• Konkurs recytatorski

      22 listopada 2023r. 18 uczniów z klasIII a i b przystąpiło do konkursu recytatorskiego, pt."Najciekawsze wiersze Juliana Tuwima".

      Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

      I miejsce Hanna Jakubiak

      II miejsce Nina Małecka, Antoni Gawęda

      III miejsce Alicja Mazur, Igor Szajdek

      A. Purland

     • Turniej szachowy

      20.11.2023 r. w Centrum Użyteczności Publiczbej- Biblioteka Multimedialna, odbył się turniej szachowy, którego celem było uzyskanie i podwyższenie  posiadanych kategorii szachowych, a także miłe spędzenie czasu w sportowej atmosferze. Organizatorem turnieju był MLKS Ostródzianka Ostróda i Biblioteka Multimedialna w Ostródzie. Prowadzony programem Chess Arbiter na dystansie 5 rund. Dwie osoby uzyskały 5 kategorię szachową, a puchar za zajęcie I miejsca  z  wynikiem 4 pkt zdobył uczeń naszej szkoły Iwo Konstanty-Ślebzak z klasy  III B

                                                A. Purland

     • „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...”

      „Dziady” cz.II Adama Mickiewicza są doskonałe do czytania w klasie, więc ucieszyłam uczniów informacją, że nie muszą czytać lektury w domu. Przygotowałam ziarnka gorczycy, ziarnka pszenicy, miarkę wody, świece, kropidło, dzięki uprzejmości uczennic, również garść kądzieli (włóczkę) oraz wianek. Każda chętna osoba mogła skosztować gorczycy i powiedzieć, jaki ona ma smak. Chętnych nie zabrakło. Odczytanie dramatu z rekwizytami było bardziej sugestywne i uważam, że zapadło uczniom w pamięć. Chłopcy przed lekcją ustawili ławki inaczej niż zwykle. Wszyscy siedzieliśmy przy jednym stole. Czytanie rozpoczęłam od wyjaśnienia znaczenia obrzędu. Przy omówieniu winy i kary Zosi włączyłam piosenkę Kultu „Baranek”. Po zapoznaniu się z treścią utworu siódmoklasiści przygotowali tabelę z duchami, opisem winy i kary oraz przestrogą. Na koniec sprawiłam uczniom małą niespodziankę i poczęstowałam ich chrupkami w kształcie duchów. Na lekcji było klimatycznie...

      Wioleta Szajkowska

     • Z wizytą w miłomłyńskim teatrze

      „Jest zielony, wielki, zły,
      ma pazury, skrzydła, kły,
      rycerzy nie boi się
      i księżniczki chętnie je”.

      Nie taki jednak smok straszny, jak go malują… Na własne oczy mogły się o tym przekonać dzieci z klas 0– III naszej szkoły. 14 listopada 2023 roku Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Miłomłynie na ponad godzinę zamienił się w prawdziwy teatr. Tego dnia nasze miasto odwiedził Teatr Bajki. Aktorzy przedstawili dzieciom spektakl profilaktyczny pod tytułem „Smocza intryga”. Widowisko zawierało treści z zakresu problematyki antyalkoholowej i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Obserwując reakcje dzieci na oglądane przedstawienie, nie trzeba nikogo przekonywać, że najmłodsi uwielbiają spektakle teatralne oraz kontakt z żywym aktorem. Teatr bowiem łączy w sobie słowo, obraz, ruch
      i muzykę, rozwija dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność. Z niecierpliwością czekamy na kolejną możliwość spotkania z teatrem i jego tajemnicami.

      Milena Grudzińska

     • „Dynia, dynia, dynia ma okrągły brzuszek”

      Wygląda na to, że Dzień Dyni na stałe wpisał się w przedszkolny kalendarz świąt nietypowych. Również w tym roku, 27 października, przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” świętowały w swojej sali Dzień Dyni. Tradycyjnie tego dnia dominującym kolorem garderoby była barwa pomarańczowa, a głównym elementem dekoracji dynia. Dzieci poznały genezę święta dyni. Dzięki zabawie „Prawda – fałsz” odkryły najważniejsze informacje o tym warzywie. Przedszkolaki miały również okazję, żeby zajrzeć w głąb dyni. Pomarańczowe warzywo stało się również pretekstem do rozwijania matematycznych oraz sportowych umiejętności dzieci.
                                                                                                                                                   Milena Grudzińska

     • Dzień Kropki z Krasnoludkami

      15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto, które na stałe zapisało się w kalendarzu grupy Krasnoludki. Z pozoru nieistotna kropka staje się pretekstem do rozwijania dziecięcej kreatywności, telnetów i odwagi. Tego dnia nadrzędnym elementem garderoby każdego Krasnoludka i Pani Milenki była oczywiście… kropka. Natomiast muzycznym motywem przewodnim była piosenka pt. „Piłka Oli”. Dzieci wysłuchały opowiadanie Petera H. Reynoldsa pt.„Kropka”. Ponadto odbyło się „Kropkowe Kodowanie na Dywanie” oraz szereg zabaw animacyjno- zręcznościowych z piłkami i balonami w roli głównej. Na koniec dzieci własnymi palcami zamoczonymi w farbach zamieniły „zwykłe” kropki
      w prawdziwe dzieła sztuki.

      Wychowawca grupy Krasnoludki
      Milena Grudzińska

     • Ahoj, Wilki Morskie!!!

      22 września na Plaży Miejskiej w Miłomłynie odbyło się ognisko integracyjne dzieci, rodziców oraz wychowawcy grupy Krasnoludki. Tego dnia na dzieci czekała niespodzianka. Zabawy integracyjne prowadził tym razem prawdziwy pirat Barnaba. Dzieci zamieniły się w małych piratów z prawdziwymi tatuażami na ramieniu. Małe Wilki Morskie odszukiwały ukryte w butelkach listy z zadaniami. Nie mogło zabraknąć wspólnych śpiewów, tańców oraz uwielbianej przez dzieci, jak i dorosłych ,zabawy „Limbo”. Na koniec Mali Piraci odnaleźli ukryty przez Barnabę skarb. Po udanej zabawie Piraci oraz ich rodzice mogli posilić się, piekąc kiełbaski przy ognisku.
                                           Dziękuję wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udaną zabawę!!!
                                                    Wychowawca grupy Krasnoludki – Pirat Barnaba 

     • Spotkanie z bohaterem literackim

      15 listopada 2023 roku uczniowie klasy 6b gościli na lekcji języka polskiego Bilba Bagginsa, bohatera lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Wspaniale w postać hobbita wcielił się Jakub Karczewski, który niespodziewanie dla kolegów i koleżanek wszedł do klasy niczym duch. Przedstawił się wszystkim i pokrótce opowiedział o sobie. Posługiwał się cytatami z lektury. Przebranie Kuby zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Szczególną uwagę zwracały bose stopy
      z twardą podeszwą i bujnymi, ciemnymi włosami. Na pewno wszyscy zapamiętają, że hobbici nie używają obuwia. Niecodzienne spotkanie z bohaterem literackim wszystkim się podobało.

      Wioleta Szajkowska

     • Wycieczka klas III

      20 października 2023 roku uczniowie klas III a i III b uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Wioski Garncarskiej w Kamionce. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedza wioski z przewodnikiem. Sympatyczna pani przewodnik przytaczała nam ciekawe opowieści dotyczące rajskiego ogrodu. Kolejnym punktem naszej wycieczki była gra terenowa, która miała za zadanie sprawdzenie naszej wiedzy oraz orientacji w rajskim labiryncie. Ciekawą atrakcją było własnoręcznie lepienie naczyń z gliny. W trakcie warsztatów mogliśmy zapoznać się ze wszystkimi tajnikami garncarstwa.

       

      Anna Purland

      Emilia Łełyk

     • Dzień marchewki

      30 października klasa 3a i 3 b podsumowała wiadomości związane z tematem „Dbamy o zdrowie”. W tym celu odbyły się nietypowe lekcje na cześć marchewki i innych warzyw. Wszyscy solidarnie założyli coś pomarańczowego lub zielonego, tak aby jak najbardziej przypominać marchewkę.
      Dzień rozpoczęliśmy od ruchu czyli od „Marchewkowych zawodów”. Następnie omówiliśmy jakie korzyści wynikają z jedzenia warzyw. Na potwierdzenie tego, że warzywa są nie tylko zdrowe, ale też smaczne, uczniowie próbowali zdrowych wypieków wykonanych przez rodziców. Wszyscy jesteśmy zgodni, że ciasta marchewkowe i czekoladowo-dyniowe ciasteczka mogłyby zadowolić największego łasucha. Na ostatniej godzinie dzieci wykonały marchewkowe kukiełki, które zabrały ze sobą do domu.

      E. Łełyk

      A. Purland

     • Turniej szachowy

      We wtorek 7 listopada odbył się 1 szkolony turniej szachowy. W kategorii klas I-III 1 miejsce zajął Adam
      Szabelski z klasy 3a, 2 miejsce Maria Kasprowicz z klasy 3a i 3 miejsce Wojciech Szajdek z klasy 3b.
      W kategorii klas IV-VIII 1 miejsce zajął Fabian Jastrzębski z klasy 5b, 2 miejsce Filip Krajza z klasy 5b i 3
      miejsce Maksymilian Suchocki z klasy 5a. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju.
                                                                                                                                             Lech Grala

     • Zajęcia edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

       

       

      Obraz znaleziony dla: znaczek pck

       

      Zajęcia edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

       

              Dlaczego pierwsza pomoc przedmedyczna jest tak ważna? – na to pytanie odpowiadali uczniowie klas I - III SP Miłomłyn podczas zajęć z instruktorem ratownictwa Jakubem Kunkowskim i Filipem Adamczykiem, reprezentujących oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie. Zajęcia odbywały się cyklicznie w miesiącach: październik-listopad 2023 r.

      Podczas zajęć uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy: sprawnego wzywania wsparcia, sprawdzania oddechu poszkodowanego, pozycji bocznej oraz resuscytacji. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzących mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

       

       Organizator szkolenia

           Renata Rafalska- Taba 

     • Wycieczka do Olsztyna

      We wtorek 24.10.2023r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami odwiedzili najciekawsze olsztyńskie atrakcje.
      Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Przyrody, w którym uczniowie wzięli udział w lekcji dotyczącej leśnych zwierząt, wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą. Po zajęciach dzieci zostały oprowadzone po Muzeum, gdzie miały możliwość zapoznania się z bogactwem fauny występującej na terenie Warmii i Mazur. Na stałej wystawie „Zwierzęta Warmii i Mazur” zaprezentowano bowiem ponad 250 gatunków zwierząt, od potężnego żubra i łosia, przez liczne ptaki, maleńkie ryjówki, żółwia błotnego, czy dwumetrowego suma.
      Kolejnym punktem było Stare Miasto oraz znajdujący się przy nim Zamek Kapituły Warmińskiej. W tych miejscach niezastąpiona okazała się pani Laura Mazur – opiekun wycieczki, która oprowadzając nas po okolicy bardzo ciekawie opowiadała o budowlach, zabytkach oraz pobliskich parkach miejskich. Podczas trwania wycieczki uczniowie mieli również okazję zakupić pamiątki oraz zapozować do kilku zdjęć.

      Jolanta Szerszeń
      Katarzyna Bogusławska

     • „Śniadanie daje moc” w klasach 0 - III"

      W środę 8 listopada 2023 roku, w ramach akcji ,,Śniadanie daje moc”, tak jak co roku w naszej szkole przeprowadzony został „Dzień zdrowego śniadania”. 
      Celem akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększania świadomości uczniów na temat roli śniadania, zarówno spożywanego w domu przed szkołą, jak i drugiego śniadania w szkole. Dzieci przygotowały zaplanowane potrawy i kanapki, następnie podczas wspólnego posiłku zwracały uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia.
      Wszyscy wychowawcy pragną podziękować rodzicom za pomoc w realizacji akcji. Było pysznie.

      Beata Andrianik

     • Dzień Postaci z Bajek

      We wtorek, 7 listopada 2023 r., w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie przedszkoli i klas 0-3 przebrali się za swoje ulubione postacie. Razem z wychowawczyniami zostali zaproszeni do biblioteki na niskim parterze do wzięcia udziału w konkursach dotyczących wiedzy o bajkach. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat poszczególnych bajek i bardzo chętnie zgłaszali się do odpowiedzi. Za swoją aktywność uczniowie zostali nagrodzeni kolorowankami  i drobnymi słodyczami.

                                                                                                                           Dziękuję wszystkim za przybycie :)
                                                                                                                                                    Anita Spychaj

     • „CZYSTA WODA – ZDROWIA DODA”

      24 października 2023 roku w Olsztynie podsumowano drugą edycję wojewódzkiego projektu „Czysta woda – zdrowia doda”. O akcji opowiedział Andrzej Zakrzewski, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Projekt dotyczył promocji zdrowego odżywiania, zmiany nawyków żywieniowych i promocji

      picia czystej wody. Powodem są rosnące z każdym rokiem statystyki, które mówią o nadwadze i równie groźnej otyłości wśród dzieci i młodzieży. W podsumowaniu wzięła udział dyrektor Alina Król i lider zespołu wczesnej edukacji Beata Andrianik. 

      W trakcie uroczystości pani dyrektor odebrała pamiątkową statuetkę dla naszej szkoły, wszyscy nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymali indywidualne podziękowania. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia – organizatorzy projektu oraz delegaci Kuratorium Oświaty w Olsztynie, podkreślali istotę i konieczność

      przeprowadzania podobnych akcji, ponieważ podnoszą one poziom świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej naszego zdrowia.

       

      Beata Andrianik

     • Dzień dyni

      Dnia 27.10.2023r. w p.p. Kubusiowo zaroiło się od różnego rodzaju dyń.

      Przedszkolaki sprawdzały co znajduje się we wnętrzu dyni. Obserwowały jak robi się z nich

      lampiony i smakowały dyniowych babeczek i ciasteczek.

      Dowiedziały się też o innych smacznych i zdrowych potrawach z dyni.

      Po śniadaniu, odbył się „dyniowy slalom”. Potem każdy malował farbami konturowy obrazek

      dyni. A na zakończenie dnia - pamiątkowa fotka w dyniowej foto-budce.

       

      Beata Karpowicz

     • Koncert muzyczny

      W królestwie muzyki

      W środę 11 października 2023 r. uczniowie punktów przedszkolnych oraz klas młodszych

      uczestniczyli w spotkaniu z muzyką. Wydarzenie prowadzone było przez Agencję Artystyczną MAT.

      Prowadzący spotkanie przedstawił naszym uczniom instrumenty dęte. Dzieci poznały budowę,

      wielkość oraz brzmienie trąbki i saksofonu.

      Podczas spotkania zaprezentowane zostały również pięciolinia oraz klucz wiolinowy.

      Dzieci chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych zabawach.

      Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w której uczestniczyli Ida

      Jastrzębska, Wojciech Bartoszuk oraz Alicja Mazur. Po długiej i wyczerpującej rywalizacji zwycięzcą

      został Wojtek.

       

      Jolanta Szerszeń

     • Pasowanie na ucznia

      W czwartek 12 października 2023 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły, w Dniu Patrona Szkoły, odbyła

      się uroczystość Pasowania na ucznia. Był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów,

      ich wychowawczyń  i rodziców. Dzieci ubrane w galowe stroje, zaprezentowały  swoje umiejętności

      w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość gości. Po występie dzieci

      złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Alina Król.

      Na zakończenie, by upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie wychowawczynie klas wręczyły

      pierwszoklasistom wspaniałe niespodzianki oraz pamiątkowe kuferki ufundowane przez Ostróda

      Yacht oraz rodziców. Spotkanie zakończyło się zdjęciami grupowymi oraz indywidualnymi.

      Serdeczne podziękowania dla Ostróda Yacht za ufundowanie niespodzianek dla pierwszaków.

      Dziękujemy również rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji święta – uczniowie

      i wychowawcy.

       

      Jolanta Szerszeń

      Katarzyna Bogusławska