FLUORYZACJA

W trosce o zdrowie jamy ustnej uczniów, w celu przeciwdziałania próchnicy, w szkole prowadzone będą zabiegi fluoryzacji zębów. Państwa dziecko, w ramach programu profilaktycznego, sześciokrotnie w ciągu roku szkolnego, w odstępach sześciotygodniowych, objęte będzie nadzorowanym szczotkowaniem zębów preparatami z fluorem.

Jest to prosta, skuteczna i powszechna metoda zapobiegania próchnicy w rejonach o niskiej zawartości związków fluoru w wodzie pitnej.

Dzięki wspólnej akcji pielęgniarki szkolnej i rodziców  zakupujemy jednorazowe szczoteczki z przeznaczeniem do fluoryzacji, dzięki czemu zawsze będą dostępne w wyznaczonych terminach.

Liczymy, że 100% uczniów weźmie udział w akcji fluoryzacyjnej..

Informacja o terminach kolejnych  fluoryzacji przekazywana będzie przez pielęgniarkę i udostępniana na tablicy informacyjnej.

planowane terminy

rok szkolny 2020/2021  :

26 - 28.01. 2021 r.

9 - 11.03. 2021 r.

20 - 22.04. 2021 r.

31.05 - 02 .06. 2021 r.

W uzasadnionych przypadkach terminy poszczegolnych akcji mogą ulec zmianie

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS FLUORYZACJI

- stosowanie szczoteczek jednorazowych

- dezynfekcja rąk przed otrzymaniem szczoteczki

- zachowanie dystansu pomiędzy uczestnikami

- zwrot szczoteczek do przygotowanego pojemnika