ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Na opiekunów SU w wyborach powszechnych przeprowadzonych  23 października 2015r.

zostali wybrani: Pan Andrzej Krzykowski i Pan Marcin Gołębiewski

Samorząd Uczniowski kierując się zapisami statutowymi oraz planem pracy realizuje zadania, których głównym celem jest wzbogacenie i urozmaicenie życia uczniów w naszej szkole. Ich przejawem jest organizacja apeli, imprez i uroczystości,  przedsięwzięć i konkursów szkolnych oraz przeprowadzenie i udział w akcjach charytatywnych.

Akcja Samorządu Uczniowskiego nt. "Powiedzmy STOP szkolnej agresji"

w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie 2017/2018

Cele akcji:

1. Włączenie się w ogólnopolską kampanię " Powiedzmy STOP szkolnej agresji".
  2. Uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zwalczanie zjawiska przemocy rówieśniczej.
  3. Zmiana postaw dzieci i młodzieży - kształtowanie wśród uczniów empatii i szacunku do drugiego człowieka.
  4. Obniżenie poziomu agresji w szkole.
  5. Rozwijanie kreatywności twórczej.

Plan działań:

1. Przeprowadzenie konkursu plastycznego nt. " Powiedzmy STOP szkolnej agresji"

23.04. - 18.05.2018r.

1. Zorganizowanie wystawy prac plastycznych ( 21.05.2018)
  2. Przeprowadzenie akcji informacyjnej na temat przemocy rówieśniczej - pogadanki, plakaty  podczas godziny wychowawczej dn. 27.04.2018
  3. Zorganizowanie i przeprowadzenie turnieju piłki nożnej o puchar Samorządu Uczniowskiego dn. 01.06.2018r. -  zakończenie i podsumowanie akcji.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego:

Kacper Taraszkiewicz

Opiekunowie SU:

Alina Król

Andrzej Krzykowski

WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 20.10.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie odbyły sie wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało w nich  20 osób z klas IV - VII szkoły podstawowej oraz   II - III klas gimnazjalnych.

Skład komisji wyborczej:
1.    Borowiec Wiktoria kl. IIIa
2.    Cięszczyk Michał VII a
3.    Ignaczewska Daria IIa
4.    Maier Wiktoria IIb
5.    Petka Krzysztof IIIb
6.    Stando Oliwia VII b

Uprawnionych do głosowania:  290 osób
Uczestniczyło w głosowaniu:  262 osoby
Głosów ważnych oddano:  249
Głosów nieważnych oddano:  13

Do Rady Samorządu uczniowskiego weszli uczniowie: