Do koszyków dzieci wpadały prawdziwe okazy: maślaki, zajączki, prawdziwki oraz koźlaki. Bez wątpienia była to dla wszystkich niezapomniana lekcja przyrody. A trzecioklasiści już zastanawiają się, w jaki sposób przywitają tegoroczną zimę.

     Wych. Elżbieta Żmijewska

      

            

                       Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2015/2016

         

         Dnia 25.09.2015r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.                       W głosowaniu wzięło udział 142 uczniów, 112 głosów było ważnych , 30 głosów było nieważnych.   W wyniku głosowania poszczególni kandydaci otrzymali następującą ilość głosów....

     szczegóły głosowania

        

     Marzena Szaciłowska

     Andrzej Krzykowski

                         SPRZĄTANIE ŚWIATA

      

        18.09.2015r. uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Dzięki pięknej pogodzie nie tylko mogliśmy się przespacerować i poopalać, ale również posprzątać ulice Miłomłyna. Jak co roku zatroszczyliśmy się o nasze środowisko, a niektórzy mieli szczęście i znaleźli kilka jadalnych grzybów (lekcje przyrody przydały się!). Cieszy nas fakt, że w naszym mieście jest (tak nam się wydaje) coraz czyściej.

      

     Teresa Biegańska

     Małgorzata Joniec