• Ognisko klasy IV a

18 czerwca 2024 roku rodzice uczniów klasy 4 a przygotowali swoim pociechom ognisko z wieloma ciekawymi atrakcjami. Największą niespodzianką była dmuchana zjeżdżalnia oraz cukrowa wata o różnych smakach (można było wybierać). Był również pyszny poczęstunek, gra w piłkę nożną i badmintona, zabawa na huśtawkach. Czwartoklasiści miło spędzili wspólnie czas na fantastycznej zabawie i rozmowach. Wszystkim dopisywały humory. Spotkanie dostarczyło  zebranym wielu pozytywnych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.
                     Bardzo dziękuję rodzicom moich uczniów za zorganizowanie wspaniałej imprezy, która na pewno przyczyniła się do integracji nas wszystkich.

Wychowawca klasy 4 a – Wioleta Szajkowska

• Wycieczka czwartoklasistów do Torunia

7 czerwca 2024 roku uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia, który jest drugim po Krakowie, a na Północy pierwszym  największym, niepowtarzalnym i oryginalnym średniowiecznym zespołem architektonicznym (nie bez przyczyny nazywanym Krakowem Północy lub Małym Krakowem), zachowanym niemal w stanie nienaruszonym od czasów Kopernika. Harmonogram wycieczki został zrealizowany w stu procentach. Czwartoklasiści zwiedzali z przewodnikiem Stare Miasto, usłyszeli wiele ciekawych opowieści i zobaczyli najciekawsze toruńskie zabytki. Zwiedzanie zaczęli od Krzywej Wieży, z którą związana jest legenda o baszcie, która w obliczu podmywania przez płynącą coraz bliżej Wisłę miała zawołać „Nie płyń tu, bo runę. „To ruń” - zabrzmiała odpowiedź rzeki, dając tym samym nazwę miastu, a także pochylenie wieży zwanej odtąd Krzywą. Uczniowie zwiedzili  także Muzeum Toruńskiego Piernika, przeżyli piernikową przygodę na warsztatach piernikarskich, spędzili naukowo czas w Geodium – wystawie interaktywnej poświęconej Ziemi jako planecie. Zobaczyli wybuchający wulkan, lodowiec z zorzami polarnymi i wiele innych ciekawych zjawisk. Następnie podziwiali panoramę miasta ze statku, ponieważ kolejnym punktem wycieczki był rejs po Wiśle. Na koniec pobytu w pięknym mieście wszyscy wybrali się do „Cukierni Lenkiewicz” na pyszne lody. Na pewno uczniowie będą kojarzyć Toruń z piernikami i Mikołajem Kopernikiem.

Wioleta Szajkowska

Jowita Jankowska

• "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Tego dnia uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy. 29 maja 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Na uczniów czekała moc atrakcji. Wspólne zabawy, gry zespołowe, konkurencje sportowe, szachy, robótki ręczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu strażackiego i  policyjnego. Ten dzień uświetnili również goście:  Nadleśnictwo Miłomłyn, Stowarzyszenie na Rzecz Przyszłości Miłomłyna i PCK Ostróda.
                     Ponadto dzieci mogły skosztować pysznej lemoniady, ciast wypiekanych przez rodziców, słodyczy, owoców i pieczonych kiełbasek. Gdyby nie osoby wspierające naszą szkołę ten dzień nie byłby tak atrakcyjny.

Serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie podczas organizacji Dnia Dziecka otrzymują:

• Urząd Miasta i Gminy Miłomłyn
            • Nadleśnictwo Miłomłyn