PEDAGOG

27 marzec Międzynarodowy Dzień Teatru - relacja

Święto ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO). Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu.

źródło: calapolskaczytadzieciom.pl/calendar/miedzynarodowy-dzien-teatru/

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odbyła się w naszej szkole akcja-wyzwanie na najliczniej przebraną klasę. Ogłaszamy, że w kat.klas 0-3 nie wyłoniliśmy zwycięzcy, natomiast w kat.klas 4-8 zwyciężyła klasa 6c, w której 73% uczniów przebrało się za wybraną postać z bajki, filmu, książki. Gratulujemy pomysłowości i efektywnej współpracy. Nagroda, którą jest dostęp do spektaklu teatralnego online została przekazana wychowawcy kl.6c p. Krystynie Rosińskiej.

M.Karpińska, R.Rafalska-Taba