• Z życia szkoły 2012/2013

    •  

     OGNISKO KLASY III B 

      Dnia 26 czerwca  uczniowie klasy III b  wraz z rodzicami byli na ognisku przy miejscowym hotelu. Były gry i zabawy oraz wspólny poczęstunek. Sponsorami pysznych kiełbasek, bułek i lodów byli p. Ewa, Jarosław Myślińscy i  Mirosława,  Wiesław Liskowie. Na deser dzieci zjadły słodkie truskawki podarowane przez rodziców Piotrusia Sotnika.

                                                                                   Wych. Elżbieta Żmijewska

                

      

     SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI ORAZ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ  

      W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIŁOMŁYNIE, 24.06.2013r.        

     Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2013  jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

     W Szkole Podstawowej w Miłomłynie, cel ten próbowano osiągnąć poprzez pogadanki wychowawców z uczniami, jak również poprzez zorganizowanie spotkania z przedstawicielami Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

     Na spotkaniu z uczniami , dzielnicowy p. Krzysztof Burczak  ostrzegał  młodych ludzi m.in. przed różnymi zagrożeniami czyhającymi na nich podczas pobytu w domu oraz na wakacyjnych wyjazdach.

     Na początku omówiono zasady bezpiecznego zachowania  na drodze m.in, w jakich miejscach przechodzimy na druga stronę ulicy i jak należy to robić. Policjant omówił także zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w domu czy też na podwórku oraz przestrzegł przed zagrożeniami jakie niosą za sobą rozmowy z nieznanymi osobami. 

     Ponadto policjant  przypomniał uczniom wszystkie numery alarmowe pod które należy dzwonić w razie zagrożenia życia lub zdrowia. Następnie zaprezentował dzieciom sprzęt, którym na co dzień się posługuje.

     Natomiast strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłomłynie, przypomnieli dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw. Zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Wyjaśnili co to jest „czad” i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. Zademonstrowali osobisty sprzęt strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej.

      

     Organizator spotkania Renata Rafalska

      

          

      

     WARMIŃSKO-MAZURSKIE DNI RODZINY

     REALIZACJA: uczniowie i nauczyciele klas 0 – VI

     Koordynator: Renata Rafalska

     Zrealizowane zadania:

     1. Klasy zerowe „Smerfy” i „Krasnoludki”, odpowiedzialne p. D. Krzaczek i p. D. Krauze.

         -przejażdżka konna

           - ognisko

     2. Klasa I a, odpowiedzialna p. E. Kilman

     - ognisko z zabawami

     - piknik rodzinny

     - rodzinny rejs statkiem

     3. Klasa  II, odpowiedzialna p. B. Karpowicz

     - w ramach Dni Rodziny odbyły się cykle zajęć; m.in.  wykonywanie laurek, portretów rodziców, śpiewanie piosenek.

     4. Klasa III a, odpowiedzialna p. A. Wasiak

     - rodzinny rejs statkiem

     - montaż słowno – muzyczny

     5. Klasa III b, odpowiedzialna p. E. Żmijewska

     - przedstawienie „Kapryśna stokrotka”

     - wykonanie portretów rodzinnych

     Uczniowie klas IV – VI pod opieką nauczyciela plastyki p. Jolanty Kopiczyńskiej – Stano wykonali rodzinne plakaty, które można było podziwiać na korytarzach szkolnych.

     W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyła się impreza sportowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły.  

     DNI RODZINIY

     19 czerwca na „Orliku” w Miłomłynie dwie grupy dzieci z „zerówki” -  „Smerfy” i „Krasnoludki” świętowały Dzień Rodziny. Zaprosiły swoich rodziców i przygotowały dla nich program artystyczny: wierszyki, piosenki, tańce oraz prezenty wykonane własnoręcznie w „zerówce”.  Zatańczyły nawet poloneza, a potem zaczęła się wspólna zabawa na boisku. Rodzice i dzieci brali udział w grach i zabawach sportowych „na wesoło”, które wychowawczyniom obu grup – Dorocie Krzaczek i Dorocie Krauze pomógł przygotować i przeprowadzić pan Andrzej Krzykowski. Odbyło się m.in. przeciąganie liny, wyścigi w skakaniu na dmuchanych piłkach, rzuty piłką do kosza, w których współzawodniczyły mamy, tatusiowie i dzieci z obu grup. Wszyscy aktywnie włączyli się do zabawy i bawili się świetnie. Na koniec rozegrano mecz piłki nożnej „Smerfy” – „Krasnoludki”, w którym wspólnie grali rodzice i dzieci. Po meczu wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez nasze niezawodne mamy. Panowała naprawdę sympatyczna i wesoła atmosfera, a wszyscy z zadowoleniem wspominają tak spędzony Dzień Rodziny.

     Dorota Krauze

      

           

      

           galeria

     TEATR PROFILAKTYCZNY

             Na miły Bóg,   
     Życie nie tylko po to jest, by brać
     Życie nie po to, by bezczynnie trwać
     I aby żyć siebie samego trzeba dać 
                                        Stanisław Soyka  

      

      Dnia 19  czerwca 2013r. gościliśmy w naszej szkole teatr profilaktyczny „Kurtyna” z Krakowa. Uczniowie klas IV – VI obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. Życie nie po jest, by…”

     Była to historia zbuntowanej, pesymistycznie nastawionej do życia, dokuczającej innym uczennicy. Aktorzy zaprezentowali w jaki sposób można sobie radzić z agresją i przeprowadzili pogadankę z naszymi uczniami na ten temat. 

      

                                                                                                                           Organizator Renata Rafalska - pedagog  

            

      

          SPOTKANIE INTEGRACYJNE   

      

     Dnia 18 czerwca  w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas trzecich z  Bynowa , Liwy i Miłomłyna. Najpierw dzieci ze szkoły w Miłomłynie zaprezentowały poszczególne sale lekcyjne i inne pomieszczenia znajdujące się w szkole. Potem odbył się mecz piłki nożnej oraz zabawy integracyjne, dzięki którym dzieci mogły lepiej się poznać. Bardzo dziękujemy państwu  Ewie i Jarosławowi Myślińskim za sponsorowanie pączków dla wszystkich dzieci i p. dyrektor ze szkoły w Miłomłynie za zakup soków. Mamy nadzieję, że we wrześniu uczniowie z uśmiechem przekroczą progi naszej szkoły.

     Wychowawcy klas trzecich: A. Wasiak i E. Żmijewska

     galeria    

     SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIŁOMŁYNIE NA OBIEKCIE SPORTOWYM ORLIK I PLACU ZABAW

      

     Z wrzawą i energią  wypoczywały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Miłomłynie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

     Dzieci podzielone zostały na klasy I – III i IV – VI. Uczniowie startowali w różnych konkurencjach zdobywając na każdej stacji punkty. Ocenie podlegały szybkość, sprawność, dokładność, celność i zwinność. Utracona energia nie uszła bezwolnie – wypełniła szkołę dziecięcą radością.

     Najlepsi sportowcy w klasach I – III to: Gosia Wrona, Madzia Lempek, Daria Kucińska, Mateusz Bukowski, Paweł Kazimierczyk i Sebastian Zegadło, natomiast w klasach IV – VI: Daria Łukasik, Amelia Brudzińska, Alicja Żaczek, Kuba Antoszewski, Marcin Kuberski i Damian Homenda.

     Najmłodsi z naszej szkoły spędzili Dzień Dziecka na konnej przejażdżce i ognisku.

      

                                                                                                                          Renata Rafalska

     galeria

                                

     PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ŚNIADANIE DAJE MOC”

                Ósmego listopada  2012 roku klasa III b przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego  programu profilaktycznego pt. „Śniadanie daje moc”. W tym  dniu wszystkie dzieci samodzielnie przygotowały drugie śniadanie.  Celem tego programu było 

     zapoznanie dzieci z 12 zasadami zdrowego odżywiania się. Realizacja poszczególnych zasad odbywała się w drugim półroczu we wtorki w ramach edukacji zdrowotnej. Odbyło się 12 spotkań, na których dzieci uczyły się podstawowych zasad mówiących o zdrowym odżywianiu. Na jedną zasadę przeznaczona zastała jedna godzina lekcyjna. Tematyka zajęć była następująca:

     1.       Do szkoły  wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem –uświadomienie jak ważne jest dbanie o prawidłowy sposób odżywiania.

     2.      Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości – wyjaśnienie uczniom znaczenia wapnia i jego braku w organizmie.

     3.      Zawsze myj ręce przed posiłkiem- wyjaśnienie niebezpieczeństwa wynikającego z brudu, nauka mycia rąk.

     4.      Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę- zwrócenie wagi na znaczenie odpowiedniego odżywiania się w ciągu całego dnia.

     5.      Jedz o stałych porach  i nie spiesz się-projektowanie dnia pod kątem spożywania posiłków o stałych porach.  

     6.      Mięso jaja , ryby – możesz wybierać- uzmysłowienie znaczenia urozmaicenia pożywienia dla zdrowia człowieka, znaczenie białka w organizmie.

     7.      Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki- uzmysłowienie obecności nasion i ich znaczenia w zdrowym odżywianiu się.

     8.      Dzień bez pięciu porcji warzyw i owoców lub soku to stracony dzień- uświadomienie znaczenia pięciu porcji warzyw i owoców w codziennej diecie, w tym jednej porcji soku.   

     9.        Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie- wyjaśnienie uczniom znaczenia ciepłego posiłku w ciągu dnia, zwrócenie uwagi uczniom na estetykę zachowania się przy stole podczas spożywania posiłku.  

     10.   Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem- uwrażliwienie uczniów na znaczenie kolacji jako ostatniego posiłku w ciągu dnia.

     11.    Dobrą wodą gaś pragnienie-przedstawienie uczniom znaczenia wody w organizmie człowieka, uświadomienie różnorodności wód i ich smaków, zachęcanie uczniów do manifestowania na zewnątrz pozytywnych nawyków żywieniowych.   

     12.  Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem- zachęcanie uczniów do aktywności fizycznej, zapoznanie z pojęciem kalorii i sposobami ich  liczenia.                                            

             Dodatkowe zajęcia – ostatnie   odbyły się w czerwcu , na których została podsumowana wiedza zdobyta w ramach tego programu. Wszyscy uczniowie otrzymali też certyfikaty potwierdzające udział w  tym przedsięwzięciu. Mam nadzieję, że zdobyta  wiedza  doświadczenia  uświadomiły uczniom , jak ważne w życiu jest zdrowe odżywianie. 

                                                                                                      Wych. Elżbieta Żmijewska

        

      

     WYCIECZKA DO GDAŃSKA

      

     4 czerwca  klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Gdańska. Najpierw uczniowie zwiedzili Westerplatte. Potem spacerowali ulicą Długą na Starym Mieście. Byli pod pomnikiem Neptuna, podziwiali  piękne zabytkowe kamienice, statki na Motławie. Mieli także okazję wysłuchać koncertu organowego w Katedrze w Oliwie. Dużo radości sprawił  dzieciom pobyt w oliwskim zoo i w palmiarni. Tam mieli możliwość obejrzenia wielu gatunków zwierząt i roślin. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy byli na sopockim molo i  spacerowali brzegiem Morza Bałtyckiego. Szkoda tylko, że pogoda nie sprzyjała morskim kąpielom. Ale humor i pogoda ducha  nikogo nie opuszczały  nawet na chwilę.  

      

     Wych. Alicja Wasiak i Elżbieta Żmijewska       

                                             

                          RYWALIZACJA O TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA SZKOŁY 2012/2013                                                                                                  

     I miejsce- KAROL KOWALCZYK

     II miejsce- MICHAŁ GROSS

     III miejsce- MAJA MAJEWSKA

      Szczegółowe wyniki rywalizacji umieszczone są w tabeli:

                                                                                                                          

     RYWALIZACJA_O_TYTUL_NAJLEPSZEGO_MATEMATYKA_SZKOLY.doc

      

     REGULAMIN KONKURSU MATEMATYCZNEGO O TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA SZKOŁY

     KLAS IV-VI 2012/2013

      

     I.                  Organizatorzy konkursu:

     ·         Jowita Jankowska

     ·         Renata Bożek- Opalach

     II.               Cele konkursu:

     • promowanie matematyki wśród uczniów

     • rozwijanie zainteresowań i wspieranie uzdolnień matematycznych uczniów

     • wdrażanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy

     • kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia

     • mobilizowanie i motywowanie uczniów do rozwiązywania matematycznych problemów

     • propagowanie wśród uczniów atmosfery zdrowej rywalizacji

     • kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł

      

     III.           Uczestnicy konkursu:

     Uczniowie klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie.

     IV.             Punktacja

     Każdy uczeń, który uczestniczy w konkursach matematycznych organizowanych na terenie szkoły otrzymuje:

     ·          1 pkt za udział w konkursie matematycznym

                               dodatkowo

     ·         5 pkt- za zajęcie I miejsca

     ·         4 pkt- za zajęcie II miejsca

     ·          3pkt- za zajęcie III miejsca

     V.                W ciągu roku przewidziane są trzy konkursy matematyczne:

     ·         Szkolny Konkurs Matematyczny- XI,

     ·         Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur- III,

     ·         Sudoku- V.

     VI.     Tytuł Najlepszego Matematyka Szkoły w roku 2012/2013 otrzymuje uczeń, który przystąpił do trzech konkursów i uzyskał największą ilość punktów.

     VII.  Trzy pierwsze miejsca nagradzane są kwotą pieniężną, ufundowana przez  „Nas Głos” i Radnych Gminy Miłomłyn.

     I miejsce – 500 zł                      II miejsce-250 zł                   III miejsce-150 zł.

     VIII.  Dyplomy i nagrody pieniężne zostaną wręczone przez przedstawiciela Rady Gminy Miłomłyn na apelu kończącym rok szkolny 2012/2013.

      

                                                                                                                  Jowita Jankowska

                                                                                              Renata Bożek- Opalach

     WYCIECZKA KLAS I

     29 maja klasy pierwsze wyjechały na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia pod Elblągiem. Podczas całodziennego pobytu dzieciaki przeżyły wiele atrakcji: pływały tramwajem wodnym, zwiedziły osadę truso, oglądały ptaki egzotyczne i zwierzęta - największą sympatię wzbudził osiołek. Po obiekcie rekreacyjnym uczniów oprowadzała pani przewodnik, która opowiadała o historii powstania Nowej Holandii. Po posiłku dzieci korzystały z placu zabaw na którym furorę robiła największa pneumatyczna zjeżdżalnia na świecie Lew Gigant. Pogoda dopisała, humory też, aż żal było wyjeżdżać.

      

             

     REJS STATKIEM          

      

     28 maja uczniowie  klas  trzecich brali  udział  w rejsie statkiem Cyraneczka po Jeziorze Ilińskim. W czasie tej podróży podziwiali  piękno naszej okolicy. Widziały perkoza, łabędzia, ślady obecności bobrów oraz rośliny wodne. Obejrzały także film o Kanale Ostródzko- Elbląskim. Ta wspaniała podróż odbyła dzięki uprzejmości Państwa Doroty i Krzysztofa Rojewskich. Dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniałą  atmosferę podczas  rejsu.  

      

                          Wychowawcy i uczniowie klas trzecich:

     Alicja Wasiak i Elżbieta Żmijewska 

      

                                                                                      

      

     UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA

      

     27 maja w naszej bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Najpierw dzieci  z klasy drugiej oraz klas trzecich zaprezentowały krótkie przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Mali widzowie nagrodzili „artystów” brawami.   Następnie pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki literackie. Wykazali się sporą znajomością bajek i dziecięcych opowieści. Za każdą dobrą odpowiedź otrzymywali w nagrodę słodki cukierek. 

     Po rozwiązaniu wszystkich łamigłówek, uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą czytać książki, dbać o nie i  szanować. Następnie nauczyciel - bibliotekarz wręczył każdemu pierwszoklasiście dyplom pasowania na czytelnika oraz upominek w postaci pięknej zakładki do książki. Na koniec każdy otrzymał słodką niespodziankę.

     Wiesława Godek 

     KONKURS "JAN BRZECHWA ZNANY I LUBI ANY"  

       Konkurs „Jan Brzechwa znany i lubiany”.

     Dnia 24 maja 2013r. w bibliotece szkolnej odbył się kolejny konkurs. Jego tematem był Jan Brzechwa i jego wiersze. Wzięło w nim udział  10 uczniów  (czter  ech  z klas trzecich i sześciu z klasy drugiej) . Zadaniem uczestników było rozwiązanie 20 zadań.

     Celem konkursu było rozbudzanie w atrakcyjny sposób zainteresowań czytelniczych, kształtowanie  umiejętności  kojarzenia autora z tekstem oraz  sprawdzenie  wśród dzieci znajomości utworów tego pisarza oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem.

     Wygrali ci uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów.

     Oto wyniki konkursu:

     1.      MIEJSCE – Oliwia Ziółkowska kl. III a – 49,5 pkt.

     2.      MIEJSCE – Emilia Myślińska kl. III b – 49 pkt.

     3.      MIEJSCE – Paulina Jaszczak kl. II – 42 pkt.

     W konkursie wzięli też udział: Julia Mostowa, Michał Cięszczyk, Patrycja Łątkowska, Grzegorz Łątkowski, Paulina Kubów, Wiktoria Maier, Amelia Grudzińska  

     Trzech najlepszych uczestników konkursu otrzyma drobne nagrody i dyplomy.

                                                                                                             

       Gratulacje! 

                                                                                                                   Wiesława Godek

      DZIEŃ MATKI     

     23 maja w klasie III „B” odbyła się uroczystość z okazji DNIA MATKI. Rozpoczęła się tuż po godzinie 16. Swą obecnością zaszczyciły nas wszystkie mamy, co nas bardzo ucieszyło. Z okazji tego wyjątkowego święta uczniowie przygotowali swoim ukochanym mamom niespodziankę. Najpierw  dzieci zaprezentowały pełen humoru i nauki montaż słowno - muzyczny  pt. „Kapryśna stokrotka”. Następnie mamy miały za zadanie rozpoznać portret własnej rodziny oraz siebie po opisie i charakterze pisma dziecka. Każda mama otrzymała również piękny, kolorowy  kwiat wykonany własnoręcznie przez jej dziecko. Potem miała chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków przy słodkim poczęstunku. 

           Uroczystości tej towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera.

      

                                                                                                Wych. Elżbieta Żmijewska

     galeria 

         

      

     HODOWLE

      

         W październiku bieżącego roku szkolnego w naszej sali lekcyjnej wspólnie z nauczycielem przyrody założyliśmy hodowlę rybek akwariowych. Akwaria, rybki i rośliny otrzymaliśmy od osób prywatnych i od uczniów naszej szkoły i gimnazjum. Hodujemy: kiryski, molinezje, bocje, skalary, mieczyki, gupiki, glonojady i kiryśniki. Raz na 2 miesiące zmieniamy wodę, czyścimy akwarium. Od listopada prowadzimy też hodowlę patyczaków. Chyba dobrze jest im u nas, bo rozmnożyły się. Ze złożonych jajeczek wylęgło się około 100 patyczaków. Niektóre z nich powędrowały do nowych właścicieli- uczniów naszej szkoły. Zanim uczniowie otrzymali patyczaki zostali zapoznani z zasadami ich hodowli. Patyczaki karmimy sałatą, a teraz w okresie wiosennym również młodymi liśćmi drzew.

     Uczniowie przychodzący na zajęcia do naszej sali lekcyjnej chętnie oglądają rybki

     i patyczaki. Uczniowie klas młodszych też przychodzą poobserwować nasze hodowane zwierzęta.

       

                                                                                Uczniowie klasy Va

      

                

      

       

          EKOTEST

     W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie przygotowało trzecią edycję ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska - EKOTEST.

     W konkursie tym wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI. Prace konkursowe zostały wysłane do organizatora konkursu.

      

                                                                                       Nauczyciel przyrody

      Teresa Biegańska

            

         

      

     ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

                W poniedziałek, 29 kwietnia 2013 roku, odbył się uroczysty apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja.

     Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej na trzeciej godzinie lekcyjnej. Wzięła w niej udział społeczność uczniowska,nauczyciele i pani dyrektor.

       Uczniowie klasy VI b, V a i II pod kierunkiem p. Marzeny Grudzińskiej i p. Beaty Karpowicz przygotowali ciekawy montaż słowno-muzyczny. Na początku narratorzy przedstawili informacje dotyczące wydarzeń z roku 1791, następnie wprowadzono sztandar i wszyscy zaśpiewali hymn. Później w bardzo obrazowy sposób przedstawiono pierwszy rozbiór Polski.

     Uczniowie odgrywający zaborców zabrali Pauli Szamańskiej, która grała Polskę, białe i czerwone róże, symbolizujące ziemię ojczystą. Wśród najmłodszych uczniów pojawiły się głosy zdumienia – to aż tyle miast straciła Polsk

      Karol Kowalczyk, grający króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, przedstawił widzom zmiany, które niosła ze sobą

     Konstytucja 3. Maja. Drugoklasiści pod opieką p. Beaty Karpowicz przygotowali plansze z rozdziałami konstytucji, pięknie zaśpiewali „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Rotę”. Apel zakończył się przemową pani dyrektor.

        Ola Greger

     Marzena Grudzińska           

     galeria

     SŁUCHAMY MUZYKI POWAŻNEJ

     We wtorek 23 kwietnia uczniowie klas 0-III uczestniczyli w koncercie zatytułowanym "Cztery pory roku". Gościliśmy artystów Agencji Artystycznej " MAT ": Joanna Świątek- flet, Ryszard Nadolny- tuba, Jerzy Bogdan- fortepian.

     W opowieści muzycznej o czterech porach roku uczestniczyli uczniowie naszej szkoły kierowani przez prowadzącego

     Zbiegniewa Kaczmarka. Opowieść przepełniona była humorem i dobrą muzyką. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat budowy fletu i tuby oraz barwy i wysokości dźwięku. Odbył się również konkurs wiedzy o muzyce, w którym zwycięzcą okazał się drugoklasista Michał Cięszczyk. W nagrodę otrzymał pamiątkowy kubek.

      

                                                                                                         Beata Karpowicz

     galeria

             KOLEJNY SUKCES JAKUBA KRUĆKO!        

     W piątek  19 kwietnia 2013 r. w Giżycku odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy

     Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wziął w nich udział uczeń z naszej szkoły, Jakub Krućko z klasy Va, zwycięzca konkursu na szczeblu gminnym i powiatowym. Nie było łatwo. Pytania przygotowane przez komisję konkursową okazały się bardzo trudne, wymagały od uczestników bardzo rozległej wiedzy z zakresu: bezpieczeństwa i profilaktyki przeciwpożarowej, sposobów udzielania pierwszej pomocy, historii pożarnictwa oraz z dziedziny prewencji. Każdy uczestnik musiał się świetnie orientować w sprawach związanych z wyposażeniem straży pożarnej. Jakub spisał się na eliminacjach bardzo dobrze. Zajął bowiem drugie miejsce i zakwalifikował się do ogólnopolskiego turnieju, który w tym roku odbędzie się w Kołobrzegu , w dniach od 6 do 8 czerwca.               

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                                                         

                                                                                           Wiesława Godek

     MISTRZOWIE Z MIŁOMŁYNA

        Powiatowe eliminacje OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież

     zapobiega pożarom” - naszym wielkim sukcesem.

     Turniej powiatowy odbył się w Gimnazjum w Durągu. Wzięły w nim udział reprezentacje z wszystkich gmin naszego

     powiatu. Rozegrany w trzech grupach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne) składał się

     z dwóch części: pisemnej oraz finału ustnego, w którym trzej najlepsi w każdej grupie uczestnicy odpowiadali na

     wylosowane pytania. Zakres tematyczny poszczególnych grup wiekowych różnił się między sobą stopniem trudności.

     Wiedza, jakiej od uczestników konkursu się wymaga obejmuje m.in. zasady bezpieczeństwa i profilaktykę

     przeciwpożarową, sposoby udzielania pierwszej pomocy, pojazdy i wyposażenie straży pożarnej, historię pożarnictwa

     oraz zagadnienia z dziedziny prewencji.

     Nasi zawodnicy, Jakub Krućko z kl. Va oraz Karol Kowalczyk z VIb, nie dali szans innym. Pokonali wszystkich

     niemal zawodników i po pierwszym (pisemnym) etapie zmagań znaleźli się w finale eliminacji powiatowych. Druga

     część konkursu – ustna – o wiele trudniejsza zakończyła się zwycięstwem naszego ucznia, Jakuba Krućko. Karol

     Kowalczyk zajął w konkursie trzecie miejsce. Obaj wrócili do domu szczęśliwi i zadowoleni z sukcesu oraz

     otrzymanych nagród.

     Kolejny etap turnieju, wojewódzki, rozegrany zostanie 19.04.2013 r. w Giżycku. Weźmie w nim udział Jakub Krućko

     jako zwycięzca eliminacji powiatowych. Życzymy mu powodzenia!

                                                                                  

                                                                                                                                 Wiesława Godek

     WIOSNO, GDZIE JESTEŚ?

      

       Każdy pewnie zadaje sobie to pytanie, bo choć 21 marca zaczęła się kalendarzowa wiosna, za oknem jej nie widać.

     Ziemię nadal przykrywa śnieg, mroźne są dni i noce. A przecież przyroda powinna już budzić  się do życia, zwierzęta

     wychodzić z zimowego ukrycia, ptaki powracać do swoich gniazd.

     Wiosna to pora wielce radosna, dlatego dzieci z naszej szkoły nie zraziło zimno oraz  wszechobecna biel i bardzo

     chętnie uczestniczyły w różnych wydarzeniach, które miały miejsce w tym niezwykłym dniu. A działo się wiele:

     ·       Przygotowanie wiosennych strojów;

     ·       Przemarsz kolorowym korowodem przez Miłomłyn;

     ·       Pożegnanie symbolu zimy – marzanny przygotowanej przez uczniów klas starszych;

     ·       Szkolny Konkurs Kreatywności dla uczniów klas IV-VI (konkurs wymagający umiejętności w  rozwiązywaniu różnego rodzaju łamigłówek):

     ·         Przygotowanie wiosennych surówek i sałatek przez uczniów klas 0 – III.

     Mamy nadzieję, że te działania sprawią, iż wiosna wreszcie przybędzie, „wysłuchała” bowiem radosnych okrzyków

     wznoszonych przez dzieci :

     „Precz zimo zła, my cię już nie chcemy, za tobą płakać nie będziemy!"

     „Marzanno, marzanno, ty zimowa panno do ognia cię rzucamy i na wiosnę czekamy”

     „Witaj wiosno kolorowa, zima niech się za górami schowa”  

                                                                           Wiesława Godek , Elżbieta Żmijewska i Andrzej Krzykowski

                CYRK WESOŁEGO MAKSA     

                 19 marca o godzinie dziewiątej na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się przedstawienie cyrkowe. Uczestniczyła w nim cała szkoła, łącznie z przedszkolakami i zerówką.

                 Na początku artysta cyrkowy wyszedł jako „Mechaniczny Pajac”. Dzieci powitały go głośnym śmiechem. Gdy był już na scenie, zaczął wykonywać sztuczki takie, jak: „gwiazdy”, żonglowanie obręczami, trzymanie na brodzie miotły, a potem wytłaczanki z plastikowymi jajkami, które potem podrzucał. Do zabawy angażował również dzieci. Były tym zachwycone. Następnie rzucał płonącymi pierścieniami, najpierw dwoma, a potem podpalił jeszcze trzeci pierścień. Cyrkowiec wykonał też zadziwiającą sztuczkę z pięcioma dużymi metalowymi rulonami. Ustawił z nich wieżę i położył na jej szczycie deskę, na której balansował. Na koniec stanął na głowie i poruszał nogami.

                 To cyrkowe przedstawienie spodobało się wszystkim. Opuścili salę pełni wrażeń i w dobrych humorach.

      

     Jakub Krućko

     galeria

       DZIEŃ KOBIET W KLASIE Va

     8 marca chłopcy przygotowali niespodziankę dla dziewcząt. Głównym organizatorem tej imprezy był Jakub Krućko, który opracował scenariusz godziny wychowawczej na Dzień Kobiet. Wszystkie dziewczyny oraz wychowawczyni otrzymały wierszowane życzenia i upominki. Ponadto  mama Jakuba  przygotowała ciasto, które wszystkim smakowało. Chłopcy przeprowadzili też konkurs, w którym wybrali super dziewczynę klasy Va. Tytuł ten zdobyła Paula Szymańska. Godzina wychowawcza upłynęła w miłej atmosferze.

                                                                                         Wychowawca: Teresa Biegańska

        

      

     WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

      

     1 lutego 2013 r. obchodziliśmy Walentynki. W tym dniu działała poczta walentynkowa przygotowana przez samorzą

     uczniowski. W ciągu trzech pierwszych przerw uczniowie wrzucali do skrzynki kartki walentynkowe, które zostały dostarczone adresatom po trzeciej godzinie lekcyjnej.

     W tym dniu w szkole przeważał kolor czerwony. Uczniowie, którzy ubrani byli na czerwono, zwolnieni byli z odpowiedzi ustnych i z pracy domowej.

                                                                                       Samorząd uczniowski

       

      

     WSPÓLNIE DBAMY O CZYSTE ŚRODOWISKO

        W I se mestrze roku szkolnego 2012/2013  uczniowie naszej szkoły w dalszym ciągu zbierali surowce wtórne:

     makulaturę, puszki, plastikowe nakrętki i baterie. Za zebrane surowce wtórne uzyskano od firmy „Recykling” kwotę 130

     zł.  Pieniądze zostały przekazane samorządowi szkolnemu, który przeznaczył je na zakup słodyczy na Dzień Chłopaka

     i na Mikołajki, na zakup pokarmu dla rybek akwariowych, na zakup materiałów na dekorację sali na dyskotekę z okazji

     Dnia Chłopaka i zabawę karnawałową.   

      

                                                                     Nauczyciel przyrody:  Teresa Biegańska

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

       Zimowe, mroźne dni - 21 i 22 stycznia stają się dniami gorącymi za sprawą wnuków i dziadków. To właśnie wtedy wnuczęta składają Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia. Dzieci z grupy 0 „ Smerfy” złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom, podczas uroczystości, która odbyła się 22 stycznia. Wnuczęta zaprezentowały wierszyki, przedstawienie, piosenki i tańce. Na koniec uroczystości wręczyły upominki i zaprosiły dziadków  na poczęstunek. 

      Wychowawca

     Dorota Krzaczek

     galeria

     WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

       W piątek 21 grudnia 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej odbyło się „Wspólne kolędowanie”. Organizatorami spotkania były: R. Rafalska, M. Górna, E. Łełyk, W. Godek, D. Szymańska i J. Kopiczyńska – Stano.

             W świąteczny nastrój wprowadziła nas piękna dekoracja i bożonarodzeniowe szopki wykonane przez uczniów. Każda klasa przygotowała po jednej kolędzie lub pastorałce, którą wykonywała przy akompaniamencie pani Joli Kopiczyńskiej-Stano. Uczennica klasy VI b  P. Jakubowska zaśpiewała kolędę „Cicha noc” w języku angielskim, natomiast dziewczęta z klas IV-VI, E. Ziółkowska, P. Szymańska i A. Bobrowicz zaprezentowały tę samą kolędę w języku niemieckim.  Na uroczystości pojawiły się  też najmłodsze dzieci z punktu przedszkolnego, które wykonały pastorałkę „Już blisko kolęda”.

              W ten pełen magii dzień nie zabrakło odrobiny humoru i radości. Stało się tak dzięki przygotowanemu przez uczniów z kl. VI b przedstawieniu, którego bohaterami były diabełki i anioły. Zabawa była świetna. Wymagała zaangażowania widzów, w tym także nauczycieli.

              Po wspólnym kolędowaniu uczniowie w świątecznych nastrojach rozeszli się do klas, gdzie z wychowawcami dzielili się opłatkiem.

     Organizatorzy

     galeria

     PRZEDSTAWIENIE "ZAJĘCIA W LEŚNEJ SZKÓŁCE"

      Dnia 6 grudnia2012r w grupie 0 Smerfy, odbyło się jesienno - Mikołajkowe spotkanie z rodzicami. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Zajęcia w leśnej szkółce”, na którym wykazały swoje umiejętności teatralne, wokalne, recytatorskie i taneczne.  Podczas spotkania  odwiedził nas Mikołaj. Wręczył upominki dzieciom, nie zapomniał  również o mamach. Mamy po recytacji wiersza lub zaśpiewaniu piosenki, otrzymały  mały, słodki podarunek.

      

        Wychowawca

     Dorota Krzaczek

     galeria

      

     DLACZEGO KOCHAMY PLUSZAKI?

      

     26 listopada 2012 r. przedszkolaki i najmłodsi uczniowie z naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem:

       „Czy to jutro, czy też dziś, wszystkim jest potrzebny miś”

     Jego organizacją w naszej placówce zajęła się biblioteka szkolna.

     Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom, w bardzo przystępny sposób, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów - bohaterów literackich, filmowych, muzycznych (np. Kubusia Puchatka, Misia Uszatka), doskonalenie umiejętności słuchania i koncentracji uwagi, zachęcenie do poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat.

          Dzieci miały okazję wysłuchać fragmentu książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek” czytanego przez zaproszonego gościa (mamę jednej ze starszych uczennic). Mogły obejrzeć wystawę książek, których bohaterami są misie lub niedźwiadki. Przyniosły w tym dniu z domu swoje ulubione maskotki, zaprosiły je do zabawy. Wzięły udział w quizie - „Co wiem o misiach i niedźwiedziach?”. Udzieliły wyczerpujących odpowiedzi na pytanie - „Dlaczego dzieci kochają pluszowe zabawki?”. Cieszy to, że nasze dzieci wypowiadały się bardzo chętnie, ciekawie  i na temat.  Słuchały też „misiowych” piosenek -„Jadą, jadą misie”,

     „Pokochaj Pluszowego Misia". Każdy maluch mógł też poczęstować się małym co nieco, czyli spróbować żelkowych misiów.

     Odbyły się też dwa konkursy - na najładniejszą wyklejankę misia i na najdziwniejszą pluszową zabawkę. Mnóstwo radości przyniosła dzieciom zabawa polegająca na ułożeniu z pojedynczych elementów obrazka przedstawiającego misia. Utrudnieniem w wykonywaniu tej czynności były zawiązane oczy. Efekty pracy wywoływały oklaski i salwy śmiechu                

                             Zabawa była świetna, wszystkim dopisywał dobry humor

                                                                                                                    Nauczyciel – bibliotekarz  Wiesława Godek

                                                                                                       

      

     Grzegorz Kasdepke gościł w naszej szkole...

      

     12 listopada 2012 roku odbyło się w naszej szkole  „Spotkanie z ciekawym człowiekiem” w ramach projektu „Powiedz mi, a zapomnę; pokaż mi, a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem”. Mieliśmy wielki zaszczyt gościć u nas lubianego i znanego pisarza Grzegorza Kasdepke. Społeczność uczniowska przywitała niezwykłego gościa wielkimi brawami. Było nam niezmiernie miło, że zechciał odwiedzić naszą szkołę. Autor ciekawie i dowcipnie opowiadał o swoich książkach. Prezentował je na forum,  czytał ich fragmenty, następnie zadawał dzieciom pytania. Wraz z uczestnikami spotkania wyjaśniał znaczenie wybranych związków frazeologicznych. Uczniowie z młodszych klas przygotowali z panią bibliotekarką niespodziankę. Przedstawili pisarzowi trzy scenki, będące inscenizacją fragmentu  książki „ Co to znaczy…”. Nie obyło się również bez pytań do pisarza.

     Dzieci były ciekawe, od kiedy Pan Kasdepke pisze, kto go inspiruje, z której swojej nagrody cieszył się najbardziej, jakie książki lubi czytać, czemu został autorem książek dla dzieci,itp. Spotkanie było ciekawe i przebiegało w miłej atmosferze. Na koniec uczniowie mieli okazję zdobyć dedykację oraz autograf pisarza. Dzieci podziękowały wspaniałemu gościowi za pięknie spędzony czas, wręczyły kwiaty i słodki upominek, aby nas miło wspominał.

     Organizator spotkania – Wioletta Szajkowska

     galeria

      

      

       NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      

        Dnia 9 listopada 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

     Świętowaliśmy jej powrót na mapę Europy po 123 latach niewoli. Uczniowie uczcili Święto Niepodległości , zadbali o odpowiednią atmosferę oraz oprawę wydarzeń związanych z 11 listopada. Dzieci pod kierunkiem pani Wioletty Szajkowskiej oraz Elżbiety Żmijewskiej przygotowały inscenizację lekcji historii oraz pieśni żołnierskie: „My I Brygada” i „Przybyli ułani”.

     Społeczność uczniowska przeżyła lekcję patriotyzmu.

                                                                                                            Wioletta Szajkowska; Elżbieta Żmijewska

         galeria     

      

      PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

     Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  W tym roku przebiegał pod hasłem: „Biblioteki

     szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”.

     To święto wszystkich nauczycieli - bibliotekarzy i czytelników.  Nasza biblioteka szkolna także włączyła się w obchody

     tego święta. Na uczniów czekały różne atrakcje.

        W każdy czwartek i piątek najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli przedszkolaki (Krasnale, Smerfy i Gumisie)

     miały możliwość wysłuchania wielu bajek czytanych przez nauczyciela - bibliotekarza. Oceniały zachowanie ich

     bohaterów. Wykonywały prace plastyczne na ich temat. 

           Biblioteka szkolna rozpoczęła też akcję wypożyczania książek wszystkim przedszkolakom i pierwszoklasistom, by

     czytanie „weszło im w krew” już od najmłodszych lat. 

            W dniach od 25 do 31 października miała miejsce w bibliotece „WYSTAWA MINIATUR KSIĄŻKOWYCH”.

     Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzali ją zarówno uczniowie, pracownicy szkoły jak i rodzice.

            Ponadto uczniowie mogli wziąć udział w dwóch konkursach bibliotecznych (literackim i plastycznym): „ List do Kajtusia

     Czarodzieja” skierowany do uczniów z klas 4 - 6 i „Pierwsza wypożyczona w bibliotece książka” przeznaczony dla

     uczniów z klas drugich i trzecich

                                                                                                Wiesława Godek - nauczyciel bibliotekarz

         Wyniki konkursów bibliotecznych  

      

     ŚNIADANIE DAJE MOC

      

     „Śniadanie daje moc” to ogólnopolski program edukacyjny, do którego 8 listopada 2012 roku przystąpili uczniowie klasy III a wraz z

     wychowawcą i rodzicami. Celem programu jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, a także przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce. Po wcześniejszym dokładnym umyciu rąk, pogadance na temat znaczenia śniadania, uczniowie przystąpili do spożywania wspólnie przygotowanego najważniejszego posiłku dnia.

     Na stole znalazły się nie tylko produkty spożywcze, ale również wiele owoców, warzyw jak również soki. Każdy mógł samodzielnie zrobić sobie kanapkę z tym co lubi najbardziej. Było miło i zdrowo.

     Szczególne podziękowania Paniom A. Kuliś, K. Wityczyn, D. Koziej oraz A. Adamczyk za pomoc w organizacji śniadania.

     Dziękujemy.

                                                                                     Alicja Wasiak

       galeria  

     SPOTKANIE Z MISTRZEM ŻONGLERKI

     Dnia 26.10.2012 r. do naszej szkoły przyjechał mistrz świata z żonglerce piłkarskiej, wielokrotny rekordzista księgi Guinessa, Janusz Chomontek. Pokaz mistrza cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum. Podczas popisu żonglerki różnymi piłkami mistrz ubierał się i rozbierał, robił pompki, rzucał do kosza i wykonywał wiele innych niesamowitych popisów.

     Na zakończenie spotkania można było uzyskać autograf piłkarza i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

                                                                                           Administrator

                     

      galeria

      Kilka słów o Januszu Chomontku:

     Na początku swojej kariery sportowej był piłkarzem  Gwardii Koszalin i Zawiszy Grzmiąca.  Janusz Chomontek karierę wyczynową rozpoczął  w  1989 r. Od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, kiedy pobił rekord  7  tys. odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tys. razy.

      

     ODBLASKOWE PIERWSZAKI

     18 października klasy pierwsze gościły p. Adama Borowieckiego - przedstawiciela  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Elbląga. Spotkanie było wprowadzeniem uczniw  w tajniki ruchu drogowego, a ponadto dzieci zostały zaproszone do udziału w programie profilaktycznym „Odblaskowe pierwszaki”. Miłym i bardzo wymownym akcentem  wizyty były znaczki odblaskowe, które pierwszaki przyjęły z wielkim entuzjazmem.

      

     Beata Andrianik

     galeria

      

     DZIEŃ PAPIESKI ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 

      

      Dnia 16.10.2012 r we wtorek obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „ Jan Paweł II – Papież Rodziny” oraz Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 5a, 6a, 6b przygotowali występ artystyczny pod kierunkiem Pani Moniki Misztal-Matwiejuk oraz Pani Beaty Kozdryk. Uczniowie wspólnie przedstawili montaż słowno-muzyczny. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie rozbawili nauczycieli i pracowników szkoły napisanymi o nich wierszykami. 

     Beata Kozdryk

     galeria

     DZIEŃ PATRONA ORAZ PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIŁOMŁYNIE 

     12 października 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona, którym jest I Dywizja im. Tadeusza Kościuszki. Tradycyjnie odbył się festiwal piosenki żołnierskiej. Każda klasa występowała na forum szkoły z wybranym wcześniej utworem. Uczniowie mieli również okazję zmierzyć się w konkursie wiedzowym na temat patrona swojej szkoły, który przygotowała pani Wioleta Szajkowska. I miejsce zajęła klasa V a, II miejsce VI b, III miejsce IV a.

     W tym uroczystym dniu odbyło się także pasowanie pierwszoklasistów. Wspaniale przygotowane przez swoje panie wychowawczynie panie: Beatę Andrianik i Ewę Kilman, dzieci bezbłędnie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Występom przyglądali się wzruszeni rodzice, którzy kibicowali swoim pociechom i trzymali kciuki za udany występ. Pani dyrektor za pomocą wielkiego ołówka pasowała każdego pretendenta do zaszczytnego miana ucznia. I takim oto sposobem pierwszoklasiści dołączyli do wielkiej szkolnej rodziny. Wiedzą już, że w szkole jest jak w domu, każdy ma nie tylko swoje prawa, ale i obowiązki. Nie obyło się również bez gratulacji i życzeń pod adresem najmłodszych.

     Za przebieg uroczystości odpowiadała pani Jowita Jankowsk

      

     galeria

     Święto pieczonego ziemniaka

     W tym roku szkolnym klasy trzecie na obchodzone co roku w naszej placówce święto pieczonego ziemniaka wyjechały do gospodarstwa państwa Ignaczewskich w Wińcu. Było tam ognisko, pieczenie  ziemniaków, kiełbasek . Wszystkie dzieci miały również okazję uczestniczyć w wielu zabawach, np. gra w piłkę nożną, wyścigi w workach, przeciąganie liny, gra w skakankę. Miały też okazję obejrzeć dawne maszyny i urządzenia rolnicze.

     Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy. Dzieci świetnie się bawiły i w dobrych humorach wróciły do szkoły.  Szczególne podziękowanie kierujemy do  państwa Anny i Tomasza Ignaczewskich, którzy udostępnili  nam piękne i bezpieczne  miejsca na zorganizowanie święta pieczonego ziemniaka.

     Wych. Alicja Wasiak,

     Elżbieta Żmijewska


                    28  września klasa I a świętowała tegoroczne jesienne  zbiory plonów.  Święto  pieczonego ziemniaka odbyło się koło hotelu w Miło młynie, a przybyli na nie wszyscy uczniowie wraz z rodzicami. Najważniejszym elementem imprezy było oczywiście pieczenie ziemniaków  w  ognisku, chociaż nie wszyscy uczniowie zajadali się nimi. Piekliśmy także kiełbaski  i wesoło bawiliśmy się.  To było miłe spotkani

      

     Wychowawca: Ewa Kilman 

      galeria

     Integracja klas V

     Dnia 25.09.2010r odbyło się ognisko integracyjne klas piątych przy hotelu Miłomłyn - Zdrój. Uczniowie wspólnie z rodzicami i wychowawczyniami: p. Teresą Biegańską i p. Jowitą Jankowską aktywnie spędzili popołudniowy czas na wspólnym pieczeniu kiełbasek, a także grach i zabawach.

     Wychowawczynie

     Teresa Biegańska

     Jowita Jankowaka

     galeria

      Sprzątanie Świata

      

     Dnia 14 września 2012 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

     O godzinie 800  uczniowie spotkali się z wychowawcami, a po sprawdzeniu obecności ustawili się  na dziedzińcu przed szkołą. Otrzymali  worki, rękawiczki, które zakupiło  Nadleśnictwo Miłomłyn  i wyruszyli sprzątać wyznaczone rejony.

     O godzinie 1000  wszystkie śmieci były pozbierane, a worki złożone w wyznaczonych miejscach. Niektórzy uczniowie solidnie pracowali, wyszukiwali nawet śmieci leżące w przydrożnych zaroślach. Pogoda dopisała, świeciło słońce, więc każdy był w dobrym humorze.

     Organizator

     Teresa Biegańska 

     galeria

     Poznajmy dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur        

      

     Dnia 8.09.2012 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Miłomłynie w ramach Europejskich Dni Kultury i Dziedzictwa na Warmii i Mazurach wzięli udział w wycieczce terenowej pod kierunkiem dr  W. Skrobota. W trakcie wycieczki uczniowie poznali nieznaną dotychczas przeszłość terenów, na których mieszkają. Wysłuchali legendy o zatopionym w jeziorze kościele w Ziemakach. Zobaczyli stary, zapomniany cmentarz. Obejrzeli wywodzące się z czasów średniowiecznych „wilcze doły”, których używano jako pułapek podczas polowania na niedźwiedzie. Uczniowie zobaczyli urokliwe tereny wsi Prośno, gdzie kręcono plenerowe sceny serialu „Miłość nad Rozlewiskiem”. Prowadzący wycieczkę opowiedział również o dawnych sposobach uzyskiwania miodu i o leśnych bartnikach. Ponadto uczniowie mieli okazję podziwiać urodę lasów bukowych. Jednym z elementów wycieczki było badanie terenów tzw. smolarni, gdzie metodą wypalania uzyskiwano z drzew smołę (nawet dzisiaj można znaleźć bryłki tam smoły) oraz węgiel drzewny. Wycieczkę zakończono przy tablicy upamiętniającej pionierów leśnictwa w naszych lasach. Ostatnim elementem wyprawy było wspólne pieczenie kiełbasek.

     Opiekunowie:

     Teresa Biegańska

     Elżbieta Malinowska

     galeria