• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci, zwani również Żołnierzami Niezłomnymi oraz Żołnierzami Drugiej Konspiracji, byli to żołnierze polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, wywodzący się z Armii Krajowej oraz Narodowych Sił Zbrojnych. Stawiali oni opór sowietyzacji Polski i podporządkowywaniu jej ZSRR. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez sejm RP w 2011r. 1 marca w całej Polsce organizowane są spotkania, wystawy, pokazy filmów, rekonstrukcje historyczne oraz oficjalne uroczystości. Z tej okazji w naszej szkole, a w godzinach popołudniowych w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie odbył się uroczysty wytęp. Występ niezwykły, ponieważ na jednej scenie wystąpiły przedszkolaki z grupy Krasnoludki, Marysia Grudzińska i Weronika Rozkosz z klasy pierwszej, uczniowie klasy 4A oraz 7A, a także rodzice dzieci – Marlena Rozkosz, Anna Grzywacz oraz przedstawiciele Wojska Polskiego – porucznik Arkadiusz Grudziński oraz starszy szeregowy specjalista Patryk Woźniak.
      Występ pokazał, że również w dzisiejszych czasach patriotyzm może mieć wymiar wielopokoleniowy. Znakomitymi nauczycielami postaw patriotycznych obok dorosłych, mogą być również małe dzieci,
      a historia tak naprawdę łączy pokolenia.

      Milena Grudzińska

     • Pasowanie na czytelnika

      Dnia 5 marca w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Najpierw uczniowie mogli obejrzeć krótkie przedstawienie pt: "Kopciuszek w stylu retro" przygotowane przez uczniów kl. VIII. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z zasadami dbania o książki oraz odpowiadali na zagadki. Później uczniowie złożyli ślubowanie. Po ślubowaniu odbyło się pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i książki.

      Organizator: Katarzyna Gall

     • Ogólnopolska Olimpiada Wczesnoszkolna

      W dniach 7 – 15 grudnia 2023 roku, 42 uczniów z klas I – III
      uczestniczyło w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Projektu Stypendialnego
      zorganizowanego przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” ze Skierniewic.
      Dzieci brały udział w czterech konkursach: plastycznym „Plastuś”,
      czytelniczym „Abecadło”, ortograficznym „Ortografek” i matematycznym
      „Plusik”.
      27 lutego 2024 roku poznaliśmy wyniki. W tegorocznej edycji
      konkursu plastycznego uczniowie:
      Aleksandra Mazur z klasy 1 b, Miłosz Nowicki z klasy 2 b i Antoni Jerzyk z
      klasy 3 b otrzymali wyróżnienia.
      Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za wzięcie udziału w
      konkursach, gratuluję wyróżnionym. Dziękuję również wychowawcom:
      Emilii Łełyk, Annie Purland, Jolancie Szerszeń i rodzicom za pomoc w ich
      organizacji.
      Życzę wszystkim kolejnych owocnych osiągnięć i sukcesów.

      Szkolny koordynator Stypendiady Beata Andrianik

     • Dzień Babci i Dziadka w DPS Molza

      Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 3b przygotowali program artystyczno-muzyczny, z którym pojechali do Domu Pomocy Społecznej w Molzie. Pensjonariusze ze wzruszeniem wysłuchali wierszyków i piosenek.
      Było też wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitary p. Leszka Grala. Nie obyło się bez upominków– samodzielnie wykonanych przez dzieci.
                                                                                                                                                            Anna Purland

     • Przygody Mistrza Koncertmistrza

      22 lutego 2024 roku uczniowie przedszkoli i klas 0 - III uczestniczyli w kolejnej lekcji muzycznej Agencji Artystycznej „MAT” z Olsztyna.
      Na początku spotkania odbył się konkurs muzyczny klas drugich. Pierwsze miejsce zajął Miłosz Nowicki, drugie - Kinga Rudnicka, trzecie- Wojciech Brudziński.
      W trakcie koncertu dzieci poznały budowę i brzmienie skrzypiec i puzonu, oraz rolę i zadania koncertmistrza w orkiestrze symfonicznej.
      Na koniec spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, który wygrała uczennica klasy I b – Maria Grudzińska, drugie miejsce zajęła Magdalena Wyralska, miejsce trzecie zajął Karol Wróblewski.
      Gratulujemy dzieciom i czekamy na następne przygody z muzyką.
                                                                                                                                             Beata Andrianik

     • Podziękowanie

      5 marca 2024r. miało miejsce niecodzienne spotkanie. W tym dniu salę „Krasnoludków” odwiedzili wyjątkowi goście – Pani dyrektor Alina Król oraz Pani wicedyrektor Izabela Lempek.

      Pani dyrektor skierowała do dzieci wyjątkowe słowa. Podziękowała najmłodszym za aktywną postawę w krzewieniu patriotyzmu i więzi ze środowiskiem lokalnym, poprzez udział w licznych występach artystycznych podczas uroczystości szkolnych i gminnych.  Ponadto wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom, upominek oraz słodki podarunek. Przedszkolaki poczuły się niezwykle wyróżnione takim gestem i obiecały, że jeszcze nie raz zachwycą publiczność swoimi występami.