• Konkursy pozaszkolne 2014/2015

TURNIEJ O PUCHAR KOMENDANTKI HUFCA ZHP OSTRÓDA

W roku szkolnym 2014/15 w ramach projektu „Młodzi Europejczycy to my” uczestnicy zajęć szachowych pod opieką Jowity Jankowskiej brali udział w rozgrywkach szachowych  o puchar Komendantki Hufca ZHP Ostróda współorganizowanych z MLKS Ostródzianka. Podczas trzech spotkań ( jesiennych, zimowych i wiosennych) dzielnie rywalizowali z przedstawicielami ostródzkich szkół.

Nasze sukcesy to :

III miejsce- Dominika Jankowska ( zimowy turniej szachowy- 25.02.2015r)

I miejsce – Piotr Witkowski (wiosenny turniej szachowy- 28.05.2015r)

II miejsce- Dominika Jankowska  (wiosenny turniej szachowy- 28.05.2015r)

III miejsce- Dawid Orkisiewicz (wiosenny turniej szachowy- 28.05.2015r)

Klasyfikacja Rocznego Turnieju Szachowego o Puchar Komendantki Hufca ZHP Ostróda :

I miejsce- Dominika Jankowska

II miejsce- Oliwia Ziółkowska

III miejsce- Karol Wityczyn

MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

19 marca 2015r uczniowie naszej szkoły, jak co roku, brali udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.
          Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
          Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
          Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.
          Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

W tegorocznym konkursie wyróżnienie otrzymali : ZAWADZKI STANISŁAW I KRZYSZTOF PETKA

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2015 (podane w punktach)

Wyniki dla kategorii: Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej

JANKOWSKA DOMINIKA -68,50

WITKOWSKI PIOTR -54,75

„Brawo, Dominiko!!!”

Po zwycięstwie w eliminacjach szkolnych i gminnych Konkursu Recytatorskiego dwie uczennice z naszej szkoły – Emilka Jakubiak (klasa III a) i Dominika Jankowska (klasa VI a), wzięły udział w jego kolejnym etapie – Rejonowym, który odbył się 18 maja 2015 r. w Ostródzie,  w Zamku.

Poziom wszystkich uczestników konkursu był bardzo wysoki. Młodzi recytatorzy zachwycali swoimi prezentacjami, trudny wybór mięli więc członkowie jury.  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz piórniki. Ci, którzy w poszczególnych grupach wiekowych zajęli pierwsze miejsca , wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Wśród nich znajduje się uczennica naszej szkoły Dominika Jankowska.  Świetnie poradziła sobie z niełatwym utworem. Był to wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Dialog z pluskwą”.  Podczas jego recytacji na sali zaległa idealna cisza.

W przygotowaniach do konkursu  pomagały jej Wiesława Godek i Wioletta Szajkowska.

Gratulacje, Dominiko. Życzymy ci powodzenia na kolejnym etapie zmagań.

Wiesława Godek

I MIEJSCE W REGINALNYM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Dnia 14. 04. 2015 roku w Zespole Szkół w Szymonowie odbył się Regionalny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie pisali test ze znajomości przepisów w ruchu drogowym, natomiast druga część polegała na przejechaniu rowerem po torze sprawnościowym.

Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie – 35 punktów

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Szymonowie  - 19 punktów

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wielkim Dworze – 9 punktów

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Małdytach – 8 punktów

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali nagrodę dla szkoły w postaci piłki.

Kacper Taraszkiewicz został nagrodzony indywidualnie plecakiem, za najlepsze pokonanie toru sprawnościowego.

Skład drużyny:

Jakub Łożyński

Kacper Taraszkiewicz

Piotr Witkowski

Opiekun:

Marcin Gołębiewski

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

4 marca 2015 roku rozpoczęła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Były to eliminacje gminne. Wzięło w nich udział dziesięciu uczniów naszej szkoły i ośmiu gimnazjalistów. Składały się one z dwóch etapów: pierwszy to test jednokrotnego wyboru, drugi zaś etap  – ustny wykazanie się znajomością podstawowych przepisów i sprzętu p.poż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy turnieju wykazali się sporą wiedzą. Pierwsze miejsce zajął Kacper Taraszkiewicz, drugie -Piotr Sotnik, trzecie – Michał Kic.  Chłopcy otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. Pozostali uczestnicy rozgrywek też otrzymali upominki.

Do kolejnego szczebla rozgrywek przeszło dwóch uczniów naszej szkoły: Kacper Taraszkiewicz (klasa VI b)  i Piotr Sotnik (klasa V b).  Bardzo dobrze poradzili sobie zarówno z częścią pisemną jak i ustną konkursu. Będą nas reprezentować podczas eliminacji powiatowych, które rozegrane zostaną prawdopodobnie w Morągu  27.03.2015 r. Życzymy im powodzenia.

Wiesława Godek