• Konkursy pozaszkolne 2011/2012

NASZA UCZENNICA - JULKA GORGOŃ NA GALI W OLSZTYNIE

15 czerwca odbyła się w Olsztynie  uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo” na szczeblu wojewódzkim.  Wśród  nich w kategorii klas trzecich to wielkie wyróżnienie zdobyła Julia Gorgoń, uczennica klasy III b naszej szkoły. Po bardzo uroczystym wręczeniu  nagród zwycięzcy byli na wspólnym obiedzie, a następnie oglądali wystawę plastyczną i bawili się na interaktywnym placu. To był niezapomniany dzień dla Julii. Jesteśmy z niej dumni.

Gratulujemy!

Ewa Kilman

Powiatowy etap konkursu plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo” rozstrzygnięty:

Julka Gorgoń i Marcel Szostek - uczniowie klasy IIIb  zostali  laureatami w swojej kategorii wiekowej

GMINNY KONKURS "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

Po szkolnym etapie konkursu ,, Młodzież  Zapobiega Pożarom” w którym udział wzięło 10 uczniów nadszedł czas zmierzyć się z reprezentantami pozostałych szkół naszej gminy.

Do etapu gminnego, który odbył się 27 lutego, zakwalifikowali się; Daniel Wójcik, Damian Dyczewski, Mikołaj Matwiejuk, Karol Kowalczyk.

W turnieju wzięło udział 20 uczestników, w tym 12 uczniów szkół podstawowych i 8 gimnazjalistów.

W wyniku testu wyłoniono 6 najlepszych uczestników. Do drugiego etapu - odpowiedzi ustnych młodszej grupie wiekowej zakwalifikowało się dwóch naszych reprezentantów Mikołaj Matwiejuk oraz Karol Kowalczyk. Ostatecznie zajęli 5 i 3 miejsce.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizacja tego typu wydarzeń służy rozpowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności

posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i poszerzeniu wiedzy na temat techniki pożarniczej organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Andrzej Krzykowski

STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA DLA KLAS TRZECICH.

Jest to Ogólnopolski Stypendialny Projekt Edukacyjny realizowany przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” ze Skierniewic Cele Projektu to: propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie motywacji czytania, popularyzacja twórczości wybranych pisarzy, dostarczanie dzieciom możliwości wykazania się wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi, sprawdzenie znajomości zasad ortografii i umiejętności ich stosowania, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych.

Uczniowie mogą brać udział w konkursach z zakresu edukacji

Czytelniczej „I Ty bądź czytelny” – w tym roku należy wykazać się znajomością książki Tove Jansson „W Dolinie Muminków”

Ortograficznej „Ortograf”

Matematycznej „Plus – Minus”

Plastycznej „Kreska” – ilustracja do książki o fikcyjnym tytule „Bajki i baśnie znane i nieznane”.

Koordynatorem Projektu w naszej szkole jest pani Ewa Kilman, opiekunem wspierającym Beata Andrianik.

Konkurs w naszej szkole został przeprowadzony w dniach 24 – 29 listopada 2011 roku, a prace uczniów przesłane do organizatora.

Wyniki otrzymamy 29 lutego 2012 roku.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę to:

klasa III a – Łożyński Jakub, Anna Wosiak i Amelia Brudzińska

klasa III b – Marcel Szostek, Natalia Szabelska, Dominik łątkowski, Konrad Kwiatkowski, Julia Gorgoń

Beata Andrianik

II POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

Dnia 23 listopada 2011 roku uczniowie klasy Vb : Kacper Sulej i Paula Jakubowska  reprezentowali  naszą szkołę w II Powiatowym  Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Zalewie. Festiwal odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego, został zorganizowany przez Zespół Szkół  i Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Wzięło w nim udział ponad 50 uczestników, zarówno ze szkół podstawowych , jak i  gimnazjów. Wokaliści z naszej szkoły przygotowywali się pod kierunkiem Moniki Misztal - Matwiejuk. Kacper Sulej zaśpiewał dawny przebój Limahla " Neverending story" . Paula Jakubowska wykonała piosenkę pochodzącą z filmu Alfreda Hitchocka " Człowiek, który wiedział za dużo" w orygianale wykonywaną przez ikonę amerykańskiej piosenki Doris Day " Que sera sera". Podobnie jak w roku poprzednim Paula Jakubowska zdobyła wyróżnienie festiwalu. Powróciliśmy zadowoleni , pełni wrażeń , pomysłów i nadziei na przyszły rok.