• Zapobiegajmy pożarom

      15 lutego 2024 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie odbyło się ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Zapobiegajmy pożarom”.

      Celem konkursu było zainteresowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i ekologii, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych. Dzieci naszej szkoły bardzo chętnie wzięły udział w tym konkursie. Wykazały się ogromną kreatywnością. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się dużą samodzielnością. Podczas oceny zwracano uwagę również na aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, zagospodarowanie przestrzeni, oryginalne ujęcie tematu. Wyróżnione prace zostały wysłane na eliminacje wojewódzkie, które zakończą się 28 lutego 2024 r.

      Wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą.

      Wyróżnione dzieci to:

      1. Mattes Kornelia – grupa przedszkolna „Kubusiowo”

      2. Kwaśniak Wojciech – klasa zerowa „ Krasnoludki”

      3. Bartkowski Nelly – klasa IIb

      4. Petka Kinga – klasa 8a

      5. Zegadło Weronika – klasa 8a

       

      Nauczyciele - opiekunowie etapu szkolnego konkursu plastycznego to pani Wróbel Katarzyna i pani Andrianik Beata.

     • Turniej szachowy

      Dnia 18.02.2024 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Miłomłyn. Do udziału zgosiło się 21, którzy rywalizowali w trzech kategoriach. Rozgrywki toczyły się w systemie szachów szybkich , 7 rund , tempo gry 10 +5s. Sędzia turnieju Paweł Klimiuk.  Wyniki :1 miejsce klas 1-3 Konstanty- Ślebzak Iwo , 2 miejsce Kasprowicz Maria , 3 miejsce Bartoszuk Wojciech , 1 miejsce klas 4-8 Goździewski Bolesław z Olsztyna , 2 miejsce Jastrzębski Fabian,  3 miejsce Krajza Filip,  w kategorii open 1 miejsce Lech Grala,  2 miejsce Goździewski Piotr , 3 miejsce Konstanty Radosław.

      Organizatorzy:
      Andrzej Krzykowski
      Lech Grala

     • Mikołajki to święto o głębokiej tradycji…

      Wszyscy znamy świętego Mikołaja jako korpulentnego dziadzia w czerwonym kubraku, z wielką siwą brodą i workiem pełnym prezentów i właśnie taki prawdziwy Mikołaj nas odwiedził 6 grudnia aby dostarczyć dla dzieci słodkości. W naszej szkole pojawił się zmotoryzowany Mikołaj oczywiście
      w towarzystwie śnieżynek. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki.

      Dziękujemy za wsparcie rodzicom z Rady Rodziców oraz Mikołajowi ( Pan Roman Kobyliński), że nie zapomniał o dzieciach. Impreza mikołajkowa była udana, wywołała uśmiech na twarzy niejednego dziecka.

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego
      Andrzej Krzykowski

     • Festiwal Sportowy

      W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Miłomłynie 8 grudnia 2024 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Festiwal Sportowy. Imprezy sportowo –rekreacyjne w naszej szkole nie są rzadkością, ale ta była zupełnie inna, po pierwsze gdyż inicjatorami oraz organizatorami tej imprezy byli sami uczniowie Naszej szkoły, a konkretnie wybrani uczniowie klas 7 i 8, a uczestnikami najmłodsi - uczniowie oddziałów ,,0”. Uczennice i uczniowie klas 7 i 8 wraz z uczniami z Miłakowa i Łączna aby nabyć wstępną umiejętność organizacji takiej imprezy i nabyć szlify sportowego wolontariatu uczestniczyła w tygodniowym kampusie w Sztutowie w ramach programu Aktywni Obywatele. Właśnie teraz przy organizacji tego festiwalu mogli w praktyce wykorzystać nabyte umiejętności. Impreza miała charakter typowo sportowo-rekreacyjny. Na najmłodszych uczestników czekały atrakcyjne konkurencje sportowo-zręcznościowe, ale i masa dodatkowych atrakcji. Na powitanie sportowi wolontariusze wykonali pokaz tańców, który z największą starannością i zaangażowaniem trenowali przez kilka tygodni. Należy nadmienić że taneczna atmosfera tak udzieliła się wszystkim że po chwili już cała hala tańczyła. Następnie młodzi sportowcy ruszyli do konkurencji gdzie nad bezpieczeństwem i ich komfortem czuwali sportowi wolontariusze . Dotarcie do najmłodszych wymaga zastosowania wyszukanych metod i środków. W ich przypadku najważniejsze są ruch i zabawa. Program festiwalu został tak przygotowany, aby umiejętnie połączyć obydwa elementy - oferując uczestnikom zarówno aktywność ruchową, a także atrakcje związane z rozwojem dzieci w tym wieku. Wszystkie atrakcje dostosowane były optymalnie do wieku oraz sprawności fizycznej uczestników. Po aktywności fizycznej nadszedł czas na wręczenie pamiątkowych medali. Nie zabrakło również zdrowego poczęstunku w postaci owoców, który pozwolił uzupełnić utraconą energię. Z całą pewnością można uznać że Festiwal Sportowy to sukces sportowych wolontariuszy, świadczyły o tym przede wszystkim uśmiechnięte buzie maluchów, którzy dopytywali kiedy kolejny festiwal…
      Sami wolontariusze poczuli ogromną satysfakcję, kiedy otrzymali gromkie brawa i podziękowania za tak wyśmienicie przygotowaną imprezę. Zaangażowanie, które włożyli w przygotowania i przeprowadzenie festiwalu, a także samo uczestnictwo w niej jako tych starszych, doświadczonych koleżanek i kolegów, którym maluchy  mogły zaufać sprawiło że poczuli się wyjątkowo. Na pochwałę zasługuje też bardzo ważny aspekt, który sprawia że tego typu przedsięwzięcia kończą się sukcesem – praca zespołowa, a ta stała na najwyższym poziomie. Jak widać nauka nie poszła w las, a Nasze uczestnictwo w projekcie na zaproszenie Klubu Sportowych Wolontariuszy z Miłakowa przyniosło wymierne efekty, w postaci umiejętności, które postaramy się wykorzystać jeszcze nie raz.

      Opiekun Sportowych Wolontariuszy
      Andrzej Krzykowski

     • Niech żyje bal!

      Tradycyjnie, tuż przed feriami, odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów punktów przedszkolnych oraz klas młodszych. W czwartek 18 stycznia 2024 roku od rana dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. W szkole pojawiło się wiele baśniowych postaci. Sala gimnastyczna zmieniła się w tym dniu w wspaniałą salę balową dzięki kolorowym balonom i serpentynom. Wszyscy bawili się znakomicie. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. O dobrą zabawę zadbała pani Milena Grudzińska, która serwowała nam doskonałą muzykę, wesołe tańce i zabawy sprawnościowe, za które serdecznie dziękujemy.

      Jolanta Szerszeń
      Milena Grudzińska

     • „Ogólnopolski Konkurs Strażacki 2023”

      W listopadzie 2023 roku w naszej szkole uczniowie klas 0 – VIII i przedszkolaki tradycyjnie wykonywały prace plastyczne na konkurs ogłoszony przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarząd Oddziałów Związku przy współpracy z innymi instytucjami i organizacjami, pokazujące udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo – gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego. W tym roku w konkursie udział wzięło wyjątkowo dużo dzieci: 15 przedszkolaczków, 10 uczniów klas zerowych, 24 uczniów klas I – IV i 5 klas V– VIII, w sumie 54 uczestników.

      W eliminacjach szkolnych wyróżnieni zostali uczniowie: Mia Olejarczyk, Maria Klewiado, Kornelia Mattes, Szymon Paszkowski, Karol Wróblewski, Wojciech Kwaśniak, Jakub Włodarski, Konrad Wróblewski, Olga Borkowska, Maria Grudzińska, Nelly Bartkowski, Miłosz Nowicki, Zofia Bobrowicz, Bartłomiej Wójtewicz, Kinga Petka, Weronika Zegadło. 5 stycznia 2024 roku gościliśmy w naszej szkole pana Burmistrza Stanisława Siwkowskiego i koordynatora konkursu pana Piotra Bibela, którzy wraz z Dyrektor Aliną Król wręczyli wszystkim uczestnikom upominki, oraz nagrody dla finalistów etapu szkolnego ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Miłomłynie. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie, gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie w następnym roku szkolnym.

      Katarzyna Wróbel i Beata Andrianik

     • Jasełka

      Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku 21 grudnia 2023r. o godzinie 8:30 w pięknie udekorowanej sali szkolnej zebrali się zaproszeni goście i cała społeczność szkolna oraz Pani dyrektor Alina Król. Piękna scenografia ,ogromna ilość zapalonych świec wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny wyjątkowy nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i dzieci z zerówki opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas podzielili się opłatkiem a następnie zasiedli do stołu wigilijnego na którym gościły potrawy związane z tradycją Bożego Narodzenia.

      Organizatorzy Jasełek Szkolnych 2023
      P. Milena Grudzińska
      P. Katarzyna Bogusławska

     • SPOTKANIE Z MUZYKĄ

      W środę 13 grudnia 2023 r. przedszkolaki, „0” oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z muzyką pod tytułem „ Czas kolędy”. Wydarzenie prowadzone było przez Agencję Artystyczną MAT. Prowadzący opowiadał o kolędach, pastorałkach i magii Świąt Bożego Narodzenia. Dzieciaki i uczniowie poznali różnice między kolędą a pastorałką , dowiedziały się o starym zwyczaju KOLĘDOWNIU i brały udział w krótkiej inscenizacji „Hej kolęda, kolęda...”.Artyści podczas swojego występu wprowadzili „małą” publiczność w świąteczny nastrój. Wykonali kolędy i pastorałki, które znają wszyscy („Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże, Jezuniu” itp.), a znajome nuty zachęciły zebranych do wspólnego śpiewania.

      W pięknej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia czas minął bardzo szybko. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs świątecznej wiedzy muzycznej, w której uczestniczyli Szymon Karczewski, Kinga Rudnicka i Hania Jakubiak. W tej potyczce zwycięzcą została Hania.

      Mariola Chmielińska

     • Krasnoludkowy Dzień Pluszowego Misia

      Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile.
      Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Pluszowy miś doczekał się nawet
      swojego święta. 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.
      24 listopada 2023r. salę przedszkolną Krasnoludków odwiedzili niezwykli goście – pluszowe misie.
      W tym dniu przedszkolaki mogły poprzytulać się również do swojej „pluszowej Pani Milenki”. Dzieci
      poznały historię powstania pluszowego misia Układały „misiowe puzzle” oraz „misiowe rozsypanki
      literowe”. Ponadto poznały „Misie z czterech stron świta”, czyli misiowych bohaterów swoich ulubionych bajek. Rozwijały tężyznę fizyczną, pokonując „misiowy tor przeszkód”. Malowały farbami pluszowe misie oraz dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat różnych gatunków niedźwiedzi. Mogły również rozwijać poczucie rytmu i zdolności taneczne, pląsając do „misiowych przebojów”.
      Dzień Pluszowego Misia to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez najmłodszych.

      Milena Grudzińska