FLUORYZACJA

W trosce o zdrowie jamy ustnej uczniów, w celu przeciwdziałnia próchnicy, w szkole prowadzone będą zabiegi fluoryzacji zębów. Państwa dziecko, w ramach programu profilaktycznego, sześciokrotnie w ciągu roku szkolnego, w odstępach sześciotygodniowych, objęte będzie nadzorowanym szczotkowaniem zębów preparatami z fluorem.

Jest to prosta, skuteczna i powszechna metoda zapobiegania próchnicy w rejonach o niskiej zawartości związków fluoru w wodzie pitnej.

Prosimy o zaopatrzenie dziecka w szczoteczkę do zębów przeznaczoną jedynie do tego celu, podpisaną imieniem i nazwiskiem, odpowiednio opakowaną (pudełko, etui lub woreczek foliowy). Szczoteczka przechowywana w szkole zapewni skuteczne, systematyczne przeprowadzanie akcji fluoryzacji.

Informacja o terminach kolejnych akcji fluoryzacji przekazywana będzie przez pielęgniarkę/wychowawcę i udostępniana na tablicy informacyjnej.

Pierwsza fluoryzacja planowana jest na dzień 18 października 2016r.

Kolejne planowane terminy:

29.11.2016r.

10.0.2017r.

21.02.2017r.

04.04.2017r.

16.05.2017r.

Terminy akcji mogą ulec niewielkim zmianom w nieprzewidzianych wypoadkach (wycieczki, uroczystości i imprezy szkolne) - o wszelkich zmianah uczniowie zostaną powiadomieni przez pielęgniarkę lub wychowawcę klasy z wy6przedzeniem.

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki