• Z życia szkoły 2016/2017

        •  

          Grill na zakończenie klasy drugiej


              21 czerwca odbyło się pożegnalne spotkanie na koniec roku klasy II b.
          Na placu zabaw przy szkole dzieci realizowały własne pomysły, na Orliku do gier włączyli się 
          rodzice. Było miło i sportowo
          .
                                              

          Wychowawca

          Ewa Kilman 
           

          http://galeria



          RODZINNO –KLASOWY RAJD ROWEROWY UCZNIÓW KLAS Ia i IIb 


              Dnia 20  czerwca 2017r.  uczniowie klasy I a i IIb pod opieką rodziców   i wychowawców wybrali się  na rodzinno- klasowy rajd rowerowy. Punktualnie  o 16.00  zebraliśmy się  koło hotelu, skąd wyruszyliśmy na przejażdżkę po leśnych ścieżkach. Przewodnikiem wyprawy była  po raz kolejny pani Monika Ptaszkiewicz, która doskonale  zna wszystkie zakątki okolicznych lasów.  Dzięki gościnności państwa Ilony i Macieja Jedlińskich  dzieci mogły upiec na ognisku kiełbaski i wspólnie się bawić.  Miłym akcentem były certyfikaty ukończenia rajdu i drobne upominki dla każdego ucznia , których sponsorem było Nadleśnictwo Miłomłyn.
                                                             SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!  

                                                                                   

                                                 Wychowawcy: Ewa  Kilman  i Elżbieta Żmijewska                                                                                               oraz  Klasowe Rady Rodziców I a i II b                                    
           

          http://galeria



          Wizyta w Liksajnach klas pierwszej i drugich
           Teatr Raban zaprasza na spektakl

           

              19 czerwca 2017  r. dzieciaki pojechały do Liksajn na przedstawienie teatralne pod tytułem „Zwierzęta w dżungli”.
          Teatr Raban działa w ramach Stowarzyszenia Liksajny Jutra i wystawia sztuki „nie tylko dla dorosłych”. Tym razem przenieśliśmy się do dżungli, gdzie żyrafa, nosorożec i kameleon, niezadowoleni ze swojego wyglądu, udali się do szamanki. Po drodze przekonali się, że wygląd nie jest najważniejszy w życiu. Bardziej liczy się przyjaźń i dobre serce. 
          Wspaniała gra aktorów, piękna oprawa muzyczna i scenografia, oraz mądry morał bajki sprawiły, że dzieciaki nie tylko świetnie się bawiły, ale nauczyły się coś mądrego o tym, co jest ważne w życiu.

           

          Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czekamy na nową sztukę. Uczniowie i nauczyciele klas I i II  
                                                                                                                                                           

                                                                                   Beata Andrianik

          http://galeria



          Wycieczka do Centrum Nauki Experyment w Gdyni


              14 czerwca uczniowie z klas trzecich wybrali się do Gdyni, aby mogli na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie oraz w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.
          Dzieci mogły uczestniczyć także w zajęciach edukacyjnych „Pogoda bez tajemnic „ oraz „H2O łyk wiedzy”. 
          Nauce towarzyszyło ogromne zainteresowanie i wspaniała zabawa.
          Wszyscy w dobrych humorach wrócili do Miłomłyna.

                                      
                                                                           Wychowawczyni: Emilia Łełyk
           

          http://galeria



           

          6 czerwca klasy trzecie z Liwy i Bynowa wybrały się do naszej szkoły na spotkanie integracyjne. Celem było  wzajemne poznanie się uczniów oraz zwiedzenie nowej szkoły. Dzieci z klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami chętnie opiekowały się gośćmi. Pogoda była wyśmienita, więc drugą część spotkania wszyscy spędzili na świeżym powietrzu rozgrywając mecz w „Dwa ognie”.
          Na koniec dzieci udały się na wspólny obiad. 

                                               

             Emilia Łełyk

           



             KONCERT MUZYCZNY- DZIECIĘCE PRZEBOJE 


                    Piątego czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z muzyką. Nosiło ono tytuł          „ Dziecięce przeboje”. Podczas spotkania artyści grali i śpiewali najpopularniejsze wśród  dzieci piosenki „ „ Dorotka”, „ Zuzia”, „ Pieski małe dwa”, „ Kaczka Dziwaczka”, ‘ „Kolorowe kredki”, „Kolorowe dzieci”, „ Miała baba koguta”, „ Pszczółka Maja”, „ A ja wolę moją mamę”. Spośród tych utworów, dziecięce jury składające się z uczniów naszej szkoły miało wybrać tę najciekawszą i najbardziej „ wpadającą w ucho”. Przebojem naszej szkoły okazały się dwie piosenki: „ Pieski małe dwa” i  „Kaczka Dziwaczka”.
                    Na dzisiejszym spotkaniu odbył się również  „ Wielki finał konkursu wiedzy o muzyce”. Do rywalizacji przystąpiły tylko dwie osoby:  Larysa Korecka i  Michał Łuniewski. Uczestnicy konkursu odpowiadali na wiele trudnych pytań  z dziedziny muzyki. Ostatecznie pierwsze miejsce  zajęła Larysa Korecka, drugie Michał Łuniewski. Zwycięzcy otrzymali nagrody i gromkie brawa.

                                                                                            Elżbieta Żmijewska

           



           

          Wycieczka do Ostródy na ścieżkę historyczno - edukacyjną w ramach targów Expo Mazury

           

              Dnia 2. 06. 17 r. uczniowie klas I – III  zwiedzali wystawę sprzętu wojskowego, która zorganizowana była podczas Targów Proobronnych w Ostródzie. Przez wystawę wiodła ścieżka edukacyjna, na której można było prześledzić dawną i współczesną historię polskiej obronności. Rekonstruktorzy przebrani za wojów Mieszka I opowiadali z czego są wykonane ich tarcze i pozostały ekwipunek. Wędrując dalej dzieci widziały jak robi się łuk, podziwiały wyposażenie husarza, słuchały o Powstaniu Styczniowym, oglądały mundury i stroje kobiet z tamtych czasów. Zwiedzając wystawę można było nie tylko patrzeć i słuchać, ale również strzelać z łuku, mierzyć z broni, wędrować labiryntem, wsiadać do pojazdów bojowych. Wystawa bardzo podobała się zarówno chłopcom, jak i dziewczętom. Wycieczka była nietypową lekcją historii i patriotyzmu.
                                                                                                               

                  B. Karpowicz
           

           



          Wycieczka do Zakładu Produkcyjnego OSI w Górce k/ Ostródy


              2 czerwca klasy drugie: a, b i c (47 uczniów) z wychowawcami: p. Beatą Andrianik, p. Alicją Wasiak i opiekunami: p. Dorotą Czech, p. Agnieszką Bienias i p. Bożeną Gajewską zwiedziły Zakład Produkcyjny OSI w Górce. Jest to bardzo nowoczesna firma, która produkuje hamburgery do restauracji   Mc Donald’s. Prezentacji zakładu dokonali menadżerowie: p. Anna Chorbajczuk, przedstawiając prezentację multimedialną i p. Andrzej Orkisiewicz, który oprowadził nas po obiekcie. Uwieńczeniem atrakcji było samodzielne składanie hamburgerów i konsumpcja oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego WSPANIAŁA PRZYRODA (pomysł na pracę plastyczną i temat zaproponowany przez Zakład). Nagrodzeni zostali: Wiktor Kruszyński, Oliwia Staszyńska i Krzysztof Sobociński.                                                                          
          Zakład zwiedziliśmy dzięki uprzejmości p. Bożeny Piątek i p. Andrzeja Orkisiewicza.    
                                                                                                                   Serdecznie dziękujemy!

                                          

            Wychowawca klasy II b: Ewa Kilman
           

          http://galeria



          Dzień Dziecka w klasie III a i III b


              Na pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie obu klas razem ze starszymi uczniami uczestniczyli w akcji pod hasłem ,,Jak nie czytam, jak czytam”. Wszyscy przynieśli swoje ulubione książeczki, które przez pierwsze dziesięć minut zajęć czytali po cichu. Następnie układali absurdalne teksty z przypadkowo wybranych wyrazów z różnych książek. Niektóre z nich były bardzo śmieszne.
              Potem uczniowie wyszli na boisko przed szkołą gdzie uczestniczyli w turnieju sportowym. Najwięcej radości przyniosły konkurencje takie jak: wyścig w workach, przenoszenie na łyżce piłeczki, przeciąganie liny, skoki przez linę. Były też lody i słodkości oraz malowanie plakatów na temat ,, Bajkowy świat”. W bajkowych nastrojach trzecioklasiści rozeszli się do domów, by tam świętować ten piękny dzień wraz z rodzicami.
                                                                                         
                          

          B. Karpowicz, E.Łełyk

          http://galeria



          ”Uczestniczyliśmy w biciu rekordu”


              1 czerwca 2017 r. wiele szkół wzięło udział akcji propagującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej pomysłodawcą i organizatorem była redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Jednym z elementów prowadzonych w tym dniu działań było bicie rekordu jednoczesnego czytania książek przez uczniów w całym kraju. Głównym celem akcji było propagowanie czytania i książek wśród uczniów, uświadomienie (nie tylko rówieśnikom, ale też dorosłym), że ten sposób spędzania czasu wolnego jest popularny wśród dzieci i młodzieży i wbrew temu, co mówią prowadzone w kraju badania, młodzi ludzie poniżej 15 roku  życia czytają znacznie więcej i mogą czegoś nauczyć dorosłych, manifestując to, co dla nich ważne  – czytanie.
          Uczniowie z klas trzecich, czwartych,  piątych i szóstych oraz nauczyciele naszej szkoły także wzięli udział w tym wydarzeniu. Tuż po rozpoczęciu zajęć wychowawcy zapoznali młodych ludzi z celem organizowania tego rodzaju akcji oraz harmonogramem jej przebiegu. Następnie uczniowie i nauczyciele w  poszczególnych klasach (w ciszy i skupieniu) przez pierwsze 10 minut czytali przyniesione przez siebie książki, uczestnicząc w ten sposób w biciu rekordu . Po zakończeniu tej części akcji przystąpili do spisywania absurdalnego tekstu. Polegało to na zapisywaniu na przygotowanym arkuszu ustalonych słów z książek przyniesionych przez uczniów  (np. pierwszego z czwartej strony, drugiego z piątej).  Na koniec wszyscy uczestnicy akcji ustawili się przed szkołą, tworząc kręgi czytających. 

          Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do wzięcia udział w tym wydarzeniu za rok. 
           

          http://galeria



           

            31 maja 2017 r. grupa uczniów z klas piątych wraz z opiekunem p. Teresą Biegańską pojechała rowerami do Majdan Wielkich, aby  wziąć udział w pikniku z okazji Dnia Dziecka. 
          Po przywitaniu dzieci przez organizatorów pikniku rozpoczęły się różne, przeznaczone dla nich gry i zabawy. Można było potańczyć na sali w świetlicy, upiec na ognisku kiełbaski, pograć w piłkę, pomalować twarz, wziąć udział w konkursach. Atrakcją były występy klowna, którzy puszczał ogromne bańki mydlane. Organizatorzy zadbali też o rozmaite przysmaki, którymi częstowali uczestników. Pogoda dopisała, humory uczestnikom również. Po 3 godzinach zabawy uczniowie zadowoleni wrócili do domu.

                                

           Organizator: Teresa Biegańska
           

          http://galeria



           

          AKADEMIA Z OKAZJI DNIA MATKI !


              W piątek, 26 maja 2017 roku, w Szkole Podstawowej w Miłomłynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Przedstawienie przygotowały dzieci z klasy III b.
          Były wiersze z życzeniami dla mam i tatusiów, piękne piosenki i taniec oraz skecz 
          "z życia wzięty". Zebrani rodzice z wielkim wzruszeniem słuchali swoich pociech, nie brakowało też śmiechu.
          W trakcie części artystycznej dzieci wręczyły swoim bliskim przygotowane przez siebie kwiatki. 
          Przed wejściem do klasy zebrani gości mogli obejrzeć także piękne portrety mam.
          Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego świętowania przy stole zastawionym smakołykami. Była to chwila dzielenia się swoimi wrażeniami                  i zbieranie pochwał.

                                        

           Wychowawczyni: Emilia Łełyk
           

          http://galeria



          Dzień Matki w klasie III a

           

              Dnia 25 maja 2017 r. uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią przygotowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Na początku przedstawili program artystyczny złożony z piosenek i wierszy. Następnie wręczyli własnoręcznie zrobione upominki i wspólnie zasiedli do poczęstunku. Mamy miały okazję wysłuchać wierszyków samodzielnie ułożonych przez dzieci i opisów, w których dzieci starały się przedstawić swoje mamy. Zadaniem było odgadnięcie, który opis kogo dotyczy. Mamusie musiały także odgadnąć na którym portrecie są przedstawione. Spotkanie odbyło się w radosnej i miłej atmosferze.   
                                                                                           

          B. Karpowicz
           



           FESTYN ZDROWIA


            26 maja, ostatniego dnia Tygodnia Uśmiechu,  odbył się także Festyn Zdrowia, który był zarazem elementem podkreślającym ważność minionego tygodnia i podziękowaniem wszystkim i każdemu z osobna, którzy angażowali się w przedsięwzięcia, a także promocją zdrowej żywności, co z kolei wiązało się z konkursem CZAS NA ZDROWIE, w którym bierzemy udział (koordynator p. Dorota Papis i 10-osobowa grupa uczniów z klas starszych). W przygotowania zaangażowali się rodzice klasy II b z wychowawcą p. Ewą Kilman (współkoordynator w konkursie CZAS NA ZDROWIE), a w szczególności: p. Agnieszka Bienias, p. Magda Korecka i p. Anita Kwiatkowska, które były również sponsorami produktów żywnościowych. Festyn sponsorowali także: p. Zdzisława Milkowska, p. dyrektor Grażyna Potkaj i p. Ewa Kucińska. Do akcji włączyło się wielu nauczycieli i rodziców z różnych klas. Dzięki temu różnorodność potraw przeszła wszelkie oczekiwania. Pani Monika Ptaszkiewicz reprezentująca Nadleśnictwo Miłomłyn zadbała o rośliny, które dodały gracji i elegancji stołom. 
           

                  Festyn rozpoczął się w obecności p. dyrektor Grażyny Potkaj, p. wicedyrektor Izabeli Lempek, p. Moniki Ptaszkiewicz i najmłodszych dzieci z punktu przedszkolnego z wychowawcą p. Krystyną Krzemińską. Po przywitaniu przez p. Ewę Kilman wszyscy udali się na projekcję filmu z cyklu „Śmietnik w mojej głowie”, po czym odbyła się degustacja zdrowego jedzenia. W festynie wzięła udział cała społeczność szkolna. Pani Monika była gościem honorowym imprezy i wraz z panią dyrektor Grażyną Potkaj wręczyła uczniom klasy II b dyplomy z akcji ŚNIADANIE DAJE MOC (dyplomy oczekiwały na ten dzień).
           

          DZIĘKUJEMY SERDECZNIE SPONSOROM, RODZICOM KLASY II B  I WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM!
                                            

          Opiekun i organizator: Ewa Kilman
           

           

          http://galeria



          TYDZIEŃ UŚMIECHU


              W dniach od 22 do 26 maja odbył się Tydzień Uśmiechu. Miał on na celu rozbudzenie wrażliwości wśród uczniów, pozytywnego postrzegania siebie i innych, radości nawet z najmniejszego sukcesu, jak i okazywanej innym. Chcąc zaakcentować działania na ten tydzień pojawiły się plakaty stopujące niewłaściwe zachowania takie, jak: hałas, krzyki i bieganie oraz zezwalające na ciszę i uśmiech, a drzwi sal lekcyjnych witały znaczkami z uśmiechem. Każdy kolejny dzień miał łączyć całą społeczność szkolną, a przedstawiało się to następująco:
           

          I dzień- używaliśmy magicznych słów: dzień dobry, proszę, przepraszam, dziękuję. 
          Wszyscy starali się być mili i życzliwi, ale zdarzali się i zbuntowani.

           

          II dzień- dzieliliśmy się swoimi zainteresowaniami i zdolnościami
          - klasa VI a z wychowawczynią p. Marzeną Szaciłowską przedstawiła prezentację multimedialną wyników projektu klasowego Po drugiej stronie książek, która dotyczyła ciekawych książek i filmu nagranego przez uczniów pt. „Mały Książę”,
          - dziewczęta z klasy V a - Zuzanna Kozakiewicz i Emilia Jakubiak , które uczęszczają do Szkoły Tańca i Akrobatyki Spinel w Iławie wykonały przewroty, szpagaty, mostek ze stania z przejściem w tył. Później swoje zdolności zaprezentowała Hania Zielonka z VI b, która również uczęszcza do Szkoły Tańca i Akrobatyki. Było ciekawie (opieka p. Wioleta Szajkowska)
          -Jakub Szajkowski z V b zaprezentował jazdę na elektrycznej deskorolce skymaster. Pokazał różne możliwości, które można na niej wykonać. Jeździł do przodu, do tyłu, obracał się, kucał, wstawał. Dał wypróbować sprzęt dzieciom. Nie było łatwo, nowicjuszy trzeba było asekurować. Najlepiej radził sobie Maksymilian Matwiejuk (opieka: p. Danuta Szymańska i p. Wioleta Szajkowska)
          - mieliśmy także okazję obejrzeć robótki ręczne p. Wiesławy Godek – serwetki są piękne

           

          III dzień - razem malowaliśmy
          - uczennice: Oliwia Stando i Paulina Szulc uczyły rysować w 3D  dzieci z klas I- III
           - p. Ewa Kilman uczyła klasę III a rysować psa i kota 
          Chętnych było wielu, a prace na dobrym poziomie.


          IV dzień- razem czytaliśmy
          - młodszym uczniom czytali: Emilia Jakubiak, Oliwia Stando, Wiktoria Zawieska, Wiktoria Grudzińska, Dominik Zyska i Patrycja Łątkowska
          - starszym uczniom czytali: Kinga Sotnik, Bartek Ulatowski, Alicja Fafińska, Oliwia Staszyńska, Michał Ptaszkiewicz, Adrian Bienias, Filip Adamczyk, Ula Łełyk

           

          V dzień- razem bawiliśmy się 
          Podczas przerw starsi uczniowie starali się bawić na boiskach z uczniami klas młodszych. Młodsi jednak chętnie biegali.
            

           Tydzień minął szybko i energicznie. Widać było pozytywne działania i zmiany. W przyszłości musimy jednak zadbać o większą ciszę, której trochę zabrakło i jeszcze bardziej uświadomić uczniom, że hałas niszczy zdrowie. Dobrze, że nie zabrakło uśmiechu.
                                                                                        

            Lider ds. Promocji Zdrowia: Ewa Kilman
           

          http://galeria 23 maja

          http://galeria 24 maja

          http://galeria 25 maja



            Wycieczka klasy Ia do Nowej Holandii


              Dnia 26 maja 2017r. uczniowie klasy pierwszej pojechali na wycieczkę  do Rodzinnego Parku Rozrywki  w Nowej Holandii. Tam czekało  na nich wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci przebywały na Wyspie Potworów, Wyspie Iluzji, Placu Zabaw, w Osadzie Wikingów. Zwiedziły także Mini ZOO. Dużą atrakcją okazało się płynięcie statkiem i podziwianie roślin wodnych. Dzieci świetnie się bawiły na trampolinach i w Małpim Gaju. Do Miłomłyna wszyscy wrócili w dobrym   humorze.
                                                                                     

             Wych. Elżbieta Żmijewska
           

          http://galeria          



          WYCIECZKA DO OLSZTYNKA I OLSZTYNA KLAS DRUGICH A, B i C


              23 maja pod opieką wychowawców: p. Beaty Andrianik, p. Alicji Wasiak, p. Anity Kwiatkowskiej i p. Elżbiety Kwiatkowskiej wybraliśmy się na wycieczkę do Olsztynka i Olsztyna. W programie zaplanowaliśmy: zwiedzanie Skansenu w Olsztynku, zwiedzanie Zamku i Starówki w Olsztynie, oglądanie filmu Riko prawie bocian oraz  posiłek w KFC. Nie zabrakło również czasu na lody i kupno pamiątek. 
            Wyczerpani i zmęczeni po całym dniu, ale bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do punktu wyjścia, czyli przed szkołę, gdzie czekali rodzice.

                                        

           Organizator:Ewa Kilman

          http://galeria



           

          TWOJE NOWE JUTRO

             22 maja 2017 gościliśmy teatr „Kurtynę” z Krakowa ze spektaklem  „Twoje nowe jutro” 

               Społeczność małego miasteczka żyje od kilku dni niepokojącą informacją o tajemniczym zaginięciu Oli, uczennicy miejscowej Szkoły Podstawowej. Media na bieżąco informują o nieudanych próbach odnalezienia dziecka. Matka jednego z kolegów szkolnych zaginionej dziewczynki zauważa, że z domu giną artykuły spożywcze, a jej syn Mateusz coraz częściej opóźnia swoje powroty ze szkoły. Chłopiec, będący dotąd jednym z najlepszych uczniów, nie potrafi również wyjaśnić faktu otrzymania złej oceny z ostatniego sprawdzianu. Rodzice zaginionej Oli podejrzewają, że zniknięcie córki może być spowodowane ich trudną sytuacją rodzinną, związaną z planowanym rozwodem. Plotki na temat rozpadu rodziny Oli od dawna już były wiodącym tematem w społeczności miasteczka. Ola stała się obiektem drwin i złośliwych uwag rówieśników, którzy w jej rudym kolorze włosów dopatrywali się niechęci i braku miłości do niej ze strony rodziców. Trudna sytuacja dziewczynki potęgowana była też faktem, że w przeszłości jej ojciec miał problemy z alkoholem, dopalaczami i z prawem. Anonimowe wpisy na ten temat stały się wiodącym tematem esemesów i krążącej w drugim obiegu komunikacji e - mailowej. Odkrycie tego faktu przez jednego z nauczycieli i próba uzdrowienia niezdrowej atmosfery w szkole napotyka na zmowę milczenia. Nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za dramat wykluczenia dziewczynki ze społeczności. Mateusz, który jako jedyny zna prawdę o losie Oli, staje wobec fundamentalnych dylematów. Czy znajdzie w sobie odwagę, by powstrzymać złe emocje, uprzedzenia i opowiedzieć prawdę? Czy zaufa autorytetowi nauczyciela?  
                Elementy profilaktyczne spektaklu „Twoje nowe jutro”: Zapobieganie przemocy i agresji (przemoc werbalna, emocjonalna, fizyczna, zachowania autodestrukcyjne), zarządzanie emocjami i kontrolowane ich wyrażanie, promocja efektywnej struktury komunikacji (asertywność, kontrola stresu i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach), nauka podejmowania słusznych decyzji, umiejętność ochrony własnej osoby i radzenia sobie z presją otoczenia. Podstawy wiedzy o substancjach psychoaktywnych, ich szkodliwości, łamanie prawa w związku z ich używaniem. Bezpieczne i właściwe korzystanie z Internetu i innych technologii przekazywania informacji, wiedza na temat praw osobistych i ich ochrony, konsekwencje prawne podejmowanych decyzji. Rola nauczyciela jako wiodącego autorytetu. 

          W spektaklu wzięło udział dwóch aktorów  Program przygotowany był profesjonalnie 
          ze scenografią, kostiumami i rekwizytami.


              Renata Rafalska
           

          http://galeria



          KONCERT MUZYCZNY  - SKALDOWIE

               W środę 17.05.2017r gościliśmy przedstawicieli Agencji Artystycznej MAT. Uczniowie klas IV-VI spotkali się w sali gimnastycznej na koncercie poświęconym muzyce polskiej grupy  rockowej „Skaldowie”. 
          W twórczości zespołu odnajdziemy różne gatunki muzyczne  m.in. klasyczny rock, rock progresywny, folklor góralski, rock'n'roll, jazz, big-beat oraz muzykę pop. Założycielami grupy byli:  Andrzej Zieliński (kompozytor większości repertuaru), Jacek Zieliński oraz Zygmunt Kaczmarski, Janusz Kaczmarski, Feliks Naglicki i Jerzy "Kuba" Fasiński. Prowadzący przypomnieli największe ich przeboje : 
          „ Uciekaj, uciekaj”, ,,Medytacje wiejskiego listonosza", ”Cała jesteś w skowronkach",  „Kulig”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”.
          Wszyscy rozeszli się do klas w doskonałych humorach,  nucąc piosenkę ,, Wiosna, cieplejszy wieje wiatr....” tym bardziej, że za oknami sali była piękna, słoneczna pogoda. Prawdziwa wiosna! Muzycy zostali nagrodzeni głośnymi brawami.
              Podczas występu  rozegrany został półfinał Turnieju  Wiedzy o Muzyce. Do finału zakwalifikowały się 3 osoby: Wojtek Ptaszkiewicz-IV a; Kasia Fałdowska- V b; Dominik Zyska- VI a. Gratulujemy!

                                                                                                           Danuta Szymańska

          http://galeria



          WYCIECZKA PIĄTYCH KLAS DO TRÓJMIASTA


             5 maja 2017 roku piąte klasy naszej szkoły wyruszyły do Trójmiasta. 
           

             Najpierw  odwiedziły na gdańskiej Starówce manufakturę cukierków Ciuciu Cukier Artist. Jest to miejsce, gdzie dorośli na chwilę stają się dziećmi, a dzieci odkrywają słodkie tajemnice. W powietrzu unosił się ciepły i słodki zapach karmelu, cynamonu, anyżu i cytrusów. Na każdej półce stały różnokolorowe słoiczki z cukierkami i lizakami o wymyślnych kształtach i kolorach.  Ciuciu Cukier Artist to nie tylko sklepik z łakociami. Nasi uczniowie oglądali pokaz tworzenia słodyczy. Punktem kulminacyjnym był „rzut cukru na hak” i rozciąganie. Pracownicy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania zadawane przez dzieci. Każdy dostał paczuszkę pysznych cukierków. Panowała tam bardzo miła i radosna atmosfera.
              Później przyszła kolej na kino 7D. Oglądając wyświetlany seans,  odczuwaliśmy zmysłami- zapach, powiew powietrza, temperaturę, wibracje, zmiany pozycji, dotyk. Kino 7D max to także niesamowite nagłośnienie, co jeszcze bardziej udzieliło się na odbiór tego, co  widzieliśmy na kinowym ekranie. Dodatkowym efektem wzmacniającym były unowocześnione technicznie fotele – opcja poruszania fotelem do przodu i do tyłu, i na boki. Jedni przejechali się rikszą po murze chińskim, inni mieli spotkanie z zombie. Na chwilę zatraciliśmy się  w seansowym świecie kina. 
               Następnie przemieściliśmy się do Gdyni, gdzie w planie mieliśmy Oceanarium oraz Experyment. W Akwarium Gdyńskim podziwialiśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Było bardzo ciekawie i kolorowo.
               W centrum nauki Experyment odkrywaliśmy tajemnice otaczającego nas świata! Eksperymentowaliśmy! Dużo czasu spędziliśmy przy interaktywnych stanowiskach, gdzie mogliśmy się wiele nauczyć poprzez zabawę. Odkrywaliśmy tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Mogliśmy sprawdzić, jak będziemy wyglądać za 30 lat. Na własnej skórze doświadczyliśmy  trzęsienia ziemi. Uczniom spodobała się Galeria HYDROŚWIAT. Stanowiska dostarczyły nam mnóstwo zabawy, a przy tym dały możliwość zdobycia wiedzy hydrologicznej. Na wystawie, wcielając się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, poznaliśmy działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet mieliśmy szansę stworzyć ogromny wir wodny! Było wiele ciekawych stanowisk naukowych, nie sposób ich wszystkich opisać. Zachęcamy młodych odkrywców do odwiedzenia Experymentu w Gdyni.
              Na koniec zajechaliśmy do McDonalds. Do Miłomłyna wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń.

           

          Wioleta Szajkowska

          http://galeria



          Teatr Współczesny w Krakowie dla naszych dzieci

             28 kwietnia 2017 r. dzieciaki z przedszkola, zerówek i klas I - III pojechały do Centrum Kultury na Zamku w Ostródzie na przedstawienie teatralne „Baśnie Braci Grimm” wystawiane przez Teatr Współczesny w Krakowie.

          Podczas spektaklu dzieci świetnie się bawiły, wchodziły w interakcje z aktorami, poznały najbardziej znane baśnie Grimm w nowej aranżacji i w pięknej oprawie scenicznej i dźwiękowej. 
          Głównym celem spektaklu było kształtowanie postaw moralnych, dzięki którym dzieci uczą się odróżniać dobro od zła, a także przyswajanie pozytywnych wzorców postępowania.

              Wychowawcy i dzieciaki serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, opiekunom i Dyrekcji za umożliwienie spotkania ze sztuką teatralną, dzięki której mogli przenieść się w piękny świat fantazji          i wyobraźni.   
                                                                                                                                             

           Beata Andrianik

           



           

              W czwartek 27 kwietnia 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole trzy majowe święta. Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby uczcić: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja. Z tej okazji klasy 4a, 4b oraz 2a przygotowały program artystyczny, który miał za zadanie przybliżyć  wszystkim to doniosłe wydarzenie historyczne, a także uświadomić, jak ważną rolę i w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja. Uroczysty apel rozpoczął się od zaśpiewania Hymnu Polski oraz wprowadzenia sztandaru Naszej Szkoły. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowaliśmy w formie audycji radiowej. Wprowadzeniem do niej było odśpiewanie pieśni ‘Moja Ojczyzna’ przez uczniów klasy 6a. Czwartoklasiści świetnie sprawdzili się jako reporterzy pytający przechodniów o majowe święta. Reportaż oprawiony był rysem historycznym przybliżającym tradycje obchodzenia majowych świąt oraz ich pochodzenie. Dzieci z klasy 2 recytowały wiersze a na koniec wspólnie zaśpiewały patriotyczną pieśń o ojczyźnie. Tym patriotycznym akcentem zakończyliśmy majowe obchody w naszej szkole. 

           

          Organizatorzy
           

          http://galeria



           Przeboje Pani Marii  


             Następne spotkanie z muzyką już za nami. Koncert dla dzieci najmłodszych odbył się 25 kwietnia 2017r. Tematem spotkania było przybliżenie postaci poetki, pisarki i autorki bajek dla dzieci Marii Konopnickiej. Na początku koncertu przedstawiciel Agencji MAT przeprowadził półfinał Turnieju Wiedzy o Muzyce. Uczestnicy rozwiązywali test, w którym mogli zdobyć 10 punktów. Najwięcej punktów (9pkt.) zdobył Michał Łuniewski z kl. III b, który zagwarantował sobie miejsce w finale. Dołączyły do niego: Larysa Korecka- kl. II b (8pkt.)  i Daria Sbikowska z kl. III a (7pkt.) Życzymy powodzenia w finale. Uczniowie wysłuchali też pieśni skomponowanych do wierszy  M. Konopnickiej oraz przypomniały sobie, kto to jest poeta, a kto kompozytor. 
           

           
          Alicja Wasiak
           



          Spotkanie pod hasłem „Miłomłyn czyta książki”


            W piątek  21 kwietnia 2017 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie spotkali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz społeczność lokalna.  Mimo niezbyt sprzyjającej aury, wszechogarniającego zewsząd  chłodu, nastroje uczestników imprezy „Miłomłyn czyta książki” były pełne ciepła i radości. 
               Zaproszono wielu gości. Swą obecnością zaszczycili  nas m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn, Stanisław Siwkowski , Kierownik Miejsko – Gminnej Biblioteki  Publicznej, Teresa Godek oraz przedstawicielki Zespołu Ludowego Mozaika, Teresa Babicka i Halina Jaskółowska . W spotkaniu uczestniczyła też spora grupa rodziców.
              Tę niezwykłą imprezę zorganizowano z kilku względów. Pierwszym z nich był zbliżający się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony uroczyście w wielu krajach świata. Kolejnym – zachęcenie jak największej grupy ludzi do czytania. Wiadomo bowiem powszechnie jak wielki wpływ na człowieka ma kontakt ze słowem pisanym, szczególnie tym pięknym, artystycznym, z którym stykamy się w utworach literackich. Trzecim powodem zorganizowania tej imprezy była przyjemność płynąca ze wspólnie spędzonego czasu i dobra zabawa.
              Organizatorem spotkania „Miłomłyn czyta książki” była Publiczna Szkoła Podstawowa im. I Dywizji       T. Kościuszki w Miłomłynie przy współpracy z miejscowym Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury. 
                Po kilku słowach powitania, wszyscy zgromadzeni na sali zostali zapoznani  z programem imprezy. Pierwszym punktem było głośne czytanie przez zaproszonych gości fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza  „W pustyni i w puszczy” . Do grona tych osób należeli: pan Stanisław Siwkowski, panie Teresa Babicka i Halina Jaskółowska, pani Teresa Godek oraz pani Emilia Szabelska. Czytającym należą się słowa uznania za odwagę, pełne zaangażowanie w piękne i bardzo sugestywne zaprezentowanie wybranych fragmentów książki. 
               Przedstawienie zatytułowane „Legenda o jeziorze Dadaj” to kolejny punkt programu. Tę świetną jej inscenizację przygotowali uczniowie miejscowej szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycielek – Renaty Rafalskiej i Moniki Misztal – Matwiejuk. Młodzi artyści zostali za swój występ nagrodzeni gromkimi brawami, bowiem świetnie się spisali. Zachwycili wszystkich obecnych na sali. 
               Ostatnim z punktów spotkania był Turniej Rodzinny „Kto czyta, nie błądzi”. Wzięło w nim  udział sześć  zespołów rodzinnych . Byli to przedstawiciele rodzin: Stando, Ptaszkiewiczów, Czarzastych, Łątkowskich, Łuniewskich i Szabelskich. W pierwszej turze uczestnicy rywalizacji odpowiadali na trzy pytania, do których wiedzę mogli czerpać z książek. Następnie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem.  Na koniec rozszyfrowywali łamigłówkę literacką. Zarówno Turnieju zwycięzcy jak i pozostałe zespoły zostały nagrodzone. 
              Imprezie towarzyszyła wystawa prac literackich i plastycznych, których autorami byli uczniowie szkoły podstawowej.

           

          Nauczyciel – bibliotekarz 

          Wiesława Godek 

           

          http://galeria



          Wycieczka do Warszawy

                  W czwartek 06.04.2017 r. uczniowie klas szóstych pojechali na wycieczkę do Warszawy pod opieką p. J. Stano, p. M.Szaciłowskiej, p. J. Zyski, p. K. Kępki, p. D. Sawki i p. M. Pasierowskiej.
          Stolica powitała nas prawdziwą kwietniową pogodą – było trochę zimy i trochę lata. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Mieliśmy szczęście – trębacz akurat grał hejnał! Następnie pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Pani przewodniczka szczegółowo i ciekawie opowiadała o przebiegu powstania. Wszyscy zbierali kartki z kalendarza, na których opisane było, co danego dnia wydarzyło się w stolicy. Słuchaliśmy przerażających dźwięków wojny, oglądaliśmy mundury i broń, przechodziliśmy kanałami jak łącznicy. Każdy z nas  czuł dreszcze emocji podczas tak niezwykłego spotkania z przeszłością.
          Później przyszedł czas na emocje sportowe – przeszliśmy „ścieżką piłkarza” na Stadionie Narodowym.  Pani przewodniczka pokazała nam salę treningową, szatnie, studio telewizyjne, z którego dziennikarze komentują mecze. Zajrzeliśmy do pomieszczeń dostępnych tylko dla piłkarzy. Kupiliśmy pamiątki – koszulki, długopisy, breloczki i magnetyczne kulki.    
          Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów już po 22.00.

          Marzena Szaciłowska
          Jolanta Kopiczyńka-Stano

           

            http://galeria

           



           

          Koncert muzyczny – Ludwig van Beethoven


                Dnia 5.04.2017r uczniowie kl. IV- VI uczestniczyli w comiesięcznym spotkaniu z muzyką organizowaną przez Agencję Artystyczną MAT. Tym razem koncert poświęcony był muzyce i twórczości Ludwiga van Beethovena, niemieckiego kompozytora i pianisty,  ostatniego z tzw. klasyków wiedeńskich, uznawanego za jednego z największych twórców muzycznych wszech czasów. Muzycy przybliżyli nam postać wielkiego artysty oraz zaprezentowali kilka znanych utworów, m.in. Sonatę fortepianową cis-moll op.27/2, tzw. ,,Księżycową”, ,,Dla Elizy” czy IX Symfonię, popularną przede wszystkim dzięki finałowej kantacie do słów ,, Ody do radości”. 
           W czasie koncertu odbył się kolejny Turniej Wiedzy o Muzyce. Zwyciężyła Weronika Rusin z Vb. Gratulujemy. 

                                                                                   Danuta Szymańska

           

          http://galeria



            31 marca odbyły się na ostródzkim dworcu eliminacje do Mistrzostw Polski w grze planszowej „Domek” zorganizowane przez firmę Rebel i Szymona Szypczyńskiego z ostródzkiej firmy Grajdołek. Zawodnicy naszego GSM-u zjawili się na miejscu silną, 8-osobową ekipą pod opieką Michała Szaciłowskiego. W zawodach wzięło udział dwudziestu czterech zawodników, z czego, po emocjonujących starciach, do ścisłego finału zakwalifikowało się czterech najlepszych. Był wśród nich nasz szkolny kolega Wiktor Rafalski, który zajął 4 miejsce. Gratulujemy!

          Przy okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować pani Renacie Rafalskiej, która zgodziła się podwieźć naszych zawodników na miejsce i zapewnić bezpieczny powrót. Dzę-ku-je-my! :)

          Michał Szaciłowski

           

          http://galeria



          Teatr na nudę

              23 marca członkowie Szkolnego Koła Teatralnego i uczniowie klasy VIa,  mieli okazję spotkać się z niezwykłym człowiekiem. Przyjechał do nich na zajęcia profilaktyczne „Teatr na nudę” pan Paweł Kołodziejski – dyrektor i aktor teatru lalek „Igraszka” z Warszawy. Opowiedział im o swojej pasji i pokazał, że teatr może być rewelacyjną alternatywą dla używek.
          Podczas zajęć zorganizowanych przez panie Renatę Rafalską, Marzenę Szaciłowską i pana Michała Szaciłowskiego uczniowie mieli okazję poznać kilka rodzajów lalek teatralnych. Gość pomógł im także stworzyć własne, unikalne lalki. Parawan był idealnym miejscem, by zaanimować, czyli ożywić te dzieła.
          Śmiechu było co nie miara.
            Bardzo dziękujemy członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc, bez której spotkanie nie doszłoby do skutku.

          Renata Rafalska
          Marzena Szaciłowska
          Michał Szaciłowski

           

          http://galeria



          KONCERT MUZYCZNY „ Cztery pory roku”
           

            Dnia 22 marca 2017r. odbył się koncert muzyczny.  Na początku przeprowadzony został konkurs wokalny pt. ”Instrumenty”.  Wystąpiły trzy  dziewczynki z  klasy pierwszej: Hania,  Julia i  Kinga. Wygrała  Hania.
             Po konkursie pani prowadząca zaprezentowała wszystkim jak wygląda flet poprzeczny oraz ogromna tuba. Następnie zaprosiła do muzycznej zabawy trzy odważne dziewczynki  i czterech chłopców. Dzieci aktorsko wywiązały się bardzo dobrze przedstawiając muzyczną historię Kasi i Jacka oraz trzech przybyszów z kosmosu. Zebrane dzieci mogły także w trakcie słuchania utworów odgadywać odgłosy ptaków i zwierząt na łące. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i z chęcią uczestniczyli w koncercie. 
          Na zakończenie odbył się konkurs podsumowujący wiedzę ze spotkania. Udział wzięli: Konrad z kl. IIIb, Wiktoria z klasy Ia oraz Ada z klasy IIc. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria.  Brawo!

           

          Emilia Łełyk
           

          http://sgaleria



          POWITANIE WIOSNY

           

            21 marca powitaliśmy  wiosnę. Uczniowie klas piątych przygotowali przedstawienie „W bajkowym świecie ekobohaterów”, w którym pokazali, jak należy dbać o przyrodę. Główne postacie przedstawienia to:  narratorzy, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Shrek, Fiona, Pinokio, Kubuś Puchatek, Królik . W postacie Smerfów wcielili się uczniowie klasy II b. W dalszej części uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli bajkę „Ekologiczny dom”. Tradycją uczniów naszej szkoły jest rokroczny przemarsz ulicami Miłomłyna, który ma wypędzić zimę i powitać wiosnę.  Przemarsz ten jest bardzo głośny, towarzyszą mu okrzyki  i dźwięki różnorodnych instrumentów. Po powrocie do szkoły uczniowie udali się na zajęcia lekcyjne.
                                                    
                                                   

          Teresa Biegańska   Ewa Kilman
                                                                                                                

           

          http://galeria



          Klasa Va  bierze udział w 4. Edycji  gry czytelniczej Między nami czytelnikami!

           

          Od początku zabawa opisywana jest  za pomocą dwu mott.
           

          1.    „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. 
          2.     „Niech czytający wciągnie w świat książek nieczytającego i razem coś zrobią”.

           

          Można powiedzieć, że poprzez te dwa motta widać sens całej  gry czytelniczej, bo:
          (a) czytanie to najpiękniejsza zabawa,
          (b) niestety nie wszyscy o tym wiedzą,
          (c) czytający i nieczytający żyją obok siebie i nawet się przyjaźnią,
          (d) niech zatem jedni wciągną drugich w czytelniczą zabawę!

           

          Jako zespół klasowy wybraliśmy sobie nazwę Łobuziaki. Mamy do wykonania trzy zadania. Za każde zadanie możemy mieć  przydzielone  punkty – kapsle Między nami. Zadania w  grze mają wyzwalać w nas uczniach chęć do działania. Naszym zadaniem jest wykorzystanie wykonanego dzieła do promocji czytelnictwa. Nasza misja polega na tym, aby pokazać innym (czyli osobom spoza grupy uczestników), że książka może być źródłem dobrej zabawy. Im więcej osób się o tym dowie, tym lepiej. Dlatego …
          Pragniemy przedstawić efekty naszego drugiego zadania!

           

          Opis zadania
          8 lutego 2017 roku nasza wychowawczyni Wioletta Szajkowska przedstawiła nam kolejne zadanie czytelnicze. Okazało się, że jest nim miksowanie, mieszanie, łączenie utworów literackich tzw. mashup. Na jego wykonanie mieliśmy czas do 6 marca.  Całą klasą zdecydowaliśmy, że połączymy dwie książki: „Anię z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery  i „Dasz radę, Marcelko” Marcina Pałasza. Wybraliśmy te lektury, ponieważ „Ania z Zielonego Wzgórza” przypadła nam do gustu, a Marcelkę poznaliśmy dzięki spotkaniu autorskiemu z pisarzem Marcinem Pałaszem. Książka zwraca uwagę na problem przemocy w szkole. Dziewczynka nie może poradzić sobie ze swoimi zmartwieniami. Ciężko jej, bo chodzi o kulach i nie ma żadnego przyjaciela. Uważamy, że Ania mogłaby zarazić optymizmem koleżankę. Dzięki niej świat Marcelki stanie się kolorowy, wesoły, marzycielski, tęczowy oraz bajkowy. Przez życie łatwiej iść z przyjacielem. Do wykonania pracy plastycznej wybraliśmy najbardziej uzdolnione i chętne osoby. W wyniku tego działania powstało nowe, ale spójne dzieło. Wykonanie zadania dostarczyło nam wielu pozytywnych wrażeń i frajdy. Dobrze się bawiliśmy. Wykorzystaliśmy naszą własnoręcznie stworzoną pracę do promocji czytelnictwa w naszej szkole. Wywiesiliśmy dzieło na korytarzu szkolnym i umieszczamy  rysunek oraz sprawozdanie z wykonanego zadania na stronie szkoły. Wszystkich zachęcamy do czytania „Ani z Zielonego Wzgórza” i „Dasz radę, Marcelko” oraz zapoznajemy z nowym słówkiem – mashup. Obie książki znajdują się w naszej bibliotece. Zapraszamy serdecznie

          Przedstawicielki klasy V a:
          Oliwia Czerw ,Emilia Jakubiak, Zuzanna Kozakiewicz, Agata Masłowska

           

          http://galeria



          Konkurs wiedzy o Ince w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie

           

              3 marca 2017 roku w MGOK-u  w Miłomłynie odbył się konkurs wiedzy o Ince.

          Z naszej szkoły było 10 uczestników. Uczniowie najpierw rozwiązywali test przygotowany przez pana majora Dariusza Kazimierczyka, później odbyła się część ustna .

          Po sprawdzeniu prac okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Kasia Fałdowska, natomiast na pozycji drugiej zakwalifikowało się aż pięć osób: Jakub Czarzasty, Zuzanna Kozakiewicz , Jakub Szajkowski,  Oliwia Stando,  Paulina Kubów.

          Po ogłoszeniu wyników zaczęły się dogrywki, walka o jak najlepsze miejsce. Spokojna mogła być tylko Kasia Fałdowska. Uczniowie zostali zaproszeni na środek sali i mieli odpowiadać na wylosowane przez siebie pytania. Do wyboru mieli pytania od numeru 1 do 30. Walka była zaciekła i niesamowita, uczniowie wykazali się ogromną wiedzą.

          W efekcie II miejsce zajął Jakub Czarzasty, III – Oliwia Stando, IV – Jakub Szajkowski, V – Zuzanna Kozakiewicz, VI – Paulina Kubów. Cała szóstka została nagrodzona ciekawymi grami historycznymi i innymi akcesoriami. Uczniowie byli zadowoleni i dumni z siebie i nie ma co im się dziwić. Treści konkursu były bardzo trudne, a oni dali radę. Jestem również z nich bardzo dumna i nagrodziłam wszystkich pochwałami za udział w konkursie i ocenami celującymi z aktywności z historii.

          Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w konkursach i poszerzaniu swojej wiedzy.
           

             
          Wioletta Szajkowska

           

           

          http://galeria



           Konkurs wiedzy o Ince


                1 marca 2017 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole został zorganizowany konkurs wiedzy o Ince. Uczestniczyło w nim 16 osób z klas 4-6. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 10 zadań. Autorem pytań był pan major Dariusz Kazimierczyk. Wszyscy uczniowie, bez względu na wyniki, zostali zaproszeni do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miłomłynie  na dalsze zmagania w konkursie wiedzy o Ince. 
          Dzieci już wcześniej poznawały historię Danuty Siedzikówny na zajęciach koła historycznego. Przygotowały tablicę ze zdjęciami i życiorysem bohaterki. Wyniki swojej pracy młodzi historycy zaprezentowali całej społeczności szkolnej. Gazetka została umieszczona na szkolnym holu, gdzie każdy mógł zapoznać się z historią Inki. Uczniowie także podziwiali pomnik i zwrócili szczególną uwagę na napis, który na nim widnieje. Na jednym ze spotkań był pan Kazimierczyk, który opowiedział wiele ciekawostek o Danucie Siedzikównej.


          Wioletta Szajkowska

          http://galeria
           



           

          ,,SMYCZKOWE  OPOWIEŚCI”
           

             22.02  znów w naszej szkole zagościli artyści z Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna. Tym razem z pięknymi "Smyczkowymi opowieściami". Jak zwykle nasi uczniowie mieli okazję wcielić się w aktorów i kierowani przez prowadzącego świetnie przedstawili uczniom całą historię skrzypiec i wiolonczeli. Widzowie mogli poznać te instrumenty, dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat oraz posłuchać ich brzmienia. Nie zabrakło też pojęć muzycznych. Teraz już dzieci będą wiedziały co oznaczają pojęcia SOLO, DUET czy TRIO.
          Podczas koncertu odbyły się dwa konkursy. Uczniowie klasy I zaprezentowali się wokalnie i tu decyzją jury zwyciężyła Lena Wojewódzka. Drugi konkurs dotyczył wiedzy o muzyce, w którym zwyciężyła Larysa Korecka  i  tym samym  zakwalifikowała się do finału , który odbędzie się w czerwcu. Dziewczynkom gratulujemy!

           

          Krystyna Krzemińska
           

          http://galeria



          WALENTYNKOWE  IMPROWIZACJE

           

              14 lutego 2017 roku w  walentynkowym nastroju uczniowie klas IV – VI wysłuchali muzyki jazzowej , przygotowanej przez Agencję Artystyczną „MAT”.
          Podczas koncertu uczniowie poznali historię jazzu, który powstał w Stanach Zjednoczonych na przełomie XIX i XX wieku. Wykonawcy zaprezentowali utwory Luisa Armstronga, Milesa Davisa i Duka Ellingtona. Słuchacze poznali nowe style muzyczne powstałe w muzyki jazzowej czyli bluesa i swing. W ramach podsumowania wiadomości chętni uczniowie wzięli udział w quizie muzycznym, nagrodzonym symbolicznymi upominkami.   Nastrój koncertu jeszcze bardziej podkreślił walentynkową atmosferę  w tym dniu. 

           

          Jolanta Stano
           

          http://galeria



          KONCERT MUZYCZNY „ Od kołysanki do Arii”.

            Dnia 14 lutego 2017r odbył się koncert. Uczestniczyły w nim dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III.  Koncert rozpoczął się przeprowadzeniem przez pana prowadzącego z Agencji Artystycznej „MAT”  finału konkursu wokalnego klas II. Uczniowie śpiewali piosenkę pt. „Instrumenty”. Pierwsze miejsce zajęła Lena Wojewódzka z klasy II a, drugie miejsce zajęła Wiktoria Markowska z klasy II c a trzecie miejsce zajęła Oliwia Staszyńska  z klasy II b.  Następnie rozpoczął się koncert, pod tytułem „ Od kołysanki do Arii”. Dzieci zostały zapoznane z różnymi rodzajami ludzkich głosów ; sopran, alt, tenor i bas. Wszystkie te głosy zostały zaprezentowane w utworach wykonywanych przez śpiewaków.
               Uczniowie zdobyli również wiedzę na temat muzyki wokalnej, opery i arii. 
          Na zakończenie koncertu, odbyły się eliminacje Turnieju Wiedzy o Muzyce. Udział wzięły dzieci Dominik Twardowski, Maja Kolada, Igor Kieruczenko.  
          Zwyciężył  Dominik Twardowski z klasy IIIa. 

          Dorota Krzaczek

           

          http://galeria



           11.02.2017 r. uczniowie z klas piątych wybrali się do lasu , aby pomóc zwierzętom leśnym. Zanieśli siano, marchewkę , ziemniaki, jabłka i zboże. Złożyli  je pod wysokim świerkiem. W lesie było dużo śniegu, więc  uczniowie zjeżdżali na sankach i jabłuszkach. Wszyscy byli zadowoleni z takiej wyprawy.   
                                                           

          Teresa Biegańska
           

          http://galeria



          „Czytanie łączy pokolenia”

           
               W styczniu bieżącego roku w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Tuż przed feriami, odbyła się akcja „Czytanie łączy pokolenia”, której podstawowym celem było uświadomienie uczniom faktu, że czytanie książek nie musi kończyć się wraz zakończeniem edukacji szkolnej. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice i dziadkowie. W tym niezwykłym dniu niemal każda lekcja zaczynała się od głośnego czytania książek. Goście w osobach mam, tatusiów i babć zachęcali młodych ludzi do czytania, opowiadając krótko o swoich aktualnych upodobaniach czytelniczych, o ulubionych książkach z dzieciństwa. Następnie czytali fragmenty wybranych utworów,  za co nagradzani byli brawami. Akcja przerosła nasze oczekiwania. Cieszy fakt, że tak wielu rodziców i babć wykazało się swoją aktywnością w tej dziedzinie. Gorąco dziękujemy i zapraszamy do kontynuacji świetnie rozpoczętej współpracy.

          Wiesława Godek

          http://galeria



          MAM TALENT!

              W piątek przed feriami uczennice kl. VI a Zuzanna Rogalska i Gabriela Zastępowska przeprowadziły klasowy konkurs „MAM TALENT!”. Do zabawy przystąpiło dziewięcioro uczniów: Michał Cięszczyk, Grzegorz Łątkowski, Adrian Baniewski i Oskar Gregorek (grupa prezentująca taniec nowoczesny), Wiktoria Grudzińska (wokalistka), Zuzanna Petka, Paulina Jaszczak, Maja Paczkowska (trio wokalne), Dominik Zyska (wokalista), Maja Paczkowska (śpiew i elementy skeczu) wyłonionych w trakcie wcześniejszych eliminacji. Jury w składzie Z. Rogalska, G. Zastępowska i M. Szaciłowska wspólnie z publicznością i kołem dziennikarskim oceniało występy szóstoklasistów. Okazało się, że największy talent ma Wiktoria Grudzińska, która zaprezentowała piosenkę Ewy Farnej „La la laj”. Na drugim miejscu uplasowała się Maja Paczkowska w piosence „Pineapple pen”. Trzecie miejsce zdobyło trio z kolędą „Lulajże Jezuniu”. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali prezenty zakupione przez wychowawcę klasy. Oprócz standardowych nagród w postaci flamastrów, gier planszowych czy słodyczy pojawiły się również niespodzianki – niezwykły ziemniak mocy, przepyszny pasztet czy zmywak szorstki kuchenny. Śmiechu było co niemiara.

          Marzena Szaciłowska
           

          http://galeria



          Spotkanie z Trampolinkiem


              W piątek 20 stycznia do dzieci z grupy 0 „Smerfy” i 0 „Krasnoludki” przyszedł w gości Trampolinek. Jest to postać, która towarzyszy dzieciom podczas nauki w zerówce jako pacynka na zajęciach dydaktycznych  oraz  występuje w ich kartach pracy z serii „Trampolina do szkoły”. 
          Trampolinek rozmawiał z dziećmi o tym, czego się już nauczyły w zerówce. Wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Trampolina”, która jest tematem przewodnim całej serii. Przy tej piosence dzieci bawiły się razem z Trampolinkiem i skakały jak na trampolinie. Potem dzieci zaśpiewały swojemu gościowi piosenkę „Dla ukochanej babci” i nauczyły go zabawy ilustracyjnej do piosenki. Wszyscy bardzo wesoło się bawili i żałowali, że Trampolinek nie może zostać z nami na dłużej. Wesoły ludzik z pomarańczowymi włosami obiecał dzieciom, że jeszcze kiedyś do nich przyjdzie.

           

          Dorota Krauze
           

          http://galeria



          „W karnawale, to są bale”.

            W czwartek 19 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył  się bal karnawałowy, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0- III oraz przedszkolaki z Punktu przedszkolnego.
          Przy dźwiękach różnych przebojów, dzieci wspólnie z wychowawcami i rodzicami bawiły się doskonale. W programie balu oprócz tańców były konkursy taneczne. Trzy zwycięskie miejsca otrzymały słodkie nagrody. 
          Wszystkie dzieci były przebrane za różne postacie bajkowe.


          Dorota Krzaczek
          Krystyna Krzemińska

          http://galeria



          Dzień Babci i Dziadka u „Krasnoludków”


               W środę 18 stycznia dzieci z grupy 0 „Krasnoludki” zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na tę okazję dzieci przygotowały wiele niespodzianek: wierszyki, piosenki, inscenizacje, układy taneczne. Nawet nauczyły się tańczyć cha-chę i twista. Po występach wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i zakładki do książek. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i kawę. Miło spędziliśmy razem czas, było bardzo wesoło i sympatycznie. Babciom i dziadkom wszystko bardzo się podobało i byli dumni ze swoich wnuków.


          Dorota Krauze
           

          http://galeria



                                      
          DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SMERFÓW

                                                        „ Babcię i Dziadka wszyscy kochamy. 
          Wdzięczność, miłość, szacunek każdego dnia Im okazujemy. 
          Jednak 21 i 22 stycznia, w sposób szczególny wyrażamy to, co czujemy do Nich”.
           
                  Takimi słowami dzieci z zerówki rozpoczęły uroczyste spotkanie z  babcią i dziadkiem z okazji ich święta. W czasie uroczystego spotkania, wnukowie zaprezentowały program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem.
          W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci zaprosiły dziadków  na przedstawienie „ Czerwony Kapturek”.
          Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a  goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
          Następnie  wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości  na poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz pięknych i smacznych tortów, który przygotowały wspólnie ze swoimi rodzicami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i tańce, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

                                                                                                                          Wychowawca
                                                                                                            Dorota Krzaczek

           

          http://galeria



            „Murzyńskie rytmy małego Bambo”

          W poniedziałek 16 stycznia odbył się kolejny koncert muzyczny dla klas I –III oraz grup przedszkolnych. Koncert nosił tytuł „Murzyńskie rytmy małego Bambo”. Dzieci zapoznały się z budową instrumentów perkusyjnych i trąbki oraz dowiedziały się skąd wzięła się muzyka jazzowa. Poznały budowę i brzmienie klarnetu, saksofonu, werbla oraz bębna szczelinowego. Dobrze bawiły się podczas zabaw rytmicznych, używając własnych dłoni jako instrumentu.
          Podczas koncertu odbył się finał konkursu wokalnego dla klas III. Wszyscy uczestnicy śpiewali piosenkę pt. „Instrumenty”. Pierwsze miejsce zajęła Dominika Czarzasta z kl. III b, drugie Michał Łuniewski z kl. III b, a trzecie miejsce Amelia Brejna z kl. III a.
          Na zakończenie jak zwykle przeprowadzono kolejne eliminacje Turnieju Wiedzy o Muzyce. Zwyciężyła Zuzanna Apsel z kl. II a.

                                                                                               

                                        Dorota Krauze

          http://galeria



           

          SŁUCHALIŚMY ELVISA PRESLEY'A

              We wtorek, 3 stycznia, mieliśmy okazję kolejny raz gościć w naszej szkole  Agencję Artystyczną MAT z Olsztyna. Wszyscy daliśmy się ponieść muzyce Elvisa Presley'a.
          Poznaliśmy zarys życiorysu artysty oraz jego muzyczną karierę. Odważni uczniowie wykazali się wiedzą, za co otrzymali nagrody.

            

           Wioleta Szajkowska
           

          http://galeria



          PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

            Tradycją naszej szkoły stało się wspólne kolędowanie uczniów, nauczycieli i rodziców. W tym roku w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas dzieci uczęszczające na koła teatralne prowadzone przez panie R. Rafalską, B. Andrianik, M. Misztal- Matwiejuk.
              W czwartek 22.12.2016r. cała społeczność szkolna spotkała się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.  Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach na tle pięknej scenografii  przybliżyli nam sceny narodzin Jezusa Chrystusa oraz tradycje świąteczne obchodzone w innych krajach, między innymi w Meksyku, Wielkiej Brytanii czy na Ukrainie. Występ przeplatany był śpiewem kolęd i pastorałek. Widowni szczególnie do gustu przypadły „Gore gwiazda Jezusowi” oraz „Świeć, gwiazdeczko, mała   świeć”, które śpiewały wszystkie dzieci.
              Na zakończenie  uroczystości Pani dyrektor Grażyna Potkaj złożyła wszystkim, a w szczególności dzieciom, najserdeczniejsze życzenia świąteczne.  
              Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie świątecznego spotkania były p. M. Górna oraz K. Krzemińska, B. Gorgoń,  D. Szymańska, W. Godek. Panie w tym dniu mogły liczyć na pomoc ze strony innych nauczycieli.
                                         
                                                                

                                                                                                        M. Górna
                                                                                                        D. Szymańska

           

          http://galeria



          ŻYWA LEKCJA HISTORII

              21 grudnia 2016 roku w naszej  szkole odbyła się „Żywa lekcja historii”. Po raz pierwszy przyjechali do nas  aktorzy z Teatru Historycznego „Chorągwi Komturstwa Gniewskiego” w Tczewie. Tematem lekcji było średniowiecze: "Wojowie i rycerze za czasów Piastów".Uczniowie mogli poczuć się jak średniowieczni rycerze. Przenieśli się w czasie i na żywo uczestniczyli w początkach tworzenia się państwa polskiego. Aktorzy w barwny, przystępny i zabawny sposób przybliżyli ten ciekawy okres historyczny. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało pasowanie na rycerza, w jaki sposób strzelało się z kuszy oraz ile ważyła zbroja rycerza spod Grunwaldu. Dodatkowo dzieci przymierzały kolczugę, zbroję, strój rycerski oraz postrzelać z kuszy do dzikiego zwierza. Prezentowane uzbrojenie i stroje zgodne były z realiami prezentowanej epoki. Również jedna z pań nauczycielek miała możliwość przymierzenia „butów” rycerskich i przejścia się w nich po sali, co wywołało aplauz wśród uczniów. Dzięki takim spotkaniom uczniowie mają okazję poznać historię z innej perspektywy, mogą jej „dotknąć i poczuć”. Ten sposób przedstawienia dawnej rzeczywistości wzbudza u uczniów ciekawość i wiele emocji, a zdobyta wiedza pozostaje na długo  w pamięci. Aktorzy  sprawili, że wszyscy z zapartym tchem oglądali lekcję żywej historii.
           

          Wioletta Szajkowska
           

          http://galeria



           

          RAZIMY DOBREM

             Dnia 18 grudnia 2016 roku została przeprowadzona akcja charytatywna. Podczas każdej Mszy Św. w kościele w Miłomłynie i Liwie sprzedawano pierniki. W czasie akcji zebrano 950 zł. Zebrane pieniądze przekazano dzieciom z sierocińca znajdującego się w Addis Abeba, stolicy Etiopi. Sierocińiec prowadzony jest przez siostry Misjonarki Miłości (zgromadzenie założone przez św. Matkę Teresę z Kalkuty). W akcję zaangażowali się rodzice, dzieci oraz nauczyciele.  Dziękujemy za wsparcie!  Beata Gorgoń  Agnieszka Wójcik-Kowalska
           

           

                                                                

           



           

          MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWO-REKREACYJNY  KLAS I-III . 

           

               W piątek 9 grudnia w hali sportowej w Miłomłynie odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowo-rekreacyjny  klas I-III . Wszyscy uczniowie z najmłodszych klas naszej szkoły rywalizowali w bardzo atrakcyjnych ale i zarazem wymagających konkurencjach sportowych, które z jednej strony umożliwiły wykazanie się  sprawnością fizyczną, z drugiej strony okazały się wspaniałą zabawą Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane, świetnie się przy tym bawiąc. W radosnej atmosferze zgodnie z zasadami czystej gry mogły sprawdzić się ze swoimi rówieśnikami.
             Po zakończeniu współzawodnictwa wszystkie drużyny uczestniczące w  turnieju otrzymały pamiątkowe statuetki, a każdy uczestnik słodki upominek.
           Podziękowania dla UKS Lider za wsparcie finansowe imprezy. 

                                          Andrzej Krzykowski

           

          http://galeria
           



          MIKOŁAJKI TO ŚWIĘTO O GŁĘBOKIEJ TRADYCJI…


               Wszyscy znamy świętego Mikołaja jako korpulentnego dziadzia w czerwonym kubraku, z wielką siwą brodą i workiem pełnym prezentów. Choć Mikołaje występują pod różnymi imionami, mają jedno zadanie - w MIKOŁAJKI 6 grudnia dostarczyć dla grzecznych dzieci prezenty, a tym, które sprawiają trudności swoim rodzicom, ukarać rózgą. 
             W naszej szkole również Mikołaj nie zapomniał o grzecznych uczniach. Pojawił się w towarzystwie śnieżynek . Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki.
              Dziękujemy  za wsparcie  rodzicom z Rady Rodziców oraz Mikołajowi, że nie zapomniał o dzieciach. Impreza mikołajkowa była udana, wywołała uśmiech na twarzy niejednego dziecka. 


                                      Opiekunowie SU
                                      Gołębiewski Marcin 
                                      Krzykowski Andrzej 


          http://galeria



           

          CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE 

           

             2 grudnia 2016r. członkowie koła historycznego wybrali się na wycieczkę do kościoła pod wezwaniem św. Bartłomieja. Wcześniej poznawali jego historię na kole. 
          Naszym przewodnikiem był ksiądz proboszcz Marian Żbikowski . Pani Wioletta Szajkowska poprosiła kapłana o pokazanie nam kilku zakamarków. Nie spodziewaliśmy się, że zobaczymy ich aż tak dużo. Najpierw weszliśmy na wieżę, na której znajduje się zegar. Dowiedzieliśmy się, jak on działa. Ksiądz zadzwonił dzwonem i był taki hałas, że wszyscy się przestraszyliśmy. Później oglądaliśmy organy i trzy witraże: Kazanie na Górze, Wniebowstąpienie Pana Jezusa, Pan Jezus Błogosławi Dzieci, wykonane w 1901 roku w zakładzie malarskim na szkle Ferdynanda Müllera w Qudlinburgu. Podobne witraże można obejrzeć jeszcze tylko w Sopocie. Ksiądz powiedział nam, że małe, kolorowe szkiełka połączone są ołowiem. Podziwialiśmy sceny przedstawione na witrażach. Następnie przeszliśmy do okna, na którym widnieje imię i nazwisko proboszcza, za czasów którego wybudowano nasz kościół. Decyzję o rozpoczęciu budowy podjął pastor Franz Albert Rauch. Kościół parafialny zbudowano w miejscu starej pokrzyżackiej świątyni wzniesionej przed 1335 rokiem. Pod koniec XIX wieku postanowiono wznieść nową świątynię. Wybudowano ją na starym miejscu, z zachowaniem wieży i części południowej. Prace podjęto w 1898 roku. Budowa została ukończona w 1901 roku. Z wieży poszliśmy właśnie do starego kościoła wybudowanego przez Krzyżaków. Podziwialiśmy piękne krużganki. Ksiądz opowiedział wiele ciekawostek. Pokazał nam małą chrzcielnicę, którą odnalazł w Majdanach. Później wprowadził nas na wieżę dzwonniczą z 1341 roku, czego w ogóle się nie spodziewaliśmy. Okazuje się, że nie musimy jechać do Malborka czy Torunia, żeby wejść na wieżę. Wieża starego kościoła została zbudowana bez żadnego gwoździa, tzw. ciesielką. Dziś poprzez arkadowy łącznik połączona jest z resztą kościoła św. Bartłomieja.
          Wycieczka bardzo nam się podobała, mogliśmy bliżej poznać historię naszego kościoła. Wejście na wieżę dzwonniczą dostarczyło nam wielu emocji.

          Członkowie koła historycznego wraz z opiekunem p. Wioletą Szajkowską


           

          http://galeria



          STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA 2016

           

              W dniach 05 – 15  grudnia 2016 r. w naszej szkole  odbył się kolejny Ogólnopolski  Projekt  Stypendialny
          organizowany  przez Firmę edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach.

          W tegorocznej edycji 37  uczniów z klas drugich i trzecich startowało  pod opieką swoich wychowawczyń:  
          Beaty Andrianik, Ewy Kilman, Alicji Wasiak,  Beaty Karpowicz i  Emilii  Łełyk, 
          w czterech kategoriach konkursowych: 
          •    czytelniczej  „Abecadło”, 
          •    ortograficznej  „Ortografek”, 
          •    matematycznej „Plusik” 
          •    plastycznej „Plastuś”. 

          W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba uczestników wzrosła, z czego bardzo się cieszymy. 
          Trzymamy za wszystkich kciuki i czekamy na wyniki, które ukarzą się 
          28 lutego 2017 roku na stronie internetowej organizatora: www.stypendiada.pl 

                                                          Szkolny koordynator konkursu Beata Andrianik
           

          http:/galeria



          „KSIĄŻKA NASZYM  PRZYJACIELEM”


               Pod takim hasłem w naszej szkole 14 grudnia 2016 r. odbyła się debata na temat czytania książek i ich  wpływu na dzieci i młodzież. Wzięło w niej udział około 40 uczniów z klas IV – VI oraz kilkoro z klas młodszych.  
             Uczestnicy dyskusji chętnie zabierali głos, wypowiadali swoje opinie i refleksje związane z poruszanym zagadnieniem.  Dzielili się swoimi spostrzeżeniami związanymi z lekturą książek. Potrafili wymienić zalety częstego obcowania z literaturą. Bez większego problemu udowodnili, że książka może być przyjacielem, że może czasem pomóc w trudnych sytuacjach, wskazać sposób rozwiązania problemów, rozbawić, kiedy jest się smutnym czy pozwolić zapomnieć o obecnym w życiu każdego człowieka stresie. Ponadto niesie ze sobą wiele pozytywnych wartości, także tych edukacyjnych,  tak ważnych w rozwoju każdego młodego człowieka.
             Cieszy nas fakt, że głos w dyskusji zabrali niemal wszyscy jej uczestnicy. Mówili ciekawie i na temat. Wymieniali tytuły książek, które zrobiły na nich największe wrażenie, do których chętnie wracają i do ich przeczytania namawiają.
           Na zakończenie uczestnicy debaty zgodnie stwierdzili, że warto czytać i zachęcali do częstego sięgania po książki. 
           Spotkanie zakończyło się wspólnym okrzykiem „Czytam, bo lubię. Witamy w klubie”. 

           

          http://galeria



          WYJAZD DO TEATRU LALEK W OLSZTYNIE


             Dnia 10 grudnia 2016r. uczniowie kl. II a i II c wybrali się do Teatru Lalek do Olsztyna. Uczniowie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Psiakość”. Pies o imieniu Psiakość pozostawiony w lesie podczas grzybobrania spotyka kilku leśnych mieszkańców. Z tęsknoty za panem Psiakość wyrusza w podróż powrotną do domu. W wędrówce przez las, łąkę, wieś aż do miasta towarzyszy mu znudzona leśną codziennością i głodna przygód Wilczka. Spotykają wiele ciekawych postaci. 
          „Psiakość” to ciepła, zabawna, pełna uroku, wzruszająca opowieść o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, bliskości, nadziei i zaufaniu. 
          W drodze powrotnej uczniowie mogli oglądać pięknie udekorowane, rozświetlone miasto.
          Serdeczne podziękowania paniom opiekunkom.

          Alicja Wasiak

           



          W krainie świętego Mikołaja

            6 grudnia 2016 r. klasa druga a pojechała do Leśnych Wrót na spotkanie ze św. Mikołajem.
          Po przybyciu na miejsce powitał nas elf, który oprowadził wszystkich po Magicznej Krainie, w której zobaczyliśmy szopki ze zwierzętami i ptakami, pasiekę ze śpiącymi pszczółkami, osiołka, wystawę choinek z recyklingu.

           Chętni i odważni mogli pojeździć na koniu w siodle, poszukać magicznych kryształów w świątecznym labiryncie, wspinać się po mikołajowych linach.

           Po zdobyciu wszystkich sprawności udaliśmy się do domu pani Mikołajowej, gdzie ozdabialiśmy i piekliśmy pierniczki, pisaliśmy listy do Mikołaja, robiliśmy świąteczne kartki pocztowe. Elfy poczęstowały nas gorącym kakao, a pani Mikołajowa nauczyła nas piosenki do św. Mikołaja, zadawała nam zagadki, prowadziła taneczne zabawy. 

          Czas płynął szybko i nawet nie zauważyliśmy, kiedy przybył Mikołaj, który rozdał wszystkim prezenty. 
          To była udana wyprawa, która pozostanie długo w naszej pamięci.

          Dziękujemy naszym rodzicom i innym dobrym duszkom, za wspaniałe przeżycia. Szczególnie podziękowania należą się mamom, które opiekowały się nami podczas wyjazdu: Marii Kudła, Barbarze Szymańskiej i Karolinie Suchockiej.

          Uczniowie i wychowawca klasy Beata Andrianik 
           

          http://galeria



          Koncert muzyczny Wigilijne przygody Czerwonego Kapturka


              1 grudnia najmłodsze dzieci naszej szkoły kolejny raz gościły muzyków z Agencji Artystycznej "MAT". Koncert był tym bardziej ciekawy, że już dzisiaj mogły śpiewać kolędy, posłuchać pastorałki i poczuć atmosferę świąt. Opowieść o Czerwonym Kapurku zainteresowała uczniów, a samo zakończenie było bardzo zabawne. Spotkanie zakończyło się oczywiście konkursem, w którym troje uczniów śpiewało wybrane przez siebie kolędy, a byli to: Maja Ulatowska- Jankowska (kl. II b), Michał Lis (kl. III b) i Wiktor Rodzik (kl. III a). Zwycięzcą został Michał Lis. Brawo!
                                            

           Ewa Kilman
           

          http:galeria



          Światowy Dzień Pluszowego Misia 


            Święto ulubionej dziecięcej zabawki ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w roku 2002. 
          W naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia odbyły się 25 listopada 2016 r. Wzięły w nich udział przedszkolaki z grup - Krasnale, Smerfy i Gumisie oraz dzieci z klasy pierwszej  i uczniowie z klas drugich.  Po wysłuchaniu fragmentów kilku utworów, których bohaterem był miś poznały historię jego pojawienia się wśród zabawek.   Wzięły też udział w wielu misiowych zabawach. Naśladowały niedźwiadki spacerujące po lesie, śpiewały piosenkę o misiu, przenosiły żelkowe misie za pomocą wykałaczek. Układały też puzzle z bajkowymi misiami. 
          Poznały też zwyczaje prawdziwych niedźwiedzi brunatnych i wzięły udział w quizie na ten temat. Dzieci wykazały się spostrzegawczością i uwagą, czym zasłużyły na podziw. Każda dobra odpowiedź została nagrodzona. 
          Zabawie towarzyszyła radość i dobry nastrój. 

           

          http://galeria



             25 listopada dzieci z klasy I A wraz z wychowawcą zorganizowali dzień wróżb andrzejkowych.  W tym niezwykłym dniu klasa szkolna zamieniła się w prawdziwy dom wróżek i wróżbitów. Dużo radości sprawiło wszystkim dzieciom przepowiadanie przyszłości. Jednak największe emocje wzbudziło lanie wosku. Ciekawe, które z wróżb się spełnią?

          Wychowawca Elżbieta Żmijewska
           

          http:galeria



          „MISJE ŚNIADANIOWE…”

            Od połowy września w klasie II b odbywały się misje śniadaniowe w związku z przygotowaniami do corocznej ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc, która miała miejsce 8 listopada. Uczniowie wykonywali misje klasowe, domowe i specjalne, ucząc głównego bohatera opowiadania Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania. Misje wymagały od uczniów wiele pracy, ale dzięki temu ogromnie poszerzyli swoje wiadomości i umiejętności. Zostali Kosmicznymi Agentami Śniadaniowymi, którzy jako piraci walczą z niezdrowym jedzeniem.  
                 
            Wychowawca klasy: Ewa Kilman 

           

          MISJA_SNIADANIOWA_1.pptx



          Rewia na lodzie KRÓLOWA ŚNIEGU


           24 listopada klasy I a i II b były w Elblągu na spektaklu pt.„Królowa Śniegu” opartym na motywach znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Opiekunami podczas wyjazdu były wychowawczynie: p. Elżbieta Żmijewska i p. Ewa Kilman oraz p. Agnieszka Bienias. Uczniowie poznali inną formę rozrywki kulturalna jaką była rewia na lodzie w wykonaniu artystów moskiewskich. Bogata choreografia, scenografia, zwłaszcza kostiumy, doskonała oprawa muzyczna, efekty pirotechniczne- tego wszystkiego doświadczyliśmy.

          http://galeria



          Andrzejki w klasie drugiej a

            24 listopada 2016 roku uczniowie drugiej a bawili się na klasowych andrzejkach i katarzynkach.
          Dzieciaki mogły potańczyć na sali gimnastycznej – poznały kroki tańca współczesnego zademonstrowane przez koleżanki Kingę Sotnik i Oliwię Szabelską, w klasie grały w gry i wróżby prowadzone przez Wiktora Kwiatkowskiego i Zuzannę Apsel. Antoni Suchocki poczęstował wszystkich ciasteczkami domowej roboty.
          Szczególne podziękowania należą się rodzicom: państwu Tomaszowi i Karolinie Suchockiej za przygotowanie poczęstunku i pani Elżbiecie  Kwiatkowskiej za przygotowanie gier i zabaw..

          Wychowawca  Beata Andrianik

          http://galeria



          Andrzejki klasa II b

            24 listopada odbyły się także w naszej klasie  ANDRZEJKI. Pełni zapału do zabawy ustawiliśmy stoły, stworzyliśmy odpowiednią atmosferę i … zaczęło się. Wróżby wzmagały ciekawość i radość, zabawy ruchowe wiele emocji i śmiechu.  Było wesoło.
          Wychowawca: Ewa Kilman
           

          http://galeria



          "Przygoda w Nierobkowie"
              
             Dnia 23.11.2016r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Przygoda w Nierobkowie” przygotowane przez Studio Artystyczne „Arena” z Białegostoku. Odbiorcami byli uczniowie z klas IV – VI. Jak wyglądałby świat, w którym nie ma szkoły, wakacje trwają okrągły rok, nie trzeba wynosić śmieci, a rodzice cieszą się, gdy nic nie robimy? Tomek, bohater przedstawienia, robi co może, by wykręcić się od swoich obowiązków. Codzienne ścielenie łóżka, sprzątanie, czy odrabianie lekcji okazują się dla niego nie lada wyzwaniem. Pewnego dnia trafia w miejsce, w którym nikt nie wymaga od niego wypełniania obowiązków. W Nierobkowie może wylegiwać się do późna w łóżku, nie musi chodzić do szkoły, a przed obiadem może do woli opychać się słodyczami. Istny raj! Wszystko się jednak zmienia, gdy okazuje się, że dziecko, które nie ma obowiązków, nie ma też żadnych praw... 
              Spektakl z humorem i bez zbędnego moralizowania pokazuje dzieciom, jakie skutki niesie ze sobą lekceważenie obowiązków oraz jak ważne są prawa dzieci i młodzieży. Kolorowa scenografia, interaktywny charakter przedstawienia, wartka akcja i humor sprawiły, że nasi uczniowie długo będą mieli w pamięci Tomka i jego przygody. 


          Organizator: Renata Rafalska
           pedagog szkolny

          http://galeria



          ŚNIADANIE DAJE MOC

              8 listopada. Znów w naszej szkole akcja ŚNIADANIE DAJE MOC.  Wzięły w niej udział klasy 0- III. Jak zawsze, chętnie do tej akcji przyłączyli się rodzice, którzy zakupili zdrowe produkty śniadaniowe i pomogli  przy zorganizowaniu śniadania. W tym roku w klasie II B gościli nie tylko rodzice, ale również pan burmistrz Stanisław Siwkowski i pani dyrektor Grażyna Potkaj. Po śniadaniu uczniowie klas I- III przystąpili do wykonania plakatów , ilustrując wcześniej wylosowane zasady zdrowego odżywiania. Prace utworzyły zestaw 12 rysunków, które zdobią piętro szkoły. 

           

          Ewa Kilman

           

          http://galeria



          PAŹDZIERNIK ŚWIĘTEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

           
             Biblioteka szkolna to miejsce niezwykłe, często  staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury, zachęcanie do sięgania po książki, rozwijanie zainteresowań, pogłębianie wiedzy. Podobnie dzieje się w naszej szkole
             W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasi uczniowie bardzo chętne uczestniczyli w różnorodnych imprezach konkursach, zabawach zorganizowanych przez nauczyciela bibliotekarza. W jego działaniach ogromnym wsparciem wykazali się członkowie szkolnego Klubu Przyjaciół Książki i Biblioteki. 
             A działo się wiele. Rozpoczęła się w organizowana po raz kolejny akcja czytania książek najmłodszym czytelnikom, czyli przedszkolakom. W podróży do niezwykłego świata literatury zabierają je uczniowie klasy VI a oraz nauczyciel bibliotekarz. Wystartował konkurs „Krzyżówka Miesiąca”. Jego uczestnicy po przeczytaniu wskazanej książki rozwiązują zadania i gromadzą punkty, które w czerwcu 2017 r. pozwolą na wyłonienie zwycięzcy tej rywalizacji. 
             Miało miejsce pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników, któremu towarzyszyły zabawy, mini konkursy i inne atrakcje. Wydarzenie to wywołało w najmłodszych uczniach naszej szkoły wiele radości.  Odbył się też konkurs plastyczny „Biblioteka naszych marzeń”, którego uczestniczki wykazały się niezwykłą pomysłowością, wykonując m.in. makiety tych pomieszczeń. Ogromną popularnością cieszyły się niezwykłe przerwy w bibliotece pod hasłem „Spotkanie z zagadką i rebusem” połączone z rozwiązywaniem łamigłówek literackich. Trudno było pomieścić wszystkich chętnych do tego rodzaju zabawy. Miała też miejsce wystawa miniatur książkowych. Promowaliśmy w różnorodny sposób twórczość znanego poety dziecięcego Jana Brzechwy (gazetka, zagadki literackie, głośne czytanie utworów). 
             W ostatnim tygodniu października wiele emocji wywoływało czytanie fragmentów książki Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy…” przez radiowęzeł szkolny. 
            I to nie koniec ciekawych wydarzeń w naszej bibliotece, bo dalej będzie się wiele działo …
          Nauczyciel bibliotekarz 
          Wiesława Godek 
           

          http://galeria



          NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


            10 listopada 2016 r. uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające wydarzenia z 1918 roku, kiedy po 123 latach niepodległe  państwo polskie wróciło na mapę  polityczną Europy. Był to dzień wypełniony dobrymi emocjami i pozytywną energią. W szkole od rana panował podniosły nastrój. Uczniowie i nauczyciele  przypięli do białych koszul  biało-czerwone kotyliony, które są świadectwem wspólnoty. Wszyscy zebrani zadbali o odpowiednią atmosferę oraz oprawę wydarzeń związanych z 11 listopada. Apel z tej wyjątkowej okazji przygotowali uczniowie klas piątych pod kierunkiem p. Wiolety Szajkowskiej oraz p. Danuty Szymańskiej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły przez poczet cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami zaśpiewała hymn narodowy. Następnie  uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt.” Polska”.  Emilia Jakubiak i Jakub Szajkowski przedstawili podstawowe fakty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Piątoklasiści  recytowali wiersze: „Katechizm polskiego dziecka” (Katarzyna  Fałdowska, Wiktor Rafalski), „Twój dom” (Agata Masłowska, Oliwia Czerw, Zuzanna Kozakiewicz), „To jest Polska”  (Oliwia Duda, Mirella Kalinowska, Weronika Rusin, Tomasz Skolmowski, Kornelia Zalewska), „Polska”(Jakub  Czarzasty, Julia Myślińska, Aleksandra Czarzasta, Dawid  Orkisiewicz, Bartłomiej Goszka, Nikola Osiecka, Żaneta Żmigrodzka), „Nasz Znak” (Nikola Lewicka, Daria Kucińska, Emilia Kazimierczyk). Klasa V b zaśpiewała „Pierwszą kadrową”, a V a  przedstawiła  inscenizację do piosenki  „Przybyli ułani”. Trzecioklasiści pod kierunkiem p. Beaty Karpowicz zaśpiewali  „Płynie Wisła, płynie”. Wszyscy uważnie uczestniczyli w uroczystości z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości. Dali świadectwo pięknej, patriotycznej postawy.

                                                                                 Wioletta Szajkowska
           

          http://galeria 



           

          Muzyka patriotyczna

           
               Dnia 25 października 2016 muzycy z zespołu MAT zaprezentowali uczniom klas IV- VI naszej szkoły utwory o tematyce patriotycznej.
          Muzycy z olsztyńskiej Agencji Artystycznej zagrali dzieła takich polskich kompozytorów – patriotów, jak: Michał Kleofas Ogiński - usłyszeliśmy fragmenty poloneza a – moll „Pożegnanie Ojczyzny”, Stanisław Moniuszko - posłuchaliśmy fragmentu opery „Halka”. Wybrzmiał również polonez g-moll Fryderyka Chopina, opera „Manru” Ignacego Jana Paderewskiego.
          Następnie została przypomniana „Pierwsza Kadrowa” napisana przez Tadeusza Ostrowskiego, a po niej „Pierwsza brygada”, którą Józef Piłsudski nazwał „najdumniejszą pieśnią jaką kiedykolwiek Polska stworzyła”.
          Na koniec posłuchaliśmy pieśni patriotycznych wyrażających opór Polaków przeciwko komunizmowi. Były to „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka do muzyki Włodzimierza Korcza.
          Spotkanie wpisało się w program wychowawczy szkoły. Umocniło również tożsamość narodową młodzieży.

           



          DAWNO I JESZCZE DAWNIEJ NA WSI

            W dniach 15 października- 10 listopada odbył się szkolny konkurs plastyczny „Dawno i jeszcze dawniej na wsi” dla klas I- III. Celem konkursu było przybliżenie  życia na dawnej wsi (praca na roli, w gospodarstwie, itp.). Finał poprzedziła wystawa o takim samym tytule, na którą większość eksponatów użyczyło tutejsze Gimnazjum. Były tam dawne sprzęty gospodarstwa domowego oraz narzędzia do pracy na roli.  Część sprzętów przekazała również pani Beata Karpowicz.                            W konkursie wzięło udział dziewięciu uczniów. Zwycięzcami zostali: Wiktoria Markowska klasa II b- I miejsce, Adrian Bienias klasa II b – II miejsce, Weronika Zegadło klasa I a- III miejsce. Wyróżnieni to: Dominik Twardowski klasa III a i Amelia Brejna klasa III a.  Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki. 
                                                                         

                                                                    Lider Zespołu ds. Promocji Zdrowia



          KORZYSTAJĄC Z KOMPUTERA UŻYWAJ ROZUMU!
           

             Do uczniów klas III a i III b przyszedł dziś (28 października)  niezwykły gość – Rozum znany z reklam operatora komórkowego Orange. Przypomniał dzieciom o tym, jak bezpiecznie i mądrze korzystać z komputera i internetu. Dzieci wspaniale odpowiadały na pytania zadawane przez Rozum, opowiadały o swoich doświadczeniach z technologią informacyjną. Zgodnie stwierdziły, że nie wolno nikogo obrażać, umieszczać w sieci kompromitujących treści i obrazków, odwiedzać serwisów nieodpowiednich dla dzieci. Na koniec wizyty uczniowie otrzymali od Rozumu i firmy Orange upominki. Spotkanie podobało się każdemu.

                                                                                     Marzena Szaciłowska

           

          galeria



          ŚWIĘTO SZKOŁY

             W czwartek 13 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. Bohaterowie tej uroczystości z niecierpliwością, a zarazem z uśmiechem na ustach czekali na tę chwilę. Najpierw pierwszoklasiści zaprezentowali swój program artystyczny, po czym złożyli uroczysty akt ślubowania, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i kolegami.

          Pani Dyrektor dotykając dużym ołówkiem ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Po uroczystości odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

           

                 Starsze klasy zostały na sali gimnastycznej. W ramach Święta Szkoły odbył się uroczysty apel z okazji XVI Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy VI a przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II. Nawiązywał on w swej treści do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego, które brzmiało „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”.

               Później na scenę wyszła przewodnicząca SU Zuzanna Petka i złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14 października.

                 Ostatnim ogniwem Święta Szkoły była część poświęcona patronowi szkoły i bohaterom wojennym. Uczniowie wysłuchali wierszy o tematyce patriotycznej, poznali najważniejsze fakty dotyczące patrona, obejrzeli prezentację multimedialną o Ince oraz teatr cieni, wspólnie ułożyli hasło „Nigdy więcej wojny”. Na koniec tradycyjnie każda klasa zaśpiewała wybraną piosenkę żołnierską. Festiwal zakończył obchody Święta Szkoły.

           

                                                                                              organizatorzy:

          Elżbieta Żmijewska

          Beata Gorgoń

          Remigiusz Ejsymont

          Jolanta Stano

          Marzena Szaciłowska

           

          galeria



          TARGI HUBERTUS - ARENA OSTRÓDA

             

               7 października 2016 roku uczniowie klasy pierwszej i drugich naszej szkoły pod opieką wychowawców: Elżbiety Żmijewskiej, Beaty Andrianik, Ewy Kilman i Alicji Wasiak wyjechali do Ostródy na targi Hubertus Arena.

              Hubertus Arena jest już trzecią edycją obchodów święta myśliwych i leśników. Z tej okazji dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

             Nasi uczniowie w otoczeniu pachnącego lasu i ekspozycji leśnych zwierząt uczestniczyli w wykładzie połączonym z edukacją prowadzoną przy pomocy ścieżki edukacyjnej. Dzieciaki mogły obejrzeć różnorodność flory i fauny leśnej, śledziły tropy zwierząt, uczestniczyły w konkursie wiedzy przyrodniczej, pokonywały naturalny tor przeszkód, zdobywały nagrody – niespodzianki. Czas minął bardzo szybko ale wspomnienia pozostaną na całe życie.

              Wychowawcy i uczniowie dziękują paniom Dyrektorkom za pomoc w organizacji wyjazdu, podziękowania należą się również rodzicom: pani Karolinie Suchockiej i Dariuszowi Kwiatkowskiemu za pomoc w opiece.

           

          Kierownik wyjazdu Beata Andrianik

           

          galeria



             

              7 października 2016 r. grupa uczniów z  klas IV-VI wraz z opiekunami: p.Teresą Biegańską i p. Beatą Gorgoń wybrała się na targi Hubertus  Arena 2016 w Ostródzie.
          Na wystawach uczniowie oglądali eksponaty zwierząt pochodzących z różnych części świata. Mieli okazję obejrzeć trofea myśliwskie, jak również broń myśliwską, lornetki. Niektórzy sprawdzili swoją sprawność strzelecką strzelając z łuku do tarczy. Uczniowie degustowali różne myśliwskie potrawy, uczestniczyli w konkursach zdobywając okolicznościowe upominki, obejrzeli prace plastyczne wykonane przez uczniów na temat lasu. Mogli zakupić różnorodne, wystawione na targach produkty – zarówno spożywcze jak i rękodzielnicze. Następnie uczniowie udali się na posiłek w Mc Donald’s w Ostródzie. Około 12.30. powrócili do Miłomłyna.

                                                                                   
            Organizator: Teresa Biegańska
           

          galeria



          Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie V a

              Święto Pieczonego Ziemniaka  klasy V a odbyło się  30 września na boisku przy ulicy Potockiego. Państwo Koziej przygotowali ognisko oraz poczęstunek. Kiedy dotarli już wszyscy, przywitaliśmy się i zaczęliśmy zabawy. Większa część osób grała w piłkę nożną, a reszta bawiła się w ganianego. Nawet najmłodsi zostali ciepło przywitani. W piłkę grali chłopcy kontra  dziewczęta.
          Dziewczyn było mniej, więc do ich drużyny  doszedł Pan Zbyszek Masłowski (tata Agaty). Bawiliśmy się w najlepsze. Dzięki tacie Agaty strzeliłyśmy w pierwszej połowie trzy gole, a chłopcy tylko jednego. Po pierwszej połowie meczu postanowiliśmy zjeść pieczone ziemniaki, kiełbaski oraz napić się wody bądź soku. Porozmawialiśmy trochę między sobą, a potem nasza wychowawczyni, Pani Wioleta Szajkowska poczęstowała nas cukierkami. Wszyscy podziękowali i zaczęła się druga połowa meczu, w której  dziewczyny strzeliły dwa gole i chłopcy także dwa. Gra była zacięta.
          Kiedy był wynik 5-3 postanowiliśmy zakończyć mecz. Wszyscy zostali poczęstowani pączkami zafundowanymi przez Państwo Koziej. Nawet dorośli świetnie się bawili. Wszystkie dzieci postanowiły wybrać  się na spacer z psem Karola. Szkoda, że czas zleciał tak szybko i wszyscy musieli wracać do domów. Nasza Pani podziękowała za miłą zabawę i powiedziała, że świetnie się bawiła i miło spędziła czas. Sama myślę, że ten dzień był wyjątkowy. Mam nadzieję,  że kiedyś jeszcze powtórzymy takie spotkanie.

                                                                                                                uczennica klasy V a:  Emilia Jakubiak    

          galeria



          Święto Pieczonego Ziemniaka w grupie "SMERFY"

               

                   Dnia 27 września 2016r. dzieci z grupy 0 "Smerfy" witały Panią Jesień. Wyjechały do Liksajn na „Święto pieczonego ziemniaka”, gdzie w radosnej i miłej atmosferze spędziły czas. Rodzice przygotowali wspaniałe atrakcje. Tor przeszkód - skoki w worku, rzucanie ziemniakami do kosza, marsz na szczudłach, obieranie ziemniaków. Kolejną atrakcja było pieczenie ziemniaków i kiełbasek przy ognisku. Po wspaniałym poczęstunku, poznały jesienne prace w polu - wykopki. Zbierały ziemniaki w grupach na czas. Jesienne spotkanie zakończyło się próba siły dzieci i rodziców, przeciąganiem liny. W konkurencji tej dzieci pokonały mamy. Wszyscy uczestnicy " Święta pieczonego ziemniaka" otrzymali medale.

           

          Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspaniałego spotkania.

          Paniom ; Anecie Karczewskiej, Marioli Kudła, Magdalenie Wróblewskiej,

          Urszuli Pomianowskiej oraz Państwu Fałdowskim.

           

           

          Dzieci i wychowawca

          Dorota Krzaczek

           

          galeria



          WYCIECZKA DO OLSZTYNA

                24 września 2016 r. grupa uczniów z klas V-VI wraz z opiekunami: p. Teresą Biegańską  i p. Ewą Kilman wybrała się na wycieczkę do Olsztyna. Głównym punktem był seans w technologii  3D  „Dobór naturalny” w Olsztyńskim Planetarium.              

          Poza tym uczniowie mieli możliwość jazdy pociągiem na trasie Ostróda- Olsztyn oraz tramwajem na linii Dworzec PKP- ulica Kanta. Pogoda była sprzyjająca, świeciło słońce, było ciepło, więc atrakcją był też spacer ulicami miasta. Po seansie uczniowie zjedli posiłek w Mc Donald’s.                                                                                                                            

          Zadowoleni, z bagażem pełnych wrażeń i doświadczeń, uczniowie wrócili po południu do domu.  

          Dziękujemy Rodzicom za pomoc w dowiezieniu uczniów do Ostródy.
                                

                             Organizator: Teresa Biegańska
                                  Opiekun: Ewa Kilman

          galeria



          WARTO POZNAĆ ICH MUZYKĘ

             23 września 2016 roku uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w programie muzycznym pt. ,,Rolling Stones” . Odbył się koncert na żywo wykonany przez muzyków Agencji Artystycznej MAT. Prowadzący p. Konrad Kozubowski przybliżył nam historię powstania zespołu Rolling Stones i opowiedział o największych przebojach grupy. Uczniom szczególnie przypadły do gustu piosenki „Angie” i „Satisfaction”. Było to niezwykłe przeżycie i znakomita zabawa.
           

          Marzena Szaciłowska

           

          http://galeria

           



          23 września odbyło się święto pieczonego ziemniaka w klasie II b. W tym roku spotkanie miało miejsce na placu przy ulicy Kwiatowej- wspólne ognisko, zabawy i mecz piłki nożnej z mamusiami. Było miło i radośnie.

          Wychowawca: Ewa Kilman

          galeria



          ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KL. I A

            Dnia 23 września 2016r. uczniowie klasy I a pożegnali tegoroczne lato. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach i grach sportowych na świeżym powietrzu. Było także ognisko , pieczenie ziemniaków i kiełbasek. Dziękujemy rodzicom za wspólną zabawę, a państwu Ilonie i Maciejowi Jedlińskim za gościnność i miłą atmosferę podczas tego spotkania.

          Wychowawca: Elżbieta Żmijewska i uczniowie klasy I a

          galeria

           


          GRAJĄCA FAJKA”

           

               W czwartek 22 września 2016 roku odbyła się pierwsza lekcja muzyczna dla klas młodszych i przedszkolaków, przygotowana przez Agencję Artystyczną „MAT” z Olsztyna.

          Podczas zajęć dzieci poznały brzmienie i budowę klarnetu, oraz rodzaje saksofonów, uczestniczyły w inscenizacji muzycznej, startowały również w pierwszym w tym roku szkolnym konkursie wiedzy.

          Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy trzeciej a Daria Sbikowska, drugie miejsce zajęła uczennica klasy drugiej b Zosia Szulc, Olek Kudła z klasy drugiej a zajął miejsce trzecie.

          Wszystkie dzieciaki świetnie się bawiły i z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.

           

          Beata Andrianik

           


          galeria



           

          JESIENNE BIEGI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MIŁOMŁYNIE

           

             W środę 21 września na stadionie miejskim w Miłomłynie odbyła się masowa impreza sportowa, w której udział wzięły trzy szkoły z terenu Gminy Miłomłyn SP Liwa, SP Bynowo oraz SP Miłomłyn. We wszystkich kategoriach począwszy od ,,pięciolatków” aż po klasy szóste biegało ponad 300 dzieci. To już trzecia odsłona tej imprezy sportowej, która ma za zadanie propagować bieganie oraz aktywność fizyczną. Każdy uczestnik biegu otrzymał słodki upominek, a najlepsi zostali nagrodzeni medalami, które wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn Stanisław Siwkowski oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Miłomłynie Grażyna Potkaj.

          Organizatorem imprezy był UKS Lider w Miłomłynie Andrzej Krzykowski , Ryszard Portka .

           

          KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

           

          PIĘCIOLATKI

          DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

          1. Kalinowska Katarzyna I. Grabski Filip

          2. Kowalska Ada II. Bardowski Piotr

          3. Kolada Joanna III. Jastrzębski Błażej

           

          SZEŚCIOLATKI

          DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

          1. Kolada Maja I. Kuciński Antoni

          2. Bujalska Natalia II. Płotek Kacper

          3. Duda Dominika III. Wujtewicz Bartłomiej

           

          I KLASA

          DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

          1. Jedlińska Julia I. Szymański Michał

          2. Jabłońska Alicja II. Śmiatacz Fabian

          3. Bednarczyk Zofia III. Maier Antoni

           

          II KLASA

          DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

          1. Niewiadomska Julia I. Sobociński Krzysztof

          2. Orłowska Nikola II. Czech Karol

          3. Markowska Wiktoria III. Czech Wiktor, Szymański Maciej

           

          III KASA

          DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

          1. Paśnikowska Laura I. Kuźbik Filip

          2. Folgert Wiktoria II. Sobótko Wiktor

          3. Falińska Gabriela III. Stanisławski Aleksander

           

          IV KLASA

           

          DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

          1. Szostek Aleksandra I. Legęza Kacper

          2. Żmigrodzka Katarzyna II. Górski Alan

          3. Szabelska Amelia III. Wityczyn Adam

           

          V KLASA

           

          DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

          1. Kozakiewicz Zuzanna I. Skolmowski Tomasz

          2. Osiecka Nikola II. Dziki Filip

          3. Żmigrodzka Żaneta III. Skolmowski Damian

           

          VI KLASA

           

          DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

          1. Dyczewska Klaudia I. Łukasik Grzegorz

          2. Budrewicz Aleksandra II. Rutkowski Mateusz

          3. Szwarczak Justyna III. Rosiak Maciej

           

          galeria - klasy młodsze

          galeria - klasy starsze

           

           



          SPRZĄTANIE ŚWIATA

           

          Jak co roku, uczniowie naszej szkoły 16.09.2016r. (piątek) wzięli udział w 23 edycji akcji Sprzątanie Świata. W tym roku Sprzątanie Świata przebiegało pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

          Zbierając śmieci na terenie miasta Miłomłyn stwierdziliśmy, że w tym roku było ich mniej niż w zeszłym. Być może to, że mieszkańcy Miłomłyna widzą corocznie dzieci i młodzież zbierających śmieci przyczynia się do tego, że wszyscy zaczęli bardziej dbać o swoje miejsce zamieszkania, swoją miejscowość.

           

          Teresa Biegańska

          Małgorzata Joniec

           

          galeria



            Dnia 14 września 2016 r. uczniowie klas 4a i 4b wraz z rodzicami wzięli udział w ognisku integracyjnym w Karnitach. Pogoda dopisała, nastroje też a uśmiechy nie schodziły dzieciom

          z twarzy. Wszystkim smakowały pieczone kiełbaski prosto z ogniska. Dzieci rozegrały wspólny mecz, grały w ringo i spacerowały wokół zamku w Karnitach. Impreza była udana.

           

          M.Misztal-Matwiejuk, D.Papis

           

          galeria

           



          Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier

                   13 września odbył się w naszej szkole pokaz Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier z Olsztyna, w celu zachęcenia ucznió klas młodszych do udziału w zajęciach : "ZATAŃCZ Z.... KLASĄ W SWOJEJ SZKOLE"

          "Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier to autorski program Karoliny Felskiej i Krzysztofa Wasilewskiego, 20-krotnych mistrzów Polski, finalistów Mistrzostw Europy i Świata w Tańcach Towarzyskich. To oni stworzyli wyjątkową formułę zajęć dla dzieci, a szkoląc instruktorów rozpowszechnili ją w całej Polsce. Dzisiaj program ten jest realizowany w wielu miastach Polski...

          Program zajęć

          Na zajęciach edukacyjno – dydaktycznych dzieci poznają różne formy taneczne (tańce towarzyskie, narodowe, dyskotekowe itp.) oraz podstawy savoir – vivre. Wiedza, by była łatwo przyswajalna, przekazywana jest w formie zabawy, konkursów i scenek teatralnych. Program ma cztery stopnie, każdy przeznaczony jest dla dzieci w innym wieku (TALENTY – I klasa, ZŁOTA GWIAZDA – II klasa, GIGANCI – III klasa, GIGANCI – IV klasa).

          Cel programu

          Dzięki zajęciom dzieci otwierają się na innych ludzi, kształtują pozytywne postawy, a taniec staje się ich pasją. Poprzez tę formę ruchu kształtowana jest prawidłowa sylwetka oraz redukowany nadmiar energii. Zajęcia z savoir – vivre pozwalają czuć się pewnie w różnych sytuacjach oraz łatwiej nawiązywać kontakt z rówieśnikami z otoczenia.

          Tworząc Ogólnopolską Szkółkę Tańca i Dobrych Manier chcieliśmy podkreślić ideę równego i sprawiedliwego traktowania każdego dziecka, dlatego motto tego programu brzmi:

          KAŻDE DZIECKO WYGRYWA !!!

           

          galeria