• ż życia szkoły 2011/2012

    •  

     Więcej zdjęć z uroczystości, imprez i wydarzeń w zakładce "Album Fotograficzny"

      

     XIV Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny - maj / czerwiec 2012r.

     „MAMO, TATO, BĄDŹMY RAZEM”

     Świat, w którym obecnie żyjemy jest niezwykle zabiegany. Ludzie są bardzo zaabsorbowani pracą. Do tego dochodzi jeszcze codzienna troska o zabezpieczenie podstawowych potrzeb dzieci. Rodzice nie mają czasu, aby poza codziennymi obowiązkowymi pracami, dodatkowo zająć się dziećmi. Po pracy są zmęczeni, wyczerpani, zniechęceni. Nie mają czasu, często chęci i pomysłów na poświęcenie dzieciom czasu na zabawę i rozrywkę. W związku z tym wspólne szkolne Dni Rodziny wychodzą tym problemom naprzeciw.

      Cele:

             -  zacieśnianie więzi między dziećmi a rodzicami;

            -  integracja rodzin;

             -  promowanie aktywnego stylu życia międzypokoleniowego;

             -   wzbogacanie rodzin w nowe pomysły na spędzanie wolnego czasu w rodzinie;

           -   wyrabianie pożądanych zachowań w momencie odnoszenia zwycięstw i porażek;

           -  zacieśnianie współpracy między rodzicami i nauczycielem.

     Zadania zrealizowane w szkole:

     1. Klasy zerowe „Smerfy” i „Krasnoludki”

         - Montaż słowno – muzyczny

         - Poczęstunek

        - Uroczyste wreczenie własnoręcznie wykonanych przez dzieci  upominków

        - Ognisko

      2. W klasach I – II w ramach Dni Rodziny odbyły się cykle zajęć; m.in.   wykonywanie laurek, portretów rodziców, śpiewanie

          piosenek.

      3. Uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą p. B. Andrianik przygotowali popołudniową uroczystość dla swoich rodziców:

             - Przedstawienie  „Na jagody”,

             - Dyskotekę 

             - Poczęstunek.

      4. W  klasie III b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki:

              - Montaż  słowno-muzyczny

              -  Scenki dramowe,

              - Bajka kukiełkowa pt. „O kotku Mądralku i kogutku Złotobutku”

              - Pozczęstunek

              - Zabawa.  

     Razem z mamusiami dzieci tańczyły i wykonywały prace plastyczne. Mamy rozpoznawały swoje pociechy po głosie oraz 

     przedstawiały scenki z życia.                

     5.  Klasa III b, jak co roku, wyjechała do Osady Danków w Wielimowie .

     Spotkanie rozpoczęło się od gorącej herbaty i poczęstunku, ponieważ było dość chłodno i padał deszcz, a potem były zabawy,

     wyścigi, malowanie i oczywiście tańce w nowej i pięknej sali z grillem. Uroczystości przygotowała p. E. Kilman      

     6. Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka              

      

                                                                                                              Renata Rafalska

      

     INTEGRACJA POLSKO-NIEMIECKA

      

     W dniach 28.05-01.06 2012r. dwadzieścioro dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie drugi raz brało udział w wyjeździe do miasta Klötze w Niemczech.

     Po dwunastu godzinach jazdy powitali nas serdecznie i gorąco burmistrz, radni oraz dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły p. Kägebein. 

     Program wymiany polsko-niemieckiej rozpoczął się we wtorek rano. Obie szkoły zaprezentowały ciekawy program artystyczny. 

     Uczniowie z Niemiec śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach, a dzieci z  Polski rozpoczęły swój program skeczem w języku niemieckim pt. „Prawda”, który zebranych bardzo rozbawił. Następnie młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pt.”Piękna i bestia”. Wszystkich widzów zachwyciła gra aktorska, rekwizyty teatralne oraz piękna muzyka.

     Po południu dzieci zostały podzielone na dwie grupy, jedna zwiedzała miasto w celu poznania miejscowości, a druga spędziła czas w parku linowym. Obie grupy zmieniły się po 2 godzinach.

     W drugim dniu uczniowie zwiedzili szkołę, muzeum regionalne w Diesdorf oraz kamienne grobowce w Lüdelsen. Wieczorem miło spędzili czas przy zabawach i grach, majsterkowaniu i jedzeniu pizzy. Na zakończenie uczniowie z Miłomłyna odwiedzili przemysłowe miasto Wolfsburg, które jest kolebką samochodów marki Volkswagen. Tam wspólnie z niemieckimi kolegami

     bawili się , i eksperymentowali w Centrum Nauki Phebo. Po doznaniach naukowych dzieci mieli okazję próbować nowych,  orientalnych  potrw w chińskiej restauracji Mr. Lee. Wieczorem w schronisku młodzieżowym Zichtau, w który spędziliśmy te niezapomniane 4 dni przygotowano dla nas grilla i dyskotekę. Zabawa była wyśmienita, rozstaniu towarzyszyły łzy i wymiana adresów, maili oraz  telefonów.

     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miłomłynie nawiązali wiele nowych znajomości, a nawet przyjaźni. podczas czterodniowej podróży wspólnie z uczniami z Niemiec bawili się , uczyli, wymieniali poglądy i doskonali przez to znajomość języka angielskiego. Była to dla nich niezapomniane spotkanie z innym językiem, krajem , krajobrazem, potrawami, zwyczajami,  ale przede wszystkim z otwartymi i tak samo jak nasze dzieci ciekawymi świata przyjaciółmi z Niemiec.

      

                                                                                                          Monika Misztal - Matwiejuk, Emilia Łełyk, Renata Rafalska

                    

     MIKOŁAJKI - MRĄGOWO - ŚWIĘTA LIPKA

     W poniedziałek, 11 czerwca 2012 r., uczniowie z klas VI i V b pojechali na całodniową wycieczkę do Mikołajek, Mrągowa i Świętej Lipki zorganizowaną przez p. Jowitę Jankowską. Pierwszym punktem programu były szaleństwa wodne na basenie w Hotelu Gołębiewski. Korzystaliśmy ze zjeżdżalni wolnych, „rwącej rzeki”, basenów o wysokiej i niskiej temperaturze oraz innych atrakcji. Następnie autokar zawiózł nas w niezwykłą przeszłość, do kowbojskiego miasteczka Mrongoville. Tam szeryf opowiadał nam ciekawe historie związane z lokalnymi rabusiami i Indianami, pokazał saloon i wioskę indiańską. Próbowaliśmy korzystać z indiańskich nart, skakaliśmy w workach po ziemniakach i przeciągaliśmy linę. Tuż przed obiadem kowboje i kowbojki zaprezentowali nam tańce w stylu country oraz niezwykłe tricki z rewolwerami, batami i szablami. Po zakupie pamiątek ruszyliśmy do sanktuarium maryjnego w Świętej Lipce, gdzie wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń.

      

                                                                                                                                         Marzena Grudzińska

     galeria

      KLASA CZWARTA NA WYCIECZCE

     Dnia 6.06.2012 r. my, uczniowie klasy czwartej, wybraliśmy się na wycieczkę do Malborka.  Opiekowali się nami wychowawczyni p.Teresa Biegańska oraz rodzice: p.Agnieszka Wójcik- Kowalska i p.Mariola Myślińska. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku krzyżackiego. Pani przewodnik opowiedziała nam jego historię. Oglądaliśmy różne pomieszczenia na dolnym i górnym zamku. Ogromne wrażenie zrobiły na nas wysokie mury i głębokie fosy. Bardzo podobały się nam średniowieczne zbroje, miecze i inna broń z tamtych czasów.  Następnie poszliśmy do restauracji Mac Donalds, aby posilić się. Po posiłku pojechaliśmy do Dino Parku, gdzie oglądaliśmy repliki dinozaurów, niektóre z nich poruszały się i wydawały głosy. Wiele atrakcji zapewnił nam pobyt na placu zabaw: skoki na trampolinie, pływanie na łabędziach, potyczki na bomberach,ujeżdżanie dinozaurów. Oprócz dinozaurów widzieliśmy również różne zwierzęta: kozy, pawie, króliki, alpaki. Ilustracją naszych zabaw są zdjęcia. Wycieczka bardzo nam się podobała.

      

     galeria

     xv  RAJD ROWEROWY MAZURY 2012

     Na początku czerwca (01.06-03.06) odbył się XV Mazurski Rajd Rowerowy. Tym razem rowerzyści jechali z Miłomłyna do miasteczka rajdowego w Kaczorach. Naszą szkołę reprezentowała grupa Pimpki, której opiekunami byli p. Marzena Grudzińska i p. Michał Szaciłowski. Uczniowie klasy V b zdobyli pierwsze miejsce i puchar w konkursie na turystyczny instrument muzyczny. Dzielnie walczyli we wszystkich konkurencjach, m. in.  na najlepszą kronikę rajdową, piosenkę i strój. Dzięki wytrwałości zdobyli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na najlepszą rajdową grupę. Chociaż pogoda nie dopisała, nastroje na rajdzie były słoneczne. Wszyscy uczestnicy planują powtórzyć rowerową przygodę za rok.

                                                                                                     Marzena Grudzińska

      

     galeria

     DZIEŃ DZIECKA

     Dnia 01. 06. 2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Dziecka na sportowo.

     Uczniowie brali udział w 8 konkurencjach: skoki na skakance, hula – hop, żółw, skok w dal z miejsca, celna pięta, rzut woreczkiem do celu, zwis na drążku i rzut piłką do kosza. W każdej konkurencji uczestnicy mogli otrzymać od 0 do 5 punktów.           

     Klasyfikacja klas I – III

     Dziewczęta:

     I miejsce – Anna Wosiak i Małgorzata Wrona – 20 punktów

     III miejsce – Natalia Szabelska  - 19 punktów

     Chłopcy:

     I miejsce – Jakub Łożyński – 20 punktów

     II miejsce – Kacper Brejna – 17 punktów

     III miejsce – Grzegorz Łątkowski i Aleksander Klamut – 15 punktów

     Klasyfikacja IV – VI

     Dziewczęta:

     I miejsce – Karolina Szwarczak – 29 punktów

     II miejsce – Maja Szostek – 25 punktów

     III miejsce – Milena Sbikowska – 23 punktów

     Chłopcy:

     I miejsce – Jakub Antoszewski i Dominik Chabera – 21 punktów

     III miejsce – Jakub Skibniewski i Daniel Wójcik – 20 punktów

     Na koniec odbyła się konkurencja klasowa – rzut jajkiem parami na odległość . Najlepszą drużyną okazała się klasa V b.

     WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

     30 maja 2012r. uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Trójmiasta.

     Zwiedzanie rozpoczęło się od Oliwy, gdzie dzieci miały okazję obserwować zwierzęta w ZOO. Szczególną atrakcją okazały się surykatki, które z dumą prezentowały swoje młode. Spacer po parku, zwiedzanie palmiarni i wysłuchanie koncertu organowego w Katedrze oliwskiej były równie ciekawe.

     Następnym etapem wycieczki był Sopot. Uczniowie spacerowali po molo, bawili się na plaży, zbierali muszle i obserwowali nadmorski krajobraz.

     Zwiedzanie Starego Miasta w Gdańsku zakończyło wycieczkę.

      

                                                                                                                                                  Beata Andrianik

     Z WIZYTĄ W OSADZIE DANKÓW

     1 czerwca klasa III b, jak co roku, wyjechała do Osady Danków w Wielimowie w celach rekreacyjnych. Był to już trzeci raz, kiedy gościli w tej Osadzie. W podziękowaniu właścicielom uczniowie wręczyli kosz smakołyków, były wielkie brawa i słowa dziękujemy, dziękujemy…

     Spotkanie rozpoczęło się od gorącej herbaty i poczęstunku, ponieważ było dość chłodno i padał deszcz, a potem były zabawy, wyścigi, malowanie i oczywiście tańce w nowej i pięknej sali z grillem. Uczniowie wesoło bawili się, atmosfera była bardzo przyjemna. Panią wychowawczynię dzielnie wspierali rodzice, którym serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. To był udany wyjazd.

                                                                                   wychowawca klasy - Ewa Kilman

     galeria

     DZIEŃ MATKI W KLASIE TRZECIEJ "B"

              25 maja w klasie III b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Przybyły na nią wszystkie zaproszone mamy. Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno-muzycznym, w trakcie którego były scenki dramowe, a następnie uczniowie przedstawili bajkę kukiełkową pt. „O kotku Mądralku i kogutku Złotobutku”. Spotkanie uświetnił wspólny poczęstunek oraz zabawy. Razem z mamusiami dzieci tańczyły i wykonywały prace plastyczne. Mamy rozpoznawały swoje pociechy po głosie oraz przedstawiały scenki z życia. Z dziecięcych ust padło wiele miłych i czułych słów pod adresem swoich mam, było wiele pocałunków.                  

                                                                      Wychowawca  Ewa Kilman                                                                                                     

     galeria

      W DINO PARKU...   

     24 maja uczniowie klas drugich wyjechali na wycieczkę do Dino Parku w Malborku. Zobaczyli tam ruchome dinozaury. Świetnie bawili się na placu zabaw. Mogli też skorzystać z wielu innych atrakcji (jazda  bomberami, kolejką szynową, skoki na trampolinie, pobyt w salonie gier, pływanie łabędziem ). Pobyt w Malborku dostarczył dzieciom wiele radości i ciekawych przeżyć.

      

                                                                                  Wych. A. Wasiak, E. Żmijewska

     galeria                               

      SPOTKANIE Z SZACHISTĄ 

      Dnia 23 maja 2012 r w naszej szkole  odbyło się spotkanie z  acymistrzem Polski Aleksandrem Miśtą. Uczniowie poznali jego drogę kariery w grze w szachy, podziwiali zdobyte medale i puchary, przeglądali dyplomy, a także rozegrali kilka partii szachowych. Spotkanie to wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów i zachęciło do poszerzenia oferty szkolnej zajęć dodatkowych o  "Szachy" w przyszłym roku szkolnym.                                                                                     

                                        Jowita Jankowska

     galeria 

     MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI

     16 maja odbyło się spotkanie z prelegentką działu Edukacji i Profilaktyki Procter&Gamble p. Małgorzatą Siwko, w ramach programu profilaktycznego „Między nami kobietkami”.

     Realizacja tego programu miała na celu:

     - pomóc dziewczętom klas V i VI  w lepszym zrozumieniu przemian zachodzących w okresie dojrzewania, i w uznaniu ich za

     część prawidłowo toczącego sie procesu dorastania i rozwijania się, a także w zaakceptowaniu siebie w procesie tych zmian oraz

     złagodzenia stresów związanych z dorastaniem.

     - przyswoić terminologię dotyczącą części ciała, dorastania i rozwoju.

     - uświadomić sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie.

     Uczestniczki programu otrzymały pakiety i przewodniki przygotowane przez Centrum Informacji Always.

     Osoba odpowiedzialna: Renata Rafalska

     PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

     Dnia 12 maja 2012 r. my, członkowie koła przyrodniczo- ekologicznego wybraliśmy się wraz z opiekunem, p. Teresą Biegańską, na wycieczkę do Olsztyna. Podróż z Ostródy do Olsztyna odbyła się pociągiem. Dla niektórych z nas była to pierwsza w życiu podróż takim środkiem transportu. Niektórzy nie pamiętali, kiedy ostatnio jechali pociągiem.

     Wycieczkę po Olsztynie rozpoczęliśmy od wizyty w planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans „Kosmiczny express”. Wszystkim seans bardzo podobała się ta projekcja, ponieważ dużo efektów audiowizualnych, przez co była bardzo realistyczna. Następnie poszliśmy do restauracji KFC, aby posilić się. Po posiłku udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie podziwialiśmy zabytki Olsztyna, między innymi olsztyński zamek, rynek staromiejski, fontannę, stary ratusz, amfiteatr zamkowy i fosę . Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika. Kolejnym etapem naszej wędrówki po Olsztynie była wizyta w Mac Donalds, gdzie zjedliśmy pyszne lody. Ostatnim etapem naszej wycieczki był spacer do dworca PKP, skąd o 1443 odjechaliśmy pociągiem do Ostródy.

     Rozstając się w Miłomłynie, zgodziliśmy się wszyscy, że była to bardzo udana wycieczka i planujemy już następną- do Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie.                                                                                                        

                                                                       Koło przyrodniczo- ekologiczne

     galeria

                     

             ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

     30 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczcili 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Polska była pierwszym państwem w Europie, które miało swoją Konstytucję, uchwaloną 3 Maja 1791 roku. To było wielkie dla Polski i Polaków wydarzenie.

     Uczniowie klasy szóstej ubrani w stroje stylizowane na daną epokę przybliżyli społeczności uczniowskiej historyczne chwile z XVIII wieku. Dzieci z klas zerowych z biało-czerwonymi chorągiewkami zaśpiewały piosenkę pt. „Witaj majowa jutrzenko”.

     Uczniowie pamiętali o biało-czerwonych kotylionach, które są widocznym elementem przywiązania do naszych narodowych barw.                                                 

                                                                                                    Wioletta Szajkowska

     Święto Ziemi i Dzień Promocji  Zdrowia w naszej szkole przebiegały  pod hasłem  „Odżywiaj się zdrowo i kolorowo”. Uczniowie wszystkich klas robili sałatki owocowo- warzywne. Wzięli też udział w biegu ulicznym, za który zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy soki owocowe. Biegi przeprowadzili nauczyciele wych. fizycznego p. Andrzej Krzykowski i p. Marcin Gołębiewski, a nad bezpieczeństwem tej imprezy czuwała miejscowa policja i pozostali nauczyciele. Po zakończonym biegu wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „ O Jasiu Śmiecialskim ”przygotowanym przez kółko ekologiczno- przyrodnicze prowadzone  przez p. Teresy Biegańską. Odbył się też konkurs pod hasłem „ Zdrowy styl Życia”.

     Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas IV-VI .

     Oto wyniki:

      I miejsce - Korneliusz Łożyński

      II miejsce - Jakub Krućko

      III miejsce - Katarzyna Czarzasta

                            Oliwia Dyczewska

                           Honorata Łuniewska

                            Wiktoria Paczkowska

                                                              Elżbieta Żmijewska- lider Zespołu d/s  Promocji Zdrowia 

             

     GMINNY  TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

     Dnia 02  kwietnia 2012 r. odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

     Do rywalizacji stanęły trzy drużyny: drużyna naszej szkoły, szkoły w Liwie oraz szkoły w Bynowie.

     Pierwszym etapem był test z wiadomości teoretycznych. Drugim etapem była jazda rowerem po torze sprawnościowym, natomiast trzecim pierwsza pomoc przedlekarska.

     Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      wyniki turnieju:

     I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Liwie

     II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Bynowie

     III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie

     Drużyna z Liwy będzie reprezentować naszą gminę w turnieju na szczeblu powiatu.

      

     Zwycięzkiej drużynie gratulujemy i trzymamy kciuki.  

                                     

     PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     29 marca w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W świat książek wprowadziła uczniów klasy I  bibliotekarka, która przeczytała dzieciom wiersze pt. "Ja jestem książka" oraz "Życzenia książki". Nauczyciel bibliotekarz zachęcał dzieci, aby wszystkie zaprzyjaźniły się z książką, prawdziwym skarbem człowieka. Przekonywał, że warto czytać ,bo dzięki książce możemy przenieść się w fantastyczny świat, przeżywać przygody, dobrze się bawić i poznawać ciekawe wiadomości.

     Czytanie jest bardzo cenne, ważne i potrzebne. Dzieci poznały regulamin biblioteki szkolnej oraz ICIM. Wiedzą już, jak należy zachowywać się w bibliotece, czytelni oraz ICIM. Uczniowie wspólnie wymieniali prośby, jakie książka mogłaby mieć do dzieci.

     Następnie czytali tekst, który zawierał owe prośby. Po zapoznaniu się z informacjami, jak z książką należy postępować , mieli do rozwiązania trudne zadanie, ponieważ jakiś złośliwy chochlik wprowadził do baśni pt. ’Czerwony kapturek’ błędy, które należało poprawić. Wszystkie zadania zostały genialnie zaliczone. Za każdą poprawną odpowiedź dziecko otrzymywało słodką nagrodę. W końcu nadeszła oczekiwana chwila i odbyło się pasowanie naszych milusińskich na nowych czytelników biblioteki. Pierwszaki  złożyły uroczyste ślubowanie i zostały przyjęte do grona czytelników.  Mogły już wypożyczać książki, a bibliotekarka służyła im pomocą i radą. Następnie poprosiła o wykonanie prac plastycznych pt. Moja pierwsza wizyta w bibliotece i przyniesienie ich do biblioteki. Prace będą zaprezentowane w gablocie przy bibliotece. Na pożegnanie dzieci otrzymały cukierki oraz zakładki do książek.

                                                                                                                    Wioleta Szajkowska

     KONCERT MUZYKI REGGAE

     W dniu 28 marca z kolejnym koncertem gościła w naszej szkole Agencja Artystyczna „MAT” z Olsztyna.

     Tym razem muzycy zaprezentowali  największe  przeboje Boba Marleya. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się gdzie powstała i co to jest muzyka Reggae.

      Na zakończenie koncertu odbył się konkurs wiedzy o muzyce reggae i Bobim Marleyu, który wygrała Iza Osiecka, a nagrody pocieszenia zdobyli: Tomek Głowacki i Natalka Szabelska.

     SZKOLNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

     27 marca 2012 r. odbył się Szkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

     Pierwszym etapem był test z wiadomości teoretycznych, do którego przystąpili wszyscy uczniowie klas IV – VI.

     Do drugiego etapu, którym była jazda rowerem po torze sprawnościowym zakwalifikowało się dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami testu.

     Trzech najlepszych uczniów reprezentować będzie naszą szkołę w turnieju gminnym.

      I miejsce – Michał Dąbrowski

     II miejsce – Przemysław Rukat

     III miejsce – Karol Kowalczyk

      

                                                                          Marcin Gołębiewski                                                         

     PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

     21 marca uczniowie naszej szkoły przeszli ulicami Miłomłyna z Marzannami i powitali gromkimi okrzykami wiosnę. Przez wieki niszczono w tym dniu Marzannę, symbol zimy i śmierci. Powszechne było przekonanie, że jej unicestwienie spowoduje szybkie nadejście wiosny. Obecnie obrzęd jest przede wszystkim zabawą dzieci i młodzieży, łączoną z początkiem kalendarzowej wiosny.

                                                                                                                                             Wioletta Szajkowska

     galeria

                                          8 MARCA

            Dnia 8 marca mali mężczyźni z pierwszej klasy złożyli paniom nauczycielkom oraz dziewczętom z klasy życzenia z okazji Dnia Kobiet. Panie nauczycielki i małe kobietki dostały kwiatki. Dziewczynki były bardzo zadowolone, niektóre nie chciały się rozstać ze swoim kwiatkiem nawet w czasie przerwy, a panie uśmiechały się częściej niż zazwyczaj. Było nie tylko pięknie, ale i słodko. Przedstawiciele samorzadu uczniowskiego częstowali płeć piękną pysznymi cukierkami i składali życzenia w każdej klasie.

      

                                                                                  Beata Karpowicz

      

                                          

     „Powiedz mi, a zapomnę; pokaż mi, a zapamiętam; zaangażuj mnie, a zrozumiem”

     To chińskie przysłowie przyświecać będzie przez trzy najbliższe lata uczestnikom projektu, który realizowany jest od września br. w naszej szkole.

     Dla 200 uczniów z klas zerowych oraz klas IV-VI przygotowano pakiet zajęć dodatkowych, które w swojej formie wychodzą poza ramy szkolnych zajęć...

     więcej na temat projektu na jego stronie:       http://www.powiedzmi.com.pl/ 

                  

      

                          HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA ROK SZKOLNY 2011/2012

     http://www.powiedzmi.com.pl/plan-zajec.html

      JESTEŚMY EKOAKTYWNI ! 

                BEZPIECZNE FERIE 2012     Dnia 19.01.2012r. gościliśmy w szkole mł. asp. Krzysztofa Burczaka oraz mł. asp. Marka Paszkańca z Posterunku w Miłomłynie.

     Policjanci spotkali się    z uczniami klas  I – VI. Omówili najważniejsze sprawy dotyczące bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii. Omówili m. in. zasady zabaw na śniegu i lodzie oraz zasady postępowania w razie pozostawania w domu bez opieki dorosłych.
      

     Tego typu spotkania są organizowane w naszej szkole corocznie i ujęte są w Szkolnym Programie Profilaktyki.  Praca policjantów oraz poruszane przez nich tematy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Spotkanie zakończyło się wręczeniem, przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, podziękowań funkcjonariuszom za współpracę z naszą szkołą.
      


                                                                                                    Renata Rafalska
                                                                                                                                                  Andrzej Krzykowski

                   OBCHODY ŚWIĘTA BABCI I DZIADKA

      

      

     20 stycznia 2012 r. uczniowie z klasy „0” Krasnoludki uczcili Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły do szkoły swoje kochane Babcie i Dziadków, bo przecież nie od dziś wiadomo, że są to osoby , które zajmują szczególną rolę w ich życiu. Pani Dorota Krauze fantastycznie przygotowała swoich wychowanków, którzy wystąpili w montażu słowno-muzycznym. Najmłodsi zaprezentowali swoim Babciom i Dziadkom dwie inscenizacje: „Zabawa na leśnej polanie” oraz „Babcia w okularach”. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki, tańczyli poleczkę. Nie zabrakło także wspólnej zabawy, wszyscy bawili się przy piosence „Babciu, droga Babciu”. Dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom laurki oraz prezenty, które wykonały wcześniej z pomocą swojej Pani.

     Babcie otrzymały piękne korale, a Dziadkowie kolorowe krawaty. Na koniec odbył się przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek dla gości i dzieci. Wszystkim dopisywały humory i panowała miła, przyjemna atmosfera.

      

                                                                                                    Wioletta Szajkowska

      

                             BAL KARNAWAŁOWY

     19 stycznia odbył się w naszej szkole coroczny bal karnawałowy.

     W tym roku wszyscy uczniowie, tzn. klasy 0-III i klasy IV-VI bawiły się wspólnie, a nie z podziałem na grupy wiekowe.  Uczniowie klas starszych pod opieką nauczycieli pięknie udekorowali salę gimnastyczną ogromną ilością kolorowych balonów i innych ozdób. Większość uczniów przygotowała na bal wspaniałe stroje, maski i przebrania. Żeby wszyscy mogli ich podziwiać, na początku zabawy każda klasa zaprezentowała się maszerując wokół sali.  Przed naszymi oczami przeszedł korowód księżniczek, czarownic, motylków, żabek, muchomorków, piratów, wróżek, diabełków, aniołków i wielu, wielu innych kolorowych i wspaniałych postaci.  Przez pierwsze dwie godziny zabawę prowadziła pani Agnieszka Karpińska – grała i śpiewała lubiane przez dzieci przeboje, organizowała  zabawy i pląsy, zachęcała do wspólnego śpiewu, uczyła wesołych okrzyków. Po dwóch godzinach klasy młodsze zakończyły bal, a uczniowie klas starszych bawili się jeszcze przez godzinę przy muzyce z płyt.

                                                                                    Dorota Krauze,
                                                                                                             Monika Misztal - Matwiejuk

      

     WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

     XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 8 stycznia 2012r. W tej charytatywnej akcji , jak co roku, brała udział 15 Drużyna Harcerska im. T. Kościuszki działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum. Wraz z Miejskim Domem Kultury zebraliśmy kwotę  2596,57 zł.  Zebrane pieniądze w tej akcji przeznaczone zostaną na zakup  najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

                                                                            Jowita Jankowska

     SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM  - CEZARYM PAZURĄ

                  17 grudnia 2011 r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbyło się „Spotkanie z ciekawym człowiekiem” w ramach projektu „Powiedz mi, a zapomnę; pokaż mi, a zapamiętam; zaangażuj mnie, a zrozumiem”. Mieliśmy wielki zaszczyt gościć u nas znanego polskiego aktora, reżysera, producenta, kabareciarza – Pana Cezarego Pazurę. Społeczność uczniowska przywitała niezwykłego gościa wielkimi brawami. Było nam niezmiernie miło, że zechciał odwiedzić naszą szkołę. Na początku zaprezentowaliśmy aktorowi krótki film, który specjalnie na tę okoliczność przygotowały dwa koła: filmowo–teatralne oraz literacko– dziennikarskie. Następnie uczestnicy zajęć literacko – dziennikarskich zaczęli zadawać Panu Cezaremu Pazurze pytania, na które bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Opowiedział wiele zabawnych i interesujących historii ze swojego życia. Nie zabrakło błyskotliwego poczucia humoru i dowcipu. Nasz gość opowiadał o swoich latach szkolnych, nauce, nauczycielach, pracy.  Przekazał wiele ważnych treści, pozytywnych emocji i wartości. Mówił również o swoich filmach, rolach teatralnych, filmowych oraz  o tym, jak użycza głosu  bajkowym bohaterom. Na spotkaniu  panowała miła i przyjemna atmosfera. Dzieci miały wiele pytań i mogłyby zadawać je bez  końca, ale niestety nadszedł czas pożegnania. Uczniowie podziękowali za wyjątkowe, niezwykłe i fantastyczne wspólnie spędzone chwile. Wręczyli Panu Cezaremu Pazurze kwiaty wraz ze skromnym upominkiem - płytą z filmem, nagranym specjalnie dla niego oraz gazetką „To i owo”. Aktor  chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć z dziećmi.

     To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                           Organizator spotkania - Wioletta Szajkowska

      

                                                   

     żeby zobaczyć zdjęcie w powiększeniu, należy na nim kliknąć prawym przyciskiem myszki obcję "pokaż obrazek"

     galeria

     ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     25 i 26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci uczciły ten dzień razem ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.

     Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek: sympatyczna,  miła w dotyku, przyjazna dziecku. Misie stały się popularne nie tylko w książkach, ale także w piosenkach, bajkach, wierszach i dobranockach.

      Ten ulubieniec wszystkich dzieci obchodzi swoje święto 25 listopada.

     W 2002 r. , dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia pluszaka zaczyna się w 1902 r., kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Rooswelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu małego niedźwiadka. Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Ilustracja ukazała się w gazecie „The Washington Post” i natchnęła  sklepikarza z Brooklynu do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy.  Zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która do dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

      25 listopada uczniowie przynosili do biblioteki szkolnej swoje pluszaki, ponieważ wcześniej został ogłoszony konkurs na najmniejszego pluszowego misia. Chętnych było dużo, ale tylko trzy osoby mogły wygrać. Pierwsze miejsce zajęła Amelia

     Wrzeszcz z klasy V b, drugie – Emilia Jakubiak z klasy 0 „Smerfy”, trzecie – Emilia Myślińska z klasy II b.

     Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami. Pozostali właściciele  pluszowych  misiów otrzymali zakładki  do książek oraz cukierki.

     Bibliotekę odwiedziły również dzieci z Punktu Przedszkolnego „Jaś i Małgosia” oraz z Oddziałów Przedszkolnych „Krasnoludki” i  „Smerfy”. Po przywitaniu bibliotekarka przedstawiła najmłodszym  historię powstania pluszowego misia. Dzieci zapoznały się także z ciekawostkami z życia niedźwiedzi. Odpowiadały na pytania o misiach i za poprawną odpowiedź dostawały nagrodę w postaci cukierka. Przedszkolaki opowiadały o swoich maskotkach. Aktywnie uczestniczyły w dyskusji o sławnych misiach znanych z książek. Oczywiście, najpopularniejszą postacią okazał się Kubuś Puchatek. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez książki i głośnego czytania. Dzieci wysłuchały przygód Kubusia Puchatka pt. „Zwariowana Zawierucha”. Uczniowie   z klas zerowych przynieśli przygotowane przez siebie prace plastyczne przedstawiające misie. Można je podziwiać w gablocie przed szkolną biblioteką.

     W czytelni panowała świąteczna atmosfera, stwarzały ją słodkie misie, które siedziały na stolikach i parapecie.                                                                                                                      

                                                                                                                 Wioletta Szajkowska - nauczyciel bibliotekarz

     NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      

     10 listopada 2011 r. uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające wydarzenia z 1918 roku, kiedy po 123 latach niepodległe  państwo polskie wróciło na mapę  polityczną Europy. Był to dzień wypełniony dobrymi emocjami i pozytywną energią. Uczniowie i nauczyciele  w przeddzień święta wykonali  biało-czerwone kotyliony, które są świadectwem wspólnoty. Apel z tej wyjątkowej okazji przygotowali uczniowie klasy trzeciej i szóstej pod kierunkiem p. Wiolety Szajkowskiej oraz p. Beaty Andrianik. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły przez poczet cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami zaśpiewała hymn narodowy. Następnie  uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt.”Polska”. Przedstawili podstawowe fakty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Szóstoklasiści recytowali wiersze: „Katechizm polskiego dziecka” (O.Dyczewska, M. Dąbrowski), „Twój dom” (I. Osiecka), „To jest Polska”  (O.Dyczewska, J. Wrona), „Polska”(P.Rukat), „Nasz Znak” (M.Lempek). Trzecioklasiści przedstawili inscenizacje do piosenek’ „Przybyli ułani”, „Płynie Wisła, płynie” oraz „11 listopada”. Wszyscy uważnie uczestniczyli w uroczystości z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości. Dali świadectwo pięknej, patriotycznej postawy.

        Wioleta Szajkowska

     Beata Andrianik

     galeria

         

                       8 listopada klasa III b wraz z wychowawczynią p. Ewą Kilman i rodzicami zorganizowała śniadanie, przystępując do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ŚNIADANIE DAJE MOC.  Pracy było wiele: przygotowanie wystroju sali, nakrycie stołów, przyrządzenie potraw.  Opłacało się, ponieważ wszystko wypadło znakomicie, po królewsku.  Potrawy były smaczne i zdrowe, kolorowe od warzyw i owoców. Wszyscy, włącznie z zaproszoną Panią Dyrektor, zajadali się pysznościami. W czasie śniadania uczniowie uświadomieni zostali o jego roli i znaczeniu. To śniadanie na pewno  dało moc każdemu, kto je spożył, a kosztowali je uczniowie wszystkich klas nauczania zintegrowanego.

     Dziękujemy  sponsorom, którymi byli rodzice tej klasy, a w szczególności  Paniom Elżbiecie Kwiatkowskiej i Dorocie Łątkowskiej oraz Osadzie Danków

                                                                     Ewa Kilman

      

                                                                                                                                                                                            

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     http://www.sniadaniedajemoc.pl/reportaz-z-akcji-szczegoly-sniadanie-daje-moc-partnerstwo-dla-zdrowia.dhtml?repid=196539

     DISCO

     Dnia 06.10.2011 odbyła się szkolna dyskoteka z okazji ,,Dnia Chłopaka”. Samorząd Uczniowski już wcześniej obdarował wszystkich chłopców naszej szkoły słodkimi upominkami. W czasie dyskoteki przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili liczne konkursy, a także nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na mistera szkoły 2011/2012, którym wybrany został Maciej Marchlewski.

     galeria

     ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     Dnia 22 września, z okazji pożegnania lata, klasy II wybrały się do Tardy na Święto Pieczonego Ziemniaka. Słoneczna pogoda pozwoliła na wesołą zabawę. Humory dopisywały. Oprócz pieczenia kiełbasek i ziemniaków, dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, a także hasały na placu zabaw.

     Specjalne podziękowania należą się rodzicom, którzy towarzyszyli swoim pociechom w tym dniu oraz Panu Rafałowi Saratowi, właścicielowi malowniczo położonego Ośrodka Wczasowego w Tardzie, który umożliwił spędzenie ostatniego dnia lata w tak uroczym miejscu.

      

                              Wychowawcy klas II – Alicja Wasiak i Elżbieta Żmijewska

      

     galeria

               "DEMOKRACJA W SZKOLE"

     Dnia 20.09.2011 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybory opiekuna Samorządu.

     Kandydatami na opiekuna SU byli:

     1. p. Gołębiewski Marcin

     2. p. Gorgoń Beata

     3. p. Grudzińska Marzena

     4. p. Krzykowski Andrzej

     5. p. Misztal – Matwiejuk Monika

     6. p. Rafalska Renata

         

     Uczniowie klas II – III głosowali na trzeciej godzinie lekcyjnej, a uczniowie klas IV – VI na czwartej.

     W głosowaniu wzięło udział 145 uczniów. Oddano 141 głosów ważnych i 4 głosy nieważne.

     Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został p. Andrzej Krzykowski. Otrzymał 85 głosów.

     Do Samorządu Uczniowskiego kandydowali uczniowie z klas IV – VI. Oddano 143 głosy ważne i 2 głosy nieważne.

     W wyniku głosowania poszczególni kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:

     1. Adamczyk Wiktoria – 65

     2. Bujalska Karolina – 36

     3. Czajkowski Kamil – 37

     4. Dąbrowski Michał – 47

     5. Gajdemska Sylwia – 27

     6. Gross Michał – 30

     7. Kowalczyk Karol – 52

     8. Łukasik Daria – 39

     9. Myślińska Dominika – 46

     10. Paczkowska Wiktoria – 30

     11. Sulej Kacper – 68

     12. Załęska Kamila - 62

      

                                                        

                                             Teresa Biegańska, Elżbieta Żmijewska

     2011

     W piątek 16 września uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Wspólnie zbieraliśmy śmieci na ulicach Miłomłyna.

     Wszyscy czujemy się odpowiedzialni za wygląd miasta, w którym żyjemy i za otaczające nas środowisko naturalne, dlatego staramy się o nie dbać.

     Pomysł „Sprzątania świata” narodził się w Australii w 1989 r. Akcja ta odbywa się w Polsce już po raz osiemnasty. W tym roku towarzyszy jej hasło: „Lasy to życie – chrońmy je!”. Nawiązuje ono do właśnie trwającego Międzynarodowego Roku Lasów, ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych.