Nawigacja

PEDAGOG

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. 

Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko” – coroczna kampania społeczna organizowana przez Fundację JiM o zasięgu ogólnopolskim. Zachęcamy Was do zorganizowania akcji ,, Świecę na niebiesko" w Waszej szkole, placówce. Uczniowie mogą okazać solidarność z osobami ze spektrum autyzmu poprzez fotografie, na których znajdą się niebieskie elementy ( można ubrać niebieską koszulkę, wykonać serce z papieru w tym kolorze, mogą to być ozdoby okienne w niebieskiej tonacji, nakładka na facebook)                              

Apropos; czy wiecie, dlaczego kolor niebieski jest symbolem autyzmu? Na ten temat istnieje wiele domysłów. Kolor niebieski to kolor niewinności, nadziei, ale również kolor dla chłopców, a wśród dzieci z  autyzmem jest znacznie więcej chłopców niż dziewczynek.

Zaświećmy zatem wszyscy na niebiesko! 2 kwietnia okażmy solidarność z osobami ze spektrum autyzmu oraz wykażmy wsparcie dla ich rodzin! Bądźmy razem, nie tylko tego dnia!

źródło:eduspecjalni.blogspot.com

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki
    14 - 140 Miłomłyn, ul. Pasłęcka 15
  • (89) 641-31-23 lub 641-31-33

    fax: (89) 641-31-23

Galeria zdjęć