• Sport 2015/2016

MARATON IM. KS. JÓZEFA KOWALEWSKIEGO

Dnia 30. 05. 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Dywizji T. Kościuszki odbył się Maraton im. Ks. Józefa Kowalewskiego.

Do biegu ulicami miasta przystąpili wszyscy uczniowie klas IV-VI ,bez przeciwwskazań medycznych. Uczestnicy z miejsc od IV do VI otrzymali dyplomy, natomiast miejsca I – III nagradzane były medalami.

Klasyfikacja końcowa:

Klasa IV

Dziewczęta:                                                                            Chłopcy:

I miejsce – Zuzanna Kozakiewicz                                    I miejsce – Filip Dziki

II miejsce – Nikola Osiecka                                              II miejsce – Karol Koziej

III miejsce – Żaneta Żmigrodzka                                  III miejsce – Tomasz Skolmowski

Klasa V

Dziewczęta:                                                                         Chłopcy:

I miejsce – Klaudia Dyczewska                             I miejsce – Maciej Rosiak

II miejsce – Aleksandra Budrewicz                   II miejsce – Mateusz Rutkowski

III miejsce – Zuzanna Petka                                III miejsce – Kacper Wróblewski

Klasa VI

Dziewczęta:                                                                 Chłopcy:

I miejsce – Julia Koziej                                      I miejsce – Wojciech Legęza

II miejsce – Małgorzata Wrona                     II miejsce – Mateusz Tomczak

III miejsce – Julia Taraszkiewicz                 III miejsce – Antoni Walczak

Organizator:

MISTRZOSTWA POWIATU

W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

Dnia 20. 05. 2016 roku w Morągu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym.

Do rywalizacji stanęło 6 pięcioosobowych drużyn dziewcząt oraz 7 pięcioosobowych drużyn chłopców z rocznika 2005 i młodszych.

Każda szkoła otrzymała dyplom, natomiast zespoły z miejsc I – III medale.

Skład naszej reprezentacji:

Dziewczęta:                                                         Chłopcy:

1. Zuzanna Kozakiewicz                                1. Filip Dziki

2. Daria Kucińska                                            2. Karol Koziej

3. Nikola Lewicka                                            3. Damian Skolmowski

4. Nikola Osiecka                                             4. Tomasz Skolmowski

5. Paulina Szulc                                                5. Adam Wityczyn

Opiekun:

JESIENNE BIEGI KLAS IV – VI

Dnia 29. 09. 2015 roku na Stadionie Miejskim w Miłomłynie odbyły się Jesienne Biegi klas IV – VI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie.

Biegi te zainaugurowały sportowy rok naszej szkoły.

Uczniowie z miejsc I – III otrzymali medale ufundowane przez UKS „ LIDER” w Miłomłynie.

Ceremonii dekorowania medalistów przewodniczyła Pani Dyrektor Grażyna Potkaj.

Klasyfikacja medalistów:

2. Dawid Bobrowicz

3. Krystian Żach

galeria

Baseballiści na Wojewódzkiej Inauguracji Szkolnego Roku Sportowego - GRODZICZNO 2015/2016

Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy zorganizował w dniu 16 września 2015 roku w Grodzicznie Wojewódzką Inaugurację Szkolnego Roku Sportowego w różnych dyscyplinach sportu m.in. baseball, piłka nożna, lekka atletyka.

Wśród przybyłych gości byli m.in. Dyr. Departamentu Sportu UM  p. Waldemar Buszan, przedstawiciel Kuratora Oświaty , władze WM-SZS z Przewodniczącym Wacławem Wasielą na czele, przedstawiciele władz powiatu nowomiejskiego, wójt gminy Grodziczno oraz wielu młodych sportowców medalistów Mistrzostw Polski. Po raz kolejny zaproszono na inaugurację baseballistów co jest dużym wyróżnieniem. W turnieju inauguracyjnym wzięły udział 4 drużyny szkół podstawowych - SP Zajączkowo, SP Tylice, SP Miłomłyn i SP 3 Działdowo wzmocnione kilkoma gimnazjalistami. Baseballiści swoje mecze rozgrywali w Montowie na dobrze przygotowanym i ładnie położonym boisku do piłki nożnej, i dopisała także pogoda. Turniej odbywał się w błyskawicznym tempie ze względu na ograniczenia czasowe co uczynił go bardzo atrakcyjnym. Prym wiedli zawodnicy z Miłomłyna wzmocnieni  gimnazjalistami prezentującymi bardzo dobrą grę i wyróżniającymi się warunkami fizycznymi, którzy wygrali 3 spotkania.

Klasyfikacja końcowa:

1. Miłomłyn