• KIERMASZ CIAST I OZDÓB SWIATECZNYCH

Dnia 27 marca 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłomłynie odbył się kiermasz pod hasłem Zdrowe święta .

Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i rodziców z klas 1-8, na twarzach wszystkich gościły uśmiechy radosnego zaskoczenia i zachwytu.

Przez cały marzec trwały przygotowania. W niektórych klasach odbyły się zajęcia z zakresu zdrowego stylu życia Trzymaj formę. Zaowocowało to tym, że na naszym kiermaszu zagościły zdrowe ciasta z dodatkiem owoców i warzyw.

Na przepięknie przystrojonych kramach znalazły się też ozdoby i kartki świąteczne.

Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie!

Renata Rafalska – Taba

Katarzyna Wróbel

• 21 marca 2024r Dzień wiosny, Dzień Ziemi.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Miłomłynie kalendarzowa wiosna zaczęła się nieco inaczej,
            a mianowicie już od rana uczniowie klas V i VI brali udział w akcji „Czysta rzeka” i posprzątali linie brzegową pod przewodnictwem pana Andrzeja Krzykowskiego.

Po drugiej godzinie lekcyjnej cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami, idąc ulicami naszego miasta, powitała radośnie wiosnę.

Następnie po powrocie do szkoły klasy IV-VIII udały się na dużą salę gimnastyczną na apel przygotowany przez klasy czwarte.

Po wysłuchaniu montażu słownego, odbył się Wiosenny Pokaz Mody Ekologicznej. Uczennice
            i uczniowie z klas IV-VIII przygotowali kreacje według własnego pomysłu z materiałów z odzysku. Modelki i modele prezentowali swoje stroje w rytm muzyki na wybiegu. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i doskonałym poczuciem humoru. Jury oceniło ich występy i po głębokich naradach przyznało I miejsce klasie 6a, II miejsce  klasie 8a, III miejsce- klasie 4b i 5b. Wyróżnione klasy otrzymały dyplomy i słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Wiosenny koncert rozruszał  publiczność, do tego stopnia, że zrobiła się gorąca atmosfera.

Następnie odbył się montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Ziemi, który zakończył się ekologiczną piosenką. Uczniowie mogli dowiedzieć się o zmianach klimatycznych oraz o działaniach, które mogą podjąć, aby ocalić naszą planetę.

Ostatnie lekcje odbyły  się według planu, ale w tym dniu to uczniowie mogli wcielić się rolę nauczyciela
            i  poprowadzić lekcje.

Jowita Jankowska , Wioletta Szajkowska

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 15 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorem eliminacji był Urząd Miasta i Gminy Miłomłyn oraz Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Miłomłynie. W konkursie wzięła udział młodzież z naszej szkoły. Eliminacje były podzielone na dwie grupy wiekowe:

I grupa - uczniowie klas I-IV

II grupa uczniowie klas V-VIII

Uczniowie najpierw musieli napisać test, po którym 4 osoby z największą ilością punktów przeszły do części ustnej.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się, po dwie osoby z każdej grupy wiekowej.

Laureaci:

klasy I-IV:

I miejsce - Jakub Sotnik

II miejsce - Antoni Jerzyk

III miejsce - Nina Małecka

klasy V-VIII

I miejsce - Piotr Komuda

II miejsce - Paulina Szabelska

III miejsce - Szymon Petka

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele: Katarzyna Gall, Michał Paczkowski, Anna Purland.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turach.

Katarzyna Gall

• Konkurs profilaktyczny

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłomłynie
            tworzyli w swoich klasach gazetki o tematyce
            profilaktycznej.
            Wszyscy spisali się na medal!
            I miejsce wśród klas młodszych zdobyła klasa I b.
            I miejsce wśród klas starszych zdobyła klasa IV b.
            Ogromne gratulacje dla wszystkich uczniów
            i wychowawców!

Organizatorki konkursu: Renata Rafalska – Taba