Jasełka w Smerfach.
Dnia 19 grudnia, w grupie 0 Smerfy odbyło się wigilijne spotkanie z rodzicami. Dzieci zaprezentowały Jasełka. Wspólnie z rodzicami śpiewali kolędy i pastorałki. Po złożeniu życzeń świątecznych i noworocznych, podzieliliśmy się wszyscy opłatkiem. Wspólna recytacja wiersza, przywołała Mikołaja, który rozdał dzieciom prezenty. Dzieci również podarowały prezent Mikołajowi i przekazały świąteczne życzenia.
Dorota Krzaczek11
"Wyprawa do zaklętego lasu"
18 grudnia 2024 r. uczniowie klas 0-III oraz uczniowie ze szkoły w Liwie mieli okazję obejrzeć przedstawienie Teatru Bajek pt. "Wyprawa do zaklętego lasu", które sfinansowała Gminna Komisja Alkoholowa w Miłomłynie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, było wesoło! Teatrzyk przekazał uczniom wartościowe i mądre treści.
Dziękujemy pani Agnieszce Kieruczenko z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłomłynie za zorganizowanie wydarzenia.28
"Pierwsza pomoc w małych rękach".
13 grudnia nasze przedszkolaki wzięły udział w projekcie „Pierwsza pomoc w małych rękach”, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu pn. „Kto Ty jesteś? Polak mały”, Moduł 3 pn. „Bezpieczne przedszkolaki”.
Celem projektu jest poszerzenie wiadomości dziecka na temat jego bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, np. na podwórku, w domu, w przedszkolu, podczas wakacji, ferii itp. oraz kształtowanie u dzieci umiejętności bezpiecznego i właściwego zachowania się w przedszkolu i poza nim.
Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Regionu Łukta.
61
„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”
Akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” po raz kolejny w naszej szkole! 😁Informujemy, że elektrośmieci można przynosić do szkoły po przerwie świątecznej, tzn. po 7 stycznia 2024 r.
Akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” od 2015 roku konsekwentnie pomaga chronić środowisko poprzez właściwą i całkowicie bezpieczną utylizację sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ten sposób przyczyniamy się do zmniejszenia zapotrzebowania na surowce oraz podnosimy świadomość ekologiczną wśród najmłodszych.
ZAPROSZENIE
W imieniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostródzie serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie z dr Agnieszką Kozak, autorką książki „Uwięzieni we własnej głowie”, które odbędzie się 18 grudnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie (ul. Jana III Sobieskiego 5).
Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do rozmowy z autorką o ważnych tematach poruszanych w jej książce, dotyczących problemów emocjonalnych, wsparcia psychicznego i budowania świadomości na temat zdrowia psychicznego. Jesteśmy przekonani, że spotkanie to może być cennym doświadczeniem zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców czy opiekunów dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.
Szkolny Turniej Szachowy
Dnia 25 listopada 2024r. w naszej szkole odbył się szkolny turniej szachowy. Wzięło w nim udział 21 uczniów. Dzieci grały tempem 8+2s, a sędzią zawodów był Pan Paweł Klimiuk. Turniej był podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-4 oraz klasy 5-8.
W kategorii klas 1-4 zwyciężyła Zosia Petka uczennica klasy 4B, drugie miejsce zajął Iwo Konstanty-Ślebzak z klasy 4B, a trzecie miejsce Kacper Gorczyński również z klasy 4B.
W kategorii klas 5-8 zwyciężył Alan Krajza z klasy 8a, drugie miejsce zajął Adrian Dobrosielski z klasy 6A , zaś trzecie miejsce zajął Michał Ogrodowczyk z klasy 6B.
Sponsorem turnieju był szkolna rada rodziców, która ufundowała medale oraz słodki upominek dla każdego uczestnika, za co bardzo dziękujemy
Lech Grala
16
"Nasz Mikołajek"
Dnia 29 listopada 2024 r. odbyła się wycieczka edukacyjna uczniów z klas IV-VI na przedstawienie teatralne pt. „Nasz Mikołajek” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl, oparty na powieści Rene Goscinnego, zaprezentowano w Mrągowskim Domu Kultury w Morągu.
Sztuka przybliżyła uczniom Mikołajka - tytułowego bohatera lektury i zagadnienia, które mimo upływu czasu nadal są aktualne. W sposób humorystyczny, budzący śmiech widzów, aktorzy ukazali szkolne sprawy: przyjaźń, rywalizację, zabawę, zdobywanie wiedzy, dorastanie, szukanie właściwego rozwiązania problemów rówieśniczych.
Kontakt dzieci z żywym słowem, aktorami i namiastką teatru ze scenografią, rekwizytami, muzyką i światłem to doskonały sposób, aby rozwijać w nich wrażliwość i przygotować ich do odbioru dzieł teatralnych w przyszłości.
Jowita Jankowska
Warsztaty Świąteczne
🎅🎄🎄🎅 29 listopada 2024 r. uczniowie klas III wzięły udział w warsztatach świątecznych w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jak Święta Bożego Narodzenia obchodzili dawni mieszkańcy Warmii i Mazur. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością podczas ozdabiania drewnianych skrzynek, tworzenia własnych świec z węży oraz zdobienia słodkich pierniczków. Po warsztatach dzieci spacerowały po Parku Etnograficznym, po czym zadowolone wróciły do szkoły. 🎅🎄🎄🎅
B. Andrianik i A. Dąbrowska18
"Każda kropla jest cenna"
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie z naszej szkoły: Dzika Mia z kl. III b oraz Kilman Damian z kl. VII b zajęli II miejsce w konkursie plastycznym pt. „Każda kropla jest cenna".
Konkurs zorganizowany przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK i Szkolne Koło PCK.Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dnia 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Uczniowie przedszkoli, zerówek i klas I-III przyniosły do szkoły swoje ulubione misie i pluszaki. Panie z biblioteki szkolnej: Aleksandra Bartkowska i Katarzyna Gall zorganizowały konkurs na najdłuższego "misiowego węża".
Zwyciężyła klasa II a, drugie miejsce zajęła klasa II b, zaś trzecie klasa III b. Uczniowie z zwycięskich klas otrzymali słodki upominek i naklejki.
Dzień Pluszowego Misia to doskonała okazja, by przypomnieć historię tej ukochanej zabawki, która towarzyszy dzieciom na całym świecie. Pierwszy pluszowy miś powstał w 1902 roku w Stanach Zjednoczonych, a jego nazwa – „Teddy Bear” – nawiązuje do prezydenta Theodore’a Roosevelta, który wsławił się gestem uratowania małego niedźwiadka podczas polowania. Dziś miś to symbol przyjaźni, ciepła i bezpieczeństwa, a od 2002 roku jego święto obchodzimy co roku 25 listopada.
4624
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...
42Noc w bibliotece
25 października o 19.00 uczniowie klasy 7a przyszli do szkoły, by po raz drugi przenocować w bibliotece. Tym razem wszystkie działania były związane z II częścią “Dziadów” Adama Mickiewicza. Wcześniej udekorowaliśmy bibliotekę nr 1 (dekoracjami w bibliotece nr 2 zajęła się pani Aleksandra Bartkowska). Uczniowie podzielili się na dwie grupy. Rywalizację rozpoczęliśmy od zawodów sportowych. Później były tangramy, kalambury, test po angielsku, tworzenie plakatów do przedstawienia i samo przedstawienie. Dużo radości dostarczyła konkurencja “Pokaż, kotku, co masz w środku”. Uczestnicy z zawiązanymi oczami rozpoznawali dotykiem przedmioty znajdujące się w pudełku. Jednak największą popularnością cieszył się escape room. Aby znaleźć klucz otwierający drzwi, trzeba było uwolnić wszystkie duchy przybyłe na dziady. To one wskazywały miejsca, w których ukryte były klucze do kłódek spinających łańcuch opasujący wielką, starą skrzynię. W tej skrzyni była mała skrzynka, a w niej - ostatni klucz, dzięki któremu można było opuścić bibliotekę nr 2. W zawodach więcej punktów zdobyła grupa dziewcząt i to one jako pierwsze wybierały nagrody (ufundowane przez wychowawczynię).
Po tych wszystkich emocjonujących zajęciach obejrzeliśmy film “Świtezianka” w reżyserii sióstr Bui (link do niego otrzymaliśmy od reżyserek - za co bardzo dziękujemy). Wszyscy bawiliśmy się świetnie i w ogóle nie chciało nam się spać. Była to ostatnia impreza w starej bibliotece. Od 15.11.2024 r. zaczyna się w niej gruntowny remont.
Bardzo dziękujemy rodzicom za pyszne pizze, a także pani Katarzynie Gall, pani Agnieszce Mironiuk, pani Aleksandrze Bartkowskiej, pani Marioli Bukowskiej i panu Andrzejowi Krzykowskiemu za pomoc w organizacji nocy w bibliotece. Bez Was ta impreza nie doszłaby do skutku.
Dorota Wawrowska i klasa 7a
Pasowanie Przedszkolaków
Pasowanie Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka. Dnia 22 listopada w Kubusiowie odbyło się uroczyste pasowanie. Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku dyplom.
2
Dzień Życzliwości
💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛Dzień Życzliwości, znany również jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to międzynarodowe święto obchodzone 21 listopada. Jego głównym celem jest promowanie uprzejmości i budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich💛💛💛
U naszych przedszkolaków było żółto, wesoło i bardzo uprzejmie:)
💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛19
"Śniadanie Daje Moc"
Dzień "Śniadanie Daje Moc", to najważniejszy dzień programu edukacyjnego, podczas którego najmłodsi wspierani przez dorosłych przygotowują i jedzą wspólne śniadanie w szkole. Celem akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększanie świadomości uczniów na temat roli śniadania. Program skupia się wokół 12 zasad zdrowego żywienia. W ten sposób nie tylko kadra pedagogiczna, ale także rodzice i uczniowie angażują się w kwestie żywienia dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
7 listopada 2024 roku uczniowie klas młodszych i zerówek z naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do programu i przygotowali zdrowe śniadanie. Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dobrze zbilansowany posiłek daje dzieciom siłę i energię do nauki i zabawy, przyczynia się do lepszej koncentracji na wykonywanych zadaniach.
Wspólne przygotowanie i spożywanie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i radości 😊
Wychowawcy klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych.
58
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 08 listopada 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni patriotyczne. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne – począwszy od Hymnu Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego’’, aż do pieśni "Wolność- Te Deum". Nasi artyści wraz z organizatorami apelu zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności i zaproszonych gości. Dzień ten, pełen refleksji, dla każdego był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.Organizatorami tego wydarzenia byli wychowawcy klasy VIa pan Gołębiewski Marcin, klasy VIb pani Wróbel Katarzyna oraz klasy IIb pani Chmielińska Mariola.
98
SZKOŁA DO HYMNU 2024
Cała społeczność szkolna, uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice, o symbolicznej godzinie 11:11, podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości, zaśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego".
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja, aby na chwilę przenieść się do zaczarowanego świata dziecięcej wyobraźni, pełnego bohaterów, którzy uczą, bawią i inspirują kolejne pokolenia. Dnia 5 listopada 2024 r. uczniowie naszej szkoły - przedszkoli, “zerówek” i klas I-III przebrali za wybraną przez siebie, ulubioną postać z bajki. Dzieciom nie brakowało "bajkowych" pomysłów. Przebrania były bardzo kolorowe i prawdziwe. Na przerwach śródlekcyjnych, w bibliotece odbywały się zabawy literackie: zagadki i krzyżówki. Po lekcjach odbył się konkurs plastyczny w świetlicy szkolnej. Wszyscy uczniowie wykazali się znakomitym talentem plastycznym.
Oto lista zwycięzców:
klasy I
I miejsce - Natalia Grzywacz
II miejsce - Lilianna Ignaczewska
III miejsce - Maria Kordecka
klasy II
I miejsce - Maria Grudzińska
II miejsce - Magdalena Wyralska
III miejsce - Hanna Szostek
klasy III
I miejsce - Nelly Bartkowski
II miejsce - Kinga Rudnicka
III miejsce - Hanna Kordecka
Serdecznie gratulujemy!!!
Organizatorzy: Aleksandra Bartkowska, Katarzyna Gall, Laura Mazur.
46
Dyniowy zawrót głowy...
30 października 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni. W całej szkole królował kolor pomarańczowy. Uczniowie poznali różnorodność roślin dyniowatych, ich budowę, właściwości i walory odżywcze. Były oczywiście zabawy i prace artystyczne związane z dynią. Nie zabrakło także degustacji dyniowych wypieków i przetworów. To był dzień pełen wrażeń, radości i zabawy
Wychowawcy punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych i klas I-III.
1257
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Wszystkie